Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erről az jutott eszembe, amikor szereztem egy 286-os lapot (AMD copyright by Intel :D) a Klauzál utcai a beszédes nevű "computerbontó" boltból, mindössze 100 forintért. Integrált CPU természetesen, volt hozzá saját tápom, bill meg egy marék bővítőkártyám, ugye ezek a régi lapok full üresek, csak billentyűzet DIN meg egy halom ISA van (aból is jórészt rövidebbik 8 bites). Beindít, izgul mint állat, aztán van kép. Benézek a BIOS-ába, erre egy csomó izgalmas dolog fogad. Ami nagyon megmaradt az a grafikai tesztes részleg, volt valami havazós program. :)

Most nézem gúgli térképen, hogy még megvan a bolt, sőt a honlapjuk is. Pedig anno kb 2004-2005 környékén volt rendszeres program, hogy suli után mentünk csemegézni, ősrégi gépeket.

Meg volt rendes bolt része is (azóta ott valami "utópia" nevű hely van), új gépekkel. Ki volt írva szép nagy betűkkel, hogy csak CPU-ból csak Intel cuccokkal foglalkoznak. Gondolom az AMD szar volt nekik. Pedig pont abban az időszakban voltak az Athlon64-ek, csorgattam is rá a nyálam, meg a 667-800 MHz-es DDR2 modulokra, hogy milyen magasak a frekvenciák. :D

Az volt a jó, hogy a használt cuccokat is le lehetett ott adni, egész jó áron. Vittem neki 2 db 4 MB PCI S3 trio-t, kaptam értük 2000 Ft-ot, tuti üzlet volt, így lett zsebpénz, amit aztán elköltöttem a bontó részlegen 100 Ft-os alaplapokra, procikra, 10 ft-os SIMM memóriákra. Micsoda idők voltak. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.