Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) danih válasza bacsis (#100) üzenetére


danih
addikt

Okés megnézem majd a shiftinget. Jó időpont mert nincs messze.

(#102) bacsis válasza danih (#101) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát, még majd 1,5 hónap :)

(#103) danih válasza bacsis (#102) üzenetére


danih
addikt

Jó de legalább nem július.

(#104) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Juni 8-9 :( jo. :O

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#105) danih


danih
addikt

Vajon a Far Cry-t elviszik ezek a gépek?

Illetve: hogyan húzzak egy Celeron 600-at? Úgy néz ki 770-re fel tudom húzni (FSB 85), de a 100-at nem bírja, vagy csak nem tudom beállítani. Meg az is a bajom vele, hogy tuning után azt írja ki bootnál hogy CPU has been changed, F1 to continue stb, de nem akarja megjegyezni a beállítást, utána visszavágja 600-ra. Más egyebet megjegyez, szóval BIOS ok.

[ Szerkesztve ]

(#106) bacsis válasza danih (#105) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kapcsold ki a speed error hold-at a soft menu-ban...
Far Cry meg nem lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#107) zoltanz válasza danih (#105) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem oda kéne egy 1000 MHZ -es P3 és egy Geforce 2 GTS 64 MB (vagy hasonló), 256 MB Ram, hogy valahogy kinézzen. (igaz még így sem az igazi, mert a játék már támogatja a DX8-9-et is)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#108) danih válasza bacsis (#106) üzenetére


danih
addikt

Még egy dolog, mert nézegettem az előző partyk beszámolóját...
Mindenkinek van otthon fő gépe is, integrált hálókarival. Mindenki tesztelje le megy-e a háló a partygépet a főgéppel összekötve, mielőtt jönne, mert látom sok szopás volt belőle ott helyben :)

Másik: lehet tudok Budapestről fuvart, de még nem biztos.

(#107) zoltanz: egy pötsch integrált GMA3100-on is elmegyegetett :)

[ Szerkesztve ]

(#109) zoltanz válasza danih (#108) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hát az kb Geforce 2 -gts szint csak, DX10 -es, mondjuk azt nemtudom tud e hardveres T&L-t.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#110) JetiRulez válasza bacsis (#37) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát akkor a custom mapokat itt hagyom, de a nagy player számú Win kompatibilis multi mód azért csak elkélne, nem? Megpróbálom azért a P3-ast összetákolni. Ha pedig addig a véletlen folytán összekotrok egy retró gépnek valót öcsém számára is és lesz fuvar, akkor adva van a létszám. :K

Bár itt van egy elviekben működő P2-es vas. 2 éve még ment, csak a hangot nem bírtam belőni és össze is szarta magát a Win98. Hiába, ez a korszak nekem már kimaradóban volt és sötétben tapogatózom. P3-as Slot A-s cucc alaplapja is furcsán viselkedik. 800-as Cerkát lelockolja 600-ra. Kéne szánni rá egy csöpp időt, ami mostanában nincs.. :U

Valami Buildes játékot (Duke, Redneck, Blood) továbbra is adom. Bőven megy Win alatt is Nolfb nevű VESA patchel, ezt már próbálgattam évekkel ezelőtt. És egy TTD meccs is áll. CS1.6-ot is támogatom.

Meg amit még külön megemlítenék és marha jó lehet többesszámban: Network Q Rac Rally Championship! :R

Volt még egy ilyen vicces sztori, hogy haver megkért 2004 környékén, segítsek neki Vice Cityben egy küldetést megcsinálni. Adott P2-es vas, sztem valami 2D-s Matrox kártya és diavetítés. Alaból 6 perces küldit 1,5 óra alatt kivégeztem a második nekifutást beleszámolva. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#111) adam12221 válasza JetiRulez (#110) üzenetére


adam12221
tag

Csak egy kis javítás: Nem P3 Slot -A ,hanem P3 Slot-1 . :)) A Slot -A az AMD, A slot -1 az Intel! :D

(#112) bacsis válasza zoltanz (#107) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem kell oda akkroa gép, egy 566-os celó 900-ra húzva, egy Gforce256 DDR-el is már elketyeg :DDD

(#113) danih válasza JetiRulez (#110) üzenetére


danih
addikt

Az NQ Rac-ban van egyáltalán multi? Illetve szerintem DOS-os.

[ Szerkesztve ]

(#114) danih


danih
addikt

Amit még ajánlok: Half-Life Classic Deathmatch - kötelező, főleg a Boot Camp map :)

(#115) FatalEror


FatalEror
addikt

Jóféle bulinak tűnik,annyira jó érzés partyba csapni a régi játékokat,múltkor csak a QuakeIII-t vettük elő,de hatalmas feeling-je volt. :K

HardCore is my LifeStyle

(#116) JetiRulez válasza adam12221 (#111) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nézd el a fiatalabbnak ezen botlásait! De legalább ma is tanultam valamit. ;] :B

(#113) danih: Bizony van benne. Egyébként nem tudom, baj az, ha DOS-os? Én ezekkel a játékokkal annak idején alapból W98 alatt tolongtam. Nem léptem kis DOS-módba. Hibátlanul futottak. Korábban említettem, mint DOS-os játék pl. a Duke is simán ment hálóban még XP alatt is. Bár ott gyakrabban asszinkronizálódott a játék.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#117) FatalEror


FatalEror
addikt

Ezeket a játékokat elvinné 2db Voodoo2 PV830-as 12MB "SLI"-be kötve?

HardCore is my LifeStyle

(#118) danih válasza FatalEror (#117) üzenetére


danih
addikt

Milyen proc/ram kombináció mellett? Szerintem el kéne, nekem volt Voodoo Banshee-m abban az időben, játszottam mindennel úgy emlékszem :)
Quake 3 is jó, csak az számomra annyira nem retró, Q1/2 viszont igen :)

(#116) JetiRulez: Nem emlékszem már rá. Hangkártyának tuti csücskös a DOS mód.

[ Szerkesztve ]

(#119) jaja1981 válasza FatalEror (#117) üzenetére


jaja1981
addikt

Viccelsz?!
Voodoo 2 SLI DX6-ban elég jól kavar.
Gyakorlatilag egy 1000-es PIII mellett CPU limit van 3DMark 99-ben pl.

Quake 3 elfogadhatóan fut EGY darab voodoo 2-n.
GLIDE-ban nagyon gyors a voodoo, csak a D3D-t nem szereti. De az meg kit fog érdekelni ha retroo játékokkal játszunk.

JetiRulez:
DOS a hálózatkezelés miatt van kilőve. Ugyan is olyan nincs. Vagyis van, de nem nekünk való, míg driver-t keresünk a hálókarikhoz, meg állítgatnánk.

[ Szerkesztve ]

(#120) danih válasza jaja1981 (#119) üzenetére


danih
addikt

Azért a lista túlnyomó része D3D/OpenGL, nem?

(#121) jaja1981 válasza danih (#120) üzenetére


jaja1981
addikt

Igen, de a quake az pont jó glide-ban.
Quake 2 egy voodoo I 4MB-vel 512x384-ben elég szépen fut.

Előszedem már a retro PC-m, abban van egy voodoo II 12MB SLI, meg egy Gef 6800GT aztán tolok valami tesztet.

Egy kis ízelítő:

[ Szerkesztve ]

(#122) danih válasza jaja1981 (#121) üzenetére


danih
addikt

Kvák igen, és ezzel kb kifújt... ja nem, ott van még a GTA :)
Képen mit nézzünk, hogy kevés pontot adott D3D-ben? Lehetett tudni ;)

Kár hogy nem mentegettem el ezeket a bencheket annó, mikor pl. a Voodoo Banshee-m volt... Huh, az a kártya a szopás szinonímája volt :)

[ Szerkesztve ]

(#123) jaja1981 válasza danih (#122) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát nem túl sok, de főleg az 500-as proci miatt.
Holnap megnézem a jelenlegi konfigon mit tud.

Nem is a gef 6800GT-t rakom bele, hanem egy Kyro II 64MB lassítót. :)

bacsis:
Ugye nem fog kelleni DX7? Mert a Kyro azt csak szoftverből tudja és proci erőből nem állunk valami bivalyul.

Ezt tudta egy Gef 4 Ti 4400:

[ Szerkesztve ]

(#124) jaja1981


jaja1981
addikt

És ismét adok-veszek bazár!

Érdekel valakit egy dual slot 1 lap 2db 500-as PIII-mal?
Működik rendben, eszik sima SD-t, meg regECC ramokat is.
Ezzel a cuccal készültek a fenti képek, de ugye win ME nem támogatja a több procit.

ASUS P2B-DS!

Fullos lap. Integrált SCSI vezérlővel.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#125) FatalEror válasza danih (#118) üzenetére


FatalEror
addikt

Mivel socketA van itthon ezért az lenne,vagy ha van sz@ré hugyé' valami dual CPU-s rettenet,akkor az. ;]
Amúgy van itthon egy 9200-s radeon,esetleg vésztartaléknak.

HardCore is my LifeStyle

(#126) danih válasza FatalEror (#125) üzenetére


danih
addikt

Kezdünk túllőni a célon, nem kell ide dual-cpu :)
A fenti játékok közül a Q3 a legerőforrás-igényesebb. Ha az jól megy - akkor minden jól fog, hidd el.

Kis helyzetjelentés: szopok a hangkarival (sokszor már bootnál nem látja a lap, csatlakozással lehet valami, másik slotban dettó). Egy csodálatos C-Media 8738 chipsetes kártya, amely legnagyobb meglepetésemre még ma is kapható, nagynevű honi számtech cégeknél, 2-2.5k-ért. LOL. Megpróbálok apróról szerezni bele egy SB Live-ot, 1000-ért már van.

[ Szerkesztve ]

(#127) mrgg válasza JetiRulez (#116) üzenetére


mrgg
tag

Ha összehozható, egy próbakörben én benne lennék, játszottam valamennyit a játékkal annó.

jaja1981: Kb. mennyiért adnád el a cuccóst? (Nem kezdek el "ajánlatokat" dobni, mert tuti alálőnék. :) )

Jelentés: Voodoo 1 tökéletesen működik, tuningolhatónak tűnik, GA-586T2 nem működik, szóval azt hiszem P3 lesz belőle.

(#128) jaja1981 válasza mrgg (#127) üzenetére


jaja1981
addikt

5k-ért adom.
Sajnos nagyobb procikat nem tudtam beletenni még átalakítóval sem.

(#129) JetiRulez válasza jaja1981 (#119) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát akkor a rally is fuccs levesbe. :(

mrgg:
Szerintem ha lesz egy kis időm, összeszabadítok itthon két gépet egy próba erejéig, hogy akkor ezek a DOS-os szarok hogy futnak Win alatt. A puding próbája, mert emlékszem, hogy ezek még XP alatt is valahogy elnyögdécseltek, csak a hálózati játék maradt ki.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#130) danih


danih
addikt

Ki kell rakni szem elé ezt a kis felhívást, hogy lássák az emberek, és jöjjenek :)
Hangártya péntekre lezsírozva, marad a vinyó :)

(#131) bacsis válasza danih (#126) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Leg erőforrásabb játék a Settlers3 ami retro.. hiszen 98-as, és egy 100-as P1-esen is elvánszorog.. viszont ha a Mulitiplayer akár 4főnél is "elszabadul" egy 3GHz-es P4-est is 2 vállra fektet... őőőő nem túlzok, a proci 100%-on pörög :U ;] azért nem is nagyon írtam fel a listára mert jó voolna vele tolni, de egy 600-700MHz-es konfig ami elég átlagosnak lesz mondható a Lanparty-n, már nem bírná ;]
jaja1981! Jó hogy CPU limites a 3Dmark a Voodoo2 SLI-vel, ha a T&L-t a procinak kell számolnia :DDD
amúgy meg jahh ezeknek a játékoknak elég a DX6-os kártya

[ Szerkesztve ]

(#132) JetiRulez válasza danih (#130) üzenetére


JetiRulez
őstag

Én már megosztottam Facen is, de egyelőre nincs nagy érdeklődés. Nem nagyon vannak ott kocka ismerőseim. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#133) adam12221 válasza bacsis (#131) üzenetére


adam12221
tag

A szerver futtatáshoz kell akkora gép? :))

(#134) YCbCr


YCbCr
csendes tag

Üdv a bandának! :)

Mennék én is szívesen, van egy Slot-os P3 500, némi rammal, talán hangot is találnék hozzá, csak a VGA kérdéses... egy TNT2 M64 van mindössze.
Az mire lenne elég a repertoárból?
Na meg a 98/ME kezeléstechnikát is csiszolni kéne, rég láttam már olyan állatfajt. :D

(#135) adam12221 válasza YCbCr (#134) üzenetére


adam12221
tag

Tökéletesen elég lesz szerintem az a gép! :K A régi win kezelése meg nem egy nagy ördöngősség! :D

(#136) danih válasza YCbCr (#134) üzenetére


danih
addikt

Bőven jó lesz, bár nem emlékszem az M-es mennyivel gyengébb a sima TNT-nél...

(#137) jaja1981 válasza danih (#136) üzenetére


jaja1981
addikt

64 bites ram.

(#138) jaja1981


jaja1981
addikt

Na, települ a gépem, mert 2 év állás után csak az XP csökkentett mód ment, ME és rendes XP nem. :(
Telepítés közben egyszer már meghalt a DVD olvasó, szóval ez a 2. telepítési kísérlet.
Ilyen, ha nincs használva.

Biztonság kedvéért viszek egy másik gépet is, egy szög egyszerűt, ha ez behalna. :)

Akkor ME/98 elég, XP nem kell?

(#139) YCbCr


YCbCr
csendes tag

Akkor alighanem úgy leszek, mint a legutóbb:
Ha jelentkezik valaki Tatabányáról, vagy közbeeső útvonalról, akkor megyek! (Tbánya-Környe-Gánt-Zámoly-Szfvár-Polgárdi-Füle, letérés megbeszélhető)
Egyedül nem érné meg. :(

(#140) bacsis válasza YCbCr (#134) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oksa akkor felírlak talánra azt meglássuk :)

(#141) jaja1981


jaja1981
addikt

Most olvasom, hogy 6-8 fő esetén bacsis-nál kockulunk, mint régen.
Annak is van fílingje, hogy a földön guvvadva játszunk. Jó lesz!

(#142) JetiRulez válasza jaja1981 (#141) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ja és akkor biggyesszük oda, kérem szépen, hogy fuvar kőne Csömör Cityből. Akkor nem_tom is talán tudna jönni, szerintem összehozok neki egy régi vasat. Örök hálám. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#143) danih válasza jaja1981 (#141) üzenetére


danih
addikt

Én pl. nem tudok a földön gubbasztani, nekem az gáz lenne, szóval én szurkolok hogy legyünk sokan, mert akkor művház (meg amúgy is jó, ha sokan vagyunk, 12-16 ember tök jó lenne).

(#144) bacsis válasza danih (#143) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NA a finnyűs formádat akkor majd te ülhetsz a 4 CPU-s IBM szervernél ;)

(#145) jaja1981 válasza bacsis (#144) üzenetére


jaja1981
addikt

Bacsis, az büntetés hallod-e!? Ha beindítod hallásvédőt kell felvenni.

Ha kell még plusz gép szóljatok,mert 3-4db-ot össze tudok rakni.

[ Szerkesztve ]

(#146) bacsis válasza jaja1981 (#145) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem kell azt bekapcsolni :N a gép többynire asztal funkciót lát el ;) :DDD

(#147) jaja1981


jaja1981
addikt

Hihetetlen bacsis mester, 2 év alatt még mindig nincs D3D gyorsításom a 6800GT-vel ME alatt.
Direct draw ok, XP alatt minden jó, de ME alatt bukta.
Pedig ez egy másik ME.

Nincs egy Gef 4 Ti 4800 VGA-d? Vevő lennék rá. A régi Gef 4 Ti 4400-zal minden ment zökkenőmentesen.

(#148) jaja1981


jaja1981
addikt

Na vettem egy Leadtek Ti 4400-at.
Elég jól néz ki.

Bacsis Úr! Mennyit érhet a 6800GT-m? 5k?
Sajnos D3D nélkül nem tudok vele mit kezdeni.

Illetve eladó a retro gépekbe ha kell valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#149) jaja1981


jaja1981
addikt

Na így áll a vas.

Fentről lefelé.
1) voodoo 2
2) SCSI vezérlő
3) voodoo 2
4) LAN (Intel chip-es, ezt eszi az ME és az XP is driver nélkül)
5) USB 2 vezérlő
6) VGA

Van még benne 2db 40-es SCSI HDD a két rendszernek és egy 80GB ATA a game-eknek.

[ Szerkesztve ]

(#150) bacsis válasza jaja1981 (#149) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

működik is ME alatt is a 3D gyorsítás meg a voodoo-kkal a Glide?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.