Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Vladi válasza bambano (#100) üzenetére


Vladi
nagyúr

Láttam. :DDD

Akkor ez most a sötét hátsó gondolataink gyűjtőhelye, amit a fórum olvasása közben gondolunk de azért mégse kéne szétoffolni meg flémelni az amúgy szakmai topikokat topik? :F :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#102) bambano válasza Vladi (#101) üzenetére


bambano
titán

ez egy flame topik. hogy ne a szakmait flameljük szét. nem sötét hátsó gondolat, le lett írva, nem maradt rejtve :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) Ringman válasza bambano (#102) üzenetére


Ringman
nagyúr

hamár flémtopic :)
látom thinkpad w520-ad van, meg hogy w7 alatt szenvedés volt a dolog. azon kívül, hogy sok bloatware volt rajta, volt vmi gond vele? (nem elvekre gondolok)

(#104) bambano válasza Ringman (#103) üzenetére


bambano
titán

felrakni, pontosabban visszatenni volt szenvedés, használni nem használtam.

szerk.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) Ringman válasza bambano (#104) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem még t61-em volt, recovery partíciót ki kellett írni dvd-kre, vagy rendelhettél egy gyári szettet ingyen az ibm szervizből, ami dvd-ről boot-olva visszaállította a gyári partíciókat - mindent törölve

meg pont a thinkpadnak vannak admin okosságai is [link]
távolról történő, vagy személyre szabott recovery. bár ezek enterprise cuccok, én nem foglalkozom ilyesmivel, meg te se win-nel, de azért csak leírom :)

(#106) bambano válasza Ringman (#105) üzenetére


bambano
titán

csak az ember nem pazarol 300 gigát a diszkből w7-re, hanem elég a negyede is... azt is a diszk végéből kapja.

na ezt nem lehet rendesen megoldani a recovery cuccokkal. ráadásul ha nem figyelsz oda, hogy mit rakjon fel, akkor nem is tudod normális méretűre összehúzni az ntfs-t.

az a telepítő rendszer egy ipari hulladék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#107) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, elővettem az UHU 2.2 NERD változatát. Live üzemmód, tetszik. A csomagkezelőben szinte semmi nincs, de például a Virtualbox-ot pillanatok alatt leszedte, telepítette.
Úgy néz ki, hogy ő lesz a kedvencem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#108) Neil Watts válasza Vakegérke (#107) üzenetére


Neil Watts
veterán

De ettől még a játékod sajnos nem fog menni, bár azért én tennék egy próbát VMWare-rel meg VMWAre Tools-szal. 30 napig ingyenes.

Hát nem tudom. Az UHU nagyon halott cucc, én biztos nem építkeznék rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#109) Speeedfire válasza Neil Watts (#108) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én sem. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#110) Vakegérke válasza Neil Watts (#108) üzenetére


Vakegérke
veterán

Olyan dolog ez, mint az ing. Egyik ilyen, a másik olyan, funkciójuk azonos. Ha az UHU-ban feltalálom magam, jöhet az igazi falat, az Ubuntu.

Időm van bőséggel, ráérek p*csölni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#111) Rimuru válasza Vakegérke (#110) üzenetére


Rimuru
veterán

Az UHU tényleg nem éri meg, szerintem Ubuntuval kéne kezdeni és utána jöhetne a nagyobb falat :)

Vigyázat, csalok!

(#112) Ringman válasza bambano (#106) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát igen, a win7 gyárilag csak így tudja zsugorítani a kötetet.
"The size of the available shrink space can be restricted by the amount of space currently allocated to on the hard drive for the virtual memory page file, System Protection maximum storage space size, and hibernation files. The location of the files on the hard drive plays a big part here because these files are marked as unmovable, and Disk Management is unable to relocate them. As such, if these unmovable files are located in the middle of the total amount of free space on the disk, then only the amount of free space on the other side (to the right) of these files will actually be available for the new partition."

windows-on én ezt a programot használom partícionálásra, ezzel lehet tologatni a köteteket a disken (rendszerpartíciót csak klónozással tologattam, saját magát nem tudom, hogy el tudja-e tolni):
easeus partiton master

linux-on van vmi hasonló, ami grafikus felülettel is rendelkezik (totálkezdőnek, mint nekem)?
hogy ON is legyen a hsz-ben.

más:
ha van recovery partíciód dvd-n, akkor nyugodtan törölheted a hdd-t.

(#113) Neil Watts válasza Ringman (#112) üzenetére


Neil Watts
veterán

"linux-on van vmi hasonló, ami grafikus felülettel is rendelkezik (totálkezdőnek, mint nekem)?"

GParted :)

(#114) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#110) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De miért pont az Ubuntuval akarsz kezdeni? Ha nem LTS, akkor bughunt. Ha LTS akkor a mostani hamarosan lejár, az új meg gondolom buzity-s felületes lesz.

OpenSuse, Chakra... stb. bármelyiket szívesebben ajánlanám.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#115) bambano válasza Vakegérke (#107) üzenetére


bambano
titán

minek neked egy olyan linux, ami:
- öreg, mint az országút
- nem is nagyon látszik benne a távlat
- nincs hozzá elég cucc
- nincs kitől segítséget kérni, ha elakadsz?

ez utóbbi a legnagyobb probléma vele, bajod van, azt mondod, hogy uhu, néma csend, mert senki nem használ olyat. egyedül maradtál.

szerintem debian, abban tudsz leghamarabb segítséget kapni és a legnormálisabban összerakott disztró.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#116) frescho


frescho
addikt

Eddig senki sem irta sem a Red Hat-et, sem a CentOS-t.

https://frescho.hu

(#117) bambano válasza frescho (#116) üzenetére


bambano
titán

gondolom senki nem akar fizetni redhatért. az ingyenes forkjáról meg volt szó, szerintem többször is.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#118) Vakegérke válasza bambano (#115) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tapogatózom, mint a kisgyerek. Egy biztos, lesz Linux a gépemen.

Debian? Érdekes dolgot láttam egy képen. IE6, MS Outlook, meg ilyesmi. Nem hinném, hogy futna Debian alatt, feltételezhetően itt is virtuális gépen működnek.

Egyébként egész jól néz ki. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#119) Neil Watts válasza Vakegérke (#118) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#120) bambano válasza Vakegérke (#118) üzenetére


bambano
titán

Solaris alatt futott...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#121) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#118) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

IE6? WTF? Hova? Minek?

Core2 ajánlásán kívül, ott a Wine, azzal tényleges IE6-ot indíthatsz, vagy pl. Firefoxhoz ott az IE tab...

Outlook mire kell? Van helyette Thunderbird, stb.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#122) Vakegérke válasza Neil Watts (#119) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ja, hogy így?
Leszoktam az IE-ről, az is kemény menet volt. Firefox a favoritom.

Apropó, hogy tudom megmagyarázni a Linuxnak, hogy vegye át az XP alatti Firefox könyvjelzőit?

CPT.Pirk: Köszi, már tárgytalan. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#123) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#122) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Használd a Firefoxodban a Sync-et, erre találták ki: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#124) Vakegérke válasza CPT.Pirk (#123) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, megint tanultam valamit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#125) frescho válasza bambano (#117) üzenetére


frescho
addikt

Fedrarol volt szo, de ne a Centrol nem. A jo oreg Slckware is kimaradt valamiert, bar az tenyleg mar csak nehany elborult jatszotere.

https://frescho.hu

(#126) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, próbák megvoltak.

A Debian akkora telepítő állományt ajánl fel, hogy az már sok. Nem fogok kismillió DVD-t megírni. Egyet viszont megírtam, a NET-es telepítésűt.
Elkezdtem, minden adatot megadtam, amit kért, de biztos rosszul csináltam, nem találta a szervert, alap rendszert telepített. Indítás után semmi grafika, parancssoros környezetben találtam magam.
Köszönöm, nem kérem.

OpenSuse, kapsz egy esélyt.
Gond egy szál se, birtokba vette a neki szánt helyet. Szép zöld háttér, pár ikon, alul "start gomb". Idáig rendben, de sehol nem találtam lehetőséget arra, hogy NET kapcsolatot beállítsak.
Megbocsásson minden rajongója, nekem egyébként is túl puritánnak tűnik az egész, nem találok benne semmi vonzót.
Köszönöm, nem kérem.

Három lehetőség maradt.
Ubuntu 11.04 LTS.
Hamarosan jön az Ubuntu 12.04 LTS. Én ráérek.

A harmadik az UHU 2.2 NERD.
Meg kell mondjam, nekem ez tetszik a legjobban. Azon kívül, hogy nincs rá aktív fejlesztés, van valami határozott érv ellene?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#127) Lenry válasza Vakegérke (#126) üzenetére


Lenry
félisten

ha nem épp most állítanák le a fejlesztését, akkor azt mondanám, hogy tegyél fel Kubuntut. az is egy Ubuntu, csak nem Unity felülettel, hanem KDE-vel, ami szép, egyszerű és nagyon hasonlít a Windowsra.

mondjuk erre talán jó a Cpt. Pirk által említett Chakra, de azt nem ismerem, mióta önállósodott.

(#126) Vakegérke csak amit bambano is említett: ha elakadsz, magadra leszel benne utalva.
egyébként abban egy sima Gnome felület van, ami a régi Ubuntukban is volt, de egy vagon disztribúció ma is azt használja.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#128) Vakegérke válasza Lenry (#127) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értsem úgy, hogy extra problémák nélkül használhatom a baglyot?

A NET kapcsolatot pillanatok alatt megteremtettem, a csomagkezelője is seperc alatt megtalálta, telepítette azt, amit kértem tőle.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#129) bambano válasza Vakegérke (#126) üzenetére


bambano
titán

egyrészt elég a netinstallt, másrészt ha az nem tetszik, akkor az első telepítő cd-t.
ebből érdemes megkeresni a nonfree verziót, mert lehet, hogy a gépedben olyan ethernet kártya van, amihez nonfree firmware kell.

az ubuntu 11.04 lts szerintem nem maradt meg neked lehetőségként, mert olyat nem adtak ki.

azon kívül, hogy nincs rá aktív fejlesztés, meg támogatás, kell még érv ellene?

rakd fel a debianból annyit, amennyit sikerült, majd a többit kidebuggoljuk a debian topicban. de számíts rá, hogy hálózaton elég sokat letölt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#130) Vakegérke válasza bambano (#129) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazad van, 10.04 LTS. :B

Most ott tartok, hogy UHU. Talán azért, mert tetszik. Más indokom nincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#131) Psychonaut válasza Vakegérke (#130) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ne is hallgass azokra, akik ertenek hozza, ugyis csak viccbol mondjak, amit. ;)

(#132) ferensz válasza Psychonaut (#131) üzenetére


ferensz
senior tag

Pontosan. Azert hagytak abba a fejleszteset, mert mar tokeletes.

;]

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#133) Vakegérke válasza Psychonaut (#131) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jaj, ne bánts, olyan dolog ez nálam, mint a párválasztás. Ez szép, az jó, amaz meg dolgos...

Úgy gondolom, előbb, vagy utóbb Ubuntu lesz a dologból. Az UHU vehető egy kis flörtnek is. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#134) Vladi válasza Vakegérke (#133) üzenetére


Vladi
nagyúr

Végül is, ha annyira tetszik, akkor miért ne használnád. 1-2 nehézség ha szembe jön, jól fog jönni a pozitív hozzáállás.

De arra azért készülj fel, hogy hosszú távon nem alternatíva. Pár dolgot megtanulsz vele, meg megszokod/szereted és akkor jöhet valami tartós megoldás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#135) Vakegérke válasza Vladi (#134) üzenetére


Vakegérke
veterán

Épp erről van szó, barátom.

Az UHU gondolom jó lesz első szerelemnek. Aztán ha rájöttem a hogyanokra, mikéntekre, miértekre, akkor már nem leszek szűz, és jöhet életem választottja, amely valószínűleg az Ubuntu 12.04 LTS lesz.

Utólag is szeretném megköszönni mindenkinek a türelmét, és hogy nem hülyéztetek le. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#136) bambano válasza Vakegérke (#135) üzenetére


bambano
titán

és akkor, amikor majd egyszer átállsz egy másik linuxra, a *teljes* uhus tudásodat dobhatod ki a szemétre, és kezdheted majdnem nulláról.
pazarlás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#137) Samus


Samus
addikt

A SuSe nem rossz (egyedül a kaméleon tetszik benne...), ezt dobta ki az automata kiválasztó, de valahogy nekem nagyon kacifántos. Az Ubuntu jó, de az alap Unity felület nem tetszik, a Kubuntu viszont egész pofás, hiába, nekem a KDE lesz kedvencem.

Viszont ott van még a Madriva és a Fedora. Érvek, ellenérvek?

Illetve Debian-ból van olyan, ami offline telepítő, KDE-vel (lehetőleg a legfrissebbel)?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#138) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#135) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, ha neked bejön a buzity felület, akkor tessék, ez várható Ubi 12.04-ben: [link]

Am. milyen hálókártyád van? Debian valószínűleg kért hozzá firmware-t telepítés közben, azon átugrottál?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#139) Vakegérke válasza CPT.Pirk (#138) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmit nem kért a Debian, vagyis igen. IP cím, és társai. Mindent megkapott, mégsem szerettük meg egymást.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#140) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#139) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tehát nincs DHCP nálatok?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#141) Vakegérke válasza CPT.Pirk (#140) üzenetére


Vakegérke
veterán

Digi ügyfél vagyok. Ennyi a tudásom, meg ismerem az "ipconfig /all" parancsot is. Most biztos lealázom magam, de nem tudok a kérdésedre válaszolni. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#142) ferensz válasza Vakegérke (#141) üzenetére


ferensz
senior tag

Nincs routered? Azzal sokkal konnyebb lenne a dolgod, DHCP-n osztana a cimet, nem kellene bajlodnod a PPPoE-vel.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#143) Vakegérke válasza ferensz (#142) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#144) bambano válasza Vakegérke (#141) üzenetére


bambano
titán

digi kapcsolatot úgy kell bekonfigurálni, mint egy matávos adsl-t. ehhez külön be kell töltetni a telepítővel a pppoe meg a pppoe konfig csomagokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#145) ferensz válasza Vakegérke (#143) üzenetére


ferensz
senior tag

Szerintem erdemes lenne beszerezned valami kis egyszerubbet, sokat konnyitene a linuxos kiserleteid soran.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#146) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#143) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Több okból is hasznos egy router, diginél pl. ha nem váltasz Windows alatt munkacsoportot, akkor közös hálózatba kerül egy tucat emberrel és nyomtatóval. Nem megfelelően beállított ill. régi Windowsok miatt még egymás adatait is látjátok, valamint nyomtathatsz a szomszéd nyomtatójára. Na ha van egy routered, akkor téged már nem érnek el.

Addig is, itt írják, hogyan kell betölteni a szükséges csomagot a Debian telepítőbe: [link] [link]

Mondjuk az ilyesmit fejből nyomni nem rossz. Ezek után kicsit fals az az okosság, hogy a Linux felhasználóbarát, csak megválasztja a barátait.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#147) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Srácok, én komolyan szégyenlem magam, hogy mennyire nem értek szinte semmihez. Mankót adtok a hónom alá, épphogy nem cipeltek, mégsem találom a célt, ahova indultam.
Blamázs. :B

Na, nem baj. Bizonyára megbocsájtjátok tévelygésemet, de érthető módon a könnyebbik utat választom.
Ubuntu barátunkkal már ismerkedtem, segítségetekkel szót is értettünk egymással. Részemről a szimpátia, és remélem, hogy megszeretjük egymást.
Már csak az a kérdés, hogy nyomassam a 10.04 LTS-t, vagy várjam meg a 12.04 LTS-t.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#148) Sweet Lou 6 válasza Vakegérke (#147) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem ha a 10.04-el nincs gondod, akkor érdemest azt feltenned, mivel a 12.04 csak áprilisban jön ki, és azután is érdemes 1-2 hónapot várni, mire a legnagyobb hibákat befoltozzák rajta. Vagy esetleg kompromisszum 11.10-el.

sweetlou6.wordpress.com

(#149) Szten Márs válasza Vakegérke (#147) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én a 10.04 LTS-t használom, szeretem is és nem látom, miért kéne várni hónapokat az új LTS-re és miért ne tehetnéd addig fel ezt. Ne fogd vissza magad és telepítsd szerintem.
(Nem, nem vagyok guru a témában, csak egy mezei user, ráadásul elég kezdő, tessék így venni a tanácsot, mindenesetre tényleg nem értem, hogy miért ne tehetnéd fel a 10.04-et és miért kéne várni bármire is, szóval szerintem csapj bele :K )

[ Szerkesztve ]

(#150) Vakegérke válasza Szten Márs (#149) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem várok semmire, csak ugye kocsonyás volt a véleményem. Mint a korábbiakból kiderült, pár nap alatt kóstolgattam az Ubuntut, UHU-t, Debiant, még az OpenSuse is volt a winyómon.

Az UHU nagyon tetszik, és ha nem lenne döglött, nem tudna senki eltántorítani tőle.

Belevágok a dologba egy szép új jövő reményében. Holnap társammá teszem az Ubuntu 10.04 LTS-t. :K

Anno így voltam a Win95-tel is. Ódzkodtam tőle, féltem az ismeretlentől.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.