Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

A robotok elveszik a migránsok munkáját. :(

;]

(#2) Dr. Romano válasza Fred23 (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Elveszik a munkaaat!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) Fred23 válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

:D

(#4) Blindmouse válasza Fred23 (#3) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A kaját amit a szájadba adunk ne rágjuk meg előre neked?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) Fred23 válasza Blindmouse (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Rágó robot nincs? :U

:D

(#6) [CsuCsu] válasza Blindmouse (#4) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Pedig igaza van. Rengeteg munka fog eltunni. A megmarado magas kepesitest vagy empatiat igenylo munkakat sokan nem kepesek ellatni es nincs is annyira szukseg mint amennyi ember van/lesz.

(#7) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez az ipari forradalom 4.0 egyik szegmense. Mármint az önvezető autó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8) DraXoN válasza Kékes525 (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Az önvezető autó csak az egyik terület, rengeteg más területen jön az MI mint munkaerő kiváltó alternatíva.
Nálunk még nem látszik, de a távol keleten már vannak boltok ember nélkül, járókelőknek segítő "rendőr segéd" járkáló robotok (utóbbiból már amerikai teszteket is láttam), patikában dolgozó "gyógyszerész" robotok, tanár robotok.
Persze még mind-mind kísérleti dolog, és eléggé gyerekcipőben jár, de elegendő csak a lakásban levő asszisztensekre gondolni (pl. google home), borzalmasan gyorsan fejlődik az egész "piac".
Egy 20 év múlva erősen más világban élhetünk mint most (pl. hol voltak 20 éve a mostani telefonok, vagy a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatások.. de elég 10 évet visszanézni, az is nagy ugrás).

... de még így is le vagyunk maradva... hisz 2015ben már repülő autóknak kellett volna lenniük... Nagyon elrontott valamit Mcfly mikor visszament 85be :D ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) Eastman


Eastman
őstag

Ez is az, csak szunyókál.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) Kékes525 válasza DraXoN (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van, ezért írtam, hogy az "egyik szegmense". Szerintem már ez 10 éven belül be fog következni, nem kell 20 évet várni rá. Persze ezek jóslatok. Várjuk meg, meglátjuk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) DraXoN válasza Kékes525 (#10) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Nálunk szerintem lesz egy kb. +10év az általános elterjedésben.. de szerencsésebb ( vajon szerencsésebbek? ) országokban kicsit hamarabb lehet általánosan jelen, a köz- és magánszférákban az MI mint "tényező".

De az árak amíg nem "normalizálódnak" a területen (tehát nem kínál minden sarki cég MI-vel kapcsolatos "okos" valamit), addig nem lesz jelen mindenütt.

Pl. Az okos telefonok se 10 éve születtek meg mint koncepció, de akkor kezdett "olcsósodni".. igaz előtte máshogy hívták őket, és főképp Symbian, WindowsCE, Palm rendszereket futtattak...

Én így gondolom jelenleg...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) Kékes525 válasza DraXoN (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehetséges. Én úgy látom, hogy a technikai fejlődés most egy exponenciális szakaszba lépett. Ezért gondolom, hogy talán gyorsabb lesz.
Hogy nálunk ez hogy fog alakulni az nagyon függ attól, hogy mennyire fogunk lemaradni a világ élvonalától. Most úgy látszik, hogy ez egyre nagyobb mértékű és a kilátások is nagyon rosszak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.