Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) TTomax válasza Sinesol (#600) üzenetére


TTomax
nagyúr

Beszél össze vissza...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#602) kekegsm válasza Sinesol (#600) üzenetére


kekegsm
őstag

olvasd el újra, értelmezd.

Monitorról beszéltem, hogy az kerülne 150ezerbe, ha a mostani monitorom minőségi szintjét szeretném, mint a NEC 20WGX2 Pro -m...

(#603) Sinesol: monitor és monitor között van ám különbség...

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#603) Sinesol válasza kekegsm (#602) üzenetére


Sinesol
veterán

Értelmeztem, de akkor sincs értelme, magyarazd mar el hogy jön ki a 150 k ha ugyanazt akarod minösegben? Veszel egy monitort meg egy vga-t kijön az egész 80-90böl.

Szerk: ja ertem, hogy a monitorra értetted, hát azt én honnan vágjam? Játékokról volt szó, az 1680*1050-ről Full Hd-ra váltásról...
Minőség alatt azt hittem arra gondolsz, hogy FullHdban is megtartod ugyanazokat a beállitásokat amikkel eddig játszottál és ott már erösebb vga kell ugyanahhoz. :)
Monitorok közt persze hogy van különbség, de van ami feleslegesen drága, nekem egy 27"es Asus WQHD van ez is szép, de alig 160 volt, Eizoban ugyanez lehet a duplaja, persze elismerem szép de nekem kicsit tularazott. Egyedül munkara éri meg annyit adni egy monitorra.

[ Szerkesztve ]

(#604) Gainka válasza kekegsm (#599) üzenetére


Gainka
őstag

De segíts utánnanézni. Mennyibe kerül most egy 460, 560 / 560Ti, 6850 vagy 6870?

Ezek a régi, nem best buy, hanem nép kártyák :DDD

(#605) kekegsm válasza Gainka (#604) üzenetére


kekegsm
őstag

Képzeld felfogtam. Egyébként a népkártya és a best buy ugyanaz. az FPS/Ft királykártyák, na azok nem ugyanazok. De sajnos most nincs áruk, úgyhogy a GTX 960 témakörében elég nehéz összehasonlítási alapként kezelni őket.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#606) gbors válasza kekegsm (#599) üzenetére


gbors
nagyúr

nem, a launch árakon ez a helyzet:
- GTX 460 1GB (= GTX 285): 229 USD
- GTX 560 (= GTX 470): 199 USD
- GTX 660 (= GTX 570): 229 USD
- HD 6850 (= HD5850): 179 USD

a jelen áraknak pedig semmi jelentősége, a megjelenéskori értékről van szó, ahogy a 960-nál is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#607) kekegsm válasza gbors (#606) üzenetére


kekegsm
őstag

én nem a launch árakat nézném a helyedben, azok mindig torzak, inkább a +3hónap, mire helyreáll az egyensúly.

Értem én mit akarsz mondani. Nincs is ezzel gond. Szerintem elkalandoztunk, csavarhatnánk itt a témát még egy ideig. Térjünk vissza arra, hogy megéri e az árát a GTX 960.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#608) Gainka válasza kekegsm (#607) üzenetére


Gainka
őstag

gtx 660 gtx 660

2012 09.14.

szinten gtx 660

2013 06.-tól még mindig bő 50 felett.

Ha megnézzük a gtx 660 sem kezdett sokkal alacsonyabb áron.

[ Szerkesztve ]

(#609) BookerDeWitt válasza kekegsm (#597) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Egyébként valahol igaza van a kollegának! Jó nem ebben a formában,de a jelenlegi gyenge forint mellett nagyon nagy létjogosúltsága van a használt piacnak! Tudom,hogy új kártyákról van szó,de azért lássuk be nem egy olyan kártya van eladó,ami alig pár hónapos és olyan áron van ,mint a gtx960!Teljesítményben meg nagyságrendekkel felette! Azért úgy is megvan a majdnem 2-3 év garancia! Szóval érthető a kommentje!

(#610) jedis válasza kekegsm (#597) üzenetére


jedis
senior tag

Hát szerintem egy 2.5 hónapos kártya, amire van még 2 év 9.5 hónap garancia, még újnak mondható ! Pl. a Sapphire kártyákra alapból csak 2-őt adnak, akkor azok már a originanl-ba is használtak ? ( poén :D )

Azért készítettem ezt a hálálkodó "pósztert" a zöldeknek, mert pl. az Ipon-os árgrafikonokon simán látszik, hogy a sima 290-esek olyan 120 körül mozogtak még 2014.11.20 körül ! Onnan kezdtek mélyrepülésbe, természetesen a GTX970-es 110-es nyitóára miatt ! Most olyan 90-100 körül mozognak a 290-esek ! A tagunk, gondolom 90-ért vette meg anno decemberbe, de két hónap után mégis váltott ( igaz nem mondta mire, de gondolom 970, vagy 980-ra ) ! Így sikerült 70-ért megvenni ! Őszintén 90-ért én sem vennék, mivel 100 felé már 970-es van, de 70-ért nem tudtam otthagyni, főleg hogy Asus DirectCU2-es ! :D

Mondjuk én meg egy ilyet hajtok, szóval nem árt a 4GB VRam hozzá ! :)

LG 29UM65-P

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#611) KAMELOT válasza kekegsm (#577) üzenetére


KAMELOT
titán

Sajnos ez drága lett! Teljesítménye jó, de drága!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#612) gbors válasza kekegsm (#607) üzenetére


gbors
nagyúr

ez a +3 hónap csak itthon létezik, külföldön akkor változik a launch ár, ha változik a saját vagy a konkurens paletta. (esetleg ha szar a sales, de ez kevésbé jellemző)

a kérdésre a válasz kettős:
- egy ilyen kártyát én elvi alapon nem vennék meg. fogyasztói társadalom van, meg minden, de a hülyének nézést nem jól viselem.
- amúgy sem éri meg. én inkább vennék 760-at - kicsit lassabb, de kiegyensúlyozottabb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#613) Geresics válasza kekegsm (#587) üzenetére


Geresics
addikt

Értem én, hogy bizonyos hőfok felett indul el, de mégegyszer kérlek olvasd el, hogy mit írtál:
A legtöbb 960 ventije el sem indul normál játék mellett.
Nem kötekedni akarok, de ha egy normál játék nem hajtja meg annyira nálad "a legtöbb 960"-ast, hogy a ventije el sem indul, akkor én csak arra tudok gondolni, hogy
- a normál játék alatt a pasziánszt érted, vagy
- nagyon durva CPU-limited van, vagy
- nem ezt akartad írni, vagy
- (ne vedd bántásnak, de) kamuzol.
Ráadásul kicsit fura, hogy úgy írsz egy pár napja megjelent kártyáról, mintha már jó ideje hajtanád több változatát is. Persze lehet, hogy csak én olvastam rosszul a hangsúlyt... :B

(#606) gbors
HD 6850 (= HD5850)
Nem szeretnék okoskodni (de megteszem ;] ), de az 5850 eredetileg erősebb volt, mint a 6850. Az AMD a HD6xxx szériánál váltott a számozási szokásain. :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#614) jedis válasza Geresics (#613) üzenetére


jedis
senior tag

Hát ennél a résznél nekem is kikerekedett a szemem :D :D :D Ha játékok alatt áll a venti, akkor mikor megy ??? :U :U Jahhhh ! Ha véletlenül Furmark-ra vetemedne a delikvens !!!! Már értem ! :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#615) ezmiez36 válasza DigitXT (#573) üzenetére


ezmiez36
csendes tag

(#573) DigitXT , TTomax (#571)

Szerintem többféleképpen lehet ezt nézni. Ahogy te számolsz átlagot az függ a szám konkrét értékétől, ez más területeken ésszerű lehet, de itt nem a legkézenfekvőbb megközelítés.
A videókártyák esetében nem szokták beleszámítani az fps konkrét számértékét, minden játék/teszt %-os különbsége azonos mértékben nyom a latba. Azaz a tesztek %-os különbsége számít csak eltekintve a konkrét fps számtól, azonos súlyozással.
Nem mondom hogy ez a legigazabb számítási módszer, mert sok mindent bele lehetne venni, de ez az általánosan elfogadott.

Elméleti példa:
100 fps vs. 101 fps ~ +1%
100 fps vs. 101 fps ~ +1%
100 fps vs. 101 fps ~ +1%
1 fps vs. 2 fps ~ +100%

-Konkrét értékes megközelítéssel: 305 fps/301 fps=1.013 -azaz a rendszer 1%-os pluszt mutat.

-Azonos súlyú megközelítéssel: 103% /4= 25.75% -azaz a rendszer 25.75%-os pluszt mutat.

Látni hogy a két megközelítés erősen eltérhet egymástól.

Mint mondtam sok tényezőt bele lehetne venni a számításba, máshogy súlyozni, de ha ezek közül kéne választani akkor az azonos súlyozás (25.75%) helyesebb (szerintem).

ezmiez36

(#616) ezmiez36 válasza ezmiez36 (#615) üzenetére


ezmiez36
csendes tag

Szerk: Még logikusabb, ha azt mondjuk hogy XY játékban semmit sem hoz Z játékban meg igen.
( Bonyolult ez. )

ezmiez36

(#617) kekegsm válasza Gainka (#608) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha megnézed azt az első két kártyát, a launch után 3 hónappal estek 10%-ot kb.

Aztán háromnegyed év alatt beállt az ár.

Azt nem várhatod, hogy féláron adják pár hónap múlva

(#609) SoapMacTavis : Összehasonlíthatatlan a használt piac az újjal. Egy-egy kártya esetében személyes döntés alapján tudod összehasonlítani, de egészében a piacot nem.
Pl mitől lehet az, hogy 1-2-3 hónapos kártyák, általában felső ktegóriás kártyák, a középkategória árain mennek a hardverapróra. Persze jó indok, hogy megszorult anyagilag, meg kapott kettőt karácsonyra, de nagyon sok esetben azért, mert megküldte a régi idétlen tulaj, aztán maradandó károsodást szenvedett.
(saját és ismerősi és munkahelyi tapasztalat. Meghajtja a kártyát +30-40%-al a kis 13 éves szupertunerturbogamer, aztán lehet, hogy nem döglik ki a kártya, de majd hozza a kis fehér pöttyöket, meg fekete égboltot, meg hasonlókat. Dolgoztam Írországban szervízközpontban, ahova sok ilyen videókártyát visszaküldtek. Tesztgépbe betesz, tesztszoftver (gyártói) lefut, aztán kiderül, hogy a gyári 1000MHz helyett 1600MHz volt a csúcs. Mert a kártya eltárolta. Aztán panaszkodik a kedves ügyfél, hogy milyen szemét a szervíz, mert nem fogadja el garanciának.)

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#618) kekegsm válasza jedis (#610) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem mondtam, hogy rossz vétel volt, de nem összehasonlítható igazából.
Meg nem is általános, hogy ennyiért dobálják az ember után ezeket a kártyákat.

(#611) KAMELOT: nem drága. Pont annyi az ára, amennyinek kell lennie

(#612) gbors: Én úgy nézem ezt a kártyát, hogy a GTX760 kisfogyasztású,de Ti változata. Ha most kellene vennem, valószínüleg 760-at vennék, de ha 2-3 hónap múlva, akkor inkább ilyet. De majd nyár végére van tervbe egy komplett új gép, szerintem (remélem) addig lesz GTX950 vagy GTX950Ti. Nekem elég az 1.764.000 képponthoz...

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#619) DigitXT válasza ezmiez36 (#615) üzenetére


DigitXT
félisten

de ez az általánosan elfogadott
Soha, sehol nem láttam még ilyen számítást, de biztos általánosan elfogadott.
(Azon kívül, hogy értelmetlen is.) Na jó, egy helyen mégis láttam, amikor pl. a
választókerületeket (!) kell úgy optimalizálni, hogy hiába van az egyik oldalnak
abszolút értékben több támogatója, mégis a végeredményben a másik nyerjen.
(Vagy ha ez nincs így, hát nagyobb arányban nyerjen, mint a támogatottsága.)

A konkrét példádban meg azt mondani, hogy átlagban 25%-kal gyorsabb, nos:
lehet, hogy neked ez tetszik, de hogy helyesnek nem mondanám, az ziher.:O
Már csak azért sem, mert így tetszőlegesen el lehet torzítani az eredményt.:)

Most arra hegyezted ki, hogy mennyivel jobb, de simán meg lehet fordítani is...
Elég ha csak az utolsó példában 2 vs. 1-et számítasz, az mindjárt -50%, s bár
"észrevehetetlen" különbség, gyönyörűen eltorzítaná a képet... Remélem érted.

Ui: arról nem beszélve, hogy a szélsőségeket jobb eldobni normális átlagból is,
hiszen az 1 vs. 2 fps mindkét esetben diavetítés: nem "videokártya mérőszám".
S ugyanígy mondhatjuk, hogy ha valaki a fix 60 fps érdekel, akkor nem nagyon
tudja értékelni az olyan mérést, ahol 600 fps magasságában vannak a számok.
(Legyen ott akármekkora eltérés is, ha soha nem fogja így használni a kártyát.)

(#620) gbors válasza Geresics (#613) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, ezért is az 5850-nel tettem párba a kisebbik Barts-ot. valóban gyorsabb volt az 5850 valamivel, de csak pár %-kal.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#621) kekegsm válasza Geresics (#613) üzenetére


kekegsm
őstag

Olvasd el a teszteket az interneten. Fehéren-feketén meg van írva.

Vagy itt ez a videó: https://www.youtube.com/watch?v=TmKbQyC5Jww

A teszt elindulása (0:37) után két perc tíz másodpercel később indul el a venti. Addig passzívban ment.

És egy normálisan megírt játék legnagyobb része nem annyira terheli meg a kártyát, mint egy ilyen tesztprogram.

Persze ehhez sok minden kell, pl egy jól szellőző ház, meg olyan program is. Gondolom a CoD:MW3-ban, ahol hirtelen rádugrik 1024 ellenfél, ott jobban hajtja. Meg az optimalizálatlan AC:Unityben is tuti.

De neten volt aki írta, hogy egy Antec One házban, passzív táppal, HR22 passzív CPUhűtővel játszik CivilizationV-el, és az új GTX960-a egyszer sem indított ventit tizenpáróra játék alatt. Erre írta valaki, hogy neki WarThunder alatt volt hasonló élménye, egyetlen egyszer indult el neki a venti többórányi játék után.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#622) kekegsm válasza Geresics (#613) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha esetleg félreérthető lettem volna: Normál játék mellett azt értem, amikor a játék nem maxon hajtja a kártyát. Egy átlag játékban azért az idő nagy részében nem 100%-on van kihasználva a kártya, csak akkor megy maxra, amikor pl sok ellenfél van a képen, vagy egy csomó űrhajó egyszerre száll fel, vagy egy erdőbe csatangolsz, ahol minden egyes levél millió fraktálból áll össze

Mint ahogy pl ezen a grafikonon is látható egy ilyen:

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#623) yodamester10 válasza kekegsm (#622) üzenetére


yodamester10
őstag

Szerintem csak trollkodtak a srácok ;)
Felesleges bizonygatni ezt az új fricsőrt,mert mindenki tudja aki jártas ebben a témában,hogy az új nvidia sorozat NEM ref. kártyái ilyenek.Most adtam el a strix 750Ti-t és az is ilyen volt.

(#624) kekegsm válasza yodamester10 (#623) üzenetére


kekegsm
őstag

Igen, de ami a régebben a Strix kiváltsága volt, most szinte az összesbe belekerült.

Ez egyébként akkor gyártói ficsőr, nem nvidia, ezek szerint?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#625) yodamester10 válasza kekegsm (#624) üzenetére


yodamester10
őstag

Amit láttam már az Msi,Giga,Asus gondolom egymást másolják aminek mi csak örülünk :D

(#626) mghltm válasza kekegsm (#624) üzenetére


mghltm
addikt

a modernebb vga-k kozul ( utobbi ~5 evben ) ugy tudom a strix volt az elso, ami felpassziv jellegu, utana persze beszallt a palit / msi / egyeb gyarto is

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#627) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól lemaradtam a tesztről, épp netnélküli szabin voltam:)

Szóval érdekes kis kari lett ez, de valahogy túl nagynak érzem a lépcsőt a GTX 750 ti és ennek az ára közt. A 128bites buszával SzVSz ez a kari a 750 ti leváltója, és ahhoz mérten illenék árazni (750=130$ - akkor a 960-at 160$ környékén kéne osztogatni) - de egyelőre erről nincs értelme beszélni, majd helyrerázódnak az árak.

Gyakorlatilag ár/teljesítményben semmi újat nem mutatott a GTX 760-hoz képest, aminek fél éve 60kFt körül lézeng az ára.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#628) Geresics válasza kekegsm (#622) üzenetére


Geresics
addikt

Na, akkor a baj lehet, hogy bennem van, de ha a VGA nem megy 100%-on, akkor ott CPU limit van. A VGA szerintem 100%-on kell, hogy menjen játék alatt, és ennek magas FPS lesz az eredménye, és az általad említett extra terhelés esetén a VGA ugyan úgy 100%-on megy, csak épp kevesebb FPS-sel.
Persze, ha limitálod a max.FPS-t, akkor ez a képlet bukhat...
Ja, játék alatt olyasmire gondolok, ami indokolja a GTX960 kártyát, mert ha pl. a KOTOR a tesztjáték, akkor tényleg elhiszem, hogy passzívban megy a VGA akár órákon keresztül is, de egy Far Cry 4 esetén már kizárt (kivéve CPU-limit természetesen)...
:R

(#627) t72killer
őőő... a GTX960 miért nem a GTX760 utódja? :F

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#629) t72killer válasza Geresics (#628) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a GTX960 miért nem a GTX760 utódja?"

Mert alig 8%-ot vert rá. "Utód"-nak olyan karit hívnék, amire az elődöt érdemes lecserélni, azaz lényeges teljesítménybeni ugrást produkál. Pl a 970-et joggal nevezhetjük a 770 utódjának, lévén kb 35%-kal jobb nála (bónuszként jön még a jobb tuningolhatóság és alacsonyabb fogyasztás).

#631: hja, a 960-nál sztem elég sokszor fog gyilkolni a 112GB/s memsávszél :( Mondjuk értem Nvidiáékat, 192bites busszal már túlságosan megközelítette vona a 970-et, amiből még jókis $$-t akarnak fejni mielőtt az AMD lép.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#630) kekegsm válasza mghltm (#626) üzenetére


kekegsm
őstag

Köszönöm, hogy megosztottad velem ugyanazt, amit én írtam, csak átfogalmazva

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#631) BiP válasza Geresics (#628) üzenetére


BiP
nagyúr

Kiegyensúlyozatlan kártyánál vagy játékmotornál CPU-limit nélkül is előfordulhat, hogy nem megy maxon a kártya. (pl. a textúrázók megszakadnak, a shaderek meg unatkoznak)
Vagy ahol a memsávszél korlátoz be.
Vagy ahol pl. fix 60fps limit van, de a kártya tudna többet is.

Szóval ne fogjunk mindent a CPU-limitre.

-
A számozástól eltekintve én is inkább 750Ti utódnak érzem a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#632) kekegsm válasza Geresics (#628) üzenetére


kekegsm
őstag

Rosszul tudod. Mondjuk ha nem látsz mást éppen, mint a távoli kék eget, akkor miért menne 100%-on a kártyád? Hogy kirajzolja a kékséget 65535 FPS-el? Felesleges. Annyit dolgozzon a kártya, amennyit kell. Monitornak is van FPS limitje ugye, egy átlag monitor 60Hz, nem tudnánk mit kezdeni mondjuk 250FPS-el...

Azt viszont jól tudod, hogy a GTX960 a 760 utódjának tekinthető, nem a 750Ti utódjának. De nem teljesítményoldalról utód inkább, hanem fogyasztás oldalról.

Mint hogy a Haswell proci sem ver hosszokat az IvyBridge procikra, viszont jobb a teljesítmény/fogyasztás mutatója. Ennek csúcsa a CoreM, ami egy normális asztali teljesítményt hoz egy tabletproci fogyasztásával szinte. Ugyanez az irány a Maxwell-es nvidiáknál is.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#633) DigitXT válasza kekegsm (#632) üzenetére


DigitXT
félisten

egy átlag monitor 60Hz, nem tudnánk mit kezdeni mondjuk 250FPS-el...
Attól még Vsync nélkül ki fogja rajzolni ennyiszer (tearing), és dolgozhat a kártya.
Mondhatjuk, hogy feleslegesen (az eget nézve jogos:D), de multis FPS játékosok
szerintem hamar hőbörögni kezdenének, ha limitálnád őket 60 fps-re. (Egyrészt a
játék motorok lehetnek bugosak: előny a magasabb fps. Másrészt alapból kisebb
az input lag, ha gyorsabban frissül a kép, persze ennek az "ára" a tearing. Kivéve,
ha van G-Sync, de amúgy az ilyen játékosok szeretik a 144Hz-es monitorokat.:K)

(#634) mghltm válasza kekegsm (#630) üzenetére


mghltm
addikt

koszonom, hogy lehetoseget adtal a kerdo mondatod megvalaszolasara!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#635) kekegsm válasza DigitXT (#633) üzenetére


kekegsm
őstag

Jó dolog ez a V/G/A-sync.

A bugos játék az legyen az idióta játékfejlesztő problémája. Az a szarság, hogy a nép simán benyeli az olyan játékokat, amik bugosak, amit egy óra alatt végigjátszol, és fizet érte rohadt sok pénzt. Tudom, vannak akik harcolnak ez ellen, de keményebben kellene ezeket szankcionálni.

"Másrészt alapból kisebb az input lag, ha gyorsabban frissül a kép, persze ennek az "ára" a tearing": szerintem ez is szinkronizálás/szarul szinkronizálás kérdése kell hogy legyen, bár lehet, hogy rosszul tudom.

"amúgy az ilyen játékosok szeretik a 144Hz-es monitorokat": aki vesz egy monitort 70+ ezer forintért, És nem azért, mert 3D szemüveggel nézi, hanem csak úgy natúrban, és max ki akarja használni a képfrissítést, szerintem nem a GTX960 szintjén fog nézelődni.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#636) kekegsm válasza mghltm (#634) üzenetére


kekegsm
őstag

Azt is elolvastad, mi volt a kérdés?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#637) Geresics válasza DigitXT (#633) üzenetére


Geresics
addikt

+1 :R

(#632) kekegsm
Normál játékról beszélek, nem ég-nézegetésről, nem pasziánszról, hanem olyan játékokról, amik igénylik a GTX960 teljesítménye körüli VGA-kat. Nem tudom másképp megfogalmazni, sajnálom...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#638) kekegsm válasza Geresics (#637) üzenetére


kekegsm
őstag

Oké, akkor máshogy mondom:

Ezen a képen:

kevesebb rajzolni való van, mint ezen:

És ha elég a kártya fél vagy harmad teljesítménye, hogy ugyanolyan minőségbe kirajzolja az első képet, mint a másodikat, akkor miért pörögjön 100%-on? Mi szükség van a 250 FPS-re, ha a monitorod csak 60 képet jelenít meg másodpercenként? Ha csak 1000 fraktált kell kiszámolnia, miért menjen 2000 fraktálszámoló? (ez utóbbi ilyen képletes dolog akar lenni, a példa kedvééért)

A felsőnél csak annyira kell menni a kártyának, hogy passzívan is bírja. Aztán beér a tank a városba, jönnek a haverok, meg a robbanások, meg a kerítések, és akkor már értelme lesz a 100% teljesítménynek, meg a pörgő, hangoskodó ventillátornak.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#639) DigitXT válasza kekegsm (#635) üzenetére


DigitXT
félisten

ki akarja használni a képfrissítést, szerintem nem a GTX960 szintjén fog nézelődni.
Nem bizony.:N

De amúgy tök jó, hogy mindent lefikázol: tán kötelező minden játékot megvenni?
Épp elég kemény szankció az, hogy szavazol a pénzeddel: nem veszel szart.:D

Az input lag kérdése meg adódik: nem tudsz másra reagálni, mint amit látsz, DE
amit látsz, azt később látod, ha két képkocka közt több idő telik el... Pl. jó példa
egy szimulátor, ahol nagy sebességgel rongyolsz a versenypályán.:) Elméletileg
sokkal pontosabban tudd az autót irányítani, ha több részletet látsz a mozgásból.

Mondjuk 360 km/h: másodpercenként 100 méter. Namost, ilyen tempónál a 60 fps
annyira elég, hogy ~1,6 métert "ugrál" az autód két képkocka közt. Nem mindegy
mikor reagálsz, mikor kezded a fékezést, mikor fordítod a kanyarra, stb. S mielőtt
előjönne, hogy az ember "nem lát többet": dehogynem. Egyáltalán nem képkocka
alapon működik az emberi látás. Nem kell hozzá mind a 60 képkockát egyenként
tűélesen érzékelned, minden részletét visszamondanod, hogy a mozgásélményed
jobb legyen nagyobb frissítésnél. Visszakanyarodva az elejére: valóban nem a 960
a célfüggvény azoknál, akik ilyen maximalitásra törekednek, ez tiszta sor.:))

Egyébként reagálva a tankos példádra: jó dolog a Vsync! De HA mondjuk nagyon
beszaggat miatta a városban (értsd 55 fps helyett 30-ra esik vissza?), akkor lehet,
hogy az ember inkább kikapcsolja... A G-sync persze más - az ezt (is!) megoldja.
Ez megint olyan felesleges vita, mint az "átlag" játékokban erősebb a 970... Átlag
játékosok meg használnak Vsync-et. S halál béna grafikán valóban nem kell venti.

(#640) kekegsm válasza DigitXT (#639) üzenetére


kekegsm
őstag

"De amúgy tök jó, hogy mindent lefikázol: tán kötelező minden játékot megvenni?
Épp elég kemény szankció az, hogy szavazol a pénzeddel: nem veszel szart."

1. Nem fikázok le mindent, ne kötekedj légyszíves! A rossz dolgokat leszólom, az igaz. De nem mindent, csak a rosszakat.

2. Rengeteg ember veszi úgy a játékot, hogy bemegy a boltba, és megnézi a dobozt, tetszik, megveszi. Vagy a Steamon megnézi a screenshotokat, és megveszi. Nem mindenki olvassa el a teszteket, híreket. Szerintem a többség ilyen.

Input lag: értem én a dolgot, el is ismerem, de bizonyos határokat kell azért szabni. Nem gondolnám még most se, hogyha a 60Hz monitoromhoz 250 FPS kép érkezik, attól jobban fogok vezetni. Legyen igazad, fölé kell vinni az FPS-t, de nem kell azért túlzásba esni.

V-sync, G-sync, Freesync, stb: kell az összes, és rendesen megvalósítva (itt jön be a normálisan megírt játék).

"S halál béna grafikán valóban nem kell venti." : ezt nemigazán értettem, miért is írtad.

OFF:
Olyan dolgokért kötözködsz, amit nem is írtam, vagy máshogy fogalmazod, vagy máshogy értelmezed. Eléggé kiforgatod a szavaim. írd azt, hogy nem bírod a képemet, és jól pofán vágnál, és kész. Megoldjuk.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#641) DigitXT válasza kekegsm (#640) üzenetére


DigitXT
félisten

megnézi a dobozt, tetszik, megveszi
Akik ide járnak, azok szerintem nem ilyenek. Főleg nem az a korosztály, amit
mi képviselünk. Ha egyáltalán veszünk játékot még, akkor sem hasraütve.:R
(Én azt nem értem, hogy ez az egész hogy jön ide, amikor arról van szó, hogy
a 960 vajon passzív marad-e normál játék során, vagy nem. A válasz: talán!:U)

A tankos romantikus játékban nem megy 100%-on a 960-ad, így passzív - OK!
Kicsit komolyabb grafikánál meg valószínűleg dolgozni, izzadni fog, ezért fog a
ventije járni, tehát nem lesz passzív: nyilván a pasziánsz közben sem dolgozik.

Valóban nem szimpatikus, amiket összeírsz, uis szerintem nagyon csapongsz.
De azért nem vágnálak pofán. Csak próbálom értelmezni: vmi mederben tartani!
Sajnos van egy olyan sanda gyanúm, hogy inkább neked lettek ilyen ambícióid,
hogy pofánvágással kéne megoldani a dolgot. A világ nem fekete és fehér, bocs.

Inkább hagyom a topikot: kezd értelmetlen szájkaratéba torkollni a beszélgetés.
(De ha nagyon pofozkodni akarsz, ezt nehogy visszavonulásnak tekintsd; hehe.)

(#642) atee válasza t72killer (#629) üzenetére


atee
őstag

8% ért valóban nem érdemes 760 ról cserélni.

D-day 2002-01-04 01:54

(#643) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én az alacsonyabb árkategóriákban gondolkodok, de meg is szeretném várni a gyártástechnológiai váltást. Tetszik a GTX 750 Ti, de arra már érdemes váltanom. Az utódja viszont érdekelne majd, persze kisebb csíkszélességen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#644) #52815360 válasza atee (#642) üzenetére


#52815360
törölt tag

Miért kellene a 760at 960ra cserélni? A 960 a 660as utódja.

(#645) ezmiez36 válasza DigitXT (#619) üzenetére


ezmiez36
csendes tag

Igazad van!
Valóban az általad felvázolt módszerrel számol a TPU és a PH is.

Viszont ez is torzíthat ha pl: 100 vs. 200 fps és 20 vs. 30 fps van a tesztben akkor a 100 vs. 200 fps differenciája többet nyom a latba mint a 20 vs. 30 fps differenciája:
1 verzió: 230/120=1.9166 ~ +92%
2 verzió: 100%+50% / 2 = 75% ~ +75%
Itt a két megközelítés különbsége nem is kicsi, és pont az az éppen játszható értéknövelés (20 vs . 30fps) szenvedett el kisebb súlyozást. Ez az eredmény is torz.

Lényeg a lényeg így számolnak azt kész...

ezmiez36

(#646) Dark Archon válasza ezmiez36 (#645) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezért van megadva a normális teszteknél a minimum fps is, így aztán tök mindegy, hogy mit átlagolnak. Engem is inkább az érdekel a Vsync miatt.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#647) DigitXT válasza ezmiez36 (#645) üzenetére


DigitXT
félisten

A másik verzió egy nem valid megközelítés. És teljesen értelmetlen:
a tesztekben NEM csak "százalékokat" adnak meg, hanem konkrét
mért értékeket, nem véletlenül. Csak a százalék semmit nem mond.

Továbbmegyek: ahol feltüntetik a minimum fps-t, az is plusz infó! DE
sajnos ha nem teszik hozzá, hogy ja, a betöltéskor röccent EGYET,
majd soha többet, akkor ez is megtévesztő lehet a kiértékeléskor.:U

Valójában a legkorrektebb összehasonlítás a frametime elemzés: ott
mindenki megnézheti a saját szája íze szerint, hogy mit tud a kártya.

Ha valaki Vsync-et használ, és megállapítja, hogy az egyik kártya az
folyamat 60 fps fölött teljesít, akkor az adott játékra tökéletes lesz.:K
Ha két ilyen kártya van, akkor számára(!!!) mindkettő tökéletes, tehát
ez alapján nem fogja egyiket sem preferálni -> nézhet más tesztet is!

De ha van olyan, ami nagyon nem érdekli, soha nem fog vele játszani,
azt pl. egyszerűen nem veszi figyelembe... Így a kevesebb néha több:
JOBB döntést hozhat a saját igényei szerint, mint ha csak nézne egy
akárhogyan is "súlyozott összátlag, százalékos" összehasonlítást.:U

Nincs abszolút igazság, de a matematikát sem kéne megb*szni.:C
Azt hagyjuk meg a politikusoknak. Van 125 szavazód ebből 65, aki a
KÉK pártot támogatja, 60 aki a PIROS pártot, szóval a Parlamentben,
ha arányosan ülnének képviselők, a KÉK párt lenne (pici) többségben.

Ehhez képest, ha 5 választókerületet szervezel, akkor az 5 képviselő
lehetséges, hogy mind a KÉK pártból kerül ki, de az is lehet, hogy a
PIROS képviselők lesznek többségben! Csak ügyesen kell meghúzni
a kerületek határait... Ha érdekel: gerrymandering. VGA "szavazókra"
lefordítva: válogatott tesztekből összekutyult százalékokkal MINDENT
meg lehet magyarázni. Még az ellenkezőjét is! Szóval: ugorgyunk...:DDD

(#648) Llanders


Llanders
csendes tag

Valakinek esetleg van már konkrét tapasztalata ezzel a kártyával?

Bár a jelenlegi forint-dollár árfolyam nem kimondottan támogatja a beszerzéseket, jelen pillanatban a középkategóriában ésszerű választás lehet. Az általam preferált játékokban kifejezetten jól teljesít, néhol eléri a 280x szintjét.

Ahogyan a tesztekből kitűnik, a 2GB ram jelentette korlát egy játékban okozott igazán problémát (AC Unity).

(#649) t72killer válasza Llanders (#648) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Unity-nél SzVSz nem csak a 2GB a probléma :U . Kb akármin (=tri-SLI 980, Quad CF 290x8GB) képes beröcögni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#650) Llanders válasza t72killer (#649) üzenetére


Llanders
csendes tag

Na ja, amit írtál, abban teljes mértében igazad van.

Ugyanakkor számomra a 2GB RAM volt kifejezetten kérdéses, és a tesztekben 1080p-nél, élsímítás mellett a Unity az egyetlen játék, amelynél a GTX 960 SLI gyakorlatilag semmilyen többletteljesítményt nem hozott, másrészt az összehasolított VGÁ-knál is egy markáns törésvonal húzódik a 2GB és a 3 GB VRAM-mal rendelkező kártyák között. Ebből feltételeztem, hogy a 2GB a Unity-nél önmagában limitálja a teljesítményt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.