Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Szten Márs válasza Vakegérke (#150) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ó, pedig a win95-öt én kifejezetten szerettem... lehet perverzió, vagy csak az idő szépíti meg, de akkoriban a 486-oson klassz időket töltöttem el vele, meg felfrissülés volt a 3.1-es után :K :DDD

(#152) Vakegérke válasza Szten Márs (#151) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem azt mondom, hogy nem szerettem, csak féltem tőle, mint új dologtól. Később megszerettük egymást, aztán hűtlen lettem, jött a Win98... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#153) bambano válasza Vakegérke (#150) üzenetére


bambano
titán

"Holnap társammá teszem az Ubuntu 10.04 LTS-t": valami azt súgja, hogy a pppoe-s telepítés ott is zűr lesz :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#154) body007 válasza bambano (#153) üzenetére


body007
addikt

Igen, azt le kellett volna neki írni, h konfigurálja be a kapcsolatot telepítés után :)

így:
terminált nyitsz (alkalmazások - kellékek - terminál)
sudo pppoeconf
jelszó
majd válaszolgatni kell a feltett kérdésekre...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#155) CPT.Pirk válasza body007 (#154) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De csak akkor, ha nem áll neki közben a gui-s network managerrel beállítani, mert akkor össze tud akadni a két dolog, jártam már így Ubuntu-n, több azonos sort, meg rakás fasságot írt be a network fájlba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#156) bambano válasza CPT.Pirk (#155) üzenetére


bambano
titán

hmm. másnak is a szive csücske lett a network-manager? höhö :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#157) CPT.Pirk válasza bambano (#156) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd, egyszerű, átlagos dolgokra teljesen jó. Anno valamiért nem tudtam benne megcsinálni az adsl betárcsázást, azt hiszem bugos volt és nem mentette el a beírt dolgokat, megcsináltam pppoeconf-al, de ennek eredménye lett a zagyva networks file később.

Igaz, hogy egyszerű a pppoeconf (elsőre azért a kérdések nem egyértelműek, csak ha bátran nyomja az ember az entert), de egy sima adsl betárcsázás miatt már csak ne kelljen terminált nyitni, mikor alapból van GUI-s eszköz erre.

Tudom, a régi motoros Linuxosoknak meg az a véleménye, hogy minek a gui, ha van terminál, de valljuk be, az csak akkor jó, ha tudod mit kell beírni.
Pl. emberek többsége grafikus memóriával rendelkezik, könnyebben megjegyzi, hogy melyik menüben hol kell állítani a netet, mint hogy "nyiss egy terminált, majd írd be, hogy sudo pppoeconf, aztán üss entert a neved meg jelszavadig, majd a végén add ki a pon-dsl provider parancsot, ami élesíti a kapcsolatot".

Persze ebben segít a google, de csak ha van net, már pedig ha kell a pppoeconf, akkor jellemzően pont nincs.
Véleményen szerint ilyen Ubuntu szintű disztróknál alapvetőnek kellene lennie, hogy a lehető legritkább esetben kelljen terminált nyitni, meg google-t túrni. Ez utóbbi azért is problémás, mert tele van a net több éves megoldásokkal.

Amúgy tényleg, egy netinstallos akármilyen Linuxnál miért nincs a pppoeconf (vagy annak ottani megfelelője) betöltve alapból a telepítőbe? Megint egy olyan probléma, aminek a megoldásához kellő parancsot és szintaxist elég kevesen lökik fejből.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#158) bambano válasza CPT.Pirk (#157) üzenetére


bambano
titán

nem az a baj, hogy gui.
az a baj, hogy nem működik. és nem csak az én extra igényeimhez képest nem működik, hanem átlagos felhasználóknál is gyakran hibázik.
szóval ha választani kell az atombiztos konzolos cucc meg a biztosrossz gui között, akkor tudok választani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#159) CPT.Pirk válasza bambano (#158) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, amit írsz, az teljesen jogos. Mondjuk ilyen célra GUI téren nem az Ubuntut kellene alapul vennünk. Pl. mikor felment régebbi gépre a friss új unity-s Ubi, az unity ikonok helyett fekete kockák voltak, nulla tartalommal, még jó, hogy vissza tudtam kapcsolni régi gnome-ra... (na ekkor állítottam át nagyszülőket Debianra az Ubiról)

Más "desktop" Linuxoknál is ilyen tapasztalataid vannak a GUI-s megoldások vs. terminál kapcsán, vagy máshol azért jobb a helyzet?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#160) bambano válasza CPT.Pirk (#159) üzenetére


bambano
titán

csak debianozok, semmi mást nem használok, mert nincs annyi időm, hogy szórakozzak velük. ami nem meló, azzal nem foglalkozom. a melóban pedig debianok a szerverek.
ja, annyiból nem igaz ez, hogy mostanában elkezdtem routereket moddolni, ott nem debian van, hanem hekkelt openwrt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#161) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hogy lássátok, mennyire komolyak a szándékaim, épp most töltöm le a Debian 8(!) telepítő, és két update DVD méretű anyagát.
Remélhetőleg nem csalódom. Ha mégis, egy próbát megér. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#162) Talma


Talma
tag

Egyéni vélemény: 15 évnyi DOS/Windowsos, majd 5 évnyi Linuxszal való szívás után arra jutottam, hogy aki nem folyamat karbantartani, gányolni, mókolni, hanem használni akarja a gépét, annak desktopra OSX, szerverre meg FreeBSD. Ha valaki esetleg árakkal jönne, egy használt Mac Minit, Power Mac G5-öst már egész olcsón lehet kukázni otthonra.

[ Szerkesztve ]

(#163) Lenry válasza Talma (#162) üzenetére


Lenry
félisten

20 évig használtál két OS-t és összegzésül felajánlasz másik kettőt, amit nem ismersz...
oké.

egyébként ezt a gányolás mókolás dolgot nem tudom honnan veszed: egyszer összerakod, megy, és többet nem basztatod.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#164) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#161) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jááj, mit szedtél le? ;]

Ezt javaslom neked, Debian Live ISO képfájl: [link], elindítod vele a gépet, kiválasztod a neked tetsző felületet gnome/kde/lxde/xfce és innen telepítheted. Elvileg ha itt beállítod a neted, az telepítés közben is menni fog. Am. ha a DVD-set töltöd le, akkor elvileg nem fog kelleni hozzá net.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#165) bambano válasza Vakegérke (#161) üzenetére


bambano
titán

minek?
hálózatról csak annyit szed le, amennyit használsz, és update sem kell, mert a legfrissebbet szedi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#166) bambano válasza Talma (#162) üzenetére


bambano
titán

és ez tényleg egyéni vélemény volt.
első kérdés, hogy minek kínlódjon az ember két oprendszerrel? amit szerverre rakok, az legyen a desktopon is, különben nem veszem észre, hogy a szerveres cuccaimmal baj lesz.

freebsd... lassan eljutnak oda, hogy végre tudnak támogatni több procis rendszert. de ha neked freebsd kell, miért nem azt használod desktopon is?

persze, lehet g5-öt kukázni, de akinek nem elég a g5 teljesítménye? egy normálisabb teljesítményű pc meg ugyanolyan kategóriás mac ára között van vagy 3x szorzó, és nem gombokból van a szorozni való szám se.

Ha azt mondtad volna, hogy neked 20 év szívás után (hehe, nincs is 20 éve linux meg windows használható verzióban) jobb a macosx, úgy értem, neked, akkor elfogadnám a véleményed. De azt mondani, hogy mert neked jó, biztosan mindenki másnak is az a jó, az rotfl.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#167) Vakegérke válasza CPT.Pirk (#164) üzenetére


Vakegérke
veterán

Innen mindent. Soknak találom, ez tény. :)

debian-live-6.0.3-i386-gnome-desktop.iso
Ez jó lesz nekem?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#168) Ringman válasza bambano (#166) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem azt akarta mondani, hogy 15 éve dos-t, ezen belül x évig windows-t használt, ezzel párhuzamosan meg 5 éve linuxot is.

mondjuk nem nagyon ismerem a linuxot, de nem hinném, hogy ne lehetne legalább ugyanúgy békén hagyni, mint ahogy a win-t békén hagyod, ha csak dolgozol rajta, és nem hetente 12 új programot telepítesz fel rajta.

azonos hw-eket feltételezve persze.

szerk:
@(#167) Vakegérke

szedd le az unetbootin-t és rakd rá pendrive-ra cd helyett az iso-t. vagy az leszedi a netről is, amelyiket használni akarod.

van abból 64.bites is. - ha már 4gb van a gépedben.

[ Szerkesztve ]

(#169) rt06


rt06
veterán

jah, igen, ha mar "melyik linux-ot?" a kerdes, akkor megjegyzenem,hogy csak olyat, amiben alapbol van make, gcc, cpp, meg minden egyeb josag

fel ora telefonso segitseg utan derult ki ugyanis, hogy a halokartya driver-e nem fordithato le, mert a fentiek hianyoznak (valoszinuleg ezek utan sem lett volna forgathato, mert ahol ilyenek nincsenek, ott kernel forras sem szokott lenni, driver forgatashoz meg az is szokott kelleni)

ejjen a minden hardvert felismero linux

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#170) bambano válasza Ringman (#168) üzenetére


bambano
titán

ezt a békénhagyás dolgot egyáltalán nem értem.
a debian abban (is) a legjobb, hogy nyom nélkül el lehet takarítani róla, ha felraktál valamit. ettől volt sztár a csomagkezelője 10 évvel ezelőtt is, amikor egy xp-ből gyakorlatilag nem lehetett gyári cuccokkal kipucolni a feltelepített programokat. és akkor nem beszéltünk a még régebbi időkből, ahol pl. a fileopen dialogboxot gyakorlatilag minden program lecserélte, amelyiket feltelepítetted. az egy rossz vicc volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#171) bambano válasza Vakegérke (#167) üzenetére


bambano
titán

ha nincs túl sok ramod, akkor jó, de elég csak az elsőt leszedni, nem kell 8 dvd.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#172) Lenry válasza Ringman (#168) üzenetére


Lenry
félisten

15 évnyi DOS/Windowsos, majd 5 évnyi Linuxszal

az én olvasatomban ez 15 + 5 év

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#173) Ringman válasza bambano (#170) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem alkottam (és nem is szeretnék, míg nem ismerkedem meg vele nornálisan) a linuxról, csak a win-ről (lehet nem jól fejeztem ki magam).

szerk:
@ (#172) Lenry
feltételezem jön még vissza a fórumtárs, és megválaszolja a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#174) Talma válasza Lenry (#172) üzenetére


Talma
tag

Gratulálok, ön az értő olvasás nyertese :D

(#175) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jelentem alássan, az első DVD elég volt, hogy feltelepüljön a Debian.
Többszörös csalódás.

1., Csak a 200-as winyót hagytam a rendszerben, a másik kettőről lehúztam az adatkábelt. Szívtam már ezzel, azóta óvatos vagyok.
Szóval a winyó két részre volt particionálva. A Debian nem elégedett meg a 20 gigás résszel, birtokba vette az egészet.
Nem tetszik.

2., Puritán, keresgélnem kellett mindazt, amit más disztróknál elém tálalt a rendszer.
Nem tetszik.

3., Csináljunk NET kapcsolatot. Terminál, "sudo pppoeconf". Kedvesen megkérdezte (ha jól emlékszem) a jelszavam, de egyetlen billentyűt sem volt hajlandó elfogadni.
Jobbra fent a kapcsolat ikonja, jobb klikk, szerkesztés. Miután megadtam minden adatot, az "Alkalmaz" gomb szürke maradt, nem tudtam élesíteni.
Végképp nem tetszik.

Holnap Ubuntu lesz ebből, akárki meglássa. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#176) bambano válasza Vakegérke (#175) üzenetére


bambano
titán

1. ha hagyod, hogy automatikusan particionálja a diszket, akkor beletelepszik. de lehet kézzel is.
2. synaptic-ot elindítod, ez is felajánl mindent
3. sudo pppoeconf? ne sudózzunk, az egy rossz szokás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#177) Vakegérke válasza bambano (#176) üzenetére


Vakegérke
veterán

Holnap tudósítalak, hogy mire jutottam az Ubuntuval. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#178) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#175) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1,
A vinyóból annyit eszik, amennyit engedsz neki. Valószínűleg benézted a beállításokat és hagytad neki, hogy mindent felhasználjon.
Legjobb mindig a kézi particionálást választani, ott létrehozni egy partíciót a "/" csatolási ponttal a root filerendszernek EXT-4 -el, aztán ha van rá igény, akkor egyet külön a "/home" -nak, valamint kell egy "cserehely" partíció, ez a swap.
Nem tudom ez miért nem jött össze, minden Linuxnál ez a particionálás menete.

Ha nem ezt csinálod, pont ugyanoda fogsz jutni az Ubuntuval is.

2,
Azért puritán, hogy azt tedd fel, amire szükséged van, felesleges vackok nélkül. Am. mit választottál felületnek? Annak minden eleme felkerült? Ezt azért kérdezem, mert lehetőség van különböző progi mennyiséggel feltenni az adott környezeteket.

Ott vannak a grafikus, vagy terminálbeli csomagkezelők, keresd meg ami kell, és tedd fel.

3,
A sudo nem arra való, amire az Ubuntu használja.

Itt Debianon:
SU -

Eztán kéri a jelszavad és onnan kezdve amíg exitet nem írsz neki, addig emelt jogokkal tolod a parancsokat.

Debianon alapból fel sincs telepítve a sudo csomag, nálad ezek szerint fent van a DVD-s telepítés miatt, de ennek a jelszava nem azonos a root jelszóval, mert alapból arra való a sudo, hogy a tanyán xy-nak bizonyos, korlátozott funkciókat, parancsokat legyen lehetősége emelt jogosultságokkal futtatni, miközben root jelszó nélkül nem tudja hazavágni a rendszert.

Tehát ha van net, akkor először kezd úgy, hogy terminálban:
#apt-get update
#apt-get upgrade

Aztán utána kezd el nézni, hogy mi is a helyzet. Ha rám hallgatsz, vársz még azzal az Ubutunu felrakással.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#179) anulu válasza Ringman (#112) üzenetére


anulu
félisten

1023-as sector kezdetig el lehet tolni az elejét, csak azt nem értem, miért kéne :U ami a nagy előnye, hogy system drive-ot is enged átméretezni, nem1x húzott már ki a ..., szóval onnan :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#180) anulu válasza bambano (#102) üzenetére


anulu
félisten

akkor a változatosság kedvéért: itt nem fogok flame-elni :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#181) anulu válasza bambano (#170) üzenetére


anulu
félisten

az a baj ezzel az egész "békénhagyás"-sal, hogy ez nem az átlagfelhasználóra jellemző. leginkább telepítenek össze-vissza mindent, nem is annyira az uninstall a probléma. szerencsére W7 alatt már egész korrekten ki lehet nagyjából minden felesleges cuccot kaparni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#182) Vakegérke válasza CPT.Pirk (#178) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rendben, holnap kap még egy esélyt a Debian.

Mivel nem vagyok guru, sehogy nem tudtam megmondani a telepítőnek, hogy érje be a kisebbik falattal.

Szóval nem "sudo", hanem "su"? Érdekes, elfogadta a "sudo" parancsot, még rá is kérdezett a jelszóra. Vagy úgy értsem, hogy a rendszeren belüli jelszót kérte?

Nincs NET, nem tudtam rábírni a rendszert.

Mindegy, már gyalultam, holnap új próba következik. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#183) Speeedfire válasza Vakegérke (#182) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pedig alapból nincs is sudo debian alatt.
Meg kell csak adni, hogy su - és akkor minden parancs root-ként fog futni, de ablakos felületben szerintem egyszerűbb egy root terminált nyitni neki. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#184) CPT.Pirk válasza bambano (#153) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem SU, hanem

SU -
,ez fontos.

Ha esetleg a netinstallos isoval akarod telepíteni, így kell az adsl-t megadni neki telepítés elején:

Az advanced menüt kell választani és meg kell nyomni a tabot. Akkor látod az opciók parancsait. Oda a neked kellőhöz beírod a modules=ppp-udeb opciót, majd enterrel bootolsz, és kész. A hálózati kártya felderítéskor majd jön a pppoe felderítés, ahol majd kérni fogja a felhasználó nevet és jelszót.

Partícionálásra meg itt látod, hogy hol kellett volna a kézit -manual- választani: [link]
Ez a rész azonos Ubuntu és a többi Linux telepítőjében is.

Melyik ablakkezelő mellett döntöttél?

Van egy írásom a Debian telepítése és kezdeti beállítása terén, esetleg fusd át: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#185) Ringman válasza anulu (#179) üzenetére


Ringman
nagyúr

erre volt válasz.

(#186) anulu válasza bambano (#106) üzenetére


anulu
félisten

semmi, most láttam, h spec esetről van szó

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#187) CPT.Pirk válasza anulu (#186) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

60-ból még jó hogy marad. 35Gb van nálam, abból 27-et eszik kompletten és 16 giga csak maga a Windows mappa 7-en, rendszeres takarítás után és szinte semmit nem raktam az egy és oszthatatlan "C"-re.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#188) bambano válasza anulu (#180) üzenetére


bambano
titán

azt mondja a mazochista a szadistának: üss! mire a szadista: nem ütök! :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#189) bambano válasza Speeedfire (#183) üzenetére


bambano
titán

szerintem van, ha nem expert setuppal rakod fel, akkor ugyanúgy sudózik, mint a buguntu. de ha írsz jelszót a rootnak, leszokik róla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#190) Speeedfire válasza bambano (#189) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pedig nekem az 5-ös és 6-os alatt is be kellett állítani. sudoers-t...lehet akkor volt valami extra dolog is. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#191) CPT.Pirk válasza bambano (#189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A netinstallos squeeze alaprendszer + gui-val telepíteve nem tartalmazza a sudo csomagot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#192) bambano válasza Vakegérke (#182) üzenetére


bambano
titán

és lett új rendszered? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#193) Vakegérke válasza bambano (#192) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, párhuzamos az XP-vel. Két winyón két rendszer.

Kapott esélyt a Debian. CPT.Pirk instrukciói hasznosak voltak, jól particionáltam, és sikerült tudomásul vetetni a telepítővel NET kapcsolatomat, így szedte, csak szedte le, és telepítgette az elemeket.
Egyszer aztán besokallt, és közölte, hogy nem sikerült. Onnan kezdve bárhova nyúltam, hiba hiba hátán. Grub izé, meg lilo, meg fogalmam sincs, hogy mi.
Boot, nem indult.
Újabb telepítés, ugyanezt eljátszotta velem.

Ubuntu 10.04.3 LTS telepítő indít, határozottan szimpatikusabb. Még a billentyűzet felderítésében is segített. Pikkpakk feltelepült, viszont problémám vele is akadt.
Megküzdöttünk, én győztem. Van már NET kapcsolatom, megszenvedtem érte.
Először azt mondta, hogy hurrá, mégsem volt kapcsolat. Aztán már volt, próbából újra indítottam a rendszert.
NET kapcsolat nuku. Hogy az anyádnak azt a...
Pár perc múlva olajozottá vált minden. Újraindítás után is működik minden, idáig frankó.
Gond itt is van.
Feltelepítettem a nyelvi készletet, immár minden magyar, kivéve a Firefox-ot. Mikor indítom, mondja, hogy nyelvi fájl, ott a telepítés gomb, mégsem akar magyarul kommunikálni. A Google is az angol oldalakat dobja ki keresésnél. Letöltöttem a magyart, valami tar-t, vagy gz-t, vagy mi a csudát leszedett, és elrakta valami mappába, de itt el is akadtam vele.
Erre még megoldást kéne keresnem.

Szóval igen, van. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#194) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#193) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi volt a kiválasztott csomag forrás a netinstallnál? Akkor volt gondom, mikor az egyik magyar repót használtam, valamiért hiányoztak csomagok.

Btw, szerezz egy routert, bármelyik használt is megteszi, az betárcsázna a géped helyett, így a gépbe bedugnád az UTP-t és rögtön lenne net, minden gond nélkül, minden oprendszerben.

Magyar Firefox dolog engem is érdekel, 1x ubin megcsináltam, valahonnan letöltöttem hozzá egy nyelvi fájlt vagy plugint, onnan magyar volt. Sajnos azóta nem sikerült megcsinálnom újra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#195) Vakegérke válasza CPT.Pirk (#194) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kérdezett forrást, automatikusan intézte a dolgot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#196) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#195) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen? Úgy emlékszem, mindig kérdezte tőlem.

Am. ha már ennyire benne vagy, nézd meg a Chakra projectet,[link], az Ubuntu alternatívájának, pont most frissült. Nem kell telepíteni sem, simán Live imageként is működik a letöltött iso.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#197) Vakegérke válasza CPT.Pirk (#196) üzenetére


Vakegérke
veterán

A lemezes installnál kérdezte, most nem.

Köszönöm az eddigi törődést, ha nem tettem volna meg idáig. :R

Meglesem a Chakra izét is, óvatosságból live módban. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#198) Vakegérke válasza CPT.Pirk (#194) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Magyar Firefox dolog engem is érdekel..."

Probléma megldva, éljen a józan paraszti ész. :K

A csomagkezelőt megkértem, hogy biztos ami biztos, telepítse nekem a Chrome böngészőt. Kipróbáltam, működik.
Elő a sebészkéssel.
Eltávolítottam a Firefox-ot, aztán szóltam a csomagkezelőnek, hogy keressen rá. Megtette, megtalálta a 10.0.1-es verziót. Uccu neki, telepítsd.

Csókolom alássan, minden nagyon szép, minden nagyon jó, méghozzá magyarul, mindennel meg vagyok elégedve. :K

Már csak a szinkronizálás van hátra. Az is meglesz, nem kerget a tatár.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#199) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Azannyaaa... Úgy jött le a Chakra, mint a huzat, 10MB/s gyorsasággal. :C

Ki is írom, legalább meglátom, hogy az Ubuntu progija milyen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#200) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most anélkül kérdezek vicceset, hogy visszaolvastam volna, ezért előre is elnézést!

Van-e olyan linux disztró, ami jelentős hasonlóságot tud az osx -el? Tehát nem windowsosított linux-ot szeretnék, hanem minnél inkább osx-re hajazót. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.