Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP, és nyomassátok a ti véleményeiteket is :)

(#2) Phülöp válasza bacsis (#1) üzenetére


Phülöp
addikt

Gondolkodtam karácsony előtt egy (a mostanihoz képest) újabb üzleti laptop beszerzésén (szigorúan használtan), de kicsit megtúrva a netet, a mostani vas tuningja sokkal kifizetődőbb egyelőre.

5 éve szolgál egy Lenovo T520 - és már akkor is használtan vettem.
Az idei terv: 120GB SSD -> 512GB SSD (+ a régi költözik a DVD meghajtó helyére), 4 GB -> 2x8GB RAM bővítés, processzor csere i5-ről I7-re (valószínűleg i7-2760QM), esetleg egy dokkoló - a kijelző viszont marad az eredeti (1600x900), mert displayporton hajtom külső monitorral.
Mindemellett megmarad a pöcökegér meg a hangerő gombok, meg az elnyűhetetlen gépház. Ha majd grafikailag már nem lesz elég ez a konfig, újra elgondolkodom, mi legyen helyette.
Nem hiszem, hogy a jelenlegi piac fel tudna mutatni hasonló szintű bővítési lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Szerintem pontosan azért, hogy a minőségi gépek minél drágábbak legyenek. Vannak azért új gépek, amik elég jól vannak összerakva, (pl.: Lenovo P50-P51 széria). De tény, hogy 100 ezer forint környékén nem igazán lehet minőségi gépet vásárolni.

Nekem mondjuk most egy Clevo W650KK1 laptop van, nem a legjobb minőségű, de számomra teljesen jó. :) Főleg az asztali proci miatt...

(#4) Alex91 válasza bacsis (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Majd 10 ev mulva megtudod, amikor majd megveszed hasznaltan az elso Apple Silicon procis Apple gepedet, hogy mi az a Notebook! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) Syl


Syl
nagyúr

"Várom" már azt az időt, amikor majd a laptopoknál is lehagyják a töltőt... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) brd


brd
nagyúr

Mert az igénytelen tömegnek hányják őket.

The only real valuable thing is intuition.

(#7) Petika_ válasza bacsis (#1) üzenetére


Petika_
csendes tag

Nyereségnövelés.
Egyrészt terelnek a "high end-ebb" felé, másrészt cél a minél "óccsóbb" előállítás (éljen a minél nagyobb hasznonkulcs).
Volt (ill. még van) egy Dell Latitude E6540-esem (már a második, mert az elsőben meghalt az alaplap), és haldoklik a videókártya, így kénytelen voltam utódot keresni. Alapvetően elégedett vagyok vele, mert viszonylag stabil és szerelhető, alkatrész is van hozzá (WWAN kártya helyére mehet mSATA SSD, persze az alapkivitelek kritikán aluliak - kijelző, HDD), családban van egy E6440 is, bőven bírja a gyűrődést.
Sajna ez volt az utolsó modell a 6000 szériából, lehet választani a színes-szagos 7000 meg az "egyszerűsített" 5000 széria között.
Mivel már van mindenféle csingilingi hozzá (dokkolók, töltők) inkább Dellben gondolkodtam. A Dell az E-Portot is beszántotta, így olyan laptopot kerestem, ami még kompatibilis, de már van rajta Thunderbolt is (éljen a jövő), így csak később kell majd új dokkolóba beruházni, viszont elég kevés választási lehetőség volt:
-Latitude E5570/Precision 3510
-Precision 7510/7520 (bőven túl van a keretemen)
-Precision 7710/7720 (de ez már nekem túl nagy és brutál drága)

Az 5570/3510-ből meg fehér holló, ami tud TB3-at (extraként volt rendelhető az i7HQ + AMD R7-es gépekhez).
Végül találtam egy 3510-est, de nem estem hasra a minőségétől, a billentyűzetét rosszabbnak tartom (szigetes és kurzorgombok :((( ), nagy akksi ill. M.2 SSD és SATA HDD/SSD nem megy egyszerre bele ( :(( ), az alsó takaró csavarjaiból kettő már nem használható, mert a gépházban már nincs menet (ötletem sincs miért), szerelhetősége sem olyan fényes (nem vagyok híve a beépített akksinak, vagy pl. hűtés szereléséhez vedd ki a dock frame-et, csak 25 csavar).
Ami még érdekes, hogy a (jelenleg kapható) Dell dockok közül egy sem támogatja (legalábbis a Dell weboldala szerint).

Van egy céges Lenovo T540p "fapad edition" (i3, HD, 500 GB HDD), egyszerűen förtelmes.
Az egy dolog, hogy gyenge, de szerintem a ház, a billentyűzet és a gombok nélküli touchpad mindegyiken ugyanaz. A ház szétugrik az illesztéseknél, ha nem két kézzel emelem fel, az egész touchpad benyomható és emiatt lötyög, a billentyűzeten gépelni olyan érzés, mint egy olcsó, vékonyított membránoson, a kijelző lényegében csak egy szögből látható (beépített privacy filter, LOL :P ), az eredeti töltő egy évet bírt. Emiatt se nagyon néztem Lenovot (ha jól olvastam, a későbbi szériákon javítottak azért ezeken).

[ Szerkesztve ]

(#8) Petika_ válasza Petika_ (#7) üzenetére


Petika_
csendes tag

Egyet elfelejtettem:
amíg a most kapható termékeket veszik, nincs nyomás a gyártókon, hogy változtassanak...

(#9) PSti


PSti
tag

Nem bántás a laptoposok felé, de én nem értem otthonra minek vesznek az emberek laptopot úgy, hogy sose viszik sehova. Amit bacsis is leírt, szar a billentyű, nem nagyon lehet fejleszteni, a képernyő vacak, stb-stb. Kb. kevesebb kábel van és ennyi a valódi előny. Nem akarok itt laptop a pc ellen vitát indítani, csak nem látom az értelmét a laptopnak egyáltalán otthonra.

(#10) bacsis válasza PSti (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mióta vannak mostani okos telefonok, tényleg hátrébb szorult a laptopok felhasználási köre... De azért van...
Pl most tespedünk a nappaliban megy a TV-n a NEtflix... közbe 1-2-3 óránként ránézek a PH-ra... nem akarok mobilról, mert nehéz gépelni.. most is a lapitopit kapcsoltam be ;) de van hogy a hálószobába szeretek filmezni a lapitopit ágyba véve.. esetleg egyában dögölve akarok játszani.. szintén laptopon... Szal nem rossz azért otthonra :)

(#11) Alex91 válasza bacsis (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Erre van az iPad :DD ! Sokkal kenyelmesebb... Es, igen, minden masra van egy asztali, arra meg az a kenyelmesebb... Nalam ilyen szempontbol a noti folosleges. De azert van az is, mert kicsi lakasban az is megtalalja a helyet mondjuk digitalis oktatasnal az 1. osztalyos gyerekemnel, aki meg olvasni se tud , de mar Meet-ben nyomja a tudomanyt... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Phülöp válasza PSti (#9) üzenetére


Phülöp
addikt

Fentebb írtam, hogy 5 éve van laptopom. Ebben az 5 évben éppen 5x költöztünk, ebből 2x repülővel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13) bacsis válasza Alex91 (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hmmm, megfontolandó! Lehet váltok! Lenne pár kèrdèsem az ipad-al kapcsolatosan!
Az optika helyère tudok rakni plusz háttèrtárat?
Crysist hány fps-el futtatja?
A touchpadja süllyesztett? Vagy legalább kikapcsolható?
Billentyűzete szigetes vagy a klasszik ollós kialakìtású?
Cpu-ból milyent rakhatok bele utólag?
Vga kártyából?
Win7 support mèg van, vagy csak win10?
...uhh de genya vagyok ;]
Nálam az ipad max kutyát dobálni lenne jó :B

(#14) Alex91 válasza bacsis (#13) üzenetére


Alex91
félisten

En a ph megnezesre, film nezesre, es relaxacios jatekra szantam neked az iPad-et. Beteges vagyak kielesere valoban alkalmatlan :DD (Peace! :) )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) dabadab válasza Alex91 (#4) üzenetére


dabadab
titán

A billentyűzet azon is szar.

DRM is theft

(#16) dabadab válasza Tzoltan21 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem pontosan azért, hogy a minőségi gépek minél drágábbak legyenek

Ez akkor lenne igaz, ha mindezt nem csinálták volna meg az összes kategóriában. De megcsinálták.
Nincs laptop normális billentyűzettel, mindegyikben ez a szigetes szar van, mert azzal meg lehet takarítani két milliméter vastagságot meg fél dollár gyártási költséget.
Az RJ45 portokról meg ne is kelljen beszélnem, már a 14"-eseken is csak ilyen hajtogatható, elég törékenynek látszó izék vannak, azalatt meg semmi - és itt továbbra is a felső kategóriáról van szó, Thinkpad és tsai.

DRM is theft

(#17) Noukoum válasza PSti (#9) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert teljesen hétköznapi dolog az eszköz mozgatása lakáson belül, ha az eszközt többen szeretnék használni azt lehet nem egy adott helyen, ölben szeretnék használni, nincs hely a lakásban egy asztali gépnek, évente 10 alkalommal el szeretnék vinni otthonról stb.
Ezek bármelyikére alkalmatlan egy asztali gép.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) kuntics válasza PSti (#9) üzenetére


kuntics
aktív tag

Azért lakáson belül is jó hordozni a gépet :) konyhába zenét hallgatni főzés közben, fekve gépezni,évente 1-2 alkalommal szülőkhöz is hazaviszem. Plusz nem is kell neki fix helyet kialakítani. (Kis lakásban az is előny)Játszani nem játszok,az esetek 95%-ban ipad-et használok,arra a kevés felhasználásra meg bőven vállalható számomra a kis lapos.

(#19) bacsis


bacsis
Közösségépítő

vá-vá-vá-vá' skaccok!
Majd én megmondom a tutit :)
Ez pont egy olyan kérdés, mint a vallás, vagy a politikai nézet... Mondhatod te a másiknak hogy mi a tuti, és nyomhatod te a birkázást, mert a másik nem úgy látja a dolgokat, ahogy te... Attól még nem biztos hogy egyik másik nézet, vallás, hit xarabb lenne mint a másik :)
Hogy ezzel mit is akarok mondani?!
Hogy hát nem véletlen van ennyi termék a piacon.. holmi ipadok, meg társaik, nekem nem kéne, meg sokunknak, de mégis megélnek a piacon.. mert van arra is igény.. valaki így érzi a tutit otthon a vackaival, van aki úgy...
De a fő kérdés az, hogy ha már meg vannak ezek a termékek, akkor mit lesznek egyre fosabb minőségűek :)

(#20) Tzoltan21 válasza bacsis (#19) üzenetére


Tzoltan21
tag

A Clevo gépek nem érdekelnek? P751DM gépek, ha ki lehet fogni 200 körül megállnak és később lehet fejleszteni, kb mindenre elég...Szerintem a minőséggel sincs különösebb probléma.

(#21) Alex91 válasza bacsis (#19) üzenetére


Alex91
félisten

Maradjunk annyiban, hogy TE szempontjaid szerint xarok.. :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) Viktor S


Viktor S
csendes tag

- a 2000-es évek elején egy belépő szintű laptop 150 000 forintos ára reálértéken ma már nagyon nem annyi
- vagy csak mert megveszik ezt is

(#23) pető bá' válasza bacsis (#10) üzenetére


pető bá'
őstag

ha jól emlékszem ez a gép 17"? de ha csak 15" és 2kg, még mindig nem mondanám a mai körülmények között egy kényelmesen hordozható cuccnak.

a lenti igényeidnek nyilvánvalóan olyan gép felel meg, amilyened van - az eszközhöz definiálod az igényeket :)
de alapvetően ezekhez az igényekhez (bővíthetőség, alkatrészcsere, extra háttértár) egy PC való.
Az a helyzet, hogy a mai felhasználók gyakran kifejezetten kedvelik pl a MacBook-ok kialakítását, és vadidegen a mecha billzetek hosszú útja. Egy laptoptól nem várja el az ember, hogy szanaszét lehessen moddolni, mert nem arra való. (Nekem is volt üzleti gépem, munkára és tanulásra használtam - kellett egyetemen, kollégiumban, munkahelyen, otthon. Filmezni, tartalmat fogyasztani, hordozni ellenben nagy, nehéz. Játszani gyenge és kicsi :) ) Szóval lehet workstation-nek használni, vagy el lehet várni ws teljesítményt és felhasználói élményt, de átlag felhasználónak (akiknek ezeket amúgy gyártják :D ), nem ezek a prioritások - nagyon szűk mérnöki réteg talán munkaeszközként tart ilyesmit. Oda nyitni is kell a tárcát.

Tipikusan arra, amit írtál (felnézni PH-ra, filmezni az ágyban, yt-t nézni, híreket olvasni stb.) az átlag felhasználó egy okostelefont, vagy tényleg iPad-et használ. 5-10 sort le lehet gépelni mindenen, persze nem wow élmény a hiperszuper billzeten, ellenben nem kell asztalhoz ülni, és nem egy 2-3 kilós gépet kell cipelni (jól összerakott laptop).

Itt meg is van válaszolva, hogy miért van minden lespórolva, amit alapvetően hiányoltál:
másak az igények. Egy wifi on-off kapcsoló teljesen felesleges. Soha nem kapcsolja ki senki a wifit :D Ha mégis, 2 kattintásra van. Karácsonyfa ledek: who cares, ha működik minden (hdd, töltés stb), tényleg meglepne ha valaki érdemben kihasználná.
A bővíthetőséget a miniatürizálás, integráltság oltárán áldozták fel - forrasztott ram, forrasztott cpu - jó esetben marad üres slot a ram-nak, ssd cserélhető, és ennyi - javíthatatlan.

Általában a laptop ma munkaeszköz, de csak annyi kell, hogy menjen egy Office csomag meg egy böngésző. Amit írtál, hogy mire jó egy laptop, na arra nem használja lassan senki. A felhozott további igényekre pedig egy PC alkalmasabb. :R

"... and I hope you have a great day!"

(#24) bacsis válasza Tzoltan21 (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Eccer volt nálam egy [link] az elèg beteg volt mondjuk :DDD az ilyeneket monsnuk tèlleg bìrom :)
pető bá' 15-ös :) erről is már elmondtam a vèlemènyem... Tènyleg oda jutottunk hogy 2 kilót nem bìrunk el? Ráadásul pont arról beszèltünk, hogy az esetek többsègèben otthon van használva a laptop... Tènyleg megvisel az hogy 1 helyett 2 kilós gèpet kell 3mèterrel arrèb rakni? De az nem visel meg, hogy az agyon nyomorgatás miatt folyamatoaan throttlingol a proci?
De alapjába vève tudok azonosulni a mondandóddal, mint átlagfelhasználó :R vègülis a plazma tv-k is kihaltak, hiába voltak bitang jók

[ Szerkesztve ]

(#25) pető bá' válasza bacsis (#24) üzenetére


pető bá'
őstag

én is így voltam a súllyal, aztán elkezdtem használni egy 13"-es ZenBook-ot filmezni és tartalmat fogyasztani + PH-t írni-olvasni :D átértékeltem mindent a súllyal kapcsolatban.
Előtte egy 2,5 kilós, dokkolható Fuji volt, nagyon-nagyon szerettem rajta dolgozni, nem éreztem tehernek hurcolni mindenhova, és filmeztem vele ágyban..
Viszont itt nem az otthon odébbrakásról van szó.. hanem arról, hogy mire használom.. ha amúgy is csak netezni kell, akkor minek nagy teljesítmény? ha ágyban akarok filmezni, akkor minek 15"? sokáig nem értettem miért mondják, hogy a 15" pont semmire nem jó, de kezdem érteni.. most is ezen írok. nem élmény a gépelés, ez tény, de jobb mint egy telefonon/tableten.

Nyilván, ha hajtod, throttlingol. De átlag felhasználáshoz be sem kapcsol a venti, passzívan elhűti a 8th gen i5-öt, mert a mobil CPU is ebbe az irányba ment - kisebb freki, kevesebb hő, mert az akkuidő a fontos a usernek. Nem játékra meg CAD-re való, ez tény. Aki ezen szeretne játszani, ott pedig megint gond van..ez nem arra való. Persze a CSGO biztos elmegy rajta, de akkor nem kell meglepődni, hogy zúg szerencsétlen venti :D

kaptam cégesnek egy Dell G3 gamer gépet - 10th gen i5, 16gb ram, 512 ssd, 1650ti - mert kell a teljesítmény és kell a hordozhatóság is; nem én választottam.
Nagy, nehéz, de van egy elég tisztességes hűtése, egész kellemes a billzete. Mivel nem nagyon akarom odébbrakni, nem zavar a súlya. Mindenképp használok hozzá külső monitort, billzetet, egeret, szóval kb teljesen mindegy, hogy 13" vagy 15, hogy mennyire szar a billzete. Ezért preferáltabb a kisebb gép általában (munkaeszköznek), mert ha vinni kell, úgysem lesz komfortos és ergonómikus használni magában, de legalább könnyű.

"... and I hope you have a great day!"

(#26) bacsis válasza pető bá' (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Há' nem'tom, ma netflixezèa volt a program.. ágyban fekve... Laptopról tolva... Majd 4 kilós a dell precision... Nem haltam bele ;)
Azt veszem ki a szavaidból, hogy azt mondod, hogy cèlgèpek lettek a mai gèpek... Ès akár mèg van is benne ráció... Èn mindenes laptopot szeretek/szeretnèk... Okè legyenek cèlgèbek, de attól a mindenes gèpeket nem kellett volna kivèreztetni, mert igen is van egy szűk rèteg aki szeret normálisan gèpelni a laptopján, szereti ha működik az a qrva touchpad arra amire való, nem csak dìsznek nèmelyiken...

(#27) pető bá' válasza bacsis (#26) üzenetére


pető bá'
őstag

de nem is volt kényelmes, mert csak túlélted, nem élvezted.. :) filmet/sorozatot tv-n nézünk, ha van rá lehetőség - mert arra az való. Nem? :) hétvégén én is a zenbook-on filmezek, mert nincs TV a szüleimnél a szobámban.. de én ezt is egyfajta kényszermegoldásnak látom - heti 1 nap használatért felesleges venni ide egy TV-t, erre elég a laptop.

most legyek cinikus egy csökkenőbe rendezett hardverapró szűréssel? :) nyilván találni 5-6-700k környékén olyat, amire gondolsz.. bár CPU-t már egyikben sem cserélsz gondolom, de erő és minőség lesz ennyi pénzért. felmentek ezek a dolgok a tervezői gépek kiváltságai közé, ha jól sejtem, de billzetet talán még ott sem találsz normálisat. Mindenesnek tényleg gamer laptopokat láttam még pár helyen alkalmazni - itt van erő, hűtés, értelmezhető billzet.. meg RGB led mindenütt :D de szerintem hasznosabb, ha kategorizálja az ember az igényeit, és megkeresi a megfelelő kompromisszumokat és a megfelelő eszközöket.

gamer laptopot amúgy ahogy látom az egyetemre kerülő fiatalok szoktak venni, mert hát a koli és otthon között kell a játék, lehet vinni a gépet mindenhova.. de valahogy pár hónap vagy év alatt megtörténik a felismerés, hogy ez nem a jó megoldás.
én pl azt könnyeztem meg, amikor eltűntek a fizikai qwerty billzetes okostelefonok. Mostanra beláttam, hogy kb igaza lehetett a piackutatásoknak, hogy nagyon szűk réteget érdekelt ez, az érintőkijelzők mellett, mert a kutyának nem hiányzik mára. Ellenben még egy X10 mini pro-n is olyan jó volt vakon gépelni.. sajnos máshoz már nem volt szerencsém. De azt is be kell látni, hogy simán lehet virtuális qwerty-n is hasonló sebességgel írni..

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#28) #72042496 válasza bacsis (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdekes, és pár éve se gondoltam volna még hogy ilyet írok, de egyre több termékcsoportban látom azt, hogy az "értelmesebb" eszközöket keresve elsősorban nem a prémium/üzleti csoportot érdemes nézegetni, hanem a gamert.

A hagyományos méretű laptopokkal is így vagyok. Ilyenből pl. ROG Zephyrus (M15-től kezdve), illetve hasonló vonalon gondolkodnék. Ebben megmaradtak a teljes méretű nyílbillentyűk, illetve Ethernet csatlakozó.

(#29) joghurt


joghurt
addikt

Régen egy Dell Precision M4600-on nyomtam, amiről került is a logout-ra egy bemutató/teszt. Aztán tavaly cserélni kellett, és első körben egy Latitude 5591 jött, amiről szintén írtam. Ez már eléggé langyosvíz kategória volt, ezt betudtam annak, hogy egy "komoly" mobil munkaállomás helyett csak sima üzleti gép.
Sikerült cégen belül elpasszolni valakinek, és felcsillanó szemmel kérni egy új Precisiont. Ez lett egy 3950.

Amikor megjött, vérmérséklettő függően egész napos zokogás vagy bzmegelés lehetett volna a következménye. Akkora csalódás, hogy cikket sem írtam róla. Minimálisan más a műanyagja, mint a Latitude-nek, de a két gépet egymás mellé téve meg nem tudod mondani, melyik melyik. :U Belülről tök ugyanaz a helyzet: a kívülről egyforma házak belülről is egyformák. Tehát mondjuk felejtsd el, hogy az NVMe SSD meghajtó mellé beraksz egy másodikat, mondjuk egy nagy kapacitású 2,5-es vinyót. Mert mondjuk egy mobil munkaállomásba minek is kellene tárhely?

(Egyéni szociális problémám, hogy a rádiós modul helyére berakható max. 2240-es méretű, és csak SATA2 mSATA tárolót csak az UEFI ismeri fel, a rendszernek már nem adja tovább. Ha valamikor lesz egy hét, amikor nélkülözni tudom a munkaeszközöm, valószínűleg garanciális alaplapcsere lesz belőle. Juteszembe, a korábbi Lehel úti CHS helyett már a Mészáros-féle 4iG a hivatalos Dell képviselet...)

Nekem még az processzor ütemező és a hűtés kapcsolata zavaró: Ha a 12 magból egyetlen egy kap közepes terhelést, már indul is a hajszárítózás.

A tej élet, erő, egészség.

(#30) bacsis válasza pető bá' (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ha annyira tökönrúgás lenne számomra, nem ìgy fogyasztanèk tartalmat ;)
Èn is imádtam a sony ericsson p990-em hardveres qwerty billentyűjèt :))
Ès hát jahh, laptopban procit mostmár a high-end kategóriában sem tudsz cserèlni :U

(#31) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Véleményem szerint a laptoppiac jelenlegi állapotának az oka az, hogy a legtöbb, átlag usernek nincsenek nagy igényei, csak működjön, menjen rajta a böngésző, Office-alkalmazások, egy-két gyengébb igényű játék, és az elvárások köre itt be is zárult. Erre az okostelefonok piaca is rájátszik, környezetemben a legtöbben alig használnak laptopot/asztali gépet, konkrétan csak akkor “veszik elő”, ha valami dokumentumot kell begépelni, vagy nagyobb munkát kell elvégezni, minden másra ott a telefon. Pont most néztem meg az Árukeresőt, hogy körülbelül milyen a felhozatal az újak között; hát eléggé szegényes.

Példaként: Én pont nyáron szerettem volna laptopot venni, mindenképpen újonnan, mert a mostanira ráfért volna egy váltás. Kicsit meglepve láttam, hogy amúgy nem igazán van a piacon egy értelmes darab 200 ezer forintig. Megjegyzem, nem vagyok hozzáértő — meg nagy igényeim sincsenek —, szóval fórumokon meg videókból próbáltam tájékozódni, hogy mit lenne érdemes vennem. Aztán végül sok olvasgatás meg gondolkodás után egy iPad mellett döntöttem, mert notik között egyik sem tetszett meg annyira, vagy ha jónak is tűnt mondjuk a billentyűzete, hardveresen volt gagyi, vagy fordítva. Eddig nem bántam meg, amire szükségem van, simán elvégzi. Nem nagy feladatok, nagyrészt böngészésre, dokumentumok írására, sorozat-filmnézésre, ph olvasgatására használom, tollal jegyzetelek vagy rajzolok (ez amúgy nem volt szempont, csak azért “iktattam” be, mert jó plusz), néha játszok rajta egy-két kisebb játékkal, kéthavonta meg videót szerkesztek. Ezekre nekem bőven elég, nem vagyok egy hardcore user, amit meg ezen nem tudok elvégezni, arra ott van az ősrégi, de még funkcionáló laposom. :D De nyilván, vannak olyan esetek is, ahol ez pont nem megoldás, mert teljesen más igények vannak jelen, vagy csak nem igazán tud megbarátkozni iPadOS-szel és a korlátaival.
Másik példaként egyik ismerősöm: vett 100 ezer körül egy új Asus notebookot, teljesen alap felszereltséggel (valami alap i3, 4GB RAM), és boldogan használja. Igényei még az enyémtől is kisebbek, átlagos oldalakat böngész, meg néha használja a Word-ot, és konkrétan ennyi. Szerintem emiatt ilyen unalmas, és üres a piac, egyszerűen keveseknek van igénye egy jobban felszerelt laptopra. Bár az már más téma, hogy a business kategóriában sem valami szép a felhozatal.

(#32) ivana válasza bacsis (#24) üzenetére


ivana
Ármester

A 15"-ös laptop szerintem elég idegesítő. Az alap rendes üzleti laptop a 14-es, szinte mindenki olyat ad a dolgozóknak. Ha kell helyi számítási teljesítmény akkor jöhet szóba WS laptop, amit mindenki utál mert nehéz mint a dög. Managereknek néha van kisebb. De pl. nálunk a legújabb csere óta kb. mindenkinek ugyan olyan 14"-es elitbookja van. Régen volt zBook G1 is cégesként, na az pl. borzalmas volt. Nyilván ezek mind dokkolható gépek, manapság már USB-C-vel monitorra.

Rendes gépeken szerintem a szigetes billentyűzet nem rosszabb, sőt pl. a thinkpadeken jobb is (ugyan annyit mozog, de keményebb mint a régi). Nyilván vannak borzalmasak pl. az összes mac.

A bővítés nyilván a céges igényeket követi (nem bővít kb. senki), de azért rendes gépekben a mai napig dimm-es ram és cserélhető SSD van. Procit laptopban kb. soha nem bővített senki, nem éri meg.

(#33) dabadab válasza ivana (#32) üzenetére


dabadab
titán

Procit laptopban kb. soha nem bővített senki, nem éri meg.

Meg persze a BGA foglalat se teszi ezt egyszerűvé :) De tényleg nincs sok értelme.

DRM is theft

(#34) Phülöp válasza dabadab (#33) üzenetére


Phülöp
addikt

én azért mégiscvsak teszek vele egy próbát, már csak a gyakorlat kedvéért is

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#35) domos


domos
senior tag

Az én véleményem az, hogy van minden igényt kielégítő laptop, csak rá kell szánni a lóvét.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#36) dabadab válasza domos (#35) üzenetére


dabadab
titán

13", pöcökegér, rendes billentyűzet, RJ45, AMD Ryzen.

Akármennyi pénzed van, nem kapsz ilyet.

DRM is theft

(#37) MineFox54 válasza ivana (#32) üzenetére


MineFox54
őstag

így így, én is jobban szeretem az X230 billt, mint a 200-asét.

(#38) domos válasza dabadab (#36) üzenetére


domos
senior tag

HP Elitebook 735 G5? Vagy mit értünk rendes billentyűzet alatt? Több mint egy éve használok ilyen gépet (is), nekem teljesen megfelel.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#39) Tim82 válasza Phülöp (#34) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én végeztem ilyen procicserét, itt írtam a tapasztalataimról, ha érdekel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40) Phülöp válasza Tim82 (#39) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41) Eastman


Eastman
őstag

Haver mesélte, hogy anno a feleségét vitte a nőgyógyászhoz, és a rendelő ajtajára ki volt írva a
Nem célunk az örömszerzés mondat.

Mivel Dell, és ezért úgyis megveszik a márkahű vagy bizalmat szavazó userek, a szükséges minimum is elegendő az eladásokhoz - persze maximumnak álcázva. Vajon cél-e az, hogy jó legyen? :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) domos válasza Tim82 (#39) üzenetére


domos
senior tag

Én T530-ban (szintén dedikált videokártya nélküli változat) cseréltem i5-3210M-ről i7-3940XM-re. :)) 16GB RAM-mal egész jó kis gép.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#43) Tim82 válasza domos (#42) üzenetére


Tim82
nagyúr

T430-ban hasonlót szintén megléptem - i5-3230M -> i7-3632QM-re.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44) Tzoltan21 válasza dabadab (#36) üzenetére


Tzoltan21
tag

Írni kell a Clevonak, hogy csinálja meg. :DDD

(#45) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"hogy ahogy csökkent a gépek fizikai mérete, úgy el kellett hagyni a másodlagos akku opcióját is... főleg konzumer gépeknél..."
WTF, Lenovo T440...T480 kétakkus minden... Azok nem olyan régiek.

A többit mondjuk az indokolja, hogy igény van a kisebb, vékonyabb cuccokra, mert a lapost jellemzően vinni szokás. Azt a részét nem értem én sem, hogy miért nincs továbbra sem olyan hűtés (a csoda ULV procikkal együtt), amivel nincs throttling...

"Miért kellett elhagyni a vissza jelző ledeket? "
Mert a marketinges látta, hogy az Apple-n nincs... Pedig jó dolog az... És manapság már nem annyira mérnök tervezi a gépeket, hanem a marketingesek :S
Pöcökegeret mondjuk alig láttam valakit használni, az kicsit talán validabb, hogy minek oda.

@ivana : "Procit laptopban kb. soha nem bővített senki, nem éri meg."
LOOOLLL
Persze, azért vannak tele vele fórumok...

@dabadab : BGA foglalatú proci...?

@kalanchoe : A céges Samsung A51 tepsin is macera netezni, nem hogy huzamosabban használjam tartalomfogyasztásra... Persze, telefonon csinálnak mindent, aztán nincs egy értelmes mondat a Fb. hirdetésekben, meg nem ír a cuccról semmit, mert macera :D

Amúgy újonan persze, hogy nincs 200k-ért jó gép. 100 ezerért sem érdemes venni, mert 99% gagyi. Használt üzletit kell :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) ivana válasza hcl (#45) üzenetére


ivana
Ármester

Persze, azért vannak tele vele fórumok... Ja azzal, hogy a 10 éves thinkpadben (ami valószínűleg a sokadik tulajnál van) lehet 4 magosra bőveteni a procit meg hasonlók (csak melegszik mint a kazán, de az az egyszeri usert nem zavarja). Ez a gyártot rohadtul nem érdekli, teljesen jogosan. Nem tudsz bemenni a boltba és venni egy adag laptop procit.

Amúgy pl. elitbookon vannak ledek ma is. Wifi, HDD, töltés.

[ Szerkesztve ]

(#47) Chaser


Chaser
titán

pontosan
legtöbb ember "kirakat" vásárló
csillogjon-villogjon
életében nem használt még notebookot, de ha használt is szintén sz@rt
fogalma nincs a minőségről
lásd kijelzők, 15,6" hd tn ultra fosch edition, csak épp azt nem írják mellé ( :
200e ft meg lehet nálunk nagy pénz, de értelmesebb országokban annyira már nem, a ft is egyre hitványabb
szóval ez van, legtöbb notebook teszter is ferdít/hazudik, főleg nálunk, csak vigyék a sok sz@rt
tudatos vásárló sajnos nem sok van
legyen könnyű, legyen vékony, ez az ultra mánia sok mindet hozott magával
anno nekem is volt békebeli inspironom, már lassan a mai business gépek nem ütik meg azt a színvonalat mint az anno

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) hcl válasza ivana (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ja azzal, hogy a 10 éves thinkpadben "
Meg sok újabban is, nem mindenben BGA a proci

Te általánosságban beszéltél; én is, általánosságban lehet procit cserélni sok laptopban.
Meg akkor mi számít? 5 év? 3 év?
Amúgy egy régebbi témában elég sokan puffogtunk, hogy nem jó ez így, hogy egyre kevésbé szerelhetőek a hardverek. Egy idő után sokan rájönnek, hogy nem rossz dolog az, pláne a mostani árak mellett.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) ivana válasza hcl (#48) üzenetére


ivana
Ármester

Sehol nem beszéltem arról, hogy nem lehet. Csak, hogy nem csinálja senki. Az, hogy egyes gépekben benne maradt a 4 magosok támogatása (amikor a hűtésük egyértelműen alulméretezett hozzá) az más kérdés, de rohadtul nem általános. Főleg, hogy csere proci csak bontva lesz.

A szerelhetőség pont javult kb. mindenki elment abba az irányba, hogy a laptop alja egyben lejön és hozzáférsz mindenhez. Pl. újrapasztázni egy régebbi thinkpadet írtó szívás tud lenni, egy újnak csak lekapod az alját, lecsavarod a hűtőt meg vissza.

X200 [link] T480 [link] (Tekintsünk el attól, hogy a kissrác nem tud szerelni.) Régi elitbook [link] Új elitbook [link]

[ Szerkesztve ]

(#50) Dave™ válasza Alex91 (#4) üzenetére


Dave™
nagyúr

10 év múlva már lehet nem is lesz kellemetlen, hogy nincs rajta USB A vagy kártyaolvasó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.