Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Enterpriseba benne van amit a Probol kivesznek, amit úgy gondolnak.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Robert07


Robert07
aktív tag

Szerintem teljesen rendben van ez igy, levegre nem mindenkinek van szuksege ilyen regebbi dolgokra, de akinek kellenek, azok igy egyszeruen fel tudjak telepiteni.

A Windows Server is igy mukodik, ha minden funkcio alapbol benne lenne, akkor sokkal tobb helyet foglalna a telepites, es a funkciok egy resze csak ott foglalna a helyet kihasznalatlanul.

(#3) bacsis válasza Robert07 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

HA átlag userként nézem amit írsz, teljesen logikus.. de é nnem vagyok átlag user.. az ipx/spx protokoll-t is a tökömért vették ki :DDD :U

(#4) sketchifun


sketchifun
senior tag

Jó neked. Én a W10 funkcióit nagyrészt nem is ismerem. Azt se tudom, mire valóak. Nem hogy hiányozzanak.

Te biztos tudod a választ: Mennyire régi konfig az, amire kézzel-lábbal, vasvilláig bezárólag, de fel lehet tenni a W10-et?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5) bacsis válasza sketchifun (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lényegében az LGA775-ös P4-ek nagy részétől kezdve felmegy már, meg legyen 1GB RAM mellé.
AMD fronton meg nagyjából a S754-es Athlon64 prociktól kezdve már megy

(#6) Hieronymus válasza bacsis (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az átlag felhasználó számára még a Pro is tele van felesleges szolgáltatásokkal.
A telemetria egyik hozadéka, hogy a nem vagy alig használt lehetőségeket ki tudják rakni a Home és Pro rendszerekből.
Van egy magneto-optika meghajtóm, SCSI. Van hozzá egy SCSI - parallel port konverterem. Már a Vistából kivették a támogatását. Így jártam. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Jogos felvetés & informatív bejegyzés. Köszi! :R

Azt viszont megjegyezném, hogy a Te igényeid meglehetősen... öö... rétegjellegűek, ha szabad így fogalmaznom. Lásd: W10 + PDA. :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A múltkor kis naivan bekapcsolva hagytam a windows update-t (windows 10) gondoltam már kijavították azt a hibát, hogy újraindítgatta a gépet a felhasználó alatt, munka közben.

És ma újraindította csak úgy, napközben, munka közben.

(#9) bacsis válasza AxBattler (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...Viszont ugye a bejegyzésem arról szól, hogy ezekről a kivett funkciókról vajon miért nem számolnak be?

(#10) hapakj


hapakj
aktív tag

Már Windows 8-ban sem volt benne. De azon Dune 2000-et elindítva kiírta, hogy hiányzó Windows komponens: Directplay. Azonnal telepítette és működött is a játék.

Nem tudom, de lehetséges, hogy settlers 3 loadtime helyett runtime akarja betölteni a dll-t, hogy directplay nélkül is működőképes legyen (multi nélkül) és emiatt nem volt képes detektálni, hogy igényli a komponenst

(#11) bacsis válasza hapakj (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

8.1 alatt sokat settlers-eztem ott még volt directplay alapértelmezettben.. A Single mód természetesen így is úgy is megy a Win10 alatt :)
Igazibül tényleg addig nincs gáz míg van rá megoldás hogy viszsa kapcsolhassunk "legacy" funkciókat... de szvsz bármikor eljöhet egy újabb frissítéssel az hogy véglegesen ki fogják gyomlálni :U

(#12) total90 válasza bacsis (#9) üzenetére


total90
veterán

Beszámolnak, minden hónap elején kijön a Product Terms és benne vannak a változtások.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Azon kevesek közé tartozom, akik Windows 8.1-et használnak, és nem is váltok egy ideig az új OS-re. Stabil, megbízható, kontrollálható és kiszámítható.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#14) prolad


prolad
őstag

Directplayt már egy ideje eldugja a windows, mindig vakarom a fejem, hogy miért nem indul a Vice city :D
Szerencsére most is 2 perc alatt megvolt, ameddig csak ennyire dugják el, nincs nagy baj. Gondolom a többség már úgyse használja.

(#15) bacsis válasza mbalint987 (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

+1 :DD
prolad! Keblemre cimbora, úgy látszik, nem vagyok egyedül :D

[ Szerkesztve ]

(#16) nicsefrigyes


nicsefrigyes
kezdő

Így sokkal izgalmasabb. Soha nem tudhatod, hogy egy új kiadással melyik API tűnik el, és ettől melyik programod hasal meg. Ez a jövő! Sőt, a lyövő!

(#17) total90 válasza nicsefrigyes (#16) üzenetére


total90
veterán

Igazából szerintem ott a probléma, hogy nem olvassa el kb. senki, hogy mit ad a pénzéért a MS. Tehát pl. ha veszel egy Win 10 Pro-t. Az a sok szöveg, amit legörgeszt és kipipázod, majd a továbbra nyomsz... ott minden benne van.
Igazából 2 részre lehet osztani ezt az egészet. Vannak a fix, programspecifikus alkalmazások/lehetőségek és vannak kiegészítések. A kiegészítéseket úgy variálja kedvére az MS, ahogy akarja, de minden hónap elején kiadja az aktuális product termset és leírja, hogy mivel mi lett.
Szóval az nem az MS hibája, hogy a felhasználó nem akar olvasni... de persze szidni könnyebb, mint utánanézni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Például most elvették az exFat fájlrendszer támogatását a OneDrive alól, tehát csak NTFS meghajtón működik.
Valójában többet is elvettek vele, az ISO fájlokat a Windows beépített alkalmazása nem képes megnyitni exFat-os meghajtóról, ha átmásolom NTFS-re, akkor minden rendben van.
Így megint szükségessé vált egy külsős program használata.

[ Szerkesztve ]

(#19) snake1977 válasza total90 (#17) üzenetére


snake1977
őstag

Oké nem olvas a felhasználó, de ha kb. egyoldalúan eldönti a MS hogy na akkor holnap kiveszem az xyz funkciót, azért mert csak, mit tehet az a user akinek erre még szüksége van? Ha nem fogadom el a feltételeket, nem tudom használni a winfost. Picit egyoldalúnak érzem én ezt a funkciókivétel dolgot, talán nyitva lehetne hagyni egy kiskaput, hogy akinek szüksége van az itt keresse www.*****, letölthető telepithető formában. Lehet arra hivatkozni hogy xyz protokoll elavult, de ha a kezdő alap verzióban benne volt ami az ember megvásárolt, akkor az ilyen kiveszem a funkciót dolgoknál illik meghagyni a lehetőséget arra hogy könnyen vissza is lehessen tenni, annak aki igényli. Szerintem.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#20) #33253120 válasza prolad (#14) üzenetére


#33253120
törölt tag

Bazz.... Megmentettél ezzel... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.