Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

Kár azért az X nélküli memóriákért, azt hittem a legtöbb Pascalra olyan lesz szerelve és már azon tűnődtem valami gyengébb kiadást (pl. 1050) fogok venni másfél év múlva.

(#2) Egon


Egon
nagyúr

Véletlenül se legyen megemlítve, hogy a nem Founders verzsön ára jóval kedvezőbb ($379)... :C
[link]
[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) mlinus


mlinus
őstag

szerintem hozni fogja a 980ti sebességét, vagy akár egy picit felette is (titan x).
slágerkártya gyanús $379 áron normálisabb hűtővel szerelve.

(#4) berVi válasza mlinus (#3) üzenetére


berVi
senior tag

A 980Ti es a Titan X kozotti egyetlen kulonbseg a duplaannyi memoria.

(#5) Gpety


Gpety
tag

Azt nem tudom mi lesz majd a GTX960 és ezek közt. Mert őszig nem jön 1060(Ti), a 980 és 970-et pedig gondolom nem gyártják már sokáig (ha még egyáltalán gyártják). Árban és teljesítményben is tovább nő majd a szakadék, amit ha az AMD jól tömb be, akkor nyerhetnek is rajta.

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#6) forguet válasza Gpety (#5) üzenetére


forguet
senior tag

Talán azért őszig 3 hónap alatt nem dől össze az NV :)
A 970-esből csak van annyi készlet hogy kitart még 1-2 hónapig

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#7) lavorka


lavorka
aktív tag

Árazzák be jól, és máris vevő vagyok rá! :)

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#8) TTomax válasza berVi (#4) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem egészen... a 980Ti vágott a Titan X nem az teljes értékű...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9) Hamuuuu válasza lavorka (#7) üzenetére


Hamuuuu
tag

Nemrég olvastam egy másik fórumon,hogy az 1070 USA-ban 499$, UK-ban 391£ lesz a bevezető ár előreláthatólag. Az 1080 $699 és £619 lesz. Május 27-én kezdik árusítani.
Ebből tudsz saccolni,hogy itthon mennyi lesz.

[ Szerkesztve ]

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#10) Ren Hoek válasza lavorka (#7) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Custon tippre 150-170 között valahol. Majd beáll 140-re egyszer és ott tanyázik. Perf-ben és újdonságokban simán megéri, ha kb 2x erősebb a 970-nél.

AMD Polaris lenne még érdekes, de az meg csak egy kicsit erősebb a 970-nél, várhatóan 110-120-ért jön.

(#11) darky01


darky01
csendes tag

Ha 120e Ft körül lesz, azt hiszem elég jól fogják vinni, ha nem derül ki valami turpisság megint, mint a 970-nél a lassú 512 MB memória , ami visszevetette az eladásokat. Remélhetőleg gyorsan lemegy 100e Ft alá , akkor én is beruházok rá, denuvo ide vagy oda.

(#12) Amacs


Amacs
aktív tag

"A ROP blokkokhoz és a memóriavezérlőhöz azonban az NVIDIA nem nyúl."

Ezt nevezik úgy, hogy tanulni a saját hibáinkból?
Persze lehet arra is gondolni, hogy hová nyirbálta volna tovább, elég oda a lassabb típusú memória, hogy kevesebb sávszél jöjjön ki. Mindenesetre önmagában ez jó hír.

(#13) Gpety válasza forguet (#6) üzenetére


Gpety
tag

Össze nem dőlnek, de az AMD pont oda tud küldeni valamit, ahol nekik nincs semmi. A valami azért valami, mert nem tudjuk még mennyire jó.
A legideálisabb az lenne, ha a Maxwellek árát vágnák meg, de nem hiszem, hogy ilyen lesz (950-es 40k-ért, 960-ast 50k-ért, 970-est 75-80k-ért). Inkább gyűjtik vissza és zúzzák be a 980, 980Ti, Titanokat...

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#14) Pug válasza darky01 (#11) üzenetére


Pug
veterán

Ha 120e Ft körül lesz

Hát arra várhatsz... :DDD

(#15) dergander


dergander
addikt

Az Nvidia ki ad két csúcs kártyát,az AMD inkább a középkategória felé hajt. Sokan nemfognak tudni kiadni annyit érte,ha be lesz árazva akkor is 200e forint környéke lesz itthon. Az AMD meg addig tarolni fog a 100e forint környéke kategóriában. Nekem nagyon tetszik az 1080 valószinűleg érdemes is lesz majd beruházni egyre.

(#16) mlinus válasza berVi (#4) üzenetére


mlinus
őstag

Hát ez nem teljesen igaz, bár a jobb 980Ti-k a nagyobb boost miatt néha beelőzik a TX-et, viszont ref vs ref esetében a TX 5-6%-al előrébb van.

(#17) MK VII válasza Hamuuuu (#9) üzenetére


MK VII
veterán

Ha igaz amit olvastál illetve van valóság alapja ezeknek az áraknak akkor a 1070 200 ezer körül fog nyitni a 1080 pedig 280 ezer körül. Itthon.

(#14) Pug
Ez igaz.. Arra sajnos várhat még úgy 2 évet mire az 120 ezer forint lesz...

[ Szerkesztve ]

(#18) jorgoszka


jorgoszka
tag

GDDR5X nélkül nem olyan izgalmas, így szóba sem jöhet a 970 cseréje.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#19) MiklosSaS válasza Egon (#2) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Minek a pozitiv reklam? Inkabb meg egy cikk amiben le vannak irva a hibak, ugy hogy meg kezben sem fogta, nemhogy kiprobalja... :(((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20) djculture válasza MK VII (#17) üzenetére


djculture
félisten

Ne fárasz már hogy neked 449 euro 200 ezer.. Nincs számológéped vagy mi a franc van.
Ott van a cikkben 449 dollár az itthon 449 euro-val lehet számolni és max 5% kiskerrés. Ez akkor lesz 200 ezer mikor a macska hegedülni fog tanulni.
Plusz ezen árak a founder verzióra vonatkoznak, ennél még vagy 30-al olcsóbb lesz a mezei!

[ Szerkesztve ]

(#21) warcat válasza Pug (#14) üzenetére


warcat
veterán

Szerintem lesz majd 125-130 környékén, de csak azért,mert fertőzött a magyar piac az utaztatott adócsalt holmiktól.
Ez már a gtx 970-nél is látszott, a német webshopok 19% VAT-os árához képest nálunk 10-20 euróval olcsóbban kínálták,különösen igaz volt ez a Giga termékeire.
Más magyarázatot nem tudok elképzelni rá,hogyan tudták olcsóbban adni.(És adja magát a dolog,há ránéz az ember az okostelefon-piacra)

Viszont a 100e az inkább mosolyogtató elvárás,ezeket a kártyákat inkább kivonják a gyártásból de nem adják ennyivel olcsóbban.Neweggen és hasonló nagy terítőknél kapnak egy 50 dollár vágást és annyi amíg a készlet tart.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#22) MK VII válasza djculture (#20) üzenetére


MK VII
veterán

Áfa?

(#23) aok1


aok1
tag

Én is most akarok váltani a kissé koros gtx 670-ről,és az 1070-et akartam utódnak,de ez így nálam nem játszik akkor.Meg reménykedtem benne,hogy HBM2-es memóriát kapnak anno amikor még csak pletyka szinten léteztek.De így,hogy a kisebb testvér GDDR5-öt a nagyobb meg GDDR5X-et ez így egy rakás szar.Én megértem az üzletpolitikájukat,hogy amiből nagyobb mennyiség érthető el,és minnél nagyobb profit,meg a vásárlók beszédítése.De akkor miért nem vártak még vele?Mert számomra ez így értékelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#24) mlinus válasza aok1 (#23) üzenetére


mlinus
őstag

nem értem ezt a görcsölést. Mit számít az hogy mi a neve a memóriának ami rajta van? Az nem elég hogy jól megy? :F

(#25) MK VII válasza aok1 (#23) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem amúgy ez a nincs elég GDDR5X memória duma is sántít..
Hogyhogy nincs? Kijönnek új termékekkel és csak az egyikre jut a másikra nem? Elég röhejes kifogás.. Itt teljes mértékben az látszik, hogy szándékosan visszatartják a technikai fejlődést..
Simán lenne minden kártyára elérhető GDDR5X-es memória mennyiség.. Ebben biztos vagyok.
Tudom tudom.. El kell adni a sokéves készleteket..
Tipikus példája az Iphone SE ennek.. Belepakolták a megmaradt 5S kasztniba az i6s hardvert oszt' jó napot. Illetve a gyártósort sem kellett átállítani. Akkora ziccerek ezek a gyártóknak, hogy hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#26) lemusz válasza mlinus (#24) üzenetére


lemusz
addikt

(#27) Gpety válasza aok1 (#23) üzenetére


Gpety
tag

Azért a shaderek 1/4 része le lesz tiltva + még a Maxwellhez képest is jobb tömörítést használ a Pascal. Bőven elég lesz az 1070-nek a GDDR5. Nem kell X, meg HBM ide.

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#28) aok1


aok1
tag

Ez az nvidia már lassan rosszabb mint az intel ha üzletpolitikáról van szó.Pedig abban az intel is díjnyertes.

(#29) Remus389 válasza MK VII (#25) üzenetére


Remus389
veterán

Jó, de ez nem annyira fontos, ez egy technikai részletkérdes.

Ami fontos hogy sokkal olcsóbb lesz, de nem annyival lesz lassabb, tehát jobban megéri ;)

Különböző trükkökkel kell a kártyát lassítani, ez az egyik, ráadásul biztosan olcsóbbak a sima GDDR5 ramok, így a kártya is lehet olcsóbb

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#30) tecsu válasza MK VII (#17) üzenetére


tecsu
addikt

:-D Hogy számolsz?
A fontot simán átszámolhatod, kb. 160 ezer forint lesz a GTX 1070 kezdő ára, nem kell ezt túlragozni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) tecsu válasza warcat (#21) üzenetére


tecsu
addikt

Amit nem vettél figyelembe, hogy a német boltos jóval magasabb árréssel dolgozik, mert csak úgy éri meg neki.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) Ren Hoek válasza aok1 (#23) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"ez így egy rakás szar."
Csak kíváncsiságból, megtudnád indokolni, hogy a GDDR5 miért egy rakás szar 1070-re ilyen áron?
Kapsz egy Ti teljesítményt, csak nem 200K-ért, hanem 150-ért mondjuk, szürkén 130-140.
Plusz kijavították a Maxwell hibáit is, +2 GB RAM is van rajta.

Mégdrágább lenne GDDR5X-el, és ennek a kártyának pont olcsónak kell lennie, hogy 970-hez hasonló eladásokat produkáljon. Aztán még így is drága...

Ami más kategória az úgyis inkább a HBM lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33) do3om válasza aok1 (#28) üzenetére


do3om
addikt

:F
Ezt most Te komolyan mondod?
Remélem ha felnősz (még biztos sokára lesz) nem nyitsz vállalkozást mer nem lesz mit enned.

Nagyon jól csinálják, természetesen nem a Te érdekedet szemelőt tartva! De az NV-t nézted nem a vevőket, szóval nem igen értem. Már most vannak akik váltásra készülnek hogy ne bukjanak sokat. Még a végén a kisebb AMD kariknak a használt NV fog borsot törni az orra alá. (azért kis túlzással)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#34) Hiftu


Hiftu
senior tag

Belenéztem a jósgömbömbe és láttam, hogy a magyarországi árak a megjelenéskor kiderülnek.
Na, ennyi értelme van jósolgatni.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#35) MK VII válasza tecsu (#30) üzenetére


MK VII
veterán

Igen valszeg túllőttem, de az áfát már nem kell rászámolni? Mert azért az áfateher Magyarországon a legnagyobb a környező országokéhoz képest.. Főleg Amerikához képest ahol hozzánk képest szinte a béka segge alatt vannak az áfák.
Ha abból indulok ki, hogy egyik fentebbi hozzászólásban valaki 499 dolláros árról beszélt, gyanítom, hogy az a founder verzió, akkor, ha rádobom az itthoni 27%-os áfát plusz a mondjuk 5%-os kisker részesedést és átváltom forintba akkor a founder verzió 200K-n nyit..

Vagy nem kell áfát rászámolni?

(#34) Hiftu
Igaza van a jósgömbödnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Sinesol válasza aok1 (#23) üzenetére


Sinesol
veterán

Mégis miért érdekel az, hogy milyen memória van rajta?
A puszta teljesitmény a lényeg, kutyát se érdekel, hogy milyen technológiát használ, tőlem aztán egy rozsdás sdr ramot is használhat, ha hozza az elvárt fps számot.
Áruld már el, mégis mit számít az, hogy mivel éri el az adott teljesitményt?
Mégis mi a viharnak rá gddr5x, ha a gddr5 is elég sávszélességet ad a teljesitményhez?

Komolyan kiégek az ilyen buta kommenteken...
Az ilyen emberek viszik marékszámra a 4Gb ramos gt710 kategórás csodakártyákat...

[ Szerkesztve ]

(#37) darky01 válasza MK VII (#35) üzenetére


darky01
csendes tag

Inkább a nem founder verziót kellene átszámítanod. Az 379 dollár ami sajnos euró lesz mire ideér.

(#38) aok1 válasza Ren Hoek (#32) üzenetére


aok1
tag

Ha én fizetek valamiért akkor én mint vásárló elvárnám,hogy ne ilyen vegyes felvágott formályában tálalják,hanem az elérthető legújabb memóriát(technológiát) vessék be.Meg ne csak csöpögtessék,hogy majd majd majd....

[ Szerkesztve ]

(#39) #65537792 válasza Gpety (#5) üzenetére


#65537792
törölt tag

Te ctrl+c-zed a hozzászólásaidat az iponrol? Ott is rosszul írtad a le, hogy töm be.

(#41) MK VII

Kizártnak tarom. :D Nehogy már olcsóbb legyen mint amikor megjelent a 970. És ez még gyorsabb is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40) Hamuuuu válasza MK VII (#17) üzenetére


Hamuuuu
tag

Igen,hasonló árakat olvasta, több küldöldi fórumon (reklámozni nem akarok).Most olvastam viszont egy magyar oldalon ahol azt irták,hogy június 10-én kerül majd boltokba az 1070-s, viszont jóval szerényebb árcímkével, ami 110.000 forint körül lesz.

[ Szerkesztve ]

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#41) MK VII válasza Hamuuuu (#40) üzenetére


MK VII
veterán

Legyen igazad... :)

(#42) djculture válasza MK VII (#22) üzenetére


djculture
félisten

Ez a dollár euro átszámolás vastagon fedezi az áfát is, de igy se lesz olcsó ilyen 130 körül lesz a founder, 100 körül a sima később. 970 árán árulják annak is igy alakult a dolláros ára.

[ Szerkesztve ]

(#43) mlinus válasza djculture (#42) üzenetére


mlinus
őstag

970 $329ről indult, ez $379ről.

(#44) MK VII válasza djculture (#42) üzenetére


MK VII
veterán

Kb. 35 forint a különbség a dollár és az euró közti árfolyamban. Aligha fedezi a 27%-os magyarországi áfát..
De ok. Elfogadtam.. Valszeg picit túlszámoltam csak szerintem koránt sem lesz olyan olcsó itthon a 1070..

[ Szerkesztve ]

(#45) Ren Hoek válasza aok1 (#38) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tehát nem tudod megindokolni, hogy miért égsz a vágytól a GDDR5X iránt. Mert szexinek találod az X-et a nevében? :D

Az a probléma, hogy a HBM2 úgyis kitapossa a belét a GDDR5X-nek és a GDDR5-nek is. Szerintem nincs igazán nagy jelentősége ezen a szinten, hogy mi van rajta.

Egyetlen indokot lehetne felhozni... hogy a jövőben DX12 alatt nagyobb memória sávszélre lenne szükség. Elviekben... Ahhoz, hogy elterjedjenek az ilyen stratégiai és esetleg FPS játékok viszont inkább az kéne, hogy minden kártyára HBM2.0-át rakjanak. Ez az ami nem idén, se nem jövőre lesz. (Főleg az elterjedésre gondolok)

Tehát szerintem a jövőállóság szempontjából teljesen mindegy, hogy GDDR5 vagy X van rajta. Ha HBM kell, akkor vegyél Fury-t.

[ Szerkesztve ]

(#46) djculture válasza MK VII (#44) üzenetére


djculture
félisten

Majd meglátjuk minden estre a 200-ból már evga 1080-at veszel abban biztos vagyok. Mondjuk még ez csak az első fecskék utána lehet lesz ti verzió meg egyebek. Én az 1060-asra várok inkább. 100 a max amit adok egy vga-ért már az is sok mert 1 év az élete és szabadulsz meg tőle míg ér valamit. Egész pc-ből a vga avul el leghamarabb

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza MK VII (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Hogyhogy nincs? Kijönnek új termékekkel és csak az egyikre jut a másikra nem? Elég röhejes kifogás.. Itt teljes mértékben az látszik, hogy szándékosan visszatartják a technikai fejlődést.."

Inkább az látszik, hogy az újabb technológiájú memória egyelőre drága (kereslet-kínálat, méretgazdaságosság, K+F szavakra keress), ezért az nVidia úgy döntött, hogy a kisebbik nagy kártyára nem éri meg rárakni.

Természetesen szó sincs arról, hogy szándékosan visszatartanák a technikai fejlődést.

"Tudom tudom.. El kell adni a sokéves készleteket.."

Elég rosszul tudod. Azt hiszem, éppen egy iPhone SE topicban írtam le, hogy manapság szinte semmit nem gyártanak készletre. Egy Apple meg aztán főleg nem, csak úgy mellesleg.

Tényleg nem tűnik fel, hogy ha valaminek beszűntetik a gyártását, az milyen hamar eltűnik a polcokról?

[ Szerkesztve ]

(#48) gV válasza Ren Hoek (#45) üzenetére


gV
őstag

én mondanék 1 lehetséges indokot a G5 ellen: mivel 8GHz-en fognak járni az kb a vége is nekik (zero OC), persze ne legyen igazam.

(#49) atok666 válasza aok1 (#38) üzenetére


atok666
őstag

Ugye csak viccelsz...

...formályában... au

Atok

(#50) Yutani válasza aok1 (#38) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem jó neked a GDDR5-ös 1070? Egyszerű a megoldás: ha nem tudsz nélküle élni, nyisd ki jobban a pénztárcát és tedd le a lóvét az 1080-ért!

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.