Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hcl válasza Chaser (#93) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Acerekhez is volt valami ilyesmi.

@bacsis : Meg mondjuk ha nem a megfelelő terhelhetőségű töltő van akku nélkül, akkor elég sok gép visszaveszi a teljesítményt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#102) bacsis


bacsis
Közösségépítő

NA itt jobban látszik a TN vs IPS 1024 vs 1400:

alt="" title=""

hcl
Meg mondjuk ha nem a megfelelő terhelhetőségű töltő van akku nélkül, akkor elég sok gép visszaveszi a teljesítményt :D
Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy ha túl melegszik a CPU akkor vissza lassul
vagy ha nincs RAM a gépben, akkor nem fog elindulni ;)
Magyarán mondva az már régen rossz ha egy géphez nem megfelelő telejsítményű töltőt használsz ;) ez egy nem életszerű, de persze előforduló szituáció... mindenkinek azt mondom ha otthon használja a gépet és teheti, vegye ki az akkut.. én is így szoktam tenni... ha a géphez a saját töltőjét használjuk, nincs teljesítmény vesztés ;)

[ Szerkesztve ]

(#103) Chaser válasza bacsis (#100) üzenetére


Chaser
titán

hát egen', csak ebbe beledöglik a környezetünk és ezáltal előbb-utóbb mi is
ezt sajnos nem fogják fel a gdpr agyú véglények
nem 8 mrd sáskára van tervezve ez a bolygó akik nagy részének minden IS kell, és egyre csak szaporodnak
a minden IS meg egyre gagyibb "minőséget" produkál
lesz még idő amikor nem xboxokért ölik egymást a népek, ha szerencsénk van mi még nem érjük meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#104) brd válasza bacsis (#87) üzenetére


brd
nagyúr

Nem a töltési ciklusok számolgatása a baj, hanem az, hogy 100% töltöttség közelében van tartva az akku. Ez a Li-Ion-nak nagyon nem jó, ettől degradálódnak ilyen gyorsan a fosok akkui.

The only real valuable thing is intuition.

(#105) pető bá' válasza Chaser (#99) üzenetére


pető bá'
őstag

ebben is egyetértünk.. viszont lehet, hogy mondjuk erre (is) kellenének (EU-s) szabályozások, nem (csak) a szétfaragott benzinmotorok kibocsátási normáira?
Miért engedünk olyan termékeket piacra dobni, amik teljes mértékben szerelhetetlenek, javíthatatlanok és szándékosan vannak így megtervezve? Nyilván itt azért vannak éles határok, hogy mit nem lehet másképp csinálni de pl miért nem lehet a cserélhető akksit megkövetelni? Mondjuk ezt kb 10-15 éve kellett volna meglépni, amikor még nem volt divat a unibody meg üveghátlap meg ilyenek, mert ma már nem hiszem, hogy végig lehet vinni..

De eléggé zöldnek hangzik.. Bontottam le (hdd->ssd csere) olyan Asus notebook-ot, amiben az akksi szemmel jól láthatóan 18650 cellákból volt felépítve, mert nem is volt "becsomagolva" - már az a kis műanyag is 0,21USD spórolás, vagy valami selejtet fel tudtak használni, nem tudom.. nagyon gányul néz ki..

Ez is lehetne egy megoldás, hogy akkor áruljunk bontható akksit, meg gyári cellákat.. tudom, hülye vagyok a kapitalizmushoz :DDD de basszus, mikor jön el az a pont, hogy ezek tényleg szempontok lehetnek, és nem csak a látványra ad egy cég? Ültet 20 fát PR eseményként, meg odaírja az e-mail végére, hogy "ne nyomtasd ki, gondolj a környezetre", kitesz folyosónként néhány szelektív szemetest (amit a takarítók a végén egy naagy fekete zsákba összeöntenek - based on true story, pár hónap után szóltak nekik, hogy mi a szitu), de ilyen terméktervezési-gyártási-életciklus döntések mögött mikor lesz felelősség? Nem vagyok egy Greta-fan, de egyet tudok vele érteni.. amíg csak a pénz diktál, addig ilyeneket csak büntetéssel lehet kikényszeríteni.. (autóipar - túl van tolva, de csak a büntetés miatt jönnek a fejlesztések és a csalószoftverek. kérdés, hogy az egésznek amúgy mennyi értelme van - a túlbonyolított technika élettartama szarabb - lehet, hogy jobb a károsanyag-kibocsátás, de a termék élettartama lehet annyira szar, hogy nekiállni is kár volt az egésznek..)

"... and I hope you have a great day!"

(#106) domos válasza bacsis (#100) üzenetére


domos
senior tag

A spéci sosem lesz alap :) Mert akkor már nem lenne spéci. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#107) bacsis válasza pető bá' (#105) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Emléxem, valamikor a 2000-es évek elején mikor már ismerkedtem erősen a hardverekkel, azt bütyköltem valami Albacomp P3-as laptop csodát... nézem a hűtését... mi ez a hajszál rajta.. vakargatom-vakargatom... Erre mit látok? hogy az alu hűtés réznek van álcázva!!!! ugye nem egyedi eset a piacon... na mondom mekkora gagyi már, így spórolnak 2 fityinget, hogy alut adnak réz helyett, jóvanazúgy, de azért álcázzák réznek...
Na és akkor eltelik egy erős 10 év... hasonló a sztori.... Erre mit látok? alunak van álcázva a műanyag :Y érted... már nem az van hogy a rezet álcázzák alunak? hanem hogy a műanyagot!!! alunak... nem voltam sose' jó fizikából, deeee ha jól tudom a műanyag szigetel nem? :U Nem baj jóvan az úgy az Atom 4,5W-os TDP-jére jó a műanyag hűtés is :DD
Másik kedvenc.. mikor venti van, csak épp a szellőzőnyílás nincs kivágva a gép oldalán, frankón a műanyag vakdugó van csak :DDD :W
domos!
Nézőpont kérdése, hogy mit nevezünk spécinek :) spéci volt 2004-ben a Directx9 hardveres támogatása is... ma meg már a kenyérpirító is tudja ;)

[ Szerkesztve ]

(#108) Chaser válasza pető bá' (#105) üzenetére


Chaser
titán

már rég mindegy, csak a többség még áltatja magát
elég megnézni egy piciny víruska mit okozott/okoz
%-osan az emberiségben nem sok halálesetet, de sok gazdaság berezgett ennyitől is amiket okozott
azt gondolja az ember a világ csúcsa, pedig csak egy idióta élösködő, ami pedig elpusztul mikor felélte a környzetetét
látszatintézkedések vannak, a gdpr mindig felülír mindent
nem lennék akár a mostani gyerekek helyében sem
ez a mostani állapot egy kívülről szépnek ható felvonás, ami belülről rohad - persze ez még a covid előtt volt, kis figyelmeztetés hogy nagyon rossz az irány, de ebből se fogunk tanulni ahogy semmiből -
no de mindegy, ez túl comorú' téma és én túl pesszimista vagyok ( : vagy csak realista

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) domos válasza bacsis (#107) üzenetére


domos
senior tag

Pont rossz példa, mert ugye GPU-ból "egy van", aztán azt válogatják. Hidd el, ha ha külön gyártanák mint az LCD paneleket, akkor ott is ki lenne belőle spórolva cucc...

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#110) bacsis válasza Chaser (#108) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ez is egy szemlélet... És ez már igen erősen OFF, de akkor úgy próbálok válaszolni, hogy a témába is vágjon egy kicsit, mert mindenképp szeretnék reagálni neked...
Mi van akkor ha ez az egész is csak egy szükséges rossz? Megjárjuk a poklok poklát, hogy felvirágoztathassuk a jövőnk? Igen is kellettek a széntüzelésű gőzgépek, kellenek a benzin/gázolaj zabáló autók, kamionok, és kellenek az olcsó gagyi számítógépek ahhoz hogy egy vírus legyőzéséhez ne 50 év kelljen kifejleszteni valamit, hanem 1-2 év... Hogy a szuper sok laptop hiába gagyi mint az atom, de még mindig gyorsabban segíti a kommunikációt a szupertudósok között, mint 200 évvel ezelőtt a lovas posta ugyebár ;) ennek a sok szar ipari hulladéknak az árán folyamatosan fejlesztünk ki olyan technikákat amik egyelőre látszat intézkedésekre jók... EGYELŐRE! Aztán a sok gagyi fos minőségű Workstation laptopoknak hála egyre gyorsabban és több szimulációt tudunk futtatni, hogy minél előbb elkészüljön a fúziós erőmű. Az állandóan BGA hibára futó Quadro és FirePRO VGA-k egyre többet tudnak megtervezni minél jobb hatásfokkal dolgozó napelem panelokat...
Én úgy gondolom, ez olyan mint a repülőknél a zuhanórepülés... egyre gyorsabban zúgunk a föld felé.. a kérdés az, hogy az utolsó pillanatba fel tudjuk-e húzni a gép orrát? De ha sikerül, akkor az elöttünk lévő akadályokat már átrepüljük és utána kitisztul az ég :)

bakke', hogy én milyen qrva jól tudok fogalmazni meg révuszokban írni :D

domos! A példáim végig mind sarkítottak! ezt ki is hangsúlyoztam.. értsd jól mire célzok, mire akarok kilyukadni ;)

[ Szerkesztve ]

(#111) hcl válasza bacsis (#102) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, az van, hogy pl. a Thinkpad 45W-os töltővel, akkuval kihasználja a teljes órajel-tartományt, míg 45W töltő mínusz akkuval visszavesz 1,4GHz-re.
Az van, hogy a kisebb töltővel is elműködik, de amikor nagyobb áramfelvétel van, akkor az akkuból szív mellé, és kisebb terheléseknél viszatölti. 90W-ossal mér nem, mert tudja, mi hajtja.

"ha a géphez a saját töltőjét használjuk"
Na ez az, elég sok TP-t adtak 45-ös töltővel :D

Amúgy attól függetlenül, hogy milyen nagy fejlődést produkált az informatika (mondjuk szerintem vagy 10 éve nem produkál), még mindig túl sok szemetet termel. Vannak Indiában kib*szott billentyűzet + e-hulladék-hegyek, amiken emberek hegymásznak, termelik ki belőle a hasznos dolgokat... szó szerint e-hulladék hegyek. Mi a francért van erre szükség? Mert olcsóbb volt kipörgetni a cuccokat ahelyett, hogy a végletekig kihasználásuk után szépen szétszedjük, és újrahasznosítjuk... Az optimalizálás nagyon nem hülyeség, erre mostanában kezdenek rájönni a fejlesztők is, miután már nem nő exponenciálisan a hardverek teljesítménye.

@pető bá : Ha nem kivehető az akku, akkor miért ne lenne 18650-ből, és miért kéne burkolni? Mondjuk egy átlagos T61...T430 Thinkpad akku is abból van. Szabványcella, csak burkolatban.

Amúgy az valid, hogy legyen minden szerelhető, nekem sem tetszik ez az irány, meg is írtam tavaly.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) bacsis válasza hcl (#111) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És mégis ki ad 45W-os töltőt? a sarki árust ne vegyük ide ;)
Nem az van, hogy valami alacsoyn fogyasztású 45W-os töltővel próbáltál egy standard Thinkpadot hajtani, vagy ilyesmi? :D de mondok jobbat!
A nem rég amim volt HP elitebook 8570W Workstation laptopomnak a standard töltője is 130W-os volt.. az megmurdelt... hát mondom most nem akarok másikat venni, lássuk mi van otthon... 90W-os.. ok jó lesz.. és lám azzal is tökéletesen ment, olyan szinten hogy a Quadro K2000M VGA mint főfogyasztó sem kapcsolt vissza ,mentek a játékok is szépen meg minden :)
szerk: van egyáltalán 45W-os Thinkpad töltő? Mert megmondom őszintén én az életbe nem találkoztam vele.. csak 65/90W-ossal.. gyors rá is kerestem, és hát a gugli sem dobott ki 45W-os töltőt... mármint oké dobott ki, de már csak az ilyen modern fostaliga Thinkpadok töltőjét, a klasszik kör csatlakozósból nem találtam :B
Az meg hogy a mai laptopok vissza veszik az órajelüket... már attól is ha rájuk f*ngasz, nem kell ahhoz kisebb kapacitású töltő... meg sem tudok lepődni rajt' :D

[ Szerkesztve ]

(#113) domos válasza bacsis (#112) üzenetére


domos
senior tag

T460/T470 szériához 45W-os fosokat kaptunk, az van a gyári dobozban.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#114) hcl válasza bacsis (#112) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Thinkpad P sorozat nem is tölt egy mezei 90 vagy 135W-os töltőről (a sajátja 180) :D De a Lenovo régebben is csak 65-öst adott a mezei T sorozathoz (14"), és arról a T410 pl. akku nélkül visszaveszi a procit :D
(Onnan tudom, hogy elb*tam egyszer az akku BIOS-át, és egy ideig akku nélkül volt a gép, amíg valakinél nem tudtam visszaírni :D )

@domos : Jaja :) Melóhelyen annyi 45W-os bóklászik, mint állat :D De szerintem a 440-től adták azt travel chargernek. A 430-ig talán 65W volt az alap.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#115) Chaser válasza bacsis (#110) üzenetére


Chaser
titán

valamikor a 80-as években robbant nagyot a létszámunk
ott és akkor, talán meg lehetett volna fogni a dolgot
8 mrd ember, ennek negyede legalább "erős" fogyasztó
mindenütt a műanyag, az ipari szennyezés
nézz utána a műanyagnak, vagy csernobil utóhatásainak - az atom és az ember, mint egy gyerek aki a gyufával játszik a szénakezel mellett -
időről időre kiderülnek súlyos betegségeket okozó dolgok, amik 10 éve még atombiztosak voltak ( :
az egész világ egy időzített bomba, egy végtelen törékeny egyensúllyal, ami a gdpr-re épül
nem a fogyasztói és szennyező társadalommal van baj önmagában, hanem az ehhez társuló 8 mrd és egyre növekvő számhoz
2 mrd ilyen sáskát még talán tolerálna a környezet, ennyit egészen biztosan nem
angolosan...end of story
reménykedni persze lehet
és nem, nem gondolom hogy kihal az emberiség, a csótány se fog :)
de ez az életvitel az borulni fog előbb vagy utóbb, csak az ideje kérdéses

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#116) bacsis válasza hcl (#114) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kizártnak tartom, hogy vissza venne a prociból a T410 65W töltő esetén, ha nincs benne akku...
HA mégis, akkor beégtem, és jár a virtuális hátbaveregetés :R
Most pedig irány a Thinkpad topic :)

(#117) pető bá' válasza hcl (#111) üzenetére


pető bá'
őstag

"Ha nem kivehető az akku, akkor miért ne lenne 18650-ből, és miért kéne burkolni?"

félig van burkolva.. a csatlakozó maradt a régi, gondolom ezért kellett az a fele.. inkább az volt nekem itt kérdéses, hogy ebben a formában egyáltalán lehet-e kapni hozzá (gyári) alkatrészt.. mert ugye attól, hogy nem (könnyen) kivehető, még cserélhető minden akksi, de ez nekem itt úgy tűnt, hogy ha kiveszem kb szét is esik..

szóval jó lenne, ha szerelhető lenne egy gyári, kivehető akksi, és lehetne cserélni a cellákat - ami kijön és még jó állapotban van, azt lehetne használni másra.. és ha jól rémlik, ennek is megvan már a piaca, itt-ott találkoztam bontott cellákkal, ami amúgy tök jó.

ezt a fentit pedig el is tudnám képzelni egy EU-s rendeletben - persze csak a szokásos módon, hogy a nem kivehető, nem cserélhető, nem szabványos cellákból épülő akksival szerelt laptopokra büntetőadó jár. ebben a formában pedig lehet, hogy már megint semmi értelme az egésznek.

"...meg is írtam tavaly."
emlékszem, olvastam is :)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#118) hcl válasza bacsis (#116) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK :)
Asszem ott meg is van az esetem, whitelist-es BIOS-t akartam feltenni, és én voltam az ezerből 1, akinek nem működött :D

@pető bá' : Ja, ért. Mondjuk nekem ez nem gáz.
Bontott cellák mondjuk nem túl jók. Van pár, nagyon gyérek (3-500mAh...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#119) FoxiestFox válasza bacsis (#97) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem csak erről van szó, hanem arról, hogy a jó kijelzők kezdenek leszivárogni a középkategóriába, sőt, kifejezetten fos gépeket is lehet már látni már tök jó kijelzőkkel.

Én is tele vagyok őskori IPS-es Thinkpadekkel, van A31p UXGA (2002!!!), T43 és T60 SXGA+, T60p UXGA, épített T601 Frankenpad UXGA-val, illetve amim nincs, azért említsük meg az R50p-t az 2048x1536-os IPS kijelzőjével 2003-ból... meg a fszom az epül retinába. ;]
Ezek után viszont egy igazi sötét középkor kezdődött, generációkon át nem volt IPS még csak opcióként sem.

Ezért mondom hogy kevés jó dolog van az újakban, de legalább a kijelzők sokkal jobbak már.

(#120) bacsis válasza hcl (#118) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Aszondják igazad van... Bakke' :U
:R

(#121) dabadab válasza bacsis (#102) üzenetére


dabadab
titán

Magyarán mondva az már régen rossz ha egy géphez nem megfelelő telejsítményű töltőt használsz ;)

Nem feltétlenül. Lehet, hogy az ember utazáshoz kisebb töltőt pakol, mert inkább kibírja a throttlingot, mint hogy egy nagyobb téglát cipeljen.

DRM is theft

(#122) hcl válasza bacsis (#120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Nekem is meredek volt :D Gondolom voltak standard tápok, és az jött ki, hogy fullra terhelve némelyik iX *** proci úgy megszívja a tápot, hogy instabil lesz a tápellátás, és ez lett a megoldás, hogy mindennel menjen, amit bele tusz dugni. :D
Van kínai "Táp" -> USB C konverterem. A T480 sikít, hogy gyenge töltő, de megy vele... :D

@dabadab : Lenovonál a 45W az hivatalosan travel charger.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#123) Chaser válasza FoxiestFox (#119) üzenetére


Chaser
titán

mik azok?
amit eddig láttam ips-ben sok köszönet nem volt benne, elitebookokban sem, legutóbb valami g5-öst láttam, sehol nincs az én kijelzőmhöz képest
valami srgb 60% az átlag, tn-től jobb az tény, de ennyi
r50p, az az ( : :R
2003-ban, és bummm, így lett a csokapikkk', jah nem, a retina ( : sokkal később és az apple égisze alatt, miközben már rég megcsinálták előttük, csak rosszkor
valamikor a t60-nál volt a váltás, 1-2 évvel előtte vásárolta fel az ibm-et a lenovo, t60 még félig-meddig ibm volt, t61-nél már érződött erősen a lenovo keze
el is tűntek az ips-ek

szerk:
de a t500 azért bitang jó volt és sikerült ips-közeli tn-t belerakniuk, persze nem mindbe, de elérhető volt
de hogy milyen mocskos flickeres volt a t510, egy óránál tovább nem bírtam, akkor váltottam hp-ra emiatt, ott flicker free volt a 8540 és a képe is baba volt
aztán 8560, majd 70, most meg fuji e746 bő egy éve már - és néha kis kitérők, pl 8570w -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124) FoxiestFox válasza Chaser (#123) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"...tn-től jobb az tény..."
Pontosan ennyi. És ez már óriási lépés ahhoz képest, ami akár csak 2-3 gennel ezelőtt volt. :DDD

(#125) bacsis válasza hcl (#122) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Itt van előttem egy Fujitsu E743 3. gen i7-el... kivettem az akkut, és lám nem esett vissza a CPU órajele... pedig ráadásul valami fostaliga utángyártott töltője van... (és nem 90W-os) de most még nézek további gépeket is, mert számomra ez továbbra is hihetetlen, és marhaságnak is tűnik :U

(#126) bacsis válasza bacsis (#125) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Thinkpad X61s tényleg visszavesz!!! még 90W adapterrel is...
HP NC8430 megint nem vesz vissza...
Kezd úgy tűnni nekem, mintha ez valami Levonós "fjúcsör" lenne :DDD

(#127) totron válasza Chaser (#123) üzenetére


totron
addikt

e746-nak nem pocsék a hangszórója? Nem lep meg egyébként a választásod, szemeztem én is vele.

Mit gondoltok a trackpointok krónikus mellőzéséről ma? Mellé a trackpadok is gigantikus méretűek lettek, amiknél sokszor nincs felbontáshoz illeszkedő precizitás vagy ujjgyilkos végeredményt adó a kivitel, így nagyon fárasztó a használata. A élettani működést figyelembe nem vevő/pocsék filozófia adta deficit szoftveres bűvölés után is fennmarad a igen sok esetben. Miért van az, hogy a T500 - mai szemmel - picsányi méretű padjával jobban és precízebben befogható ugyanaz a pixelösszesség, ami egy mai gépen kilométeres ujjjáratással oldható csak meg?

(#128) Chaser válasza FoxiestFox (#124) üzenetére


Chaser
titán

ahhoz képest igen, de értelmes kijelzőhöz képest azok is pocsékak sajnos

totron
a sors iróniája volt ez a gép ( :
eredetileg e744-ekért mentem egy dealerhez, 4 magos k_vaddal eég jó áron tolta őket, mutatóban volt egy 746 is
744-ek kijelzője snassz tn hd+, ráadásul flickeres is volt
bekapcsoltam a 746-ot, aqrvaanyját' gondolat hagyta el a számat és közöltem hogy ezt már nem adom vissza ( :
kívülről a házuk ugyanaz, csak ebben már forrasztott a cpu
a kettőből hackelhettem volna össze egy bika gépet nagyon jó kijelzővel de letettem róla
ebből persze egyetlen darab volt
utána néztem teszteket, srgb 87%-os panel, hát ezért nem tudtam visszaadni :) brutálisan jó
trackpoint...hát, tp-nél szerettem, hp-nál és dellnél nem jött be
mikor x200-zal toltam jó ideig ott sokat használtam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#129) bacsis válasza totron (#127) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

De pocsèk :D viszont a Fujitsu manapság jónak számìt! Nagyjából tudja amit kell... Na nem azèrt mert annyit fejlődtek... Nem... Èvek óta stagnálnak, mìg a többi gyártó süllyed, ìgy a Fujitsu a stabil közèpszerűsègèvel jónak mondhatónak tud kitűnni a többi közül :DDD
Èn sajnálom a trackpointot, igaz csak azèrt mert èn fps játèkokat játszok vele... Touchpadon nehezebben megy a játèk, fps leginkább sehogy... De azèrt legyünk őszintèk, játèkra trackpointot kevesen használnak :DDD
Dell precision M6800 a "fő" laptopom... Ezen mèg "klasszik" touchpad (is) van, azaz kismèretű, mègis lehet boldogulni vele :U

(#130) hcl válasza bacsis (#125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyártótól függ. Nem is írtam, hogy mind, de akad nem egy.

@totron :Nekem nem hiányzik a trackpoint, de az csak a nagyon új gépeken kezdett kihalni.
Alig 1-2 embert láttam, aki tudja használni, és csak kicsit többet, aki tudja, mi az :D

Ugyanígy a mechanikus dokk sem hiányzik, sokkal kényelmesebb az USB C.

(Más is csinált olyan dokkot, mint a Lenovo a T480-hoz? Oldalról betol két C csatit a gépre... :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#131) FoxiestFox válasza hcl (#130) üzenetére


FoxiestFox
félisten

HP-nak van hasonló. Jobb oldalról tol be speckó Hp csatit.
Nekem nagyon hiányoznak a mechák. :(

(#132) Syl válasza FoxiestFox (#131) üzenetére


Syl
nagyúr

Régen minden jobb vót ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#133) hcl válasza FoxiestFox (#131) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#134) pető bá'


pető bá'
őstag

most megnéztem, a céges Dell-nek (G3 15) van egy Power Manager appja, amivel default-ban Adaptive-ra van állítva az akksi profil - de van lehetőség manuálisan meghatározni, hogy hol kezdjen el tölteni, és max meddig töltse az akksit (55% a minimum érték).

"... and I hope you have a great day!"

(#135) ivana válasza Chaser (#123) üzenetére


ivana
Ármester

Az volt a baj ezekkel, hogy nagyon drága volt gyártani és nagy volt a selejtarány. A fizetőképes kereslet meg kevés. Ezért senki nem tudott rendes panelt venni.

(#130) hcl A trackpoint csak thinkpaden jó, valamiért hp-n lehagyták a középső gombját, anélkül használhatatlan. +1 az USB-C dockra, ezerszer jobb, mint a régiek. Főleg ha a monitor USB-C-s.

(#131) FoxiestFox Elitbook 840 G5-ön van USB-C is, meg régi dock csati is. Bár tök felesleges a régi szvsz. Az USB-C viszont lehetne valami lock, mert könnyen kicsúszik.

(#127) totron Ez állítható :U

(#136) domos válasza ivana (#135) üzenetére


domos
senior tag

A "normális" zbook sorozaton van középső gomb is.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#137) Chaser válasza ivana (#135) üzenetére


Chaser
titán

Megelozte a korat
Ktsg egy dolog, de az akkori os es hw olyan felbontashoz nem "passzolt"
Mai napig vannak sw-ek aminel az ui nem reagal atmeretezesre, w10 alatt sem
14" fhd notebookomon ez ugy nyilvanul mreg hogy gyakorlatilag nagyito kell hozza hogy lassam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#138) hcl válasza ivana (#135) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Asszem Thinkpad-en sem minden van középső gomb hozzá.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.