Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kimista


kimista
aktív tag

Nekem minta van a kijelzőhöz, ezen felül nincs semmi védelem (persze a SIM kódján kívül)
3rd party appokat nem teszek fel, csak playből húzok dolgokat, usbt, külső dolgokat ritkán dugok be, emellett van egy kiváló megelőzési módom is: nem vagyok hülye.
Miért is kellene feltennem egy memóriazabáló vírusfigyelőt?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#2) Baggins86 válasza kimista (#1) üzenetére


Baggins86
aktív tag

+1

És nyílt wifi hálózaton nem netbankolunk. Amúgy tökéletesen egyet értek.

(#3) lysgb válasza kimista (#1) üzenetére


lysgb
tag

Jha.. az én samsung galaxy pocket neo - nagyobb a neve, mint az esze - telefonomon épp elég, hogy megy a messenger amin asszonypajtással beszélek. Ha emellé még menni kell valaminek, akkor már csak köhög. Nem hiányzik, hogy fusson a háttérben még egy vírusfigyelő-írtó (mágnes)

(#4) Crytek


Crytek
veterán

A google play kb lószart sem szűr hogy ki milyen adatgyűjtő szarokat tesz fel playre így bármilyen appot is csak félre teszek fel a telefonomra.

Olyan paranoiás vagyok a "feltörésekkel" kapcsolatban ,hogy mobilon egy email fiókomba sem lépek be, netbankolni meg mobillal fizetni meg főleg nem.

Next PC Upgrade: 2022

(#5) orimate86 válasza kimista (#1) üzenetére


orimate86
tag

+1

Ehhez én sem tudok, többet hozzá tenni.

#4

Ha számítógépen lépsz be vagy egy felhőben tárolod a leveleidet attól nem félsz?

Én úgy vagyok vele, hogy ha akarom ha nem megfigyelni meg tudnak. Kényes dolgokat, utalás, jelszavak én is mellőzöm. A Play-ben pedig 4-es minősítés alatt elve nem teszek el semmit, a kommentek is sokat elárulnak a program működéséről. Neves fejlesztők alkalmazásától (dropbox) egyáltalán nem félek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Én is azok körébe tartozom akik nem védik a készüléküket. Nem akarom, mert egy-egy program súlyos memóriát vesz el a készüléktől, így lassítja.
Amennyiben tud valaki olyan programot ajánlani ami nem zabálja a memóriát azt szívesen fogadom.

(#7) Crytek válasza orimate86 (#5) üzenetére


Crytek
veterán

Számítógépen ,ami a legfontosabb az a gmail. Ilyen freemail ,facebook st szarságokat törhetnek vihetnek ott aztán abszolut semmi nincs amit érdekelne bárkit is. De a gmail kb az az életem.Azon van egy minimális telefonszámos sms értesítés védelem azért az csak jelent valamit (legalábbis remélem)

Next PC Upgrade: 2022

(#8) atike


atike
nagyúr

Hihetetlen... Hány cég fog még felmérést végezni....? :DDD Van még olyan, akinek nem olyan nagyon fogy a terméke...? ;] :P

(#9) orimate86 válasza Crytek (#7) üzenetére


orimate86
tag

Ezzel én is vagyok (e-mail és egyéb fiókok prioritása). De szerintem telefonról a Gmail app-ból nyugodtan bejelentkezhetsz. Főleg ha beállítasz a telefonon is valami jelszót. Semmivel sem tartom nagyobb kockázatnak, mint otthon a gépről használni. A két lépcsős bejelentkezés nem rossz.

(#10) Dezsike


Dezsike
tag

Az emberi hülyeség ellen semmilyen vírusírtó nem véd, PC-n is többször találkoztam olyannal, aki kikapcsolta a vírusírtót amikor az blokkolta egy fertőzött oldal betöltését és betöltötte azt, majd csodálkozott, hogy nagyon lassú lett a gép.
Ha jobban lehetne kezelni az appok jogosultságait akkor sokkal könnyebb lenne a védekezés. A jelenlegi passzív megoldás, hogy kiír valamit aztán elfogadod vagy nem egyáltalán nem jó, meg kell adni a lehetőséget a felhasználónak, hogy a szerinte indokolatlan jogosultságokat megtagadja - természetesen ez azzal is járhat, hogy az app egyes funkciói nem működnek, de például egy egyszerű játéktól meg lehetne tagadni a helyadatokhoz vagy a kontaktokhoz való hozzáférést.

(#11) daninet


daninet
veterán

Én KeePass-t használok pc-n és androidon is. Mondjuk szerintem a kevesek közé tartozok ezzel. Vírusirtót nem leszek hajlandó feltenni. 5 percenként zaklatnak mindenféle hülyeséggel, hogy kevés a ram, régen futott ellenőrzés stb. A levelezésemet nézhetik nyugodtan ;]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12) daninet válasza Dezsike (#10) üzenetére


daninet
veterán

Szépen felsorolja a playstore mihez kér az applikáció jogosultságot. Eleve gyanús kell legyen, mikor egy fingó appnak 3 oldalnyi jogosultság kell. De az emberek csak simán tovább nyomják.
Mondjuk nyilván a netről összekukázott apk-k ellen ez sem ér semmit.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13) Syl válasza Baggins86 (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Nyílt wifi hálózatra eleve fel sem megyek. Csak olyanra, aminek a routeréhez közvetlen hozzáférésem van (otthon, irodában).

(#11) daninet

Nagy +1 a KeePass-ra :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) zseko válasza daninet (#12) üzenetére


zseko
veterán

Ez teljesen igaz, ám akkor is leginkább a google-t hibáztatom emiatt, hogy nem tesz semmit a jogosulatlan hozzáférések ellen. Amikor valamelyik rom-ban véletlenül benne maradt az app-opps amivel korlátozni lehet az appok hozzáférési lehetőségeit, egy frissítéssel vissza kikapcsolták. Én külön feltettem, és pl. nálam tiltva van az fb messengernek és a skypenak is a kontaktjaimhoz, smseimhez, helyadatokhoz való hozzáférés. Mivel semmi köze hozzá, és nincs is szüksége ezekre a működéshez.

HR24.hu

(#15) Skynet258 válasza atike (#8) üzenetére


Skynet258
veterán

Ugyanez jutott eszembe nekem is... ;]

https://geekpulse.hu

(#16) Pete55555


Pete55555
addikt

Cím másképp:

"Úristen! Még csak az okostelefonos felhasználók felére sikerült rásóznunk a sz@runkat"

...Szeretem leracsniztatni...

(#17) Dezsike válasza zseko (#14) üzenetére


Dezsike
tag

A google tesz rá magasról, nekik az a jó ha mindenki felrak mindent, mert abból van a bevétel (reklámok, IAP). A vírusírtók gyártói meg szépen kihasználják ezt a hiányosságot és még jobban lehúzzák a usert gyakran a semmiért.

(#18) Pete55555 válasza Dezsike (#17) üzenetére


Pete55555
addikt

Pont nemrég volt egy cikk, hogy mostantól komolyabban fognak ellenőrizni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#19) Penge_4 válasza zseko (#14) üzenetére


Penge_4
veterán

Xprivacy nyújtja a legszélesebb körű védelmet és ellentétben az AppOps-szal ahol lehet fake adatokat szolgáltat az alkalmazásnak, így az nem omlik össze. Plusz már telepítéskor alapból letilthatod vele a frissen települt alkalmazások hozzáférését template alapján, így te magad döntöd el, hogy mihez engeded hozzáférni az alapján (látod a programban), amihez kér hozzáférést.

(#20) daninet válasza zseko (#14) üzenetére


daninet
veterán

A FB-nak már ezer éve megvan a címlistád ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21) zseko válasza Penge_4 (#19) üzenetére


zseko
veterán

Ez külön program vagy az Xposed alá lehet betenni? Utánnanézek.
Ja, ahogy látom az alá van.

(#20) daninet tény, hogy a 'kezdet-kezdetén' :) nem figyeltem oda erre ezért pár app simán behúzhatta, de pl. FB-t telefonon még böngészőből se ;]

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#22) arlo105 válasza atike (#8) üzenetére


arlo105
újonc

ha felmérik biztos kiderül :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.