Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

Sok jó tranzisztor kis helyen is elfér. Még akkor is, ha 150 milliárdan vanak.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ennek a felhasználási területe nem világos teljesen, de majd gondolom a mainstream piac is idővel kap ezekből az ujitasokbol

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) westlake válasza Graphics (#2) üzenetére


westlake
félisten

És akkor ennek? :D

Viszont az a 300W elég "meleg". 16nm-en nekem az igen soknak tűnik. Kíváncsi lennék, hogy miből adódik. Gondolom akkor a következő TITAN sem 250W-os lesz.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4) berVi


berVi
senior tag

Hat nem tudom, ezek az arak eleg szurrealisak. Mondjuk mindig azok is voltak. Perpill 50 TFLOPS-ot ossze lehet dobni 15 ezer euro-bol szerverestol mindenestol (ebbol 8k a GPU, amit kesobb le lehet cserelni a soron kovetkezo Pascal-os Titan-re feltehetoleg ujabb 8-10k euroert), nem teljesen vilagos, hogy ki vesz ilyeneket ennyiert.

[ Szerkesztve ]

(#5) velizare


velizare
nagyúr

abu, ez az nvlink mennyire igényel exkluzív drótozást? megint eljön az az időszak, amikor a gpu gyártók chipseteket is gyártottak az alaplapokra, hogy működjenek bennük a kártyáik?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szerver ára jöhet havi rendszerességgel, adok szlaszámot ;]

Ennyire jól áll a tudományos világ CUDA-s progikkal, hogy nagy tételben, keményvalutáért veszik 100mrd-számra a zöldektől a tranyókat?

#4: gondolom ez inkább attól függ, hogy az adott kutatócsoport, aki ezeket veszi, melyik nyelvre van inkább ráállva. Egy CUDA->OpenCL átállás nem kismiska, simán a fent említett 100e dollárocska többszörösébe fájhat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Kristof93


Kristof93
senior tag

Az a 10,6 tflops nem valami nagy eresztes. A Fiji 8-9-et tud, a dupla gpu-s firepro pedig 14-et 300 wattbol.

(#8) füles_ válasza westlake (#3) üzenetére


füles_
őstag

Én is ezt írtam a VS topikba,de az ottaniak szerint nem sok a 300W

(#9) berVi válasza t72killer (#6) üzenetére


berVi
senior tag

En nem hiszem, hogy annyira kapkodnak oket, inkabb csak mutatoba van. Mi anno a Quadro VCA-t nezegettuk, de 3x aron egyszeruen semmi ertelme ilyenre kolteni IMO.

(#10) berVi válasza t72killer (#6) üzenetére


berVi
senior tag

A nyelvnek nem sok koze ehhez, akarmilyen GPU-t pakolhatsz bele, az AMD meg olcsobb is, mint az NV.

(#11) westlake válasza füles_ (#8) üzenetére


westlake
félisten

Persze, hogy a pirosaknál nem sok. A zöldeknél az.

#6: Nem is gondolnád, de ezeket [LINK MODERÁLVA] (van itt szűrő, látom) a videókat is NVIDIA-val kódolják. Sok helyen lehet a komolyabb kártyákat használni. Ne mindig a WoW-ból induljunk már ki.

#7: Várjuk ki a végét...

[ Módosította: #65675776 ]

Play nice!

(#12) lkandris válasza Graphics (#2) üzenetére


lkandris
tag

VFX render farm, Large-scale Computer Vision processing, machine learning, data mining stb.

Mindenhová jó, ahol egymásra minimálisan dependáló óriási adatcsoportokra fut az algoritmusod. A képfeldolgozás ennek pont egy tipikus esete, oda nem is kell mindig a duplapontosság, így 16 biten 21 TFLOPS-od van kártyánként.
Tegyük fel éppen csinálsz egy (nyugati mércével) közepes költségvetésű filmet, megveszed a DXG-1 szervert 8db P100-al megpakolva, hozzá hivatalos support, minimális helyigény és van ~170 TFLOPS-nyi számítási kapacitásod.

Nyilván DIY módban olcsóbb lenne, de ahhoz meg kell fizetni az üzemeltetést is.

[ Szerkesztve ]

(#13) lkandris válasza lkandris (#12) üzenetére


lkandris
tag

Elírtam, szimpla pontosságnál 32bited van, ott csak 10 TFLOPS-od lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Abu- tudnál írni valamit erről az NVLinkről ?
El akarják hagyni a PCi-Ex csatolót?
Tehát lényegében a jövőben ha ez leszivárog akkor márkához veszünk alaplapot ?
Ez már AGP nél se így volt most minek felrúgni ?
Vagy csak én vagyok szűklátókörű, és kell az a szintű kommunikáció a kártyák közt ?
Illetve mi erre a pirosak megoldása?

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#15) berVi válasza HalasKYO (#14) üzenetére


berVi
senior tag

Ugyanazert, amiert CUDA van, G-Sync, LightBoost, stb. van :) NV jobbantuggya...

(#16) Malibutomi válasza HalasKYO (#14) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem szivarog, ez csak szerverekhez van.

(#17) Bucsi13


Bucsi13
tag

Aki (cain69, HalasKYO) az NVLink mi szintünkre "leszivárgásától" tart, azoknak ajánlanám ezt és ezt, esetleg ezt a ph!-s hírt újraolvasásra.

A lényeg az, hogy az Intel nem lesz olyan hülye, hogy belerakja a saját processzoraiba az NVLinket, nekik az nem érdekük. Az AMD pedig ha épít is, majd a saját megoldását, de azzal is az átlagos piac fölötti szegmensekbe megy. Nekünk még jó darabig elég lesz a PCIe 3.0, főleg hogy jövőre] már a 4.0 szabvány is kész lesz.

[ Szerkesztve ]

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#18) Laza...


Laza...
addikt

Én max pasziánszozok, kell ez nekem? :DDD ;] :P

Never give up!

(#19) #70516736 válasza Laza... (#18) üzenetére


#70516736
törölt tag

Ha 8k 3D- ben nyomod akkor igen :P

[ Szerkesztve ]

(#20) big-J


big-J
őstag

A fury X 8.6-ja utan ez a 10.6 kicsit sovanyka. A grafikus feldolgozas teljesitmenye amugy a 32bites modot koveti leginkabb, ha jol sejtem.

(#21) Petykemano válasza Kristof93 (#7) üzenetére


Petykemano
veterán

A fiji nem jó FP64-ben.
Itt a táblázatban látható, hogy igazából a Maxwell is elég jó SP eredményeket produkált.

Ez persze nem jelenti azt, hogy egyik jobb, mint a másik, csak nehezen összevethető, mert más a felhasználási terület.

Igazából engem az érdekelne, hogy vajon ez most az Nvidia részéről megint csak egy olyan elő-ízelítő volt, mint amikor mutogatták a pascalnak hívott maxwell chipes cuccot? Vagy ez most egy valódi válasz volt az AMD eddigi Polaris bemutatóira? Eddig arról volt szó, hogy egyik cég se a nagy kártyákkal indít az új gyártástechnológián. Vagy ez most csak marketing húzás volt, hogy huhogjanak a potenciális vásárlók és már most fáradjanak a kasszához előrendeléseket lekötni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22) AAAgold válasza Petykemano (#21) üzenetére


AAAgold
senior tag

"Vagy ez most csak marketing húzás volt, hogy huhogjanak a potenciális vásárlók és már most fáradjanak a kasszához előrendeléseket lekötni?"

nekem pontosan ez az érzésem volt, ahogy végigolvastam az nvidia bejegyzését - baromi sok duma, látvány, de ez most inkább terelés, mintsem a valódi érdem felmutatása - mintha most nem lenne annyira magabiztos nvidia, ráléptek ők is az ingoványra

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#23) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

OFF:"A nagymértékben optimalizált 28 nm-es gyártástechnológiával készülő Bristol Ridge SoC APU"
vs.
"Ezt Jen-Hsun Huang nagyon kiemelte, mint valami nagy számot, de valójában az igazság az, hogy egyáltalán nem számít kiemelkedőnek, mivel például az AMD Fiji lapkájában"
(bocs)

ON: "Utóbbiról különálló formában nem derült ki túl sok adat, mivel a cég gyakorlatilag a Tesla P100-at egy teljes csomagként jellemezte."
valamelyik másik topikba valaki linkelte: https://devblogs.nvidia.com/parallelforall/inside-pascal/

[ Szerkesztve ]

-

(#24) tegbashar


tegbashar
tag

Vettem okos telefont, hátha fejleszt rajtam is valamit - eddig semmi eredmény. De még olyan Algernonos időszakos sem :(
Most meg kéne próbálkoznom egy szuperszámítógéppel, hátha Clark Kentté változtat :D

[ Szerkesztve ]

(#25) derive válasza t72killer (#6) üzenetére


derive
senior tag

A CUDA->OCL atallasnal nem is a kozvetlen ar a huzos, hanem komolyabb kodbazisnal az atalassal kiesett ido.

@HalasKYO: HPCben mindenki menekul a PCI Expresstol, destopra/workstationra jo szabvany, de a nagy megosztott memorias rendszerekbe tul nagy a kesleltetese, kicsi a savszelessege es ez a legacy mod miatt nem is fog javulni. Egy VGAn van max 32 GB RAM, de ha a 8 kartya latja egymas memoriajat az maris 256 giga ami mar egy komolyabb adatmennyiseg. Erre persze mindenki sajatot fejleszt, hogy a prociival/gyorsitoival a sajat platformjahoz lancolja a vevoket.

Petykemano Tudom, hogy a TSMC 16nme gyengebb a samuenal, de az SP es HP specifikaciok messze alulmultak a varakozasaimat. Viszont a DPt rendesen megnyomtak, 5.3 TFOLPSert jar enkik az elismeres.

Jol latom, hogy azon a kartyan egyszerre lesz HBM2 es GDDR5?

(#26) Sir Ny válasza derive (#25) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"A CUDA->OCL atallasnal nem is a kozvetlen ar a huzos, hanem komolyabb kodbazisnal az atalassal kiesett ido."

Miért, leállítják közben? :o

-

(#27) Petykemano válasza derive (#25) üzenetére


Petykemano
veterán

IGazából ha felszorzod a Kepler 1680 FP64 GFLOPs értékét a frekvenciával és a FP64 CUDA magok számával, akkor 5590 jön ki.

Ha a tranzisztorszámot nézzük, akkor ugye dupla. a 28nm és a 16FF+-nak nevezett valójában 20nm-es BEOL-lal rendelkező node között ha csak a számokból indulunk ki, nagyjából 2x sűrűség várható. És ezt hozza is: Dupla tranzisztorszám ugyanakkora die méret. A Fogyasztás meg a finfet FEOL miatt sokat javul.

Technikai csoda nincs benne szerintem, de szép, hogy összerakták. Nameg az se mindegy, hogy mi jön ki belőle. Mert ugye a Fijinél is ott van a 8GFLOPS, aztán mégse (nagyon) bír az 5.6GFLOPS-os Ti-vel.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#28) Malibutomi válasza derive (#25) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En igazabol a DP-tol sem estem hasra. Szep adat, de azert nem vagott foldhoz.
A Firepro S9170 a hawaii chippel ami mar nem mai darab tud 2.62TFLOPS DP-t. Ezt megduplaztak egy ket generacioval ujabb chippel, haromszor annyi tranyobol, fele akkora csikszelessegen.

(#29) velizare válasza Bucsi13 (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

az intelt már nem kötelezi az ftc megállapodás, hogy pcie linket rakjon a procijaiba.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#30) robertosz91 válasza Sir Ny (#23) üzenetére


robertosz91
tag

Úgy látszik nem csak nekem tűnt fel a "részrehajlás" ;]

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#31) arn válasza Malibutomi (#28) üzenetére


arn
félisten

A furynal nem gond? :) ez amolyan, sapka van rajta az a baj, ha nincs, az a baj... Majd akkor legyen hasonlo osszevetes wattokban, ha a konkurencianak is lesz hasonlo sp, dp erteke egy chipben. Meg valos bencheket varjunk, mert ezek az elmeleti flopsok baromi felrevezetoek tudnak lenni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) AAAgold válasza Sir Ny (#23) üzenetére


AAAgold
senior tag

Igen, ezek nekem is feltüntek - főleg, hogy egy másik cikk kommentjeiben pont azg kérte a szerző, ugyanmár mutasson már rá valaki, hol van a részlehajlás...

Általában kiegyensúlyozottak a cikkek, de néha átjön a szemlélet, egy fura stílus formájában, hogy egyik oldal eredménye sokkal jobban elismert ("ajnározott"), míg a másiké kevésbé ("lekezelt", "lenézett")...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#33) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Az nem úgy volt, hogy a HBM2-őt év vége felé kezdik el gyártani?
Mert akkor mit gyárt(at) az envídia? Dobozt hajtogatnak?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#34) #16939776


#16939776
törölt tag

Asztalra lesz PCI-expres 3.0/4.0 vetérlő-vel ellátott GPU ami a "legteteje lesz" vagy lesz +1 csipp a VGA-n, ami kommunikál a két szabvány között?

(#36) Fred23


Fred23
nagyúr

Érdekes, de még érdekesebb lenne egy olyan hír, hogy mikor jön max. 75W-os Pascal, és az mit is tud játékok alatt. Én pl. nem szeretnék már külön tápcsatis dedikált VGA-t, ha meg lehet oldani a kellő teljesítményt 75W-ból is; és úgy tűnik, hogy 1080p-ig ez már megoldható. Remélhetőleg a jövőben már nem is túl drágán.

(#37) #52815360 válasza Fred23 (#36) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ez lesz kb a legutolsó, ami jönni fog, szóval olyan 2017 nyár.

(#38) Malibutomi válasza arn (#31) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem gond mivel az nem professzionalis kartya es le van tiltva a DP benne. Plusz csak egyel ujabb, ugyanazon a csikszelen.
Direkt olyannal hasonlitottam ami DP-re van.
Bench leghamarabb majd jovore ha kijonnek, de nem hiszem hogy cca 10k$-os professzionalis kartyarol sok tesztoldal kozol majd teszteket.

(#33) Gróf...

A chipeket gyartjak. Aztan kell meg interposer meg memoria, es ossze is kell rakni. Nem veletlen jovo ev elejen lesz csak elerheto.

[ Szerkesztve ]

(#39) gV válasza arn (#31) üzenetére


gV
őstag

(#40) Firestormhun válasza gV (#39) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Vannak fotók is P100-asokról. Legkorábbi GP100 gyártási ideje 2015 40. hét:
[link]

...

(#41) Abu85 válasza AAAgold (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Neked is és (#23) Sir Ny-nek.

Mind a két állítás kőkemény tény.
A Bristol Ridge azért nagymértékben optimalizált, mert 28 nm-en a szintén 28 nm-es Carrizo lapkához képest majdnem 1 GHz-cel magasabb az az órajel, amit be lehet állítani 15 watton, plusz nő a PowerTune hatékonysága. Ezt csak úgy lehet elérni, ha a HPL és a HDL további optimalizálásra kerül.

A másik állítás is kőkemény tény, mert gyakorlatilag úgy van kiemelve 14 MB-nyi regiszterre vonatkozó adat, mintha valami őrületesen nagy szám lenne, ami igazából teljesen érthetetlen annak a ténynek az ismeretében, hogy a Fijiben 16 MB-nyi a regiszter. Persze elhiszem, hogy ez az olvasók 99,99*%-ának ezek a tények nem ismertek, de nekem azok. JHH fél percig tapsoltatta a 14 MB-ot úgy, hogy nem is ez a legnagyobb szám ezen a területen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) AAAgold válasza Abu85 (#41) üzenetére


AAAgold
senior tag

Saját magukhoz képest mit jelent a 14mb regiszter?

Amúgy én jóhiszeműséget feltételezek, de ebben az esetben kicsit erős volt a kontraszt - peace...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#43) #85552128 válasza Abu85 (#41) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az az 1 GHz is olyan "mintha valami őrületesen nagy szám lenne" pedig tudjuk, hogy eddig sem magával az órajellel volt a gond...
Magukhoz képest előrelépés mert nyilván az óraelemelkedés hoz +teljesítményt, de a konkurenciához képest nem, ahogy az nVidia esetében is (bár overall az lesz). A különbség az, hogy a másik cikkben nincs ilyen "gúnyosan" kiemelve a konkurencia, vagyis az, hogy az Intelnek már van ilyen teljesítményű procija.

Bár nem lenne nVidiás cikk ha ne lenne benne valami hasonló megjegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#44) Simid válasza Abu85 (#41) üzenetére


Simid
senior tag

Nem kötekedésből, de részrehajlás nem egyenlő a hazugsággal. Senki nem mondta, hogy nem igaz amit leírsz. Részrehajló lehet valaki úgy is, a tények felét elhallgatja vagy teljesen helytálló ugyan amit leír, csak nem a megfelelő helyen vagy formában teszi. Főleg ilyen helyzetben, amikor sokkal jártasabb vagy a témában mint az olvasóid túlnyomó többsége.

Nekem pl ebből az jött le, hogy ha az NV eddig jóval kevesebb regiszterrel is hatékonyabb volt mint az AMD, akkor most még inkább az lesz. :)

Ja igen! Biztos sokkal kevesebb ilyen kritika érne, ha mondjuk - legalább néha - a fantasztikus AMDs CPU javulásokról szóló híreknél (+1Ghz, még alacsonyabb fogyasztás stb.) is megjegyeznéd, hogy "amúgy azt az Intel már két éve elérte".

[ Szerkesztve ]

(#45) arn válasza Malibutomi (#38) üzenetére


arn
félisten

ok... akkor firepronal nem gond? almat kortevel. egyaltalan nem rossz ertekek azok, hogy mindkettoben eros. akkor tudjuk meg, hogy mennyire jo ertekek e ezek, ha latjuk az amd sp/dp kartyajat - ez duplaja a korabbi hasonlo amd kartyanak, mostanaban nem nagyon latunk ekkora ugrasokat. ket alacsonyabban jaratott tdpju gpu valszeg gyorsabb lenne - legalabbis elmeleti flopsban :)

Tesla K40 - Kepler GK110B - 235w - 5040/1680 GFLOPS
Tesla M4 - Maxwell GM200 - 250w - 6844/214 GFLOPS
Tesla P100 - Pascal GP100 - 300w - 10600/5300 GFLOPS

FirePro S9150 - Hawaii XT - 235w - 5070/2530 GFLOPS
FirePro S9170 - Grenada XT - 275w - 5240/2620 GFLOPS
FirePro S9300 - 2× Fiji - 300w - 13900/800 GFLOPS

a masik, hogy a terulet jelleget figyelembe veve, egyaltalan nem szamit az altalanos teljesitmeny, hanem az, hogy az adott alkalmazas implementaciojaban melyik jobb. ha vki ilyet vesz, nem fogja 20 fele programmal hasznalni. absz semmitmondoak ezek a szamok, amig nem latjuk eloben mit tud.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) Abu85 válasza AAAgold (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt, hogy visszatértek azokhoz az értékekhez, amelyeket a Ferminél használtak. Valójában azért nem szokás összesített regiszterfájllal előállni, mert marhára irreleváns érték. Tök lényegtelen a teljes lapka működése szempontjából. Ami lényeges adat az az egy shader processzorra levetített regiszterterület. Ebből a szempontból így alakulnak az architektúrák:
Fermi: 4 kB
Kepler1/2: 1,33 kB
Maxwell1/2: 2 kB
Pascal: 4 kB
GCN1/2/3: 4 kB

Általában a teljes regiszterterületet akkor szokás kiemelni, hogy ha az az iparágban a legnagyobb, de az NV még csak ezt sem mondhatja. Minden más esetben egy marketingtrükk az egész, hátha papagájok írják a cikket és ellenőrzés nélkül átveszik a bullshitet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) wattafaka


wattafaka
senior tag

Ez lesz az alapja az NVIDIA DXG-1 szerverének, amelybe például nyolc darab Tesla P100 szerelhető. Ilyenkor az egész nyolc GPU-s tömb négy darab PCI Express átkapcsolóhoz lesz kötve, és ezekkel az átkapcsolókkal lesz összekötve a két Intel Xeon processzor.

Ezen már biztos futna a Crysis 3 :D

(#48) AAAgold válasza Abu85 (#46) üzenetére


AAAgold
senior tag

Köszi a választ.

Nem tűnik rossz cuccnak ez, csak nem stimmel a marketing, kissé bizonytalan nvidia ezúttal...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#49) Abu85 válasza #85552128 (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tegyük hozzá, hogy az AMD titkolja az órajelet. Csak azt emelték ki, hogy 56%-kal nő a teljesítmény az FX-7500-hoz képest ugyanakkora fogyasztás mellett. Az órajel az én adatom, hogy nem csoda történt.

Elárulom, hogy működik a marketing, mert napi szinten beszélek az erre kiképzett PR-osokkal. Az egész arra épül, hogy az IT sajtó felhígult, vagyis ma már nyíltan be lehet vállalni olyanokat az előadásokban, hogy 150b XTORS, meg 14 MB RF, mert a cikkek 99%-át papagájok írják, akik nem néznek utána, hogy ezek a számok valóban jók-e. Egyszerűen csak leírják, hogy ezek mérhetetlenül nagy számok. De ha valaki utána is néz, és ír valami összehasonlítást, akkor majd lesznek fanok akik elintézik, hogy ehhez nem volt joga, mert ez aláássa a marketingtörekvést. És ezt most általánosan írom.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) edari válasza Abu85 (#49) üzenetére


edari
őstag

Ezzel magyarázod az elfogultságodat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.