Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123) dani3l válasza gordonfreemN (#121) üzenetére


dani3l
őstag

Nem igazán értem a problémát, a hozzászólásod felében kb ugyanazt írtad le, amit én is írtam.
TV-vel kapcsolatban direkt kikötöttem, hogy számoljuk (vagy ne számoljuk) hozzá ugyanúgy a PC-hez, mint a konzolhoz, minvel a hsz-nek, amire kezdetben reagáltam, ez volt a lényege.
Az i5-ös 6870-es géphez pedig annyit, hogy 2-3 éves cuccok, miközben a 7. gen konzolok jelenleg kb 6 évesek, szóval ez azóta már a 2., de inkább 3. generáció a szg konfigokból. És ugye ezt is írtam korábban. Persze, hogy teljesen normális, hogy 6 év után utolérik a gépek teljesítményben a konzolokat (megjegyzem így is dupla vagy tripla áron..). Ha jól emlékszem, amikor ezek megjelentek, még nagyban a pentium korszak ment, és akkor kezdtek csak el szálingózni a még nem natív 2 magos pentium d processzorok. Azokon próbálj meg futtatni most valamilyen játékot, akár 2-3-4 évest is. Érted, mire akarok kilyukadni? Persze nyilván mindig utol fogják érni egy ponton a PC-k a konzolokat, de egy asztali gép eletciklusa akkoris kb harmada-negyede a konzolénak.

(#116) Mr.Csizmás: utolsó bekezdésben ott a válasz. Egyébként meg az 1 hét konzolos múltammal nem nevezném magam "konzolos"-nak, csak egyszerűen leírtam a véleményem erről. Véleményem szerint jobban megéri megvenni x összegért egy céleszközt >5-6 évre, mint 2-3 évente venni egy univerzálisat 3x összegért, holott, jelen esetben pl a játékokon kívül nem indokolná semmi a gépcserét. Egy újonnan felső-középkategóriás gépen/laptopon pedig, ha nem játszik az ember, szintén vígan elvan 3-4-5 évig, mert netre/szövegszerkesztésre/filmézésre/letöltésre/satöbbire bőven elég.

De én le is zártam a témát, elmondtam a véleményem, van, aki egyetért, van, aki nem és ez így teljesen rendben is van. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.