Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nothingface


nothingface
tag

Az eszközillesztő a 64 bites Windows 10 (Fall Creators frissítéstől), 8.1 és 7 operációs rendszerekre telepíthető, és a GeForce 600, 700, 900, 1000, 2000 és a Titan szériás termékekkel rendelkező felhasználók hasznosíthatják.

Én úgy tudom, hogy a minimum Windows 10 Fall Creators (1709) megkötés csak a Turing gpu-kra vonatkozik, régebbi kártyák esetén jó akármelyik régebbi Win 10 is.

(#2) xeon forever


xeon forever
addikt

Tudnám értékelni ha lenne dx 12 w7-re is. De nincs.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#3) Clorf


Clorf
tag

Tudnám értékelni, ha win10 alatt DX12 használatával hasznosítva lenne a HD 630-as igp a GTX 1050 vga-m mellett, ahelyett hogy a DX11-es szint alatti teljesítményt nyújtsa (Vermintide 2, Warhammer: Total War 2)

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#4) Cs1csó válasza xeon forever (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már bocsáss meg de egy 9 éves oprendszerről beszélünk aki játékra még ezt használja azt vállalja a következményeit.

(#5) nullpoint


nullpoint
senior tag

Semmi baj nincs a win7-tel.

Win10-ben meg semmi olyan nincs amit ne tudtak volna belerakni a win7-be.

Csak ugye nem akarták.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) Decske válasza nullpoint (#5) üzenetére


Decske
aktív tag

Hagyjuk már ezt, hogy belerakhatták volna. Lehetett ingyen frissíteni 10-re. Minek portoljanak vissza egy funkciót egy elavult rendszerre, amikor a felhasználó hozzáférhetett a funkcióhoz egy frissítésben keresztül. Én már azt várom, hogy legyen vége a 7 és a 8.1 supportnak is, kevesebb erődforrást kell ezeknek a lélegeztető gépen tartásához, és mégtöbb figyelem fordulhasson a 10-es felé.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#7) Cs1csó válasza Decske (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1

A Windows 7 2020 januárig a Windows 8.1 2013 januárig lesz támogatott, még 3 év és végre megy az összes elavult rendszer a levesbe, én is remélem, hogy az így felszabadult erőforrásokat - legyen az technika vagy ember - nem építik le hanem átcsoportosítják.

(#8) #07746304 válasza Decske (#6) üzenetére


#07746304
törölt tag

+1

(#9) lezso6 válasza Cs1csó (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, s szvsz egyébként az MS jól reagál ezekre az "win7-re ménincs?!" jellegű problémákra. Ugyanez volt ugye XP-nél is. Jelenleg a Windows 10 az folyamatosan ingyen updatelődik, évi két nagyobb csomaggal. Így nem kell pár évente upgrade-del vacakolni. Persze csúsznak be hibák, de nekem gyanús, hogy user error, nekem anno még a Vista SP1-gyel sem volt stabilitási problémám az erőforrás-zabáláson kívül. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Dyingsoul válasza lezso6 (#9) üzenetére


Dyingsoul
veterán

"Persze csúsznak be hibák, de nekem gyanús, hogy user error, nekem anno még a Vista SP1-gyel sem volt stabilitási problémám az erőforrás-zabáláson kívül."

Ahha, szóval kb mindenkinek úgyanarra és ugyanúgy kellene használnia a rendszert, mint neked mert akkor nem lesz gond. Értem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#11) core i7 válasza Cs1csó (#7) üzenetére


core i7
addikt

Meghosszabították 2023 ig lesz támogatva a win7 ha fizetsz érte

(#12) core i7 válasza Cs1csó (#4) üzenetére


core i7
addikt

Windows 10 sokkal jobb. Biztonságosabb is nem kell külön vírusírtó mert nagyon jó lett a beépített.
Legtöbben szerintem a kinézet miatt nem váltanak ,de arra pedig ott a classic shell és full win7 kinézete lesz. Annyi ,hogy a csili vili aero ami nem olyan hozzáteszem én szebbnek találom ezt a win10 dizájnt

A kémkedős dologról pedig annyi :D ,hogy szerintem aki ezzel érvel annak legtöbbjének van egy fb fiókja + chrome ami szerintem sokkal többet kémkedik mint az ms

[ Szerkesztve ]

(#13) lezso6 válasza Dyingsoul (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szándékos félreértés helyett inkább próbáld meg újraértelmezni amit írtam. :N

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) lezso6 válasza core i7 (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A privacy szerintem is kissé túl van tolva. MS-nél még el tudom képzelni azt, hogy az adatokat leginkább a felhasználói élmény javítására használják fel. De egy Google esetén már kevésbé, a Facebooknál meg végképp nem. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) xeon forever válasza core i7 (#12) üzenetére


xeon forever
addikt

Nem a kémkedés a troll, hanem maga a cortana+bits Service. Egyszerűen pedig nem lehet kikapcsolni.

Win7 alatt is sikerült már olyan hibaüzenetet kapni, hogy jogtalan beállítást használok; pedig csak kioffoltam minden ms servicet amire nincs szükség :))....
Akkor elgondolkoztam hogy milyen úton módon jut ki adat az ms headquarterbe...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#16) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha adott játékokat nem használom, nincs is értelme frissiteni a drivert? Vagy hoz e más játékban teljesitmény növekedést, vagy stabilitás problémákat?

(#17) core i7 válasza bobalazs (#16) üzenetére


core i7
addikt

Van ,hogy hoz pár fps-t más címeknél is

(#18) #00137984


#00137984
törölt tag

Win7-re nem jőnnek a friss DX fájlok, de enélkül pedig nem indulnak el a játékok és programok. D3DCompiler_47.dll volt az utolsó Win7-re frissithető DX fájl. Másik ilyen összetevő a WDDM felület állandó változtatása a Win10 felhasználókat és driver fejlesztőket háborgatja. Minden új kiadása hoz valami kellemetlen változtatást, amire mindenki feszült lesz. :) Nem minden hardver driver további müködtetése lehet garantált, vagy nem települ fel a Win10 a gépre. Win7 a DX11.1 és a WDDM 1.1 verziót támogatja, de legalább a játékok többsége gond nélkül futtatható maradt. Az új játékok többsége a Vulkán és DX12 API használata miatt jobb Win10-en, de a régebbi DX9-DX10-DX11 játékoknak inkább a Win7 ajánlottabb. Sokan inkább ezért nem váltottak át a Win10-re, mert a hardverek és a játékok miatt maradnak az "elavult" kinézetű asztal és Start Menü, Win Aero kinézetnél.

[ Szerkesztve ]

(#19) cskamacska válasza lezso6 (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Persze csúsznak be hibák, de nekem gyanús, hogy user error

tudom hogy varázsló vagy, és nem szerkesztő, de azért gondolom még olvasod az oldalt időnként :DDD

Alig jelent meg az új Windows 10 frissítés, máris blokkolva van rengeteg PC-n

"Még egy nap sem telt el azóta, hogy megírtuk a Windows 10 októberi frissítésének hivatalos elérhetőségét. Bár sok PC-n a telepítés gond nélkül lezajlik, azért az elmúlt évek tapasztalatai alapján mindig van valami kötelező gikszer, ami rengeteg felhasználó életét keseríti meg."

Egyébként nem a Win10-el van baj, hanem a Microsofttal. Ha a Win7 most lenne kurrens, akkor az lenne időről időre bugos míg "leselkedő" telemetriával nyakon nem csípik, a felhasználók meg várnak és imádkoznak. :) Persze akik nem érintettek, azok nyugodalmasan nézhetnek mindenkit helikopternek. :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) AxBattler


AxBattler
félisten

Telepítve, működik, +20% FPS.

Háromból egy kamu; vajon melyik? :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) vg


vg
addikt

Mik a shader modell 6-ot kezelő hardverek? A 2080 kártya?

(#22) Cs1csó válasza bobalazs (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen már gondolkodtam én is (bár nem sokáig mert már kezdett fájni a fejecském :DDD )

Tehát:
Azt mondom érdemes mindig telepíteni a legfrissebbet mivel sokszor az adott Windows build-hez is hozzáreszelik stb. DE érdemes valamilyen VGA teljesítmény mérő, benchmark progit telepíteni (egy fix program amit ne változtass) és azzal minden driver váltás után futtass egy tesztet az eredményét pedig elmented és így össze tudod hasonlítani a korábbival és majd a következővel is ameddig a szintetikus tesztek ugyanazt az eredményt hozzák nem kell aggódni.
Persze ezt valami izzasztóbb játék beröffentése és az MSI Afterburner segítségével játék alatt is monitorozhatod megnézed hogy adott pályaszakaszon mennyi az FPS a korábbi időszakhoz képest ameddig eltérést nem tapasztalsz addig nem kell aggódni.

HA kezd romlani az érték akkor az utolsó még "jó" driver-t elteszed és azzal használos de akkor is érdemes fél év év múlva egy újabb tesztet csinálni az akkori FRISS driver-rel hátha ott már javítva lett a te kártyád teljesítménycsökkenése - mivel nem csak te használsz olyan kártyát ezért lehet sokan az NVIDIA fórumán panaszkodtak és ha elég sok volt a visszajelzés akkor általában ránéznek a problémára és ha meg tudják oldani akkor meg is fogják.

(#23) Csapoati válasza AxBattler (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem telepítetted. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) Cs1csó válasza AxBattler (#20) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítve, működik, +20% FPS. +50% FPS :DD

[ Szerkesztve ]

(#25) AxBattler válasza Cs1csó (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

Azaz! ;]

(#23) Csapoati
Neeem, akkor a második is kamu lenne.... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26) steele80


steele80
senior tag

3DMark alapján nálam mínusz 200-500 pont az új driver az előzőhöz képest a 1809 W10-en. :(

[ Szerkesztve ]

(#27) #07746304


#07746304
törölt tag

Wondershare Filmoránál hiába van a legújabb GeForce driver fent, és bekapcsolva a GPU gyorsítás, a 1809 óta a CPU-val kódol …

(#28) Cs1csó válasza steele80 (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

A korábbi driver-t is tesztelted már a 1809-esen? Amúgy továbbra is áll amit fentebb írtam - egy két hozzászólással feljebb - tesztelni és esetleg maradni egy régebbinél de azért fél évente évente újra próbálni az akkori friss driver-t hátha jobb lesz.

(#29) steele80 válasza Cs1csó (#28) üzenetére


steele80
senior tag

Igen! Az én konfigom 16 813 pontot kapott 1809-en a 411.70-es driverrel. Az újjal meg a legmagasabb pontszám amit már állítgatásokkal kisajtoltam 16 703 volt, de azokon az alap beállításokon amin az előző driver a 16 813 pontot kapott az új driver csak 16 307 pontot kapott. Végül is nem mintha ez számítana valamit, de sanszos, hogy gyengítik az 1000-es szériát a 2000-es javára, mert nem igazán produkálta a félmilliós kártya azt amit beharangoztak!

(#30) nullpoint válasza steele80 (#29) üzenetére


nullpoint
senior tag

Vigyázz mit mondasz.
Olyat kijelenteni hogy az újabb driverekkel gyengítik a régebbi szériás gpu-kat, az legalább annyira főbenjáró bűn mint azt állítani hogy a win10 nem tökéletes.
:DD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#31) Cs1csó válasza steele80 (#29) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tesztelni - ahogy a korábbi hozzászólásomban is volt - ugyanazzal a szintetikus teszterrel ugyanolyan beállításokkal szabad különben nem ér semmit a teszt.

Amit én láttam tesztet a két csúcs kártya között talán 30% különbség van, ha ez igaz akkor ez nagyon kevés. Ha legalább 50%-al nem gyorsabb akkor megette a fene.

Amúgy röviden: mivel technológia váltás nem történt csodát nem kell várni.

(#32) FoLey-v válasza steele80 (#29) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hmm ;]
[link]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#33) cskamacska válasza lezso6 (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Most épp itt a pebkac szezonja, ugyi? :P

Eddig élt a Windows 10 legújabb frissítése

"A Redstone 5 kódnevű csomag sem automatikusan, sem manuálisan nem érhető már el, ugyanis a Microsoft arra lett figyelmes, hogy szokatlanul sok felhasználó panaszkodik a telepítés utáni adatvesztésre. Ennek úgy néz ki, hogy az októberi frissítés az oka, és emiatt a vállalat az sem javasolja a felhasználóknak, hogy szimplán tiszta telepítésből álljanak át a 1809-es Windows 10 verzióra, ugyanis nem teljesen világos, hogy az adatvesztést mi okozza."

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#34) lezso6 válasza cskamacska (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, hogy PEBKAC. ;]

Viccet félretéve ez nem az.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.