Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vamzi


vamzi
őstag

Hihetetlen, hogy 2021-ben nem tudunk kiszakadni ebből a plasztikkártyás világból :) Bónuszként önmagában nem is érvényes :C

(#2) Precorus


Precorus
tag

Nem vagyok tapasztalt identitástolvaj, de szerintem nem kéne a teljes nevet a sz.ig. számmal együtt kirakni a netre :N

Amúgy grat, majd szólj ha megjelennek polipkarok, éjjellátás vagy szupererő :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#3) Luck Dragon

Hát az érvényessége mindjárt lejár arra vigyáz :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A szenzítív adatokat satirozd ki :D

Mondjuk nem ez az egyetlen amit láttam már így....

(#5) bacsis válasza Precorus (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Amúgy grat, majd szólj ha megjelennek polipkarok, éjjellátás vagy szupererő
Olvasd el azt amit linkeltem, hogy "nagy árat fizettem érte" :)
Közbe átszerkesztettem az igazolványt
:R

(#6) bitpork válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

de tényleg , mi a tosz értelme van 3 hónapra kiállítani?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7) aprokaroka87 válasza bitpork (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Semmi

tudomásom szerint még semmilyen " jogi " előny nem jár hozzá.

Szóval most max arra jó, hogy ha a drogbáró vagy, akkor tudod vele " adagolni " a kokszit :)

Vagy egyéb más felhasználási mód is létezik.

(#8) bacsis válasza bitpork (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerintem 6 hónapra állítjkák ki... Csak ugye mire kitalálták hogy legyen iylen.. addig a "védettségemből" nekem már "lejárt" 3 hónap :)

(#9) Luck Dragon válasza bitpork (#6) üzenetére

Kártya készítőnek megéri , amúgy semmi.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) xlfx


xlfx
újonc

A QR kódot is takard el, mert azon keresztül is hozzáférhető a neved, és igazolványszámod. Tényleg az első ilyen igazolvány, amit látok.

(#11) aprokaroka87 válasza bacsis (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy van bármi előnye most jelenleg?

(#12) Woodslave válasza xlfx (#10) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja tényleg le lehet olvani ;] :D

akit oltottak annak nincs rajta végdátum

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#13) aprokaroka87 válasza xlfx (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak úgy...?

nem kér semmi azonositást?

(#14) updog


updog
senior tag

Ez a kártya kiváló indikátor, hogy most kell Állami Nyomda részvényeket venni mert tuti megugrik a 2020Q1 bevételük :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15) xlfx válasza aprokaroka87 (#13) üzenetére


xlfx
újonc

Semmi azonosítást nem kér.

(#16) aprokaroka87 válasza xlfx (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nesze neked privacy, mondjuk én az egész személyi igazolvány és hasonló dolgokat, iszonyat mód elavultnak tartom privacy szempontból is. :)

(#17) mephi666


mephi666
nagyúr

Na én meg idejöttem, hátha látom, ahogy rögzíti az igazolványt kisflexbe, majd kivágja vele egy régi kódgány ház oldalát :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Luck Dragon

2020Q1 :F ——> 2021Q1 ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) tomazin válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


tomazin
veterán

pedig pont privacy szempont miatt van külön-külön az összes, hogy ne egy helyen legyen az összes azonosítód

mephi666 : akkor nem csak én számítottam valami tényleges sarokcsiszolózásra? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) elessar


elessar
tag

QR-kód alapján látom a vezetéknevedet, szig-számodat is.
SÜRGŐSEN takard el!

(#21) Precorus válasza bacsis (#5) üzenetére


Precorus
tag

korábban olvastam, nem rémlik hogy írtad volna hogy lett valami mutációt :U
Én igazából sas látásra vágyakozom. Vagy szuper-iq-ra, vagy valami ilyesmire :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#22) razorbenke92 válasza elessar (#20) üzenetére

Amúgy beállnék én is a már említettek mögé a kérdéssel:

- Van egy QR kód
- A QR kód elvisz egy nyilvános oldalra, ahol minden adat megtalálható, és egy bazi zöld pipa, hogy érvényes

Innentől kezdve mi értelme ezeknek a kártyáknak? Ráadásul lejárati dátummal együtt nyomtatva.

Mert még ha csak egy QR kód lenne meg az adatok, és mögötte dinamikusan az érvényesség, megerősítve az adatokkal újra.

Gondolom amúgy az a terv, hogy majd a hotelek, mozik, stb. könnyen tudjanak azonosítani egy feltételes nyitásnál, de akkor megint ott a kérdés, hogy miért plasztik kártya? Aki ilyen helyre jár, legrosszabb esetben nyomtat egy QR-t, jobb esetben telefonon bemutatja.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#23) Precorus válasza razorbenke92 (#22) üzenetére


Precorus
tag

mondjuk egy nfc-s telefonos irattárca nem hangzik rosszul. Legalább valami teszt-rendszert bevezethetnének belőle.
Bár így belegondolva.....inkább csak akkor ha független fejleszőcég végzi a melót :DDD :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#24) fo_di válasza razorbenke92 (#22) üzenetére


fo_di
őstag

azért simán járnak olyanok is ilyenre, akiknek nincs nyomtatójuk vagy okostelefonjuk (nagymamád pl miért ne mehetne múzeumba vagy színházba?), tehát a plasztik alapvetően nem hülyeség
a rányomtatott szám alapján gyors ránézésre is látszik, hogy érvényes, így a beengedő szekuricsinek elég ezt néznie, de ha több kell, akkor a qr alapján a többlet infó is begyűjthető annak, akinek kell

(#25) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Én meg még meg sem kaptam, pedig együtt voltunk betegek.

(#26) bacsis válasza Kisgépkezelő (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Majd lehet holnap/a héten kapod meg :)

(#27) razorbenke92 válasza fo_di (#24) üzenetére

Színházjegyet 4 éve is nyomtatta nagyanyám. Értem mire akarsz kilyukadni, de én pl. egy olyan embert nem tudok a széleskörű ismerettségemben sem, aki önállóan fogja magát, és elmegy múzeumba, de nincs okostelefonja, vagy legrosszabb esetben egy szomszédja, aki ki tud nyomtatni neki egy QR kódot valamikor hogy aztán magával vihesse akár a pénztárcájában mindenhová.

a rányomtatott szám alapján gyors ránézésre is látszik, hogy érvényes
És a rányomtatott szám alapján eldobhatod pár hónapon belül. Pont ez a nonszensz.

qr alapján a többlet infó
De nyilvánosan nincs többlet infó QR alapján sem.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#28) Alg


Alg
veterán

Szóval adnak egy plasztikkártyát, amin rajta van a név, szigszám, érvényesség, megy egy QR kód, ahol megnézheted a nevet, szigszámot, érvényességet?

Csak szerintem felesleges a kettőből az egyik? :F

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29) bacsis válasza Alg (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:DDD Amúgy jahh :))

(#30) fo_di válasza razorbenke92 (#27) üzenetére


fo_di
őstag

ugye tudod, hogy hogy fog kinézni a valamikor kinyomtatott qr kód, amit fél évig aszal az ember a pénztárcájában? jobb esetben csak a kis kockák 10%-a lesz olvashatatlan a sok gyűrődéstől és kopástól, de innentől semmi értelme nincs neki, mert használhatatlanná válik... (van olyan 30 körüli orvos ismerősöm, aki 2 [azaz kettő] évvel ezelőtt vette első okostelefonját magának, addig egy sima buta nokiát gyűrt, jó ez mondjuk egy extrém példa, de azért ne saját magadból indulj ki, az 50 feletti korosztály jelentős része nem ért ezekhez, nincs okostelefonja, vagy ha van is, véletlen letörli a telefonjáról a letöltött qr kódot, vagy nem találja meg, mert annyit tud, hogy facebook és kikapcs, akkor megette a fene, hogy volt kódja)

attól, hogy adott esetben 3 hónap múlva lejár, attól miért ne lehetne plasztikon, hogy ne kopjon le legalább azidő alatt? az oltási ráadásul lejárati idő nélküli

az meg, hogy most nincs többlet a qr-en, az egy dolog, de bármikor lehet oda tenni bármi mást is, ami szükséges lehet (pl az oltásin a második oltás időpontja már csak a qr-en látszik, de adott esetben az állam oda tudja tenni az igazolványkép-adatbázisból a fényképedet is, ha arra van igény)

(#31) razorbenke92 válasza fo_di (#30) üzenetére

hogy aztán magával vihesse akár a pénztárcájában mindenhová
Nem kell a pénztárcában aszalni, beteszed, ha olyan helyre indulsz. De 3 hónap aszalást szerintem még a pénztárcában is kibír.

Az orvos ismerősöd nem tudott nyomtatni sem sehol? Nanemá : D

Utóbbiban egyet értünk. Teljesen jó, ha dinamikus tartalommal lehet ellátni a QR-t pont ezért kéne hogy ne ítéljék cserére a kártyát lejáráskor, ha már van mögötte egy ilyen rendszer.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#32) updog válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


updog
senior tag

:K :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#33) fo_di válasza razorbenke92 (#31) üzenetére


fo_di
őstag

ha nem aszalod a pénztárcában, akkor meg úgyis elmarad, de szerintem ezt ennyiben hagyhatjuk
a nyomtatóval és a telefonnal elvársz az emberekről egy adott szintű technikai hátteret, lényegében ezzel tennéd belépőssé a védettséget igénylő szolgáltatásokat (kultúra, szórakozás, idegenforgalom), ami véleményem szerint egyáltalán nem elfogadható alternatíva (ha ezt lépték volna meg, akkor pont ezen menne a sipítozás mindenhol, hogy mi az, hogy csak akkor tudsz elmenni az igazolást igénylő helyekre, ha van nyomtatód vagy okostelefonod, különben ülj otthon a fenekeden és max a lidlbe mehetsz el, mert enni azért kell)

a kártyára nyomtatott dátum pedig azért kell, hogy ne azzal menjen majd el az idő a száundon és verje minden sorbaálló a nyálát, hogy mindenkit egyesével le is kell csipogni, mert nem lehet látni a lejárati időt a kártyán (ha matrica lenne, mint a diákon, akkor meg azzal menne majd a kereskedelem, ahogy most is lehet matricát venni)

[ Szerkesztve ]

(#34) razorbenke92 válasza fo_di (#33) üzenetére

Teljesen más téma, csak tisztázni szeretném a meglátásomat:

ami véleményem szerint egyáltalán nem elfogadható alternatíva
Az én véleményem szerint eleve nem elfogadható alternatíva az egész rendszer, amiről itt feltételesen beszéltünk. Ezzel az igazolvánnyal azokat fogják sz*patni, akik több mint egy éve fegyelmezetten élnek és nem kapták el a covidot, ugyanakkor egészséges fiatalok, és esélyük sincs emberi időben oltáshoz jutni, így remélem, hogy addig ebből a rendszerből semmi nem lesz, amíg nem tartunk ott, hogy mindenki aki be akarta magát oltatni, az beoltatta magát. Minden egyéb eshetőségben sokkal kifogásolhatóbb a szelekció, mint egy nyomtató vagy okostelefon - amit valljuk be, baromi sok helyen elvárnak már.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#35) Kisgépkezelő válasza razorbenke92 (#34) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Így meg azt szopatják feleslegesen aki már megszendvedte a betegséget. Sehogy se jó ez.

(#36) dabadab válasza razorbenke92 (#34) üzenetére


dabadab
titán

Ezzel az igazolvánnyal azokat fogják sz*patni, akik több mint egy éve fegyelmezetten élnek és nem kapták el a covidot

Azokat pont nem, mert az igazolvány úgyis olyan dolgokhoz kellene, amiket a fegyelmezetten élés miatt amúgy se csinálnának.

DRM is theft

(#37) razorbenke92 válasza Kisgépkezelő (#35) üzenetére

Abszolút egyetértek. Valóban sehogy sem jó.

dabadab
Jó, jó, de az, hogy eddig (pontosabban majd valameddig) kibírtam mozizás nélkül, nem jelenti, hogy nem mennék már nagyon. Hiányzik a vizes kóla na...

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#38) dabadab válasza razorbenke92 (#37) üzenetére


dabadab
titán

Bármilyen értelmes rendszerben azok, akikről írsz, semmiképpen sem mennek moziba. A kérdés az, hogy akik be vannak oltva, azok mehetnek-e.

DRM is theft

(#39) aprokaroka87 válasza dabadab (#38) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Persze, majd majd miután a be oltottság szintje eléri mondjuk a 80%-ot.

Telnek, múlnak a napok.... kész vannak a kártyák...

Ha ilyen tempóban haladnak a jogszabály alkotással, akkor könnyen lehet hogy valójában az egész csak egy szép kis trükk, :)

Normális esetben már rég meg kellene lennie a szabálynak....

(#40) razorbenke92 válasza dabadab (#38) üzenetére

Nem teljesen értesz szerintem, de visszaolvasva nem fogalmaztam teljesen tisztán. A kiindulás az volt, hogy fair megkülönböztetés e ez (vagy legalábbis van e olyan fair mint nyomtatót vagy okostelefint elvárni valakitől).

Nem azokra az emberekre gondolok, akik bezárkóztak otthonra, és amúgy sem mennének moziba.

Ha már magamat hoztam példának: nem félek a vírustól, mindent megcsinálok most is, és csináltam eddig is amit szerettem volna, vagy kellett. Utaztam, amíg lehetett moziztam, rendszeresen vásároltam a családnak. Számtalanszor voltam close-call olyan emberekkel, akikről kiderült, hogy betegek voltak, mégsem kaptam el. Hiszek abban, hogy magamnak köszönhetem nem a szerencsének. Csak betartottam pár egyszerű szabályt.

De például a mozik bezártak. Ha kinyitnak, de pont én nem mehetek, az pont nem fair. Igen, a szomszéd tehene is helyzet egy kicsit, de tehetek én róla, hogy az oltás még nem ért el hozzám?

Pontosan mire is ösztönözne ez a rendszer? Menjek, kapjam el szándékosan? Megérte eddig odafigyelnem?

Így már érthetőbb kicsit?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#41) dabadab válasza razorbenke92 (#40) üzenetére


dabadab
titán

Nem nagyon értem, hogy mit nem lehet ezen érteni.

Aki nincs beoltva, ne menjen moziba, mert éppen egy durva járvány közepén vagyunk.

Aki be van oltva, az meg mehessen, már csak azért is, mert a mozisoknak ezer éve zárva kell lenniük és lassan éhenhalnak.

DRM is theft

(#42) ncc1701 válasza dabadab (#41) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem, ne mehessen. Aki be van oltva fiatalon, az azért van az esetek jó részében, mert szart az egészségére, ette a szemetet, nem mozgott, elhízott, és jöttek a betegségek.
Az ilyennek ne az legyen már a jutalma, h mindenhová mehet. Már bocs, ha valaki besértődik, de ezt lehet így is nézni. Én speciel azt sem tudom, h mikor voltam utoljára beteg. Nem szoktam elkapni semmit, Sokat edzek, mai napig heti 4x járok kondizni, amikor csak lehet bicajozok napi 45 percet, jól kajálok, fél marék vitamint szedek naponta, nem iszok, nem dohányzok. És ennek az lenne a jutalma, h én nem csinálhatok semmit. Lóf@szt. :)

(#43) bitpork válasza ncc1701 (#42) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Így nem nagyon lehet szabályokat hozni. Ne adja az ég de te is lehetsz beteg. Spec én heti 7 napot nem mozgok de akkor sem voltam 10 éve orvosnál még az allergiám/ asztmám miatt sem mert nem hiszem hogy gyógyszaron kell élni (jah mielőtt a mozgáshiányra reflektálnál: amikor kiderült az allergia és asztma akkor spec országos szinten sportoltam). Szóval csak mert valaki beteg volt még nem biztos h rossazbb ember mint te aki megvonsz magdtól mindent amit egészségtelennek vélsz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#44) razorbenke92 válasza dabadab (#41) üzenetére

Lehet, hogy én vagyok csökkent, de ez nem válasz a kérdésekre:
Pontosan mire is ösztönözne ez a rendszer? Menjek, kapjam el szándékosan? Megérte eddig odafigyelnem?

Érted már az eredeti felvetést, hogy ez holnap vagy jövő hónapban indítva mekkora sz*patás azokkal szemben akik egészséges fiatalok (innen indult)?

Attól, hogy "csak mert járvány van" egyáltalán nem kisebb kiszúrás, már csak azért sem, mert valaki minél később kap oltást, annál kevésbé veszélyeztetettebb = annál kevésbé érdeke az egész bezárkózás.

Sajnálom a mozisokat, én szeretném a legkevésbé hogy bezuhanjanak (speciel egy komplett évi mozijegy mennyiségemet vettem meg tavaly karácsonykor ajándékjegyként, hogy támogassam őket), de itt nem róluk volt szó. Valakit mindig lehet sajnálni, ezért is értettem egyet azzal, hogy sehogy se lesz ez jó.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#45) dabadab válasza ncc1701 (#42) üzenetére


dabadab
titán

Nem, ne mehessen. Aki be van oltva fiatalon, az azért van az esetek jó részében, mert szart az egészségére, ette a szemetet, nem mozgott, elhízott, és jöttek a betegségek.

Menj a csudába a semmire alapozott, kontraproduktív ítélkezéseddel.
Kinek lenne jó az, amit akarsz?
Senkinek.
Színtiszta szemétkedés az egész.

És persze megint más kontójára, vállonveregeted magad, hogy milyen fasza gyerek vagy, a többi meg mind hulladék, akik nem érdemelnek SEMMIT.
Gratulálok.

Sokat edzek, mai napig heti 4x járok kondizni, amikor csak lehet bicajozok napi 45 percet, jól kajálok, fél marék vitamint szedek naponta, nem iszok, nem dohányzok.

Ez nagyon szép, kár, hogy ettől még simán belehalhatsz, ha elkapod a vírust.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) dabadab válasza razorbenke92 (#44) üzenetére


dabadab
titán

Érted már az eredeti felvetést, hogy ez holnap vagy jövő hónapban indítva mekkora sz*patás azokkal szemben akik egészséges fiatalok (innen indult)?

Azért lenne szopatás, mert ha van ez a rendszer, akkor pont ugyanazok a lehetőségeik, mintha nem lenne?

Akkor a mély medencékről is szedjük le a "csak úszóknak!" feliratot, hiszen milyen kibabrálás már ez azokkal, akik nem tudnak úszni?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagyon elvont gondolkodásúak vagytok amúgy :D

(#48) razorbenke92 válasza dabadab (#46) üzenetére

pont ugyanazok a lehetőségeik, mintha nem lenne?

Ez relatív. Mit veszünk alapállapotnak? Az egész zárás azért van, hogy a gyengéket védjük. Az erősektől itt elvárták az empátiát. Értsd, ha nem lennének azok az emberek, akik elsők közt lettek oltva most, akkor a zárásra sem lett volna szükség. Szóval nem, nem azok a lehetőségek, mintha nem lenne rendszer.

Az úszós példa azért nem jó, mert ha van tábla, ha nincs, be lehet menni, aki tudja magáról hogy tud úszni.
Ez inkább olyan, mint amikor lezárják a versenymedencét mert úszásoktatás van. Kell? Kell. Szopatás? Az.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#49) dabadab válasza razorbenke92 (#48) üzenetére


dabadab
titán

Az egész zárás azért van, hogy a gyengéket védjük

Nem. Látom, hogy sokan még mindig annál a bagatellizálásnál tartanak, amit a kormányzat nyomott az elején, hogy ez csak arra veszélyes, akinek alapbetegsége van, meg nagyon öreg, de ez nagyon nem igaz, ráadásul ott a másik veszélye is a terjedésnek, hogy a vírusnak létrejön valami tényleg nagyon durva változata. És nem, nem véd meg ellen az se, ha hetente hétszer jársz a terembe és csak vitaminon meg csirkén élsz.

DRM is theft

(#50) razorbenke92 válasza dabadab (#49) üzenetére

ott a másik veszélye is a terjedésnek, hogy a vírusnak létrejön valami tényleg nagyon durva változata
Már nem azért, de az ismereteim szerint a legnagyobb veszély, hogy a jelenlegi oltásokra immunis variáns jön létre, és mehet minden eddigi a levesbe. Erre pedig úgy nagy az esély, ha az oltottak ki vannak téve a fertőzésnek. Ezért kell minél hamarabb minél nagyobb átoltottságot elérni, hogy kicsi valószínűséggel találkozzon megfelelő vírus megfelelő oltott szervezettel. Szóval ez pont rossz érv arra, hogy alapos átoltottság nélkül nyissunk...

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.