Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egész pontosan mire számítottak a naiv tanácsban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Somatom válasza bambano (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Annyira nevetséges ez a vergődés. Épp csak azt nem kérdezte meg az USA, hogy ha nem tartják be, akkor mi lesz? Falba rúg az EU?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) VágniValó válasza Somatom (#2) üzenetére


VágniValó
addikt

Majd jól lehozzák a prominens EU-s sajtóban, hogy az USA így meg úgy a sötét oldal maga, és az elnökük a legsötétebb vezér!

Wait...

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#4) Somatom válasza VágniValó (#3) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt eddig is tudtuk. De, hogyan biztosítja az EU polgárai adatainak védelmét USA cégekkel szemben?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) borg25 válasza Somatom (#4) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Legegyszerűbb az lenne, hogy tűzfal bekapcs. Aztán abc sorrendben végigmenni a cégeken. Szabályt nem tart be? Az oldalon megjelenő hirdetések elérését blokkolni. Ha nem megy oldal elérhetőségének lassítása. Esetleg azt is blokkolni.
Ha drága a tűzfal. Akkor Eu-n belül csak spéci böngésző használható ami bekérdez. Hogy x oldal y lapot/reklámot akarja megjeleníteni mehet igen/nem
Hamar betartanák a törvényt. Kína is be tudja tartatni a piac miatt..

(#7) Somatom válasza borg25 (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Mely cégekre gondolsz? Mondjuk, blokkolnák a Google és a Facebook elérését, ha ezeknél olyan kezelést tapasztalnak, amik nem passzolnak az EU -s szabályokkal? Sztem az kb. polgárháborús helyzetet okozna az EU -ban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) clon válasza Somatom (#7) üzenetére


clon
aktív tag

Mennyi "zombi" szaladgálna az utcán, hogy nem tud facebook-ozni :D 1 hét és tele lenne az elvonó facebook hiányban szenvedő betegekkel.
Az USA megvédi a facebook és a guglit is mert adatokat adnak át (bár szerintem nem is üzemelhetnének ha nem teszik) a szolgálatoknak az EU semmit nem fog elérni és nem is véletlen, hogy egyéb büntetésekkel operál pont ezért.

(#9) btprg válasza #20749568 (#5) üzenetére


btprg
senior tag

Szerintem is, de ha már csak ennyi jut akkor legyen legalább valami jó kis kommentgenerátor cikk, például A Microsoft az Androidon előtelepített Internet Explorer 13 fejében összefog a Googléval a Linux ellen vagy hasonló :D

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#10) Mirman válasza clon (#8) üzenetére


Mirman
őstag

Nem csak a tini "zombikat" érintené hogy nem tud facebokozni azért .
Én is tökön szúrnam magam ha máról holnapra alternatíva nélkül megszűnne a Facebook . Rengeteg olyan ember van akivel rendszeresen tartom a kapcsolatot de mondjuk nem tudom a számat/címet. Mondjuk én se vagyok reprezentatív példa mert csak messengert használok .

(#11) mepet


mepet
addikt

(#12) jonnyjoker01 válasza Mirman (#10) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

+1 :(

Üdv. Johnny

(#13) DithenS válasza Somatom (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

Vannak nemzetközi bíróságok is, bizottságok is stb... Nem csinálhat senki sem azt amit akar.

(#14) Somatom válasza DithenS (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Nem is csinál. A Google USA cég, az ottani szabályoknak kell megfelelnie. Meg is felel, Te pedig, mint felhasználó a policy elfogadásával beleegyezel az ottani bíróság illetőségébe. Tehát a gond az, hogy csak az EU -s szabályoknak nem felel meg, amit csinál. Az EU erőből csak annyit tehet(ne), hogy gátolja a Google EU -s tevékenységeit. De, ezt más okból nem teheti meg, úgyhogy tulképp csak hisztizik, semmilyen eszköze nincs, amivel erőből érvényt szerezhetne a jogszabályainak az USA -ban. Már csak azért sem, mert odaát az EU -s állampolgárok külföldiek, ezért az esetleges megfigyelésük a köz számára erkölcsileg is elfogadott. Anno az NSA ügy is akkor lett gáz, amikor kiderült, hogy a saját állampolgárait is megfigyelte. Szvsz. a jelenlegi helyzetben még az is túlzás, hogy az USA bojkottálja a megállapodást. A bojkottálás cselekvést jelent. Az USA viszont egyáltalán nem cselekszik semmit, egyszerűen magasról leszarja az EU nyavajgását.
A példában a Google csak egy név, nem konkrétum.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Jó, kezdem én is elhinni, hogy az EP-ben a többség hülye idealista, vagy pedig megvett ember! :DDD

(#16) bambano válasza Somatom (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a cikk szerint megígérték, hogy létrehoznak egy ombudsmani hivatalt, de nem tették meg.
ez egyértelműen az egyezmény szabotálása. ha ennyire nyilvánvalóan tesznek az egészre, amellett nem lehet elmenni szó nélkül.

az egy másik kérdés, hogy mennyi értelme lenne ennek a hivatalnak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Somatom válasza Fred23 (#15) üzenetére


Somatom
veterán

Minél látványosabban acsarkodik a kutya az idegenre, annál jobb házörzőnek túnik. A gazdi elégedett, ezért a kaja bőséges és tuti nem ő lesz a hibás, ha betörnek, mert a hatásköre lánca a kapuig sem ér el. Szóval, csak ugat, vicsorog, és ettől mindenki elégedett. Amíg be nem törnek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Somatom válasza bambano (#16) üzenetére


Somatom
veterán

"amellett nem lehet elmenni szó nélkül."
Nem is mennek el szó nélkül, pont ez áll a cikkben. Na és?
Hogy is volt a Vasemberben?
"A béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek."
Az EU -nak viszont csak nagy pofája van, bot nélkül és ezt az USA pontosan tudja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) mepet válasza Fred23 (#15) üzenetére


mepet
addikt

Hát fel kell világosítsak, nem csak az EP-ben, hanem az egész világon az összes politikus hülye idealista vagy megvett ember. :D

(#20) Somatom válasza mepet (#19) üzenetére


Somatom
veterán

(#21) Fred23 válasza mepet (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, az bánt ott mélyen, hogy bennem is maradt még egy adag ostoba idealizmus. :) :DDD Kőegyszerű hatalmi konfliktusokként nézve sokkal egyszerűbbnek tűnik az emberi világ működése. Több hatalom, több élvezet, ezt akarja minden egyén és -jó működés esetén- közösség. A közösségen belüli érdekellentéteket is az egyéni hatalmi és élvezeti érdekek ellentéte szüli. Viszont az érdekegyeztetés is leírható hatalmi kérdésként. Mindenki használja az összes eszközét, amit tud, amire képes. A becsapás,a megtévesztés is eszköz. Az idealista perspektívákban való gondolkodás általában nem elég hatékony, és önsorsrontást eredményez.

[ Szerkesztve ]

(#22) Somatom válasza Fred23 (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Nem olyan nagy ügy az idális társadalom. A lényeg a matematika. Mindennek az az alapja.
Pl: (főutcán levő lámpavasak száma mínusz parlamenti képviselők száma) > 0

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) Fred23 válasza Somatom (#22) üzenetére


Fred23
nagyúr

Politika felé nem kéne elvinni a történetet, mert jönnek a modik! :D

A dolog lényege viszont tényleg az, hogy "...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek". Azzal kéne kezdeni, hogy ezt belátja mindenki!

(#24) Somatom válasza Fred23 (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Ne vigyük el a politika felé egy politikáról, politikusokról szóló cikk hsz. -eit? Reagálásképp diskurálhatunk a bálnák nemi életéről is, csak akkor a sok OFF miatt moderálnának.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Fred23 válasza Somatom (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ilyen témáknál valóban nehéz megtalálni az egészséges határokat.

Azt kéne megértetni az usákokkal, hogy ha nem viselkednek európaibb módon velünk, akkor egyre nehezebben fogják nekünk bebizonyítani, hogy az EU számára jobb kereskedelmi és egyéb partnereink lehetnek a jövőben, mint mondjuk a kínaiak. Könnyen válhat instabillá az EU és az USA szövetsége, partneri viszonya. Mondhatja majd az EU simán, hogy a saját hatalmi és jóléti érdeke mondjuk mostantól már inkább egy Kínával való szorosabb barátság. Az érdekek diktálnak, és háború nélkül is lehet pénz veszíteni bárkinek. A legnagyobb baj persze az, hogy ahol a magyarok lenni szoktak, az a botnak mindig a rossz vége. :D

Szerintem nagyon kéne már az Európai Egyesült Államok, nagyobb esélyünk lenne feltételeket szabni, jelentősebb erőnek mutatkozni; olyannak, amit már komolyan is vehetnek még akár Usákiában is.

(#26) Somatom válasza Fred23 (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Csakhogy az EU -s cégeknek egyáltalán nem lenne jó egy ilyen közösség. Miért telepít ide gyárat a Merci, az Audi, a BMW? Mi előnyös nekik ebben és mi lenne ezzel, ha Európai Egyesült Államok lenne?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) Fred23 válasza Somatom (#26) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jelenleg vélhetően szívnának ezek a cégek valamekkora mértékben, de miért ne lehetne kidolgozni egy elég jó törvényi hátteret a jövőben, ami valahogyan segítené őket? Távlatilag nézve szerintem az európai nemzetállamok laza szövetsége egy lekváros bukta lesz, amit az amcsik fognak elfelezni a kínaiakkal.

bambano: A törvényi háttér bármikor átírható, csak ki lehetne találni valami okosat! A hatalmas technológiai fejlesztéseket is sokkal egyszerűbben és költséghatékonyabban lehetne kivitelezni, mint most.

[ Szerkesztve ]

(#28) bambano válasza Fred23 (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem a cégek szívnának, hanem azok, akik közvetlenül vagy közvetve munkát kapnak itthon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) mepet válasza Fred23 (#25) üzenetére


mepet
addikt

+1, én is úgy látom, ez az egyetlen helyes út. Igen, a korábbi hszedre is válaszul: bizony, itt is csak a hatalomról van szó. Mindenki sír, hogy milyen tehetetlen mindenben az EU. Ez kb. igaz is. Miért? Mert nem adtak nekik elég hatalmat a tagországok még mindig. Sőt van olyan áruló ország is, aki ki akar lépni inkább. Miért? Mert a saját önző politikusaik a saját hatalmukat féltik...

Az USA Európa legfontosabb szövetségese. Van köztünk történelmi kapcsolat meg ilyesmi, de ami a legfontosabb, az a közös értékek, legfőképpen a demokrácia és a szabadság. Pl. Oroszo., Töröko., Kína, É-Korea, ők mind pontosan ellenkezőképpen gondolkodnak a világon szinte mindenről. Hála a trumplinak a szövetségünk nagyon nagy veszélyben van. Na jó, nem csak a trumpli tehet róla, hanem az előző bekezdésben kifejtett okokból az EU is, mivel még a teljesen közös külpolitikáig sem sikerült eljutnunk (nem hogy bérunió, meg miket hallani...).

Én nem tudom, hova fogunk megérkezni, csak azt látom, hogy rossz irányba megyünk.

(#30) Fred23 válasza mepet (#29) üzenetére


Fred23
nagyúr

Teljesen így gondolom én is. Viszont elég sok nemzeti érzelmű ember meg indulatba jön, ha meghallja, hogy Európai Egyesült Államok. Pedig ennek szerintem politikai oldaltól független kérdésnek kéne lennie, egyszerűen csak a hatalom maximalizálásának érdekét kéne nézni. Engem például pont ezért meg is lehet győzni a jelenlegi feltételezésem ellenkezőjéről is: ha egyértelműen bizonyítja nekem valaki, hogy a laza nemzetállamok szövetsége nagyobb hatalmi tényező, illetve nagyobb jólétbe vezet, akkor azt mondom, ne legyen Európai Egyesült Államok! De egész képben kell gondolkodni, nem részletekben, és igen, biztosan lennének ennek az egyesülésnek vesztesei is; a lényeg viszont az, hogy szerintem a többség jobban járna, hatalmi tényezőként pedig az új egység sokkal potensebb lehetne.

(#31) Somatom válasza Fred23 (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem hamar meggyőznéd saját magadat. Szerinted, ha EEÁ lenne, akkor ki vezetné, kinek a politikája érvényesülne? Mondjuk Merkelé, vagy Viktoré? Viktor most eléggé szembefordul az EU -val a migrációs kérdésben. Szerinted mi történne, ha EEÁ lenne? Németországban dolgozom (de, Mo -n lakom, ingázó vagyok). Nagyon nem szeretném azt látni itthon, amit ott látok. Sztem Te sem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) Fred23 válasza Somatom (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem túl van lihegve ez a migráncsos tészta, de egyébként igen, nem szeretnék sok haszontalan bevándorlót (-másrészt: de nem is félek egy nem túl jelentős adagtól). Én úgy csinálnám, hogy lenne mondjuk egy pontrendszer, és beengedjük az EU-ba azokat, akiknek elég pontjuk lett a mi szempontjaink szerint, a többieket meg vagy be se engedjük, vagy ha az életük valóban annyira veszélyben forog, az EU határainál, de az EU-n belül kialakíthatunk nekik táborokat szabályokkal, amiket ha nem tartanak be, mehetnek haza, és ilyen esetben köpök a jogaikra, felőlem fel is fordulhatnak. De mondom, szerintem ez a téma túl van lihegve.

Vezetésben meg kezdetben talán mindegy is, kik lennének a legfőbb urak; ha csak annyi bennük van, hogy erős EEÁ-t akarnak, nekem elég. Vagyis felőlem vezetheti kezdetben akár Merkel, akár Orbán, nem fontos távlatilag nézve. Öregek mindketten.

[ Szerkesztve ]

(#33) Somatom válasza Fred23 (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, hogy Te nem szeretnél sok bevándorlót, de ezt nem Te döntenéd el. Ideküldenék őket és slussz. Miért ide? Mert attól, hogy egységes az EEÁ, a regionális különbségek még nagyon hosszú ideig fennmaradnak. A mi régiónkba építik most is azokat a gyárakat, amikben szükség van viszonylag alacsonyan képzett humán munkaerőre. Ez pedig minél olcsóbb, annál nagyobb a profit. Vajon ki lenne az olcsóbb? Az EEÁ polgár, vagy a szír menekült? Szóval, az EEÁ mely régióiban lenne arányaiban több migráns, ha Merkel és a német cégek lobbija dominálna az EEÁ politikájában?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) Fred23 válasza Somatom (#33) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem a dolgozó, törvényeket betartó szír menekült teljesen oké kategória. Amíg tud viselkedni és termeli a GDP-t, szeretettel várom! Én a teljesen képzetlen, vagy vallási fanatikus bevándorló tömegeket nem akarom csak, normálisan viselkedő emberekkel semmi bajom.

(#35) bambano válasza mepet (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"ami a legfontosabb, az a közös értékek, legfőképpen a demokrácia és a szabadság": hagy kérdezzem már meg (mert nem látom, mit csinálsz a géped előtt), ezt a mondatot ebben a topicban le tudtad írni röhögés nélkül?

(#31) Somatom: tisztázzuk az álláspontodat: "Viktor most eléggé szembefordul az EU -val a migrációs kérdésben.": szerinted most Viktor az eu-val fordult szembe, vagy merkellel?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Somatom válasza Fred23 (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Ez tévhit, vágyálom. Nekik az iszlám teljesen más szerepet tölt be az életükben, mint az átlag európainak a kereszténység. Az életük, a mindennapjaik része és hitük szerint mi romlottak, becstelenek vagyunk. Ezért nem asszimilálódnak és koncentráltan, nagy létszámban veszélyt jelentenek ránk. Egyáltalán nem vagyok rasszista (volt már félnéger barátnőm is), de vak sem vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) Reggie0 válasza Somatom (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt onnan tudod, mert ott eltel kozottuk vagy csak par darabos mintad van? Vallasi fanatizmusbol csak par evtizednyi lemaradasuk van a keresztenyseghez kepest. Sokkal inkabb az ertekrendbeli/kulturalis kulonbseg a problema, a vallastol fuggetlenul. Persze azt sem art tudni, hogy szigoruan ott tartjak a vallasi eloirasokat, ahol nagyon sok penz van(mert futja ra es amugy eleg kenyelmes az elet) vagy ahol nagy szegenyseg. Egy kozeposztalybeli jellemzoen nem tolja tul az iszlamot, nagyon sokan meg nem is tartjak, csak muszaj azt mutatniuk kifele. Vallasi unnepek alatt(pl. eid) vagy ramadan alatt repulnek kulfoldre, mert ott senki sem nezi, hogy mikor mit csinalnak es a vegere mennek haza(a repulojegyek aran is kemenyen meglatszik). Amugy meg az sem ritka, hogy (kelet)europaba jarnak csajozni, mert olcso es konnyu, otthon meg tilos(bar van ahol lehet par napos hazassagot kotni). Gazdagabbaknak meg ingatlanra is futja ilyen helyeken. Szoval ennyit az iszlam tulbecsult szereperol...

[ Szerkesztve ]

(#38) Somatom válasza Reggie0 (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy mit jelent nálad az, hogy "közöttük élsz". Kamionosként járom Németországot és bárhol megyek pl. közértbe, rendszeresen találkozom velük. Könnyű rájuk ismerni, mert a nők csadorban (burka -ban, nikáb -ban, stb.) járnak, amit nyáron, 32 fokban, enyhe jelzőként nevezhetünk az iszlám "túltolásának". Ismétlem, hogy ez nem egyedi eset, hanem teljesen természetes jelenség manapság egy német utcaképben. Hogy lesz ebből asszimilálódás?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) Reggie0 válasza Somatom (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha te ugy ismered fel oket, hogy ok azok akik csadorban/burkaban vannak, akkor nyilvan kozel 100%-ukat igy fogod ismerni :) Mondjuk a zsido ferfiak nem elhanyagolhato reszen meg kalap/kipa van, aztan megsem megy a hiszti az oriasi biztonsagi kockazat miatt.

(#40) Somatom válasza Reggie0 (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy jön ide a kipa? Az nem kényelmetlen/kellemetlen viselet. Ezzel szemben a csador 32 fokos melegben minimum vallási fanatizmust jelent.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) Reggie0 válasza Somatom (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert kell ahhoz kenyelmetlennek lennie? Eleg ha csak vallasi okbol kotelezo es csinalja(amugy a csador sem mindig vallasi okbol kotelezo, hanem csalad varja el, a vallas csak jo urugy). Boven van eleg kellemetlenseg barmelyik vallasban, lasd pl. korulmeteles, bojtok, zarandoklatok, onmegtartoztatas, colibatus.

Arrol meg nem is beszelve, hogy 32 fokos melegben(jo vicc, en a 40 fokot mar meg sem erzem, 52-ben is kimegyek, mint barki mas), a ferfiak is nyomatjak az abroszt, hosszu ruhat hordanak, stb, mert egyszeruen szetegsz a napon par perc alatt. Azert nem total idiotak az emberek, a ruhazkodas kialakulasaban jelentos szerepe van a kornyezethez alkalmazkodasnak is.
Az oszovetsegben/koranban sem azert van a disznohus tiltva, mert vallas, hanem azert lett vallas, hogy ne haljanak bele sorozatosan a romlott husba.
Mondjuk a koranban az is benne van, hogy mosd meg a segged, mig europaban ilyen vallasi elorias hianyaban a tobbseg csak papirlappal elkenegetett szaros seggel rohangal egesz nap.

[ Szerkesztve ]

(#42) Reggie0 válasza Reggie0 (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

UI: A ferfiak is rendszeresen eltakarjak az arcukat, mert iszonyatos mennyisegu homok tud lenni a levegoben, a gyakori szeles ido miatt(nagy hoingasok). Olyannyira, hogy annyi feny jon at, mint otthon egy borus/felhos napon.

(#43) Somatom válasza Reggie0 (#42) üzenetére


Somatom
veterán

Homok, meg sivatag Németországban?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44) Reggie0 válasza Somatom (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem nemetorszagot mondom, hanem hogy honnan jottek es ott mi a szokas, hogy ertsd milyen korulmenyek miatt alakultak ki. Nemetorszagban csak szmog van. De nezd meg a japanok/kinaiak is kibirjak a hosegben a maszkot amit a legszennyezes miatt hordanak. Szoval nem egy nagy kinlodas hordani 32 fokban...

[ Szerkesztve ]

(#45) borg25 válasza Somatom (#14) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

A facebook, és google blokkolása általános hisztit váltana ki. Viszont mint ahogy írtam, ott az a lehetőség, hogy nem őket blokkolod, hanem a reklámjait. Annak még a nép 90% örülne is, ha nem lenne a youtube előtt reklám, az első találat, nem a hirdetések közül lenne, facebook hírek közé nem lenne hirdetés elrejve stb.
A 10% akinek nem tetszene, az a hirdetők lennének.
Illetve a facebooknak és a googlenak nem tetszene, ha a hirdetései nem jelennének meg. Elkezdhetne fenyegetőzni azzal, hogy akkor régió szinten lekapcsolja a szolgáltatásait. Viszont szívesebben ül majd le az asztalhoz papírt aláírni, minthogy kivonuljon. Tehát ő vállalná, hogy betartja a szabályozást, és ha nincs Amerikában ombudsman, akkor nagyon szívesen aláveti magát az Eu-s ombudsmannak, ha Eu-s állampolgár kéri.
GDPR miatt is sok cég policit váltott csak azért hogy itt maradjon
Kínai kormánynak is sok kérését betartják, csak hogy ott maradjanak.

Lehet, hogy elég lenne az is, hogy felkerülnek a valamilyen szinten 15 napon belül blokkolandók listájára, s önként vállalják az aláírást.

Aztán persze ott vannak az olyan oldalak, amiket egyben lehet blokkolni, mert kevesebb embernek fáj. pl: cisco.com Mezei embert nem izgatja, a szakértő, meg höbörögjön, vagy használjon proxyt/vpn, úgys is meg fogja oldani.

Amazon esetén a felhő szolgáltatását nem blokkolhatod, mert sok cég működését lehetetlenítené el, viszont a webáruháza már érzékenyen érintené, vagy azt csak lassítod.

Nem csak a REJECT ha nem EU szabály létezik, okosan is lehet csinálni.
A QoS-ről nem is esett szó. Az online tartalomszolgáltatókat rosszul érintené, ha a legutolsó helyre kerülnének a sorban. Szolgáltatás meglenne, csak épp az UHD Netflix akadozna, ha nem EU-n belülről jön a stream. Felhasználóknak nem tetszene, viszont még magyarázható lenne, s valszeg a Netflix is előbb aláírná a papírt semmint az EU visszaállíttatsa a QoS szintet.

(#46) Somatom válasza borg25 (#45) üzenetére


Somatom
veterán

Már, ha ez egyáltalán jogilag lehetséges. Érdekes probléma. Pl. itt, a PH -n is tilos a reklámok blokkolása. Ez a felhasználói szerződésben van leírva. Aki ezt nem fogadja el, az nem használhatja a fórumot. Gondolom, ez a FB -nál sincs másképp. Viszont, a blokkoláshoz nem kell felhasználónak lenni. Tehát, ha olyan blokkol, aki nem felhasználó, a felhasználói szerződés elfogadója pedig a blokkoló köztes szerverén keresztül már alapból egy blokkolt tartalmat kap, akkor sztem nem történt jogsértés.

A kérdés az, hogy a FB., vagy a Google esetében mekkora erőforrás kellene ehhez. Gyanítom, hogy akkora, amekkora már nem érné meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47) borg25 válasza Somatom (#46) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Ha csak a szabályzás betartatása a cél, akkor ténylen nem nagyon éri meg. Viszont ha ki van egészítve egy kis adóoptimalizálás bünti politikával, akkor máris megéri.
Ráadásul az se biztos, hogy hatalmas mennyiségű vasat kéne rá áldozni. Egyrészt a tervezet belengetése is már lehet, hogy elég. Másrészt az is megoldás, hogy nem központilag blokkolni, hanem a kliens oldalt. Elő kell írni, hogy EU-n belül csakis olyan böngészőt lehet használni, amin kötelezően ott van a EU-s reklám/oldal blokkoló. EU által üzemeltetett ADBlocker. Könnyen szűrhető, nem gond az SSL, erőforrásigénye is nagyságrenddel kisebb. Persze megkerülhető lenne, aki ért hozzá az fel tudná rakni az Amerikai/Ausztrál Firefoxt/Chromeot, de a nagy többség, a potenciális reklám célközönség nem. Az átlag mobilos az alapértelmezett böngészőt használja.
A központi tiltás előnye még esetleg az lenne, hogy az nem csak a kikényszerítésre jó, hanem kibervédelemre is.

Csak ugye akarat kérdése az egész. Volt már itt szó a Egyesült Európa - Nemzetállamok kérdéskörről. Sajnos a politikusok rá vannak kényszerítve arra, hogy a rövidtávú érdekeiket nézzék. Elsődleges szempont, hogy 4 év múlva megválasszák őket, illetve a kormányból a miniszterelnök ne dobja ki. Sajnos a hosszú távon jó dolgokért általában rövid távon áldozatot kell hozni. Ha az a rossz rövid táv, hosszabb, mint a választók/miniszterelnök tűrőképessége, akkor bizony itt nem lesz hosszútávon jó dolog.

(#48) bambano válasza borg25 (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

le kellene jönnöd arról az anyagról, amit tegnap éjjel toltál, mert ennyi veretes marhaságot összeírni józanul nem lehet.

Ha nekem bárki is elő akarná írni, hogy milyen böngészőt használjak, fognék egy szívlapátot, és pofánverném. De arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan vágod ki a tecső film elől a reklámot? összetolják egy mpeg streambe az egészet, abból te nem vágsz ki semmit.

mondj már egy értelmes ötletet, hogy pl. a cisco.com-ot mi a bánatért kellene blokkolni? nincs rajta reklám, a netezők 99.99%-a nem nézi, akkor minek? csak hogy mondj valami túlerőltetett hülyeséget?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) Somatom válasza bambano (#48) üzenetére


Somatom
veterán

"Ha nekem bárki is elő akarná írni, hogy milyen böngészőt használjak, fognék egy szívlapátot, és pofánverném."

Ne tegyél elhamarkodott kijelentéseket! Símán lehet még Nemzeti Böngészőnk. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) bambano válasza Somatom (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nincs értelme nemzeti böngészőnek, van nemzeti cenzúratűzfal, azzal egyszerűbb megoldani mindent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.