Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Minden jó tanácsot szívesen fogadok :R

(#2) No-kia


No-kia
őstag

a hozzászokás milyen tanács lenne? :U az idő sok mindenben segít, ebben is

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3) kraftxld válasza bacsis (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Google v2 :DDD [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) puttputt


puttputt
őstag

Üdv Mester! :D

1. Rákérdezősdi&Vezérlőpult:
Nekem a "Kis ikonok" megjelenítés vált be, ott már könnyen megtalálható a "Felh. fiókok" pont, azon belül is a felügyelet kikapcsolása.

Ilyesmi tálcára gondolsz?

...

#3: Na, így. :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5) makraipeter1


makraipeter1
tag

Szerintem mindent meg lehet találni, csak használd a keresést az ablakok jobb felső sarkánál, és biztos hogy meglesz minden. Például a cmd is valahogy nagyon elvan rejtve, nyomsz egy startot, és beírod hogy cmd, és enter. A tálca meg nekem különösen tetszik hogy kilehet rá "tűzni" alkalmazásokat.

(#6) momo2828


momo2828
tag

Vagy csak tedd Nagy ikonokra a vezérlőpultot, ott a kereső környékén lehet átállítani, és akkor a régi ikonok jelennek meg.

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

A tálcát szokd meg, nekem is furcsa volt, de sokkal jobb mint a régi.
(én mindig bekapcsolom, hogy ne vonja össze az ikonokat.
Az UAC-ot a vezérlőpult/felhasználói fiókok/felügyeleténél tudod kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#8) deicide


deicide
veterán

Pár kattintással újra létre tudod hozni a gyorsindítást és a régi nézetet, én is google kereséssel találtam rá a módszerre, nagyon sok helyen le van írva. Egyébként engem is baromira idegesített, hogy nincs benne gyárilag klasszikus nézet, hanem trükközni kell.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hát akkor a tálcával trükközök, majd jól betanulom hogy kell, hogy később se felejtsem el.. Legalább ennyi...
Köszi urak

(#10) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Báááár szerintem jobb lenne az UAC-ot nem kikapcsolni :U nem véletlenül nem enged mindent egyből rendszergazdai jogosultsággal futtatni :U (régen én sem szerettem, de rám szóltak az egyik blogomban hogy ezt talán nem kéne :DDD )

(#11) Lenry


Lenry
félisten

a C gyökér nem írásvédett, csak rendszergazda jog kell hozzá, fel is dobja az ablakot az intéző és a totalcmd is, de ha kikapcsolod az UAC-ot, akkor írhatsz bele gond nélkül.
egyébként miért akarsz te oda írni?

vezérlőpult jobb felső sarkában átállítod Megtekintés a következők szerint: Nagy ikonok, és viola, ott a régi vezérlőpult.

a tálcával nem tudom mi a baj, milliószor jobb, mint a régi.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

mellesleg az msn: kompatibilis módban beállítod az xpsp3at, és egyből az óra mellett fog majd lenni :K

(#13) biker válasza Lenry (#11) üzenetére


biker
nagyúr

"egyébként miért akarsz te oda írni?"

miért ne akarhatna?

engem az borít ki, lehet, hogy a win7 starterben külön extra feature a selejtes keresés, de mondom poéne kipróbálom a start menü keresőt, hogy "minden programban keres"
számológép, 0 találat
kalkulátor, 0 találat
calculator, 0 találat
calc.exe, 0 találat
aztán feladtam :(
kellékek/számológép, voilá

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) Lenry válasza biker (#13) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom, én még nem éreztem késztetést, hogy oda írjak. Linuxon se panaszkodik senki, hogy nem tud a /-be írni root jog nélkül.

nagyon kiherélt kereső lehet abban a starterben, mert nekem általában már az első pár karakter után ad találatot a Home Premium meg az Ultimate keresője.
nem volt letiltva valami szolgáltatás?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) JetiRulez


JetiRulez
őstag

A Windows 7-nek nagyon sok kicsi, de idegesítő hibája van, ami nekem az XP-ben nem mutatkozott meg.
A Vezérlőpult valóban a legkritikusabb pont. XP-nél is már csak a klasszikust nézetben tudtam kiigazodni, itt meg még nehezebb. Inkább csak a Start menü keresőjébe beírom mit akarok és többnyire megtalálom.
A tálcánál az zavar, hogy nem tudom a színt megváltoztatni. Csak szürke lehet. Veled ellentétben viszont nekem tetszik a tálca összetettsége. Számomra ez áttekinthetőbb.
A rákérdezésekkel nekem is meggyűlt a bajom, azt amint rájöttem hogy kell, ki is kapcsoltam. Már el is felejtettem, hogy csináltam.
Még ami egyáltalán nem tetszik az Intéző keresője. Nekem nem elég, hogy csak egy csík van, ahova beírom mit keresek. Nekem úgy nézzen ki, mint az XP-ben. Meg szeretném adni a keresés mellett, hogy mit ne keressen közben.
Igazából csak a GTA4 miatt váltottam Win 7-re, mert azzal rengeteget szívtam XP alatt.
Ami még kiverte nálam múltkor a biztosítékot, hogy a Windows Tűzfal automatikusan bekapcsol, ha nem fut más tűzfal. Az nem számít, hogy én letiltottam.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#16) D1Rect válasza JetiRulez (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezek közül melyik is az idegesítő hiba?

A tálca színét meg olyanra tekered amilyenre akarod.

(#17) vans? válasza JetiRulez (#15) üzenetére


vans?
őstag

Az alap Win7 tálca színe is állítható, témákkal meg aztán főleg.

hábm bábm

(#18) Viktor77


Viktor77
titán

Mindenben egyetértek. Én is kipróbáltam.

Gyakorlatilag arra is rákérdez, hogy biztos meg akarod-e nyomni a jobb gombot.
Átláthatatlan mapparendszer.
Start menü dettó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) PuMbA válasza Viktor77 (#18) üzenetére


PuMbA
titán

Aki már a beta 1 óta Win7-ezik (pl. én - de már 2 hónapja nem,mivel már csak Linuxom van :)) ) az mostanra már vágja kívülről az egész Win7-et (hogy mi hol van) és az XP elé visszaülve mondja ugyanezeket. Az egész megszokás kérdése,ezért jó mindig a lehető leghamarabb váltani oprendszert és a legelején rájönni az esetleges hibákra, gondokra és természetesen a megoldásaikra,utána pedig jöhet megint a sok éves problémamentes használat.

[ Szerkesztve ]

(#20) JetiRulez válasza D1Rect (#16) üzenetére


JetiRulez
őstag

Na jó, a hiba szó kicsit erős ide, inkább nevezem tényezőknek.

És az én rendszeremben lehet akkor a hiba, hogy nincs lehetőség a színváltoztatásra. Keresek inkább valami egyszerű témát.

szerk.: Néztem a letölthető témákat, de mindegyik Aero. Az nem nálam nem nyerő. Ez is a Win 7 egyik zavaró tényezője, legalább is nálam. Összezavar, hogy átlátszódik minden.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#21) Gergő_


Gergő_
őstag

ezek az írások mindig kicsit eltántorítanak attól hogy win7-et vegyek.
Az ubuntu felé hajtanak inkább...
xpről hamarosan váltani kell

(#22) PuMbA válasza JetiRulez (#20) üzenetére


PuMbA
titán

Van egy opció amivel kikapcsolhatod az átlátszóságot az összes témánál.

Gergő_: nem várható el,hogy felteszel egy új oprendszert és mindent vágni fogsz egyből. Ezért érdemesebb már hamarabb kezdeni az ismerkedést a rendszerrel (pl anno az 1 évig ingyenes Win7 RC verzióval simán át lehetett szokni).
Az Ubuntu sem rossz választás.

[ Szerkesztve ]

(#23) The DJ


The DJ
addikt

Már jó ideje Win 7-et használok, de előtte én is megrögzött XP fan voltam, a Vista is csak pár napig volt fenn a gépemen, pedig eredeti szoftverként kaptam a laptopom mellé.

Az ember nem szívesen válik meg attól, amit megszokott és ami már bizonyított. Így voltam én is az XP-vel. Fejből tudtam mi hol van, már kattintgatnom se kellett, a futtatásba írtam, amit el akartam indítani és már ott is volt előttem. gpedit.msc, msconfig, regedit, cmd, diskmgmt.msc és még sorolhatnám. :) A Vista elcsábított először, de a megkapó külső mögött még számomra nem volt eléggé meggyőző tartalom (no meg a noti ventijét is úgy pörgette, mint az eszement) és gyorsan vissza is váltottam XP-re. Elhatároztam, hogy csak akkor cserélem le, ha valami igazán meggyőző operációs rendszerrel találom szembe magam.

Aztán jött a Win 7. Nem próbálkoztam semmi bétákkal meg kiszivárgott verziókkal, kivártam a megjelenést, addig pedig olvasgattam és figyeltem mit gondolnak és írnak mások. Rengeteg pozitív beszámolót kaptam, ismerősi és netes körökből egyaránt. Mindenki dicsérte az új tálcát, a gyorsaságát és megbízhatóságát, a sok újítást és könnyítést, így hát erőt vettem magamon és én is váltottam. Nem bántam meg.

Sokkal könnyebb volt belerázódni, mint gondoltam. A kinézet itt is megkapó, az Aero effektek, az ablakok, a tálca, mind mind sokat dob az élményen. De persze egy operációs rendszer használatakor ez csak másodlagos, úgyhogy nem ez miatt szerettem meg a Win 7-et. A rendszer valóban fürge. Még így belakva is. Az indulás/leállás is egész gyors a régi belakott XP-hez képest. Készenlétből pillanatok alatt felébred a gép, alapból felismer minden hardvert, a laptopomhoz még csak telepítenem sem kellett kézzel semmit. Sokan féltek a kompatibilitási gondoktól...hát nálam az sem volt. A régi programjaim is gond nélkül futnak, még a régi nyomtatóm is a Win 98-as driverrel :D

Amit viszont rögtön kikapcsoltam az az UAC. Félreértés ne essék, nagyon hasznos és fontos szolgáltatás...azoknak, akik csak alap szinten értenek az informatikához. Anyukának, apukának, nagymamának nagyon jól tud jönni és a gépünk is tovább lesz vírus és kémprogram mentes. Nekem azonban nem volt szükségem rá és nem is lesz. Nem kattintgatok ész nélkül mindenhova, nem töltök le semmi olyan fájlt, amiben nem bízom és nem szörfölök olyan oldalakon, amik potenciális veszélyt jelentenének. Így nem dobja a rendszer a képembe folyamatosan a sokak által kritizált megerősítő ablakokat. Szóval ha valakit zavar tiltsa le nyugodtan...de persze ehhez nem árt tudnia mit csinál.

A tálca először nekem is furcsa volt, de adtam neki egy esélyt és mára már eszemben sem lenne visszaváltani a régire. Jó úgy, ahogy van. A start menü és a vezérlőpult...na ezeket nem sűrűn használom, mivel bármit is keresek, azt csak beírom a start gomb megnyomása után a keresőbe és már indul is. Nem kell böngészgetni, sem keresgélni. Amint pár betűt begépeltem, már dobja ki is a javaslatokat...és természetesen itt is működnek a már jól megszokott cmd, calc, msconfig és társai :)

Ja és a legjobb az egészben...még az XP-t sem kellett leváltanom teljesen, mivel a Win 7 és a Virtual PC segítségével életre lehet kelteni egy teljes értékű virtuális XP-t, amiben mindent úgy futtathatunk, ahogy eddig. Ehhez pedig csak néhány fájlt kell letöltenünk a Microsoft honlapjáról.

MOD:
JetiRulez: Jobb katt az asztalon, "Személyre szabás", ott válaszd az "Ablak színe" menüpontot és ha kattintgatsz a színekre, valamint mozgatod a csúszkát, akkor máris tudod színezni a tálcát.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#24) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Tálca: rá jobb klikk>Tulajdonságok>Tálcagomboknál: "Soha nincs összevonás"

Vezérlőpult: megnyitod, aztán jobb felső sarokban "Nagy ikonokra" állítod

UAC: Vezérlőpult>Felhasználói fiókok>Felhasználói fiókok felügyelete beállításainak módosítása>a csúszkát a legalsó szintre húzod /bár jobb lenne ha hozzászoknál, a saját biztonságodat növeled a vírusok ellen/

sweetlou6.wordpress.com

(#25) JetiRulez válasza The DJ (#23) üzenetére


JetiRulez
őstag

Köszönöm szépen! Nagy nehezen megtaláltam, de tudnám mit érezhetett a készítő, hogy ilyen hülyén elrejtette ezt az opciót. :W

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26) D1Rect válasza JetiRulez (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért az asztalon jobb klikk annyira nincs eldugva. ;)

(#27) Chaser


Chaser
titán

Nekem a gyors indító menü hiányzott a legjobban..
""A Quick Launch menü visszaállítása:
Nyomjunk jobb klikkel a tálcára, majd Toolbars, ott a legalsó menüpontra klikkeljünk: New toolbar. Írjuk be: %userprofile%\appdata\roaming\microsoft\internet explorer\quick launch. Ezután alul megjelenik a Select Folderre kattintva a Quick Launch menü, ahova saját programokat rakhatunk a későbbiekben. Kattintsunk még egyszer, majd a Lock the taskbar mellől a pipát vegyük ki, és ha most elkezdjük mozgatni a Quick Launch részt, az ikonok megjelennek. Kattintsunk jobb klikkel a Quick Launcra, majd szedjük ki a pipát a Show Title és Show Text mellől, így minden szöveges információt eltüntettünk, és már csak az ikonokat fogjuk látni. Lefixálni a Lock the taskbar mellé kattintsunk és ezzel visszahoztuk a régi Quick Launch menünket.""
Az UAC állandó kérdezése is, de azt könnyű kikapcsolni, azért még utoljára rákérdez a kötsög:D Én gyorsan átszoktam xp-ről-pár óra-, de szeretem azt is, most is az van fenn. Vista az tényleg tré, nekem legalábbis.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) D1Rect válasza Chaser (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Bármire jobb klikk, majd rögzítés tálcán? :U

Ha rossz leszel, téged is odaszögezlek. :P

[ Szerkesztve ]

(#29) #19617792 válasza Chaser (#27) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Az UAC állandó kérdezése is, de azt könnyű kikapcsolni, azért még utoljára rákérdez a kötsög"

Azért kérdez rá kikapcsoláskor, mert maga a UAC szint választás is sandboxon belül fut, szóval nincs arra lehetőség, hogy valaki látatlanban kikapcsolja az UAC-t tudtod nélkül, arról kapsz egy promptot, egyébként ez a részlet nagyon is jó. Meg amúgy mit csináltok, hogy állandóan kérdez? Nálam ma pl egyszer kérdezett, pedig már legalább 10 órája megy a gép és használom, akkor azért kérdezett, mert egy XviD VfW codecet akartam feltenni VirtualDubModhoz. Amúgy UAC kikapcsolása = Win7 kiherélése biztonsági szempontból, így a virtualizált folyamatoknak, sandboxnak is lőttek...

"Vista az tényleg tré, nekem legalábbis."

Ha sarkosan fogalmaznék, azt mondanám: Vista nélkül nem lenne 7.

(#30) D1Rect válasza #19617792 (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Én Battleforgozok, és mindig megkérdezi.
Ha elárulod, hogy tudom úgy elindítani, hogy ne érdeklődjön akkor visszakapcsolom.

(#31) #19617792 válasza D1Rect (#30) üzenetére


#19617792
törölt tag

(#32) Chaser válasza D1Rect (#28) üzenetére


Chaser
titán

Hajrá :P

EarL 007: tudom én, hogy mért nyavalyog, csak valahogy vicces..én legalábbis röhögtem. Nem bánom milyen titkos folyamatoknak vetek ezzel véget, hadd legyek már én a rendszergizda a gépemen ne a win7:)
Azt is tudom, hogy a 7 a vista "felturbózott" változata, ettől függetlenül a vista tetű lassú volt, szóval nekem tré. Az xp is elég gyeszura volt sp2 nélkül, ha a vistat win7 tesztverzió előtti tesztverziójának fogjuk fel, akkor jó volt. Bár azt hallottam a vista is sokat javult sp2-vel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) #19617792 válasza Chaser (#32) üzenetére


#19617792
törölt tag

Én használtam Vistat SP1-gyel, SP2-vel is. Az SP1 volt a nagyobb változtatás, mert kernel frissítés is történt, Server 2008 kernelét kapta, ami a Vista kernelének picit reszelt verziója. SP2 pedig szokásos SP volt, addig megjelent javítások egybegyúrva, csak ennek előfeltétele volt Vistan az SP1 megléte, míg Server 2008-on nem kellett. Amúgy a Vista csak SP nélkül kicsit nehéz eset, SP1 óta elég jól használható rendszer. XP-nél az SP2 szintén nagy volumenű változtatás volt, kellett is, mert SP2 nélkül ementáli sajt + magyar utak kátyúi szintű biztonsági rések voltak benne. Blaster / Sasser, az akkori idők rémjei voltak (kb mint nemrég a Conficker), külön hotfix kellett hozzájuk, ami később SP2-be bele is került.

(#34) JetiRulez válasza D1Rect (#26) üzenetére


JetiRulez
őstag

Jobbklikk Személyre szabás. Ez persze nincs eldugva. Csak változtatnád az Ablak színe menüben a színt. Az istennek se változik. Aztán a kutya se gondolná, hogy be kell hozzá kapcsolni az Aerot és úgy kell bekapcsolni a Basic skint a színbeállításoknál. :U

Nekem már minden ismerősöm megmondta, aki Windows 7-re váltott, hogy végtelenül egyszerű rendszer, csak "nem szabad keresni a logikát benne, ugyanis nincs". Én persze nem adom fel. Talán ettől olyan nehéz hozzászokni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#35) Lenry válasza D1Rect (#30) üzenetére


Lenry
félisten

így

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) bacsis válasza Lenry (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Uhh urak! De sokan benéztetek és írtatok!
Most fáradt vagyok, így nincs erőm elolvasni miket is írtatok majd reggel\délelőtt...
Viszont neked Lenry válaszolnék is!
Amikor azt hiszem, hogy a gép HDD-jén minden progi fent van sokszor előfordul hogy tévedek és utólag át kell még másolni a gépre valamit,hálzaton, pl VGA driver vagy ilyesmi.. akkor kapásból benyomom a C:\ gyökérbe, oszt onnan rakom másik mappába vagy törlöm le vagy telepítem fel, stb.. megszokás...
Amúgy azon bosszankodok hogy pl a Quad SLI tesztet csinálnám, de ilyeneket csinál, hogy pl be van lőve a 2db GX2... lefuttatom a tesztet.. kiszedem az egyik kártyát, gép indít, lefuttatom, a teszett 2 GX2-vel, majd vissza ismét a Quad SLI-t, erre kékhalál.. újraindul a gép, akkor viszont magától betölt... viszont hoppá nincs fent a Forceware.. mintha fel se lett volna telepítve... raknám fel... kékhalál.. vagy szimplán elmegy a kép és nem jön vissza.. gépet resetelem, vagy magától indul újra akkor már újra jó látja a kártyákat működik a Quad...
Persze többször is eljátszotta, persze én hülye miért nem egyszerre tesztelem le a kártyákat először 4 kártyás módban utána meg 2 kártyás módban.. azért mert türelmetlen dög vagyok és kíváncsi vagyok hogy vajon a Quad mennyit dob a gépen és egyől tudni akarom...
De most nem is ez a lényeg.. hanem, hogy minek szívat ilyenekkel? :U
Aztán.. nem tudom törölni a hibernációs file-t... jó Pistánál is csak parancssorból.. de tiszta gáz hogy relatíve alapvető dolgokat parancsorból lehet csak állítgatni...
Aztán! használtam Win7-et a laposomon... Oszt közölte velem, hogy akkuról nincs játék mert ha meggebedek akkor is vissza veszi az órajelét a GPU-nak ha akarom ha nem...
állat mi? aztán frescho cimborám mutatott rá megoldást hogy a regisztrációs adatbázisban mit kell állítani.. Köszi megint hű de jó megoldás...
Na szóval ezek amik nem jönnek be...
Hozzá teszem mióta kijött a Windows Pista azóta nagy szeretettel használom :DDD

(#37) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Én is így vagyok vele, csak én pár perc alatt XP-sítettem a Win 7-et, amikor fel volt rakva az XP mellé tesztelni az RC. Mert az XP-m is meg van buherálva, hogy gyors, szép és egyedi legyen, így az XP-n szerzett tapasztalatokat felhasználva lelőttem az UAC-t, hogy ne kapjak agyrákot és már kezdtem a registry kiismerését és buherálását, hogy miben más, mint az XP-é. Két Win 7 RC telepítésem ment rá, hogy megtanuljam mit tolerál a rendszer és mit nem. :DDD Azóta is ugyanazt az XP-t nyúzom, pedig már van itthon legális 7-es. :K

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#38) Crystalheart válasza D1Rect (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hogy mi a baj a tálcára rögzítéssel?

Legfőképpen az, hogy kis ikonokra állítva is olyan széles, mint a nagy ikonok. Kérdem én, mi a rákért? Ezért öcsém gépén mi is visszahekkeltük a hagyományos Quick Launchot. Hogy miért volt olyan nehéz a fejlesztőknek plusz egy listaelemet betenni a beállításokba, hogy ne kelljen Google-özni és tökölni a visszaállítással?!

(#39) caizzz válasza Crystalheart (#38) üzenetére


caizzz
aktív tag

másfélszer nagyobb ha nagy ikonokra állítod. fail. ;)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#40) bacsis válasza Chaser (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh végülis vissza mókoltam a régi quick launchot ahogyszeretem...
De még egy marhaságot találtam a Win7-be... az eredeti tálcáról az asztalra nem tudtam lehúzigálni az ikonokat...
Ugye eddig ráklikkeltem az ikonra nyomva tartam a egér kombszlit oszt oda húztam át az ikont ahova akartam, hát most azt nem lehetett megcsinálni :DDD :W

(#41) Lenry válasza bacsis (#36) üzenetére


Lenry
félisten

hibernációs fájl törlése: parancssorba: powercfg -H off

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) bacsis válasza Lenry (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát ez az: a hangsúly ezen van: "parancssorba"

(#43) Gabás válasza bacsis (#42) üzenetére


Gabás
addikt

hát ha UI-ból akarod, valószínűleg úgy is lehet, hogy egyszer letiltod a hibernációt az energiagazdálkodásnál, majd törlöd a fájlt (elég logikus), csak így gyorsabb.
Egyébként elég antipatikus ilyen hangvétellel (utálom, fúj, a régit akarom stb.) cikket írni pár napi használat után, dehát te tudod, mi a jó neked:)

(#44) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
javasoljatok már még valamit!
Miket kapcsolgassak ki, amivel lehet memóriát spórolni?!
512MB Rammal persze még szépen elindul a Win7, de a 3Dmark2006 D3D error hibaüzenettel elszáll... a kevés ram lesz a gond, meeeert amint 1giga kerül a gépbe már indul is :U
El kéne indítani fél gigával is

(#45) PuMbA válasza bacsis (#44) üzenetére


PuMbA
titán

Semmit nem érdemes kikapcsolni,mert csak rosszabb lesz tőle a rendszer (egyébként meg ha kell valaminek RAM akkor mindent kitakarít a memóriából,tehát nem viccből írja ki,hogy tényleg kevés). 512-vel az XP is szar,nemhogy egy Win7 (nem véletlenül 1GB a minimumja,az alatt használhatatlan - ez mégiscsak egy vadiúj oprendszer és természetesen nagyobbak az igényei).

[ Szerkesztve ]

(#46) bacsis válasza PuMbA (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Csak azért mondod hogy az XP szar 512MB rammal, mert nagyon kényelmes vagy ;)
nem véletlenül 64MB neki csak a minimumja :DDD
mikor meg kijött, ráadásul senkinek nem volt 512MB ramja, Én sokáig 128MB-al toltam XP-t 900-as celó melett... GTA3 szépen futott...
Amúgy meg a Win7 is szépen elmegy 512MB rammal, csak ne telepísd agyon mindenfélével...
jahh és nem érdekel, hogy milyen lesz tőle az oprendszer, most csak "powerkodás" céljából kellene hogy elinduljon a 3Dmark késöbb vissza kapcsolgatnék mindent

(#47) PuMbA válasza bacsis (#46) üzenetére


PuMbA
titán

Control Panel > Administrative Tools > Services

Ezeket biztos ki tudod kapcsolni,úgy,hogy nem szarik be a gép:
HomeGroup Provider, HomeGroup Listener
Internet Connection Sharing
Diagnostic Service Host, Diagnostic System Host
Offline Files
Print Spooler
Remote Access Connection Manager
Secure Socket Tunneling Protocol Service
Security Center
Server
Workstation
TCP/IP NetBIOS Helper
Windows Media Player Network Sharing Service
WinHTTP Web Proxy Auto-Discovery Service
Windows Firewall

(#48) PuMbA válasza PuMbA (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Azt tudom,hogy régen jó volt kevesebb RAM-mal is (toltam 256-tal anno),de a mai programokkal együtt már kevés neki az 512MB.

(#49) proci985 válasza Chaser (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nono, Vista egy remek és gyors oprendszer volt megfelelő vassal a feneke alatt. legalábbis egy húzott quaddal és 4 giga rammal, meg egy 10k rpmes vinyóval a feneke alatt :DDD én meg voltam vele elégedve.

win7 meg gyors. továbbmegyek, mivel az xpből nincs használható 64bites, így bizonyos helyzetekben az xpnél még sokkal gyorsabb is (minden olyan programnál, aminek kell a több memória... játékok közül pl Crysis, Stalker SoC, Supreme Commander).

kinézet meg elsőre para, de kb két délután alatt megszokható.

UACot meg win7 alatt szerintem nem kell piszkálni. alap Vista alatt még egy primeot se lehetett elinditani csipogás nélkül:) ott nekem is ki volt kapcsolva, de mellette volt vírusirtóm és egy eléggé agresszívre konfigurált (nem consumer szintű) routerem.

bacsis: ja, 64 mega az XP minimumja, 128 az ajánlott, 512vel meg jól fut. alapvetően eddigi összes windowsnál úgy volt, hogy az ajánlott memóriamennyiség négyszeresével kezdte magát jól érezni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) bacsis válasza PuMbA (#47) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ebből már párat letiltottam, tűzfalat security centert, meg az internet connection sharing-ot asszem, de a többit nem piszkáltam... még ;]
hálás köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.