Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ez beszarás
nagyon szép munka:C....dicséretes...
(höhh? ugyanolyan pokrócom van nekemis :B )

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2) KrAt


KrAt
veterán

Ugyan erre készülök valamikor, de akkor amint látom életképes ötlet :R

Király vagy, grat :R :)

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mennyit ehet egy ilyen proci ekkora hófokon? :B

Egyébként érdekes kezdeményezés.

(#4) Lenry


Lenry
félisten

az egy IC7-es?
de szeretnék egy olyan lapot :O

az eredményhez meg nagy gratula :R
hány fokos volt a proci?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) bacsis válasza juliabrilke (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem tudom mennyit fogyaszthat, de az tény, hogy a 2L jeget, mert a fagyálló után, mikor az felmelegedett, próbáltam azzal is, kb 10percen belűl totál felolvasztotta, míg a 3200-re húzott 4200+ kb 25-30perc alatt tudta teljesen felolvasztani, az 1400Mhz-re húzott 566os celeronnak pedig 1,5 óra is kevés volt, hogy kiolvassza, szal én simán azt mondom hogy 160-180W-ot tuti :U
Lenry! kb 25-30fok volt a proci 4300körül, utána már elég gyorsan melegedett a fagyálló, 4400fölött már 38-40fok volt... utána cseréltem át a jeges vizes hűtésre, azzal olyan 36-38fok volt, azzal el is mentem 4500-ig... 42fok körül volt a proci.. vissza raktam a fagyállót, ami még nem teljesen fagyott vissza,(miután felmelegedett, pár órára visszadobtam a hűtőbe) de azért rákötöttem a cuccra, 4544MHz lett meg vele, ahol fagyállóval 40fok volt kb... most éjjel teljesen visszahűtöm, reggelre úgy saccolom, ha teljesen visszahül akkor olyan 35fok lesz a proci, és talán meglesz a 4600 is :R
jahh igen, kérlek szépen az egy IC7-MAX3 :P :P :R elhiszem hogy szeretnél ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) Lenry válasza bacsis (#5) üzenetére


Lenry
félisten

MAX3?
hát én így most akkor utállak :O ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) bacsis válasza Lenry (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hajjaj, ráadásul ez a 2. :P az első megadta magát egyszer csak.. déli híd hibás volt... miután az tönkre ment, rá pár napra rá összejött ez... mindegyik innen a ph-ról való... mákom volt hogy be tudtam szerezni tudom :R

(#8) juliabrilke válasza bacsis (#5) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen. Én is olyan ~160W fogyasztást tippeltem. :K

(#9) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Ejha szép eredmény! :C Azért nyertél vele bő fél Ghz-et :)

sweetlou6.wordpress.com

(#10) No-kia válasza - = Zk = - (#1) üzenetére


No-kia
őstag

nekünk is ilyen van :DDD
grat, sok sikert a 4600hoz

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#11) whiz


whiz
aktív tag

Ha nem jutsz el minimum 5Ghz-ig el se olvasom több cikked... :D ;] :D

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#12) csimav válasza whiz (#11) üzenetére


csimav
senior tag

:DDD

Szép eredmény!
Hajrá!

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#13) bacsis válasza whiz (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igyekszem-egyekszem, csak lassan attól kell félne,hogy kevés lesz a mellette lévp 450-es táp ;]

(#14) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

omg :DDD

17-es szorzó... :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

...jah, 17 már gombócból is sok, nemhogy órajelszorzóból :DD

nem gyenge eredmény... hajrá... irány a 6ghz :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) bacsis válasza mephi666 (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

17X200-al jön ki az alap 3400MHz, jahh elég magas alapból ;]
sajna ennél többet nem nagyon tudtam kihozni a prociból, 4564 lett a vége neki, azt tudtam valid-álni, ha még 1MHz-el emeltem az FSB-t már be sem töltött a win, akármennyi feszt emeltem a procinak.. lehet már az északi híd nem bírta :(

(#17) Mr.Csizmás válasza bacsis (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az én validommal elbújok ;] (igaz ezen csak egy kis AC F7Pro van, szóval még így is rekord...72 °C :DDD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) mephi666 válasza bacsis (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

jön lassan a tél és egy hideg téli napon egy erkélytuning-gal lehet, hogy menne :) pár éve volt, hogy -20 alá ment a hőmérséklet, de nem volt hó és száraz volt a levegő... 10perc alatt lederesedett a szakállam :) akkor kellett volna kipróbálni, mit lehet egy gépen húzni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) bacsis válasza mephi666 (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

biztos lehetsz benne, hogy télen újra próbálkozok ;]

(#20) peti_s


peti_s
addikt

Szép próbálkozás. :) Egy ötlet a hűtésre. :) Folyékony nitrogén, de mivel az elég veszélyes, ezért a fagyállót hűtsd le vele, és amint az folyékony lesz, azzal hűtsd. ;)

(#21) Mr.Csizmás válasza peti_s (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

arra elég a szárazjég is :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) peti_s válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


peti_s
addikt

Hát... :) Én nekem a szárazjégről -20 °C-os emlékeim vannak.

(#23) bacsis válasza peti_s (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én már a -20fokkal is kiegyeznék mert ez nem több -8-10foknál :( s márt ez is kevés a procinak mert mint mondottam 4560nál ismét 40fok volt az a fránya prescott :W

(#24) vd1992 válasza bacsis (#23) üzenetére


vd1992
tag

heló!

naggyából kitudod számolni a proci fogyasztását!! a víz fajhője 4,2kj/kg*°C szal ha megvan a deltaT, megvan az idő akkor megvan a fogyasztás is.... (csakhát fagyálló is van benne)

(vagyis 4200Ws/kg*°C)

arra nem gondoltál, hogy a procinak menő 12V-ot valami autóakksiról add? mert akkor nem kap magas frekvenciás zajokat a lap a bemeneten, és hátha javit pár mhz-et.....

VD

(#25) bacsis válasza vd1992 (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

uhh fizikából sajna soha nem voltam jó :B
szóval még így sem vágom írod a végén hogy *C na most milyen C? a -10fok, vagy a +15fok mikor már felmelegedett, s a kijött számnak mi a mértékegysége? :B
autóakkuról 12V? uhh az brutális ötlet, sok marhaságot kipróbáltam, de ebbe egyenlőre még nem mennék bele ;]

(#26) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem miért nem vágod be az egészet a hűtőbe. Akkor mehetne rá a -20 C -os hűtőlötty is, nem lenne gond a párásodás. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) twollah


twollah
nagyúr

Ha mar volt lekvaros "hutozsir" teszt.
Jo lenne ha keszitenel par extrem folyadekhutos tesztet

Emberi huggyal, tejjel, alkohollal (pl.: denaturalt szesz), sorrel, borral, palinkaval, kolaval, verrel (add a tied hozza), nyal, sperma.

(#28) twollah


twollah
nagyúr

A parasodassal nem volt gond a CPU foglalata korul?

(#29) vd1992 válasza bacsis (#25) üzenetére


vd1992
tag

4,2kj/kg*1°C

azt jelenti, hogy 1kilogramm tömegű víz 4,2kJ hatására 1 celsius fokot emelkedik... 4,2kJ=4200Ws (wattszekundum)

pl.: van 70W-ot fűtő procid..... megy fél percet.... és 1kg a víz... mennyit melegedik?? (azaz a hőmérséklet változás)

70Wx30s/1kg*°C=2100Ws/1kg*°C=2,1kJ/1kg*X°C = 4,2kj/1kg*1°C --> X=+0,5°C

vagyis ha 70W-os proci 30s alatt 1kilogramm vizet 0,5°C -al "melegit" (értelem szerüen -20fokból -19,5fok lesz... de lehet pl.: 80fok, akkor is csak +0,5fok vagyis akkor 80,5fok lesz)

(evvel csak naggyábol lehet megsaccolni, mennyit zabál a procid, de tudod, hogy mennyi ideig lesz elég a vized)

ha közelebbi procifogyasztás kell, valakitől kölcsönkérsz egy lakatfogót, és megméred, mekkora áram folyik azon a 12V-os ágon (befogod a lakatba azt a 2 darab sárga vezetéket), ami a procihoz megy, (P=12V*I) és egy picivel kevesebb lesz a procié a PWM vesztesége miatt

autóakksiba mondjuk terheletlenül van 12.5-13V is, de szerintem egy PC tápon is megszokott ennyi

az akksi azért jó ötlet, mert a kémiai feszültségforrás szinte hibátlan feszültséget csinál, "semmi" zavar nincs benne.... (persze ha olyannal terheled, lesz egy pici) míg a PC táp olyan 50-60khz-en kapcsolgatja, és televan zavarral, még a sok kondi ellenére is.... (feszültség-idő grafikon akksinál majdnem hibáltan egyenes, mig pctápnál televan "cikk-cakk-okkal" a teteje, (brumm))

egy 55Ah-s 12V-os akksi feltöltve egy 110W-os proci elméletben elmegy róla 6órát (ha a veszteségektől eltekintünk) E=P*t=U*I*t=wattszekundum=voltamperszekundum=Joule

de hogyha pl.: tényleg az NB a limites a tuningban, nem sokat ér ez a trükk....

vagy esetleg ha másik tápról kapná a feszt a proci....

sajnos nincs jobb ötletem, mivel lehetne többet kiszedni a prociból

felelősséget nem vállalok :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Fecogame


Fecogame
veterán

Újabb zsíros ( fagyos ) teszt. Köszönjük! :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31) bacsis válasza twollah (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

deee volt, elég rendesen...
ha megnézed a 2. képet ahol a blokk van lefényképezve, látható hogy körülötte/alatta papír zsepivel "maszkoltam" körbe ami felszívhatja a fölös lecsapódott párát.. szükség is volt rá, mert a röpke 20-25perc móka után elég nedves volt ;]

(#32) bacsis válasza vd1992 (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egyenlőre ezt a képletesdit még emésztenem kell, párszor neki futok, s mostmár megfogom érteni :R
van is egy autó akksim, feltöltöm akkor, s ki fogom próbálni valami ótvar p4-esen próba kéépen, hogy működik-e illetve megnézem hogy miylen károkat okoz ;] aztán ha faintos, akkor kipróbálhatom ezen a konfigon is :))
Vladi! Folyamatban van az ilyen célokra tervezett hűtőláda beszerzése :K

[ Szerkesztve ]

(#33) vd1992 válasza bacsis (#32) üzenetére


vd1992
tag

arra kell még ötletet kitalálni, hogy induláskor hogy kötöd rá akkor a 12V-ot... mert jókérdés, hogy mitörténik, ha állandoan rajta van a fesz, de nincs elinditva a lap...

szóval ótvar gépen teszteld :) még a táp is valami hulladék legyen, mert ha valamit elkötsz, belehalhat.....

valami multimétert azért rádobnék az akkura közvetlen, és nézném a feszt azért....

ha hűtőtáskába akarod tenni, szerintem felesleges.... szedtem már szét hűtőtáskát, kemény 36W-os peltier volt benne..... ( asszem 8 literes táska volt)

(#34) bacsis válasza vd1992 (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oks multiméterem még akad :R
amúgy egy 200L-es hűtőládát ajánlottak fel :K

(#35) vd1992 válasza bacsis (#34) üzenetére


vd1992
tag

ja, bocs :) hűtőtáskára gondoltam hirtelen....

(#36) bacsis válasza vd1992 (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azzal tényleg nem sokra mennék, bár lehet hogy pár percel az is meghosszabítaná a tesztelésre álló időt :))

(#37) Bling95 válasza vd1992 (#35) üzenetére


Bling95
őstag

Megkérdezhetném mi a szakmád?? :DDD :B

bacsis: remélem lesz egy még több is :D 5000mhz alatt meg se állj :DD

(#38) vd1992 válasza Bling95 (#37) üzenetére


vd1992
tag

még nincs szakmám, elektronikát tanulok középiskolában... (elég jól megy) 11.-es vagyok, 13.-ban lesz érettségi....

(#39) tkazmer válasza bacsis (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

csak a 2L jég felolvasztásához ~185W szükséges...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) ttower válasza bacsis (#36) üzenetére


ttower
aktív tag

nekem az óvodában óra volt a jelem. engem is tudsz húzni? ;]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#41) bacsis válasza ttower (#40) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem szeretném kipróbálni :DDD

(#42) vd1992 válasza tkazmer (#39) üzenetére


vd1992
tag

ez így nem igaz.... időfüggő is.... 1mW-al is fellehet olvasztani, csak nagyon sok ideig tartana....

(#43) tkazmer válasza vd1992 (#42) üzenetére


tkazmer
addikt

egészen addig, ameddig 185W-ot el nem használsz:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#44) vd1992 válasza tkazmer (#43) üzenetére


vd1992
tag

wattmicsoda? wattsecundum? wattóra??? watt-ban a teljesitmény van.... nem mindegy, hogy az a 185W 1ms-en át melegiti a vizet, vagy 1 órán át.....

(#45) peti_s válasza bacsis (#23) üzenetére


peti_s
addikt

Mit érnél azzal? :) Plusz 100 MHz-et és akkor megint u.ott lennél. :( Ha -80 °C lenne minimum akkor már jócskán mehetnél 5 GHz fölé. :)

(#46) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Gratula bacsis! Eszméletlen ötleteid vannak! :R

Szerk: Párátó nem félsz?

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#47) bacsis válasza peti_s (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

plussz 100MHz-nek is örülnék :K
gamerkiller! de félek a párától, nézd meg alaposan a 2. képet, láthatod hogy a proci körül kibéleltem az alapalpot papírzsepivel... a teszt után tiszta víz volt, szóval szükség is volt rá ;]

(#48) gamerkiller válasza bacsis (#47) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Ja, én azt hittem hogy az valami lefogató.. Bocs, nagyon nem értek a víz, és a bacsis féle hűtéshez! :C

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#49) bacsis válasza gamerkiller (#48) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ne aggódj, majd kiművellek titeket bacsis hűtésből :DDD :R

(#50) gamerkiller válasza bacsis (#49) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Úgy legyen! Aztán a következő talin szoríjjatok nekem is majd egy kis helyet! :U :B

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.