Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nyunyu válasza borg25 (#45) üzenetére


nyunyu
félisten

A QoS-ről nem is esett szó. Az online tartalomszolgáltatókat rosszul érintené, ha a legutolsó helyre kerülnének a sorban. Szolgáltatás meglenne, csak épp az UHD Netflix akadozna, ha nem EU-n belülről jön a stream.

Nem tudom, Netflix, Facebook hogy tolja az EU ügyfeleik kiszolgálását, de pl. a pesti Dataplex-2 felét a gugli bérli.

Szóval nem olyan biztos, hogy működne az, ha rátesznek egy tűzfalat a transzatlanti kábelek európai belépési pontjaira.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#52) bambano válasza nyunyu (#51) üzenetére


bambano
titán

"Szóval nem olyan biztos, hogy működne az, ha rátesznek egy tűzfalat a transzatlanti kábelek európai belépési pontjaira.": ezért kötelező minden isp-nek a saját edgerouterére tűzfalat pakolni vagy egyenértékű szolgáltatást vásárolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) borg25 válasza bambano (#48) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

"mondj már egy értelmes ötletet, hogy pl. a cisco.com-ot mi a bánatért kellene blokkolni?"
Szerver hol van? Amerikában
Supporthoz tudsz regisztrálni? Igen.
Tehát Amerikában kezeli az adatodat? Igen.
Mint Eu-s állampolgár az adatvédelmi egyezmény szerint kellene tudnod az ottani ombudsmanhoz fordulnod? Igen.
Kétségtelen, hogy nem olyan cég a Cisco, hogy az első adandó alkalommal az ombudsmanhoz fordulnál. A supportot főként szakértők használják, akik általában odafigyelnek arra, hogy mit raknak ki az internetre, szóval nem nagyon lenne szükség az ombudsmanra.

"Ha nekem bárki is elő akarná írni, hogy milyen böngészőt használjak, fognék egy szívlapátot, és pofánverném."
A böngésző készítőknek írják elő, hogy az EU számára spéci böngészőt kell készíteni, és alapértelmezetten azt kell felkínálni. Hogy szimpatikus legyen mondjuk azzal a szlogennel, hogy az EU állampolgárt megvédjék reklámoktól, kártevőktől és a csúnya álhír oldalaktól. Átlag EU-s polgár nem fogja kiválasztani, hogy neki inkább az ezek nélküli Amerikai változat kell. Te kiválaszthatod. De nem te vagy a facebook célközönsége. Attól, hogy te itt Európában nézed az ő reklámjukat nem lesznek nyereségesek.
Szóval neked megmarad a böngésződ, mégis a többség miatt egyesével asztalhoz lehet ültetni a cégeket.

A lényeg, hogyha az USA kormánya nem megy bele, akkor egyesével is le lehet ültetni a komolyabb szolgáltatókat az EU-s tárgyaló asztalhoz.
Igen, a módszer nem tud mit kezdeni a kicsikkel. Spammelőkkel. Nem fog foglalkozni azzal, hogy egy ottani sufni webáruház, hogy kezeli az adatodat. Ha nagy nehezen még el is tudod érni, hogy kerüljön fel a teljes tiltó listára, akkor is megrántja a vállát, és max új oldalt nyit megsz.vt.d2.com néven.

"összetolják egy mpeg streambe az egészet, abból te nem vágsz ki semmit."
Ez az előnye a kliens oldalnak. Nem kivágod, hanem nem jeleníted meg. Lehetne írni rá programot, hogy azonosítsa be a video első 25 képkockáját, aztán ha reklám, akkor a 25 kocka alapján azt is tudja, hogy melyik reklám, milyen hosszú, s addig az ideig a kép helyére fekete kocka és hang némítása. Persze ez ellen lehet játszani. A beazonosítást meg lehet nehezíteni, random lejátszási hosszúság. Az elv csak azt a reklámot szűri, amit már ismer, tehát folyamatosan karban kell tartani. Viszont a Googlenek is egyszerűbb úgy harcolnia ellene, hogy aláveti magát az EU-s ombudsmannak, semmint nekiáll rabló-pandurt játszani.

(#54) borg25 válasza nyunyu (#51) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Egyszer olvastam itt egy cikket, hogy megpróbálták feltérképezni, hogy a Netflix honnan streamel és az jött ki, hogy sok helyről a világ minden tájáról. Nem mondom, hogy könnyű meló lenne, s hogy meg lehetne csinálni. Viszont abban bízok, hogy a Netflix nem várná ki, míg a rendszert bekapcsolnák, és az ügyfelek elkezdenének panaszkodni.

(#55) bambano válasza borg25 (#53) üzenetére


bambano
titán

először is amikor önkéntes adatkezelésről van szó, akkor másképp történnek a dolgok, mint ahogy te gondolod.

"Mint Eu-s állampolgár az adatvédelmi egyezmény szerint kellene tudnod az ottani ombudsmanhoz fordulnod? ": miért fordulnék amerikai ombudsmanhoz???

"A böngésző készítőknek írják elő, hogy az EU számára spéci böngészőt kell készíteni, és alapértelmezetten azt kell felkínálni.": ja, azoknál a szerencsétleneknél, akik nem tudnak forrást letölteni és lefordítani. tehát az én gépemen mindig az a böngésző lesz, amit én eldöntöttem, és ha ebbe bele akar ugatni bármiféle hatalmi szerv is, annak letöröm a derekát.

"Lehetne írni rá programot, hogy azonosítsa be a video első 25 képkockáját, aztán ha reklám, akkor a 25 kocka alapján azt is tudja, hogy melyik reklám, milyen hosszú, s addig az ideig a kép helyére fekete kocka és hang némítása": értem. tehát szerinted lehetne reklámblokkolót írni azokra a gépekre, amiket én üzemeltetek? szerinted melyik cég vállalná be, hogy mind a 400+ féle linux disztróra reklámblokkolót ír? van bő 400 linux disztró, azon lehet alsóhangon 2000-3000 féle böngésző, 20-30 flash plugin, 3 gyártó 200 féle videodrivere, stb. és erre mindre blokkolót fognak írni.

ahha. előbb fogok én jimmy kimmelnél zsoltárt reppelni latinul...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) borg25 válasza bambano (#55) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

El tudnál vonatkoztatni magadtól? Vagy te átlag luser felhasználónak tartod magad? Írásaidból nem arra következtetek. A személyi számítógépek használók elenyésző része használ OS-nek Linuxot. Főként Windows és MacOS használnak. Böngésző: Firefox, Chrome, Safari, Opera, IE és talán Edge. Aztán ott van még a mobil platform Androiddal és iPhonenal/iPaddal. Ott Chrome, Safari a többség. Esetleg Firefox, Opera, Samsung böngésző. Windows CE, Windows Mobile, Linux, BSD, Solaris ebből a szempontból érdektelen.
Nem a 100% a cél, a 90%-os lefedettség is azt jelenti, hogy a reklámbevétel a tizedére apadt. Azt pedig ezzel a pár böngészővel el tudod érni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.