Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bacsis válasza gamerkiller (#50) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez csak természetes :R

(#52) peti_s válasza bacsis (#47) üzenetére


peti_s
addikt

Akkor várd meg a telet. :) Aztán irány a sötét hideg éjszaka. :D

(#53) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Bacsis Cooling a nyerő. :R Ilyen hűtési módszerekkel tuningversenyen is indulhatnál, vízhűtés kategóriában tuti befutó lennél. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#54) bacsis válasza peti_s (#52) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

abba biztos lehetsz hogy fogok alkotni ;]
Badman 4ever! Amint lesz lehetőség megint valami versenyre, biztos megfogom próbálni :B :R amúgy pont azon gondolkodtam, hogy az aláírásodból milyen sok igaz rám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Figyumán...
Kíváncsi volnék valamire.

Mi lenne, ha a procik beüzemelés után nem melegednének, hanem erőteljesen hűlnének. Arra is lenne megoldásod? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) peti_s válasza bacsis (#54) üzenetére


peti_s
addikt

A masszőr? ;] Bocsi, ezt nem hagyhattam ki. :D De bízok a hűtési megoldásaidban, várom a telet... :DDD

(#57) gamerkiller válasza Vakegérke (#55) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Simán lehetne megoldást találni rá, kapásból 2-őt tudnék mondani.. (vigyázat, az egyik Bacsis féle..)

-Rendesen rá a borda, bordára ráirányítva egy hősugárzó..:)
-Lángszóró ;] ;]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#58) bacsis válasza Vakegérke (#55) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hogy érted hogy hülnének? mármint maguktól?
esetleg még számításba jöhetne a peltier de az (egyenlőre) nem az én világom
peti_s! És ha az akkor mi van? :P lehet hogy én ilyen több arcú vagyok, egyszer gépeket tuningolok, utána meg a thai masszőröket verem kenterbe masszr tudásommal ;]

[ Szerkesztve ]

(#59) gamerkiller válasza bacsis (#58) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Szerintem úgy értette hogy most ugye alaphelyzetben, és normális esetben melegednek a processzorok.. Mi lenne akkor ha hűlnének, mondjuk reciprokával.. -50-60°C lenne a proci terhelten...

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#60) bacsis válasza gamerkiller (#59) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és akkor hogy jön ide a lángszóró? ;]

(#61) gamerkiller válasza bacsis (#60) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hát valamivel fel kell melegíteni a procit..;) Megoldanád..:D Azért írtam oda, hogy vigyázat, bacsis féle..:D

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#62) bacsis válasza gamerkiller (#61) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

basszus értem.. felmelegíteném 500fokra, és utána milyen szépen visszahülne 120-ra ugye? :DDD

(#63) gamerkiller válasza bacsis (#62) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Nem 120-ra, hanem -60°C-ra körülbelül..:) Hogy oldanád meg a folyamatos melegítést?:)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#64) Badman 4ever válasza bacsis (#54) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem véletlen... :D
Igazából ezek egy része tényleg konkrét embert takar. :K És igen, az egyik az tényleg te vagy, de szerinted amikor írtam, akkor melyiket gondoltam rád? :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#65) peti_s válasza bacsis (#58) üzenetére


peti_s
addikt

"Megnyílt Bacsis masszázs szalonja. Fizethet készpénzzel, processzorral, egyéb nyalánksággal." :DD

(#66) bacsis válasza Badman 4ever (#64) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerintem a barkácsoló-gányoló-tákoló neem? :D

[ Szerkesztve ]

(#67) Bling95 válasza bacsis (#66) üzenetére


Bling95
őstag

hááát ,sztem te vagy tuningos

de már az őrültet is súrolod ( jó értelemben )

(#68) Takemoto


Takemoto
tag

:R :C :R

Egy ötlet a lecsapódott pára ellen: Mi lenne, ha az alaplap "pofával" lefelé lenne. A lecsapódott pára nem az alaplap irányába folyna, hanem az ellenkező irányban. De lehet, hogy tévedek és visszafelé levitálna az alaplap felé :DDD

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#69) peti_s válasza Bling95 (#67) üzenetére


peti_s
addikt

Ne hagyd ki az alkoholista, gépromboló-t sem. :DD

(#70) bacsis válasza Takemoto (#68) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi az ötletet :DDD :R

(#71) peti_s


peti_s
addikt

Sztem most a Prescott-al talán nem, de sok világrekord ( közeli ) eredmény fogunk még látni ezzel a hűtéssel. :) Következőt elárulod hogy mi lesz? :U

(#72) bacsis válasza peti_s (#71) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azt még én sem tudom :))
többnyire minden spontán jön :)

(#73) peti_s válasza bacsis (#72) üzenetére


peti_s
addikt

Ne ma hűtésre gondoltam. :DDD Arra hogy ezt a hűtést melyik CPU-val fogod még kipróbálni. :)

(#74) bacsis válasza peti_s (#73) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mondtam.. spontán jön ;)
tegnap este még valami K7-es Athlon procit akartam, de ma reggel inkább valami coopermine magos p3-at szeretnék megtépni... reggelziek, s míg emésztek addigra kitalálom melyik legyen :DD

(#75) peti_s válasza bacsis (#74) üzenetére


peti_s
addikt

Okok, várom. :)

(#76) Badman 4ever válasza bacsis (#66) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Most hogy mondod, ez is rád vall, de eredetileg még amikor írtam még csak lekvárokat kenegettél és emiatt a tesztelő voltál te. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#77) bacsis válasza Badman 4ever (#76) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszönöm, hogy elárultad :R
és az alkoholista kicsoda? :DD

(#78) peti_s válasza bacsis (#77) üzenetére


peti_s
addikt

Az engem is érdekelne. :DD

(#79) Badman 4ever válasza bacsis (#77) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez a cikk adta hozzá az ötletet, hogy beírjam. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#80) bacsis válasza Badman 4ever (#79) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahhh olvastam :))

(#81) peti_s válasza Badman 4ever (#79) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem tetszik a cikk. :DD De kannás bort még sohasem ittam. :DD

(#82) bacsis válasza peti_s (#81) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hogy bírsz így élni ;]

(#83) peti_s válasza bacsis (#82) üzenetére


peti_s
addikt

Holnap bepótolom. :DD

(#84) peti_s válasza bacsis (#82) üzenetére


peti_s
addikt

Azt kell mondjam hogy pocsék a kannás bor. :DD

(#85) #19617792 válasza peti_s (#84) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ami nem öl meg, az megerősít! :DDD

(#86) TheFatal


TheFatal
csendes tag

ma beszélgettem a testvéremmel, aki vegyészmérnökit végzett, hogy hogyan lehetne valami durva hűtés összehozni.

A lényeg amiért írok, azt mondta, ha fogsz egy jégtömböt és megméred a hőmérsékletét, kb. 0 fokos, ha durván megsózod, akkor mérhető, hogy az olvadó folyadék hőmérséklete, minden hűtés nélkül szobahőmérsékleten, -16fokra esik le. Nem láttam még ilyet sose, de azt állítja, hogy labor gyártottak ilyet.

Nem tudom mennyire használható ez az ötlet, de talán a fagyállód hűtését segíti.

(#87) szamatorok válasza bacsis (#49) üzenetére


szamatorok
csendes tag

bacsis!

A jegesedés ellen használj zárjégoldó aeroszolt (50 ml kiszerelésben kapni autós boltokban, benzinkúton vagy nagyáruházakban).

(#88) szamatorok válasza bacsis (#25) üzenetére


szamatorok
csendes tag

másik: a (kb 50% etilén-glikolt tartalmazó) -35°C-os fagyálló folyadék fajhője kb. 3,318 KJ/(kg °C).

(#89) szamatorok válasza TheFatal (#86) üzenetére


szamatorok
csendes tag

A 20%-os konyhasó oldat (vízes) fagyáspontja -18°C.
A megsózott jég felolvad, de továbbra is 0°C-os marad.
Ha halmazállapot-változással hűteni akarsz, akkor párologtass.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.