Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #85552128


#85552128
törölt tag

Már van újabb: 16.11.2

(#2) #10691584 válasza #85552128 (#1) üzenetére


#10691584
törölt tag

Rekord hehe :D

(#3) R9DEON


R9DEON
senior tag

Szerintem az Nvidia és az AMD megunta a VGA versenyt és most a driverekkel fojtatják mivel olcsóbb mulatság.

[ Szerkesztve ]

(#4) #10691584 válasza R9DEON (#3) üzenetére


#10691584
törölt tag

Lehetséges, de én azt nem értem az egészben, hogy eredetileg úgy volt, a DX12 bevezetésével egyszerűsödnek és egységesednek a driverek bizonyos szinten nem? Mintha valami olyasmit is olvastam volna, hogy a járékok fejlesztői nagyobb szabadságot és könnyitést kapnak, meg egységes platformot a DX12 égisze alatt, ezáltal az AMd, nV, Intel nem kell, hogy állandóan a driverek, meg különböző profilok optimalizálgatásába annyi energiát öljön, mint azelőtt. Aztán lehet, hogy valamit félreértettem.

(#5) lee56


lee56
őstag

Kis zavart érzek az erőben :)

..Software-Crimson-Edition-16-10-3-Release-Notes.aspx - linkeltél dokumentáció gyanánt az 16.11.1-hez
És ahogy már említették előttem, már van is újabb 16.11.2 címmel. Ráadásul rekord mennyiségű bugfixel, mármint negatív rekord. :)

No Comment

(#6) R9DEON válasza #10691584 (#4) üzenetére


R9DEON
senior tag

De például a 2 megjelent COD -ból egyik sem DX12, a másik dolog hogy ezt eljátszhassák ahhoz a megjelenő játékok 80% DX12 kell legyen és a használatban levő VGA -k is.

(#7) tailor74 válasza #10691584 (#4) üzenetére


tailor74
őstag

Nem vagy egyedül vele, nekem is az rémlik, hogy " a klasszikus értelemben vett driverekre nem lesz szükség"... :U

Ehhez képest hetente jön egy- két új driver mindkét gyártótól, ami alapvetően dicséretes, csak hát az előbb említettek fényében furcsa.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8) Croissant válasza tailor74 (#7) üzenetére


Croissant
aktív tag

Szerintem az, hogy hetente 3-4 driver jön mindkét oldalról, az bőven kimeríti a "nem klasszikus értelemben vett driver" fogalmát ;]

(#9) Televan74


Televan74
nagyúr

Inkább legyen friss driver,mint heteket várni egy - egy javításra.Csak halkan jegyzem meg mert eddig nem okozott galibát és nálam működik, radeon beállításokból frissítek. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Praston


Praston
tag

Eddig az volt a baj, hogy kevés a driver frissítés, most meg az hogy sok? ;]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#11) Crytek


Crytek
veterán

Szegény Codok.
Infinite Warfare is grafikai glicsben szenved. (Bárhova teszed 2003-at idézik a texturák) + a Cod 4 Remastered olyan optimalizálatlan hogy arra szavak nincsenek. Mi a retek van a játékiparral ???
Lassan már luxus lesz az a game (mondjuk az árak miatt régóta azok) ami nem szenved semmitől

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#12) R9DEON válasza Crytek (#11) üzenetére


R9DEON
senior tag

A BF1 eddig mindent visz.

(#13) jety91 válasza Crytek (#11) üzenetére


jety91
őstag

Inkább az a szégyen, hogy a cod4 remastered első ránézésre csak a textúrákban szebb mint az eredeti változat, és mégis majdnem ugyanaz a grafikai szint mint a jelenlegi legújabbé.

(#14) Acélfarkas válasza Crytek (#11) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Inkább az a durva hogy elvileg a CoD 4 remasteredben csak a texturákat cserélték le, minden más maradt /játékmotor, fizikai motor, MI./ Hogy a picsába lett ilyen, hogy optimalizálatlan puszta textura cserétől?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#15) #10691584 válasza jety91 (#13) üzenetére


#10691584
törölt tag

"grafikai szint" alatt ha jól sejtem "rendszer követelményt" értettél volna

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Már a 16.11.2 van a szerveren.

(#17) kikikirly


kikikirly
senior tag

Nekem egy bajom van a Coddal:Harcrendszer teljes hiánya,akármit csinálsz eltalálnak.Fedezékből ha hasalva,bármit tehetsz, nincs esélyed.Ezt a regenerálodós systemet pedig nem nevezném harcrendszernek.Az akármit csinálok eltalálnak mechanika teljesen tönkre teszi az akciót.Úgy szeretek játszani lövöldözős játékot hogy egyszer se találjanak el,ha eltalálnak visszatöltöm a mentést/Checkpointot,minden tűzharcon így megyek végig.Sokal izgalmasabb két sorozat között gyorsan kihajolni fedezék mögül leszedni valakit,és mikor visszabújsz fülyülnek fölötted/melletted a lövedékek,pozíciót váltasz(ez se működik,COD nem ismeri a fedezettűz fogalmát és bármid lóg ki a fedezékből eltalálnak,) ettől izgalmas,andrenalin növelő FPS/TPS lövölde. De értelemszerűen ez csak olyan játékban működik amibe van harcrendszer.Ezt kéne megoldani a Codokba,a grafikája rendben van,animációk,effektek szépek,eltalálod az ellenséget a találatnak megfelelően reagál a Hitbox(találatnak megfelelő animációt adja be).

[ Szerkesztve ]

(#18) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Az APU-soknak nem jó ez az új driver. Gondolok azokra akik csak az IGP-t használják grafikus meghajtóként és nincs külön vga-juk.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#19) Robert07 válasza Seangaijin (#18) üzenetére


Robert07
aktív tag

Az APU-soknak is van 16.9.2-es driver az AMD oldalan. Viszont gondolom, hogy ez csak a GCN-es APU-khoz jo, de javits ki ha tevedek.

(#20) adise válasza kikikirly (#17) üzenetére


adise
őstag

Neked valami szimulátor kéne akkor nem egy arcade, casual game

(#21) Raysen623 válasza adise (#20) üzenetére


Raysen623
addikt

Annyira imádom amikor egy játék hiányosságait betudja valaki azzal, hogy arcade jellegű. Az arcade-ban is ugyanúgy működnie kell a logikus dolgoknak, tehát ha elbújok valami fedezék mögé ami golyóálló, akkor ott is annak kell lennie. Ehhez nem kell szimulátor. A realisztikusság és az arcade között igen széles mezsgyén lehet elképzelni a dolgokat. De ha egy játék speciel szar, akkor nem azért mert arcade hanem úgy rossz ahogyan van.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#22) adise válasza Raysen623 (#21) üzenetére


adise
őstag

Vagy a fogalmakkal nem vagy tisztában, vagy azt nem olvastad el amire válaszoltam. De a szimulátort rosszul írtam, mert a kollégának az volt a baja, hogy ha valamije kilóg a fedezékből akkor ellehet őt lőni.

(#23) kikikirly válasza Raysen623 (#21) üzenetére


kikikirly
senior tag

Pontosan.Arma 3 Szimulátor,Hitman Absolution, Rainbow Six Vegas 2 nem,mégis ha ésszel játszol nem találnak(pedig mind két játékban elég pontosan céloznak és Vegasban életerő regenerálódás van csak nem arra építették fel a harcot, ergo nem zavaró ).

[ Szerkesztve ]

(#24) kikikirly válasza adise (#22) üzenetére


kikikirly
senior tag

Ha valami kilóg a fedezékből azt el lehet lőni.Ez így van,de egy játéknak nem az a dolga hogy realisztikus legyen hanem az hogy szórakoztasson.Ráadásul a Cod széria nem szimulátor,azért ilyen benne a harcrendszer
mert csesznek csinálni normálisat, írni kéne hozzá fejlettebb AI-t de az munkával járna,Activisonnel csak annyit dolgoznak amennyit muszáj, egy perccel sem többet.Arma 3 szimulátor így azt mondom oké , én casual játékos vagyok, nem erre vágyom.

[ Szerkesztve ]

(#25) polgi803


polgi803
őstag

...inkább javasolja, hogy ne őskori gémeket csináljanak őskori grafikával, minthogy koncentráljon rájuk...

(#26) wolfman válasza Crytek (#11) üzenetére


wolfman
veterán

Lassan már luxus lesz az a game (mondjuk az árak miatt régóta azok) ami nem szenved semmitől

Pfff, már régen az. Termelni kell, haladni, nem érünk rá optimalizálni. Sztem nagyon jól tudják ezt a játék fejlesztők is, de mivel szorosak a határidők meg egyáltalán nem olyan könnyű a mostani motorokra fejleszteni, mint gondolták, így fosnak bele, lesz minden amilyen lesz.

(#6) R9DEON: Emlékeim szerint anno a Splinter Cell 3-nál vezették be először a Shader Model 3.0-át. Akkor csak és kifejezetten a legújabb VGA-k támogatták (régebbieken el se indultak ezek a játékok), de egy éven belül szinte minden megjelenő játék utána azzal jött ki. most mibe telne egyik hétről a másikra váltani??? Részemről rohadtul nem zavarna hogy mostantól minden játék dx12 lenne, haladjunk a korral, nem kéne még mindig a régi dolgokkal szarakodni és optimalizálatlan ganékat kiadni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27) rodrigez válasza jety91 (#13) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nem védeni akarom a Remastered-et, de mocskosul nem csak a textúrákat cserélték le. Igen nagy átalakítást végeztek.

(#28) jety91 válasza rodrigez (#27) üzenetére


jety91
őstag

Ettől még egy hulladék lett sajnos. Én azt vártam, hogy visszahozza a régi cod4 feelinget (több 1000 órám volt benne), de egyáltalán nem jön át semmilyen formában a régi érzés. Plusz hozta magával a korhoz illő indokolatlanul magas codos hardverkövetelményt. Gondolom berakták alá a jelenlegi cod-nak a motorját, ami ebből lett továbbfejlesztve ugyebár.

(#29) Balrog


Balrog
tag

Remélem a jövőheti driverben nem egy újabb profilt kapunk, hanem dolgoznak egy kicsit a stabilitáson is.
Nem csináltam semmi mást csak kiterjesztettem az asztalt a második monitorra is. Csak egy Word és Chrome futott két tabbal erre tessék:

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#30) polgi803 válasza rodrigez (#27) üzenetére


polgi803
őstag

És nincs szénné hekkelve' ? Mármint a játékosok részéről? Csak, mert a MW3-al már nem is lehet jáccani' emiatt.

(#31) Seangaijin válasza Robert07 (#19) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Igen van. Csak az még tizedik havi. A cikkben szereplő driver több mint valószínű, hogy a "rendes" vga-kra jött ki.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#32) dealerman válasza Balrog (#29) üzenetére


dealerman
senior tag

Ilyen nekem is volt,de még az ezelőtti driver-el,napok óta szívtam,random fagyott a gép,3dmark vantage le se futott....

Most visszatértem 16.9.2-re azóta beton stabil :) nem is fogom már merni frissíteni :W

underground techno will never die

(#33) wolfman válasza jety91 (#28) üzenetére


wolfman
veterán

Én azt vártam, hogy visszahozza a régi cod4 feelinget (több 1000 órám volt benne), de egyáltalán nem jön át semmilyen formában a régi érzés.

Na ezt most nem értem. Úgy érzem, hogy trend lett leszidni minden kis hülyeségért a Remasteredet, "csak" mert fagy a játék és optimalizálatlan kicsit. Mostmár a szar is keserű lett. Nekem k..vakirályul fut a gépemen, csak sajnos fagy, ettől függetlenül jó játék lenne, de fogadjuk el kedveskéim, hogy kell neki egy hatalmas patch (vagy 2-3) és majd csak utána lesz játszható, ennyi.
Most ezzel, hogy nem jött át neked semmi régi érzés nagy baromságot mondtál, mert ugyn azt kaptad meg amit régen is, csak korszerűsített grafikával! Ugyan az!!! Neked milyennek kellene legyen, hogy örüljél? Sztem az emlékeid megszépítik a MW1-et, de javaslom hogy vedd elő, aztán örülni fogsz ennek a grafikának. Mondjuk csak annyi baja van hogy szinte semmiféle árnyékolás nem volt benne.
Én személy szerint nagyon örülök ennek a kiadásnak, csak sajnos még félre kell tenni pár napig (hétig) mire orvosolják a problémákat. De ez nem a kiadó okán van így, hanem a mai kor játékfejlesztéséé, mert igen durván mélyrepülésben van minden és mindenki ebben a témában minőség szempontjából!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34) Balrog válasza dealerman (#32) üzenetére


Balrog
tag

Én is pont erre gondoltam. Mostanában úgy sincs időm játszani, akkor pedig inkább legyen stabil.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#35) lee56 válasza Balrog (#29) üzenetére


lee56
őstag

Miért nekem kifejezetten tetszik, ez már-már művészi, ilyen bug ritkán adódik, becsüld meg jobban. :N

No Comment

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.