Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a képernyő még mindig 80x25-ös, ha nem állítottad át bootlogós grafikára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Hieronymus válasza UnA (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Programban nem.
De nézz bele a Windows rendszerleíró adatbázisába. Még mindig vannak programok, amik fixen bedrótozott elérési úttal rendelkező kulcsot hoznak létre.
Ismerősi körben néha kitör a pánik, mert a frissen telepített rendszer nem a "C" betűjelet kapta és át sem lehet nevezni C-re. (Az persze nem derül ki, miért baj ez.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#53) UnA válasza Hieronymus (#52) üzenetére


UnA
Korrektor

A registry-ben az alkalmazások a rendszertől kapott információkat tárolják, vagyis ez nem korlátozza a drive betűjel használatát (egy későbbi áthelyezést meg tud nehezíteni, de szerencsére már van soft link a Windowsban is).

(#54) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Mondjuk ez is igaz, XP miatt tudom, hogy létezik gányolás. A Microsoftnak sikerült egy ProgramData foldert pottyantania az XP-re... (Search és Diag)
Appdatánál is volt már ilyen.

De apám gépén valahogy nem a C-lett XP-nél a rendszeré, és ott is több appnak ez fejtörést okozott, vagy simán rakta a C-re a cuccait.

(#55) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagyon jókat írtatok, sokra nem is gondoltam volna :)

(#56) Heeken


Heeken
tag

Elmeroggyant kollégák sem tűntek el az idők során. :DDD

(#57) RexMaximus válasza looser (#13) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Hat, az a szitu, hogy ezek tobbsege amit irsz, tobb mint 20 eve volt inkabb :D. Ez retro az biztos :) (ujsagok, BNV-s rendezvenyek stb)

[ Szerkesztve ]

(#58) looser válasza RexMaximus (#57) üzenetére


looser
addikt

Ez csak a nosztalgiafaktor volt, ami miatt bacsis rám is szólt; persze, nem erről szól a topic. De szerintem sokunknál előjön, minden évre kell egy kis visszaemlékezés, franc tudja, ki lesz az utolsó ember aki a CoVboy postát említi mondjuk 20 év múlva... Szóval ezek pont nem maradtak meg, kivéve a magazinok egy része. De ezzel kapcsolatban mégvalami megmaradt: az áruk! 2000 Ft egy ilyen magazin már tizenéve. Nem tudom, hogy most akkor adták drágán, vagy most olcsón :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#59) Pubszon


Pubszon
veterán

Ethernet csatlakozó, vele együtt a Gigabites szabvány.
Dsub, total commander, melynek őse a norton commander volt. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#60) twollah1976


twollah1976
őstag

Még mindig memória van a gépekben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#61) MasterDeeJay

Mi válltozott rossz irányba a hardvereknél szerintem:

A tápokat már kiválthatnák olyannal ami csak 12v-al menne mint egyes Brand gépeknél. Hatásfokban jobb lenne. Nagyrészt úgyis 12v-al megy minden. A sata 5v-részét meg adja ki az alaplap valami új sata szabványon, úgysem sok az a pár watt egy vincsinek vagy SSD-nek. 3.3v-ot meg nem is tudom használ-e még valami. Tehát kis fogyasztású 5v only mehetne csak sata csatiról tápkábel nélkül. Vagy egyből mehetne a sata kábelen minden fesz 12v-is, sata4 néven.

Aztán a front panel csati, ami szintén lehetne egységes. Pár gyártónál már van egybe szerelhető csatitartó.

USB3 csatija a lapom (nem maga a kivezetés hanem a lapra dugható kábelek) szerintem túl merev lett. Sokkal sérülékenyebbnek érzem mint az usb2 csatiját.

De így az egész ATX szabvány mehetne a kukába.

Ramoknál a DDR4 mi a tökömért nem egyenes az érintkezőknél?

Miért jó az hogy alul van a táp?
Meleg levegő felfele száll akkor logikus hogy a táp ki tudná szippantani a meleget a proci felől, miért jó az hogy ezt kivesszük és alulra rakjuk a tápot hogy a lábszőrt szívja? A táp eleve alig melegszik, teljesen normális ha 50-60 fokon megy benne minden. Mondjuk egy gyári inteles hűtőhöz képest egy gyengébb codegen is halkabb.

Az intel miért ad szarabb hűtőt mint régebben? Régen egy i5öshöz kaptál egy rezes hűtőt, a quadokhoz meg magasabb rezeset. Most meg egy i7 7700-ashoz kapsz egy lapost fost (ugyan azt mint a celeronokhoz) amivel throtlingol...és ráadásnak össze vissza megy. Tudom régen is volt hogy a kályhák throtlingoltak nem nem ez volt a jellemző.
Ugyanígy TDP értékek is totál hamisak, nálam is 88w a 4790k, közben úgy melegszik delidelve is mint egy 140w-os thuban. Szóval lehet hogy 88w amikor throtlingol vissza mert túlmelegedett a gyári fos pasztával....
Bocsi csak régen volt asztali intelem és kissé mérgelődök hogy mennyire hülyének néznek ennyire drága procival is... barkácsolnom kell hogy használható legyen...

hogy on is legyen:

CMOS Clear - ha elcseszek valamit akkor a jobb lapok amúgy is kiirják hogy paraszt error van és előzőt rakta be, vagy hardvercserekor cpu changed....stb - nem tudom mióta van de biztos régi.
Alaplapi elem - óra miatt kell bár azokon a gépeken ahol net van akár onnan is le tudná frissíteni
Bios - jó jó uefi is van régóta - régebben volt hogy floppyn kelett betölteni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#62) ivana válasza MasterDeeJay (#61) üzenetére


ivana
Ármester

A sata táp csatlakozó szerintem a klasszik molexhez képest elég elcseszett lett, a régi molex sokkal masszívabb.

(#63) MasterDeeJay válasza ivana (#62) üzenetére

Igaz, több sata csatit törtem szét mint molexet és egyet le is égettem.
De molexből is volt rengeteg szar, nem érintkezett, vagy olcsóbb tápokon erőszakolni kellett hogy belemenjen, kicsúszott egy egy ér a folglalatából (elengedtek azok a fülek)...
A sata táp feltételezem a 3.3v és a vékonyabb kivitel miatt kellett. De ha finomabban bánunk vele akkor szerintem jobb. (legalábbis az olcsóbb rosszabb minőségú molexhez képest, mert azért márkás tápokon nem volt sok gond a molexel.)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#64) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Szerintem idesorolhatjuk a COM portot is. Kivezetésként már nem jellemző, de sok lapon van még tűsor hozzá. Diagnosztikai,ipari eszközök még használják.

Emlegettétek a jumpert és erről eszembe jutott, hogy sok VGA-n van több BIOS, vagy BIOS mód és ezek között kapcsolóval lehet váltani, úgyhogy eljött a DIP kapcsolók második virágkora! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#65) Hieronymus válasza MasterDeeJay (#61) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...Meleg levegő felfele száll akkor logikus hogy a táp ki tudná szippantani a meleget a proci felől..."

Azért kerültek alulra a tápegységek, hogy ne kelljen küzdeniük az életükért.
A processzorról lehúzott forró levegővel nem lehet hűteni, csak ráfűteni a tápra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#66) MasterDeeJay válasza Hieronymus (#65) üzenetére

És ez mióta gond?
Szerintem nem az a jellemző hogy táp megfő. Legalábbis nekem még nem volt ilyen. Ellenben házhűtőként szerintem jobb mint még egy venti. A lap pwmjének is jót tesz ha lehúzzuk róla a meleget.
De az is szerintem számít hogy a tápot nem szokás tisztítani, lentről még több szemetet eszik mint a gép belsöfeléről.
Konkrét példának állatszőr...

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67) CJ4567 válasza MasterDeeJay (#66) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem azért kellett házat váltani, mert amikor nóném tápról váltottam a mostani Chieftec Force 500W-ra, akkor nem lehetett a gép mellett megmaradni, olyan hangos volt. Ki kellett tenni a házból a tápot, hogy ne üvöltsön. Most alsótápos házban a hangját nem hallom. (Jó, gagyi nóném házról egy 18k-s házra váltani nagy upgrade másképp is, de az már más téma.)

No Sana No Life

(#68) Hieronymus válasza MasterDeeJay (#66) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem gond, ha nem baj, hogy sokkal hangosabb a táp.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#69) MasterDeeJay válasza Hieronymus (#68) üzenetére

Eleve halk tápot kellene venni. Nekem előző Corsair vx450-el halk volt a gép még úgy is hogy 570w ot evett (x6 4ghz 7970 6gb 32gb ram.. )
Ellenben a mostani Chieftec 600as hangos, hiába alsótápos a házam. És felét eszi a gép...
De nálam már a csifi nem ajánlott, szervíz tapasztalatok alapján több jött belőle vissza mint noname spire tápból. Nagyrészt venti és cicergés hibával.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70) Hieronymus válasza MasterDeeJay (#69) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A fizikát nem lehet megkerülni. A halkabb táp is hangosodik, forró levegőt kap hűtésnek.

"...nálam már a csifi nem ajánlott, szervíz tapasztalatok alapján több jött belőle vissza mint noname spire tápból...."

Vannak szériái, amik nem emelkednek felül a noname tápokon.
A szervizbe került példányok mennyisége nem értelmezhető, a forgalomba került példányok számának ismerete nélkül.

Ha az egyik termékből összesen tíz darabot forgalmaztak és ezek tizenötször kerültek a szervizbe, nem teljesít jobban a termék, mint a tízezer eladott termékből, száz darab javításra beadott készülék. Pedig az utóbbiból sokkal több darabot kellett javítani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#71) bambano válasza Hieronymus (#70) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

annyi cég akar ház tetejébe való ventilátort rádtukmálni, minek állsz ellen...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) r92king


r92king
tag

2-es számrendszer, x86 -os alapok.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#73) #81556480


#81556480
törölt tag

Próbálta kikapcsolni bekapcsolni ? - The IT Crowd

Ezt a topikot mentem magamnak, mert csomó okosságot tanultam :C

(#74) Hieronymus válasza bambano (#71) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem nekem van bajom az alsó elhelyezésű tápokkal. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#75) kmisi99


kmisi99
addikt

Az informatika oktatás már vagy 20 éve ugyan az. Word, excell, processzor logikai felépítése, és hasonló izgalmak.

(#76) RexMaximus válasza kmisi99 (#75) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nincs mar Norton Commander meg Turbo Pascal? Akkor csak valtozik valamit ;]

(#77) kmisi99 válasza RexMaximus (#76) üzenetére


kmisi99
addikt

Hogyne volna. :DDD Bár már én is rég voltam középsulis 2009-2013 de akkor az volt ám a csúcs technológia.
Amit nagyon imádtam a tanárok elavultsága, mikor ~2010 ben mondja, hogy manapság 1GB ram mindenre elég, meg, kb levannak ragadva a 2 magnál, és társai.

(#78) Madara-san


Madara-san
tag

A TCP/IP modell. 60-as évek óta fejlesztik, 1982-ben lett standard szabvány. A mai napig ez alapján működnek a hálózatok, beleértve az internetet is.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#79) bambano válasza Madara-san (#78) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a közhiedelemmel ellentétben a hálózatok nem a szabványos, pláne nem az 1982-ben szabványosított tcpip-vel működnek. a windowsok meg főleg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#80) Rive


Rive
veterán

real mode

Az eredeti x86 utasításkészletre lassan rá se lehet ismerni, architektúra szempontjából lényegében semmi közös nincs már a mai procik és a 8086 között, de még mindig: real mode

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#81) Madara-san válasza bambano (#79) üzenetére


Madara-san
tag

Nyilván, de a TCP layerek a mai napig az alapját képzik. Az MS TCP/IP pedig jelen van a Win3.11 óta.

De ha már témánál vagyunk, az Ethernet szintén nem mai gyerek :DDD (v1 kb. ~70-es évek óta létezik).

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#82) sztanozs


sztanozs
veterán

háromszög alapú 3D modellezés az alternatív - négyszög/egyéb - próbálkozások bukása óta

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#83) HumanBear


HumanBear
újonc

- 20 éve sem tudtam, hogy hogy működik a golyós egér és még ma sem tudom :)
- Bill Gates

ʕ •ᴥ•ʔ

(#84) siti


siti
senior tag

amikor megy a vinyó, akkor a gép elején villog egy led. nem tudom mióta van így, de már a c64 floppy verzióján is ott volt ez a találmány

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#85) lezso6 válasza siti (#84) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja hát a power ledet is fel lehetett volna hozni. :DDD ;]

Nade viccet félretéve ez érdekes. És még mindig egy henger jelzi az aktivitást. Régen csak annyit tudtam róla, hogy amikor ég akkor dolgozik a gép. Akkoriban azt hittem a processzor kerreg. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#86) looser válasza lezso6 (#85) üzenetére


looser
addikt

A Turbo gomb viszont eltűnt a gépházakról és vele együtt gondolom az alaplapokról is :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.