Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snake1977


snake1977
őstag

#1
Meglepően jól teljesít, én azt hittem hogy a 720p 60fps-t jó ha kiköhögi majd 4gb ram mellett, hiába van dedikált vga benne. :C Remélem hamarosan rendbe teszik a bugok nagy részét, és féléven belül váltok akkor. :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#2) bacsis válasza snake1977 (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

MAjd lesz egy jobban összehasonlító teszt is. Win7 vs Win10 vs Win11-el...

(#4) Hieronymus válasza bacsis (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"MAjd lesz egy jobban összehasonlító teszt is. Win7 vs Win10 vs Win11-el..."

Akkor lenne igazán érdekes a teszt, ha modern gépel is megcsinálnád a teszteket. A C2D esetében a legjobb feltételezés az, hogy nem lesz lassabb a korábbi Windows kiadásoknál.Talán.
Egy korszerű gép esetében már érdekes hogyan alakul a Windows 3 generációjának futás sebessége. Nyilván a 11 fog győzni. Mennyivel?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) bacsis válasza Hieronymus (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Modern géppel? az már nem "bacsisos" :)

(#6) Hieronymus válasza bacsis (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Dehogynem. A világ folyamatosan változik és te is. :D

Ha még nem tesztelted, nagy tisztelettel javaslom a Liqui Moly 3418 Keramikpaste tesztelését, amit a fékeknél alkalmaznak kenésre és hővezetésre. A kerámia paszták a rézpasztákat ütötték ki a használatból. Egy processzor hűtés tesztet megérne hogy haladj a korral. Talán a lekvárokat is letolja a lista tetejéről. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) bacsis válasza Hieronymus (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Életem végéig ezt fogom hallgatni tőletek :D

(#8) puttputt


puttputt
őstag

Tetszik! :) Nekem is, a legjobb tuning időszakom volt, mikor egy ilyen tulaja voltam. :)

Na, ez meg még mindig megvan! :)
https://valid.x86.fr/show_oc.php?id=537636
Akkortájt nagy szó volt egy ilyen összeállítás stabilan, napi használatban.
Szóval csak megerősíteni tudom hogy jó témát szedtél elő, azaz méltó vassal.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9) Fücsök007 válasza puttputt (#8) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem rossz eredmény. Akoska07 volt a menő akkoriban. ;)

(#10) puttputt válasza Fücsök007 (#9) üzenetére


puttputt
őstag

Bezony, voltak páran! Itt lehet megcsodálni, még mindig. :) A csapatot: https://www.cpu-tuning.joruska.com//menu/kozep.htm

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én feltettem egy virtuálisra (KVM-en lehet TPM2.0-t emulálni), és sebességben mint a Win10-es nyúzósgépem, de a videokártyát nem kezeli le, akármit adok alá, 800x600 :D Ez már a WinXP-nek is csont nélkül ment :D
A driver model meg azonos a Pista óta, szóval 2015-ös driver, mert éppen az volt kéznél gondolom :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) joey04


joey04
titán

Jobban fut mint gondoltam...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Mondom, igaziból a boot időnél érzem érezhetően lassabnak, mint a Win10-et... De ezt leszámítva nem\alig érezni itt-ott különbséget...

(#14) DaveE12 válasza joey04 (#12) üzenetére


DaveE12
csendes tag

Én is sokkal rosszabbra gondoltam! Dell E5430 i7, 8gb ram, SSD kombóval jól teljesít! :K

Üdv: Dave

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Wow, fut a 3Dmark2001!

Lehet, SSD-átpakolós módszerrel kellett volna nekem is próbálkozni, bár tippre mégis inkább valami más: a Ryzen 3400G-n nem indul a 3Dmark2001 Windows 11 alatt nem csak nálam.
Linuxon meg UEFI boot + GPT-vel, bekapcsolt fTPM-mel is szalad ez a progi. :F

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

BTW szerintem megnövelték az asztali felület prioritását, mert akármennyire homokórázik, 100%-on reszeli a winyót, a jobb kattos menük mindig azonnal megjelennek :D Így a user gyorsabbnak érezheti... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Zoz


Zoz
őstag

Én már hónapok óta használok Core2-t Win11-el
Teljesen jól használható.
Kipróbáltam Celeron 430-al is, na az már "kicsit" akadós volt :)

(#18) hcl válasza Zoz (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A preview gyorsabb is, és kevésbé válogatós, mint a végleges. A preview nem követeli a Secure Boot-ot, és TPM2.0-t.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Itt egy E5200-ass proci van, 4GB RAM és egy 9800GT. Kíváncsi lennék, egyáltalán feltelepülne e rá a Win11. De még ha menne is, kérdés, hogy hogyan. A Win10-et még szépen viszi és épp ezért lenne "kockázatos" a váltás. Pl. a VGA driver még "natív" Win10-es van fent, rendesen az Nvidia oldaláról. Win11 esetén ilyen már ugye biztos nem lesz hozzá. Ja amúgy UEFI-t sem tud az alaplap, akkor ha jól tudom ez alapból bukó...?

[ Szerkesztve ]

(#20) szabonagyur válasza hcl (#18) üzenetére


szabonagyur
félisten

De, kérte mindig a TPM-et is a secure boottal együtt, ez egy elejétől meglevő követelmény.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21) hcl válasza szabonagyur (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az érdekes, mert a preview-t egy Vmware-s virtuálra tettem, abban szerintem nem volt TPM, se secure boot (azóta cseréltem a host gépet, most KVM van rajta, és a Win11 preview-t nem hoztam át). De asszem megvan még az ISO, kipróbálhatom...

@SunMount3r : Upgrade Win10-ről a TPM checket kiütve, úgy felmenne szerintem.
Külön háttértáron kell megpróbálni, vagy image file boot.
A driver model meg már a Vista óta azonos, valószínűleg menne vele a videokártya drivered.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Zoz válasza SunMount3r (#19) üzenetére


Zoz
őstag

Kis trükkel simán feltelepül, és ha a 10-es szépen megy, akkor a 11 is.

Idézem magam a Win11 topicból:
Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás, itt nem számít a CPU, nem kell TPU, UEFI, GPT, Secure boot, semmi se, bármire felmegy, amin a 10 elfut:
Fogsz egy 10-es telepítő pendrive-ot, a SOURCES könyvtárból kitörlöd az INSTALL.ESD vagy INSTALL.WIM fájlt, és a 11-es telepítőből bemásolod.

Létező 10-es rendszerre upgrade telepítésnél az elején a "Telepítő frissítési beállításainál" ki kell kapcsolni a frissítések letöltését. (Belezavarodik, hogy ő most 10-es vagy 11-es )

(#23) hcl válasza szabonagyur (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Létrehoztam egy gépet, se TPM, se secure boot (BIOS van beállítva, a TPM meg külön eszközként látszana a Virt-manager-ben, bal alul). Insider Preview build. Nemtom, hogy van-e mókolva, pár héttel ezelőtt szedtem le.


@ZoZ : Ez jóóóó :) :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na én tegnap dobtam rá a Windows 11-et az Aspire 5732Z laptopomra. Mondjuk nem volt egyszerű eset, de paraszt módra a 11-es install.wim fájlt beraktam a win10-es telepítőbe, az meg simán felrakta. Ja egyébként 2009-es vagy 2010-es gépről van szó, igaz jócskán feltuningolva (hdd-->ssd, 2GB --> 4GB ram, wifi2,4--> wifi6) Szerinted a három fő feltételből mennyit teljesített? :D

(#25) szabonagyur válasza hcl (#23) üzenetére


szabonagyur
félisten

VmWare-ra felmegy mindenféle bohóckodás nélkül, én is abban használom. TPM virtualizációnál mindig gondom van. :(((

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26) dredjudge84 válasza bacsis (#2) üzenetére


dredjudge84
őstag

Jól értem a címből, hogy egy ssd-re felraktad egy másik géppel, majd a már telepített ssd-t raktad át?

(#27) bacsis válasza dredjudge84 (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pontosan :)

(#28) hcl válasza szabonagyur (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A prewiev, mint látod, bármire felment, amire a 10. Mármint az a konkrét darab.
Debil Bullseye-n macera volt a swtpm, de amikor végre feltettem minden csomagot, akkor a KVM gépre pöcc-röff ment a végleges. Így akár fizikai géphez is lehet image-t csinálni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) szabonagyur válasza hcl (#28) üzenetére


szabonagyur
félisten

A végleges is felmegy VM-be kérdés nélkül, fizikai gépre már kell hack.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

No meg az a PCHealthCheck-er program, nem tudták olyanra csinálni, amit legalább nem kell feleslegesen telepíteni? Mert úgyis csak 1x használja az ember a gépen.

Helyette ezzel teszteltem:

Hát így nem túl rózsás...

(#32) #89309696 válasza puttputt (#10) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én kimaradtam ezekből a bulikból akkoriban, hogy listákra kerüljek, de amúgy volt egy E8400-am ami 525x8-at tudott aztán 500x9-en használtam, ott volt értelme. Giga P45-DQ6 talán, de nem tudom, mert volt vagy 5 féle gépem akkoriban. Sajnos aztán hamar pusztulni kezdett, már csak 480, 470, pár hónap alatt már csak a 450 volt stabil. Valami Geil 1066-os memók, 1140-en voltak még stabilak CL5.
Először Ninja 1 és Ninja 2 hűtötte, majd víz.

P35-DS4 volt ez a példány konkrétan. De volt Alphacool blokkos DDC szivattyús meg Innovatek blokkos rendszerem is.

(#33) szabonagyur válasza SunMount3r (#31) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugye elvben mást is tud, ezért telepítős is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34) #86479104


#86479104
törölt tag

Sziasztok, akinek van win 11-e tud mondani egy task numbert mikor semmi sem fut és persze tök alap, alig telepített rá valami? :)

(#36) szabonagyur válasza #32839680 (#35) üzenetére


szabonagyur
félisten

Végre valaki más is aki szerette a 8.1-et :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37) hcl válasza #32839680 (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fura. Én azt vettem észre, hogy a 8.x mindig swappelt, mert szabadon tartotta a RAM-ot :D Melóban használtam HDD-s gépeken, ott nem volt jobb semminél (mondjuk rosszabb sem). Itthon sosem volt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) #89309696 válasza szabonagyur (#36) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az a csempés kinézet nekem is tetszett, mobilon is imádtam, 6-os verzió óta WM-t használtam mondjuk az nem volt csempe bár a HTC touch felület jól nézett ki. Egészen a végéig a WP10-ig. Viszont sose használtam véglegesen PC-n a 8-at, mert nyomták az embert ezerrel a W10-re, úgyhogy W7-en maradtam utána meg Linux.

hcl
Nekem meg a csoda Linux ami elvileg atombrutálgyors patent, nem igazán gyorsabb a W7-hez képest. :D Mondjuk lehet azért, mert tisztán szoktam tartani a W7-et. :F

[ Szerkesztve ]

(#39) hcl válasza #89309696 (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó'van :D Mondjuk a Win7-re már nincs semmilyen javítás, meg alapból a 10 évvel ezelőtti hardverekhez készült, Linuxból meg nem tudom, mit használsz - de valószínűleg latest-latest csomagokkal, nem egy sok évvel ezelőttit :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) $p@rr0w válasza #20749568 (#3) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Miért jobb az utóbbi?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#43) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Azt azért szeretik egypáran, mert modernebb, mint a W7, viszont ebben még nincs benne sok "kém" cucc, mint ami a 10-ben benne van. Nekem csak a csempés része nem tetszett, így a W8 bukó volt nálam, W8.1 már jobb volt. W10 tökéletes volt, W11 viszont jól használható.

(#44) hcl válasza #32839680 (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

FS cache-re gondolsz?

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Zoz válasza hcl (#39) üzenetére


Zoz
őstag

Van Windows 7-re javítás minden hónapban, egészen 2023 január 10-ig. Igaz csak fizetős ügyfeleknek, de nem tart 5 percig sem megoldást találni erre a problémára :) Ha lesz POSReady hack is mint anno az XP-nél, akkor 2024 október 8 lesz a végső határidő.

(#46) hcl válasza Zoz (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fasza :D Tehát már az is illegálba' megy :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) puttputt válasza #89309696 (#32) üzenetére


puttputt
őstag

Az teljesen jó. :) Amúgy az OCZ nálam fixen bevált, igaz, hosszabb távon én is kb. ott ragadtam le mint amit te írsz stabilnak... Azért a csúcsokat nem annyira tudta valósan hosszabb távon hozni, de tény, hogy szépen kiszolgált akkoriban és magam se gondolom hogy egy Win11 zűrt okozna neki. :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#49) hcl válasza #32839680 (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hogy túl sok RAM-od van :D Olyan meg nincs, hogy ne foglalja be :D :W :C ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) #86479104 válasza szabonagyur (#36) üzenetére


#86479104
törölt tag

Tik vagytok az én embereim. :D Ott elértem 28 - 31 tastkot és ilyet max egy nagyon szegény xp-n érhettem el utoljára. Pereg nagyon gyorsan, semmi cicó. :D Mai napig sztem Win 8.1, csak jó lenne egy kis plusz DirectX 12-es támogatás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.