Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Ezzel a tudással inkább gtx 950-nek tudnám elképzelni,persze nem ennyiért!Tényleg gyengusz és túl nagy az űr a 960-970 között,úgyhogy kiváncsi leszek a ti végződésű modellre.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#352) Redneck válasza zovifapp111 (#351) üzenetére


Redneck
veterán

Biztos lesz egy brutál 960TI előbb-utóbb. 2GB fölötti memóriával.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#353) Peat;) válasza Redneck (#350) üzenetére


Peat;)
veterán

"A túl távoli jövőre manapság VGA-val már nem érdemes koncentrálni."

Mondjuk ezt a PH! több éve sugallja az emberekbe nvidia kapcsán, aztán még most sincs semmi baj az "elavult" nvidia kártyákkal. Szerintem nem látható előre a fejlődés, max annyi hogy az új konzolok fogják meghatározni a pc grafika fejlődését is alapvetően. De az meg totálisan zsákbamacska, az első évükben nagyon leszerepeltek ilyen szempontból mert kicsit kapkodva is dobták piacra a gépeket, idén lesz látható hogy tényleg hatalmas ugrások lesznek vagy csak a szokásos, mint az összes eddigi konzolnál.

A 960 vs amd 280-nál egyébként én is ezt írtam, hogy oké hogy a 280 hangyányit gyorsabb és a több memória miatt jövőbbállónak néz ki. Ugyanakkor úgy néz ki full hd-ra még elég a 2gb, fölötte meg se a 280 se a 960-as nem ajánlható. Erre még rájön az a tény, hogy 280-asat tunningolni odafigyeléssel kell. A 960-at meg be kell lőni mit bír és nyugodtan lehet annyin hagyni, nem kell félni hogy leég. A 280-asat sokáig fontolgattam és letettem róla a fórumban olvasottak alapján, pedig pár hete az msi ami befér a házamba elég jó áron volt még (62). Nem tudom mitől melegednek annyira az AMD kártyák, pl 770-es nvidia is már eszik rendesen mégsem olvastam panaszokat rá mint pl 280x-eknél. Engem nem érdekel az áramszámla, de kulturált legyen a kártya bármely gyártóé is az. Jó lenne megint AMD-t kipróbálni, pláne hogy így elhúztak a zöldek, ha csontra ugyanaz a kettő akkor már elvből is a rosszabb helyzetben lévő gyártót választanám..pár hónap és megtudjuk ők mit főztek.

[ Szerkesztve ]

(#354) zovifapp111 válasza Redneck (#352) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Gondolom beékelnek valami hézagkitöltőt(annak is szép ára lessz ebből kiindulva),de ez részemről csalódás volt az NV-től,főleg a legutóbb kiadott két remek kártya után :C Mintha nem is ugyanaz a sorozat lenne :(

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#355) rup1u5 válasza djgeg (#332) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az elmúlt 8 évben (sok egyéb hw mellett) 3db EVGA kártyát vettem Neweggen (8800GTS, GTX260, GTX560TI) és a közeljövőben készülök egy 970-re beruházni. A feltüntetett áron felül semmilyen helyi adót nem kell fizetni csak az USA-n belüli postázást.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#356) #72042496 válasza Peat;) (#353) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én azt gondolom mindenkinek az egyéni elvárásaitól illetve kompromisszumkészségétől függ meddig elég neki egy kártya. Én például a HD 5770-nel is elvagyok FullHD-ban, mások meg alighanem hülyét kapnának tőle, mert durvább játékokkal / magasabb részletességgel / több FPS-sel akarják nyomni.

(#357) djgeg válasza rup1u5 (#355) üzenetére


djgeg
őstag

Mint már ahogy említve lett, vannak olyan államok ahol nincs helyi adó pl a számtech cuccokra. Viszont az is elképzelhető, hogy magát az áfát neked külön kellet volna befizetni állambácsinak és ha nem tetted áfa csalást hajtottál végre :D (ez abban az estben pl előfordulhat ha olyan boltból rendelsz ami kifejezetten az adott államban nem forgalmaz, vannak oldalak amik felhívják, hogy az az ár áfamentes ár és a befizetésről neked kell gondoskodnod...)

ui.: Mint a newegg is írja csillagozva, megadod a ZIP kódod, és kiszámolja a helyi szabályzás szerinti +áfát, nézd meg más államokba szállítva mennyit rak rá.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#358) rup1u5 válasza djgeg (#357) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Most kíváncsivá tettél. :)
Ki fogom próbálni különböző államokkal.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#359) AusWolf válasza Redneck (#350) üzenetére


AusWolf
őstag

Mások nevében nem nyilatkozok, de én pl. csak két játékkal játszok multiban, amik a World of Tanks és a Chivalry: Medieval Warfare. Maximális grafikán, 1920x1200-as felbontáson, FXAA-val minkettő elfut 40-60 FPS-sel. Amiért kell nekem az erős VGA, az a Witcher 3 lesz. Az fogja majd eldönteni, hogy marad-e a 7970, nem a multis ökörködés. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#360) Redneck válasza AusWolf (#359) üzenetére


Redneck
veterán

WoT azért nem BF4 CQ 64 fővel. FXAA nem 8xMSAA. FPS-ennél jobban számít az input lag. Mindenkinek az igényeihez kell igazítani a vásárlást.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#361) rup1u5 válasza djgeg (#357) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nézd csak! ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#362) BomiBoogie válasza AusWolf (#359) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Majd kiderül, mennyire lesz optimalizált... :)

(#363) GrmnShepherd


GrmnShepherd
tag

Megijedtem, hogy egy szűk éve rossz döntés volt a 760, mert a 960 elveri majd, de ezek szerint (és Linus szerint) 10%-al sem járnék jobban, ha az energiatakarékosságot nem veszem figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#364) GrmnShepherd válasza Tomi_mano (#262) üzenetére


GrmnShepherd
tag

Ez nem csak placebó hatás? Még a 760-amat sem tudja nagyon otthagyni a 960.Bár lehet, hogy pont az AC esetében a driver is segít.

(#365) gbors válasza Redneck (#350) üzenetére


gbors
nagyúr

próbálj egy kicsit nyitottabb lenni mások preferenciáira - az emberek többsége nem tuningol.
az pedig, hogy majd lejjebb megy az ára, nem érv - most ennyibe kerül, és ennyiért drága (szerintem). hangsúlyozom, az USD árat érdemes nézni.

a 128 bit a jelenlegi játékok alatt teljesen mindegy ahogy a tesztben is látjuk.

nézted az Arkham Origins eredményeket?

(#349) AusWolf: akkor konkurencia a 280(X), ha szigorúan ár / teljesítményt nézel. ebben az esetben a 760 is az. mindegyik kártyában 3 éves technológia dolgozik...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#366) Redneck válasza gbors (#365) üzenetére


Redneck
veterán

Az újdonságok ára mindig túlzóan magas. Az ár/teljesítmény grafikon szerint nincs baj a kártyával.

Az AO nincs a tesztben.

Évek óta néphülyítés a VGA piac, sokszor láthatatlan effektekkel operáló konzolportokkal.

Aki egy jó hűtésű kártyát amiben van kraft nem tuningol az meg is érdemli, önmaga ellen játszik.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#367) Redneck


Redneck
veterán

Techpowerup Arkham Origins

Techpowerup tuning.

Szerintem nem rossz, de ne tuningoljanak akik nem akarnak. Pláne egy 120W TDP-s "hőtermelő szörnyeteget".

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#368) #72042496 válasza Redneck (#366) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Aki egy jó hűtésű kártyát amiben van kraft nem tuningol az meg is érdemli, önmaga ellen játszik."

Ha egy kártyát tuningolni kell akkor az ember vagy alálőtte az igényeit, vagy a kártya már megérett a cserére.

(#369) Redneck válasza #72042496 (#368) üzenetére


Redneck
veterán

Vagy alapból direkt azt vette és nem hagyja benne a gyári órajelen felüli 15-20 százalékot.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#370) #52815360 válasza #72042496 (#368) üzenetére


#52815360
törölt tag

Vagy maximalista :)

(#371) Dark KillerX válasza #52815360 (#370) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nem maximalista sztem :K ,mert igenis vannak vga-k,amit anno,és most is kötelező tuningolni,mert a gyártok hagytak benne bőven tartalékot!

És úgy gondolom,amíg gyári VID mellett lehet húzni a vga-t,addig minden egyes MHz ajándék :R

(#372) Redneck válasza Dark KillerX (#371) üzenetére


Redneck
veterán

Pontosan. Főleg ha 2 kattintás. Nem Bios módról és szénné feszelésről van szó.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#373) gbors válasza Redneck (#366) üzenetére


gbors
nagyúr

Az újdonságok ára mindig túlzóan magas.

ezek szerint akkor a GTX970 / 980 még mindig újdonság? ui. a USD áruk egy tapodtat sem mozdult szeptember óta...

Az ár/teljesítmény grafikon szerint nincs baj a kártyával.

de van. korábban az új x60-as kártyák taroltak ár / teljesítményben. ez veszett most el.

Az AO nincs a tesztben.

wut? :F AO grafikon

Aki egy jó hűtésű kártyát amiben van kraft nem tuningol az meg is érdemli, önmaga ellen játszik.

erre mondom, hogy ha képtelen vagy más álláspontját egyáltalán megfontolni, akkor felesleges a hosszú hsz-eket írni arról, hogy nem érted, mi a problémája másoknak. semmi meglepő nincs benne, hogy nem érted, de nem feltétlen másokban van a hiba.

(#371) Dark KillerX:

mert igenis vannak vga-k,amit anno,és most is kötelező tuningolni,mert a gyártok hagytak benne bőven tartalékot!

nincs olyan, hogy kötelező tuningolni :N olyan van, hogy annak érdemes megvenni, aki tuningol, mert úgy futja ki a potenciálját. ha azt mondod, hogy a GTX960 a Te céljaidnak tökéletesen megfelel, mert 1500MHz-en (25+% core clock tuning) fogod hajkurászni, és úgy már elég gyors az árához képest, akkor moar powa 2U. ha azt mondod, hogy a kártya megéri, mert van benne bőven tuningpotenciál, és hülyeség nem kihasználni... nos, ez nem annyira bölcs gondolat :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#374) #72042496 válasza Redneck (#372) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó, de nem mindegy hogy hová kell kettőt kattintani. :) A nagy többség számára a tuning teljesen idegen és érdektelen, még ha 20%-ról is van szó. Az ASUS 960-asára amúgy 11,3%-ot írtak, ezzel kapcsolatban pedig tartom a #368-at.

(#370) xRagna: Az más, a maximalista már csak a tuning kedvéért is tuningol. :)

De tovább nem offolok már ezzel kapcsolatban.

(#375) Jammalan


Jammalan
tag

De ugye azt tudjuk, hogy a 120W tdp semmit nem jelent és akár 220Wba is beleharapnak ezek a kártyák dobozból kivéve, játékok alatt?!

(#376) kovsol válasza Jammalan (#375) üzenetére


kovsol
titán

Itt a PH tesztben Metro LL alatt az egész gép evett 200W -t. Biztos akkor 220-t megeszik majd egy ilyen.
Itt 166-t mértek maximumra és 111W -t átlagra a gyári OC verzióval.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#377) 4264adam válasza Peat;) (#353) üzenetére


4264adam
veterán

"Ugyanakkor úgy néz ki full hd-ra még elég a 2gb" Ez pontosan, hogy nézne ki?

Mikor az ULTRA/HIGH textúra simán bepakolja 2gb felett.

[ Szerkesztve ]

(#378) Jammalan válasza kovsol (#376) üzenetére


Jammalan
tag

A giga g1 gaming volt a legéhesebb a tesztben amit tegnap olvastam 220W, de az Asus is 205körül evett. Nem akarok kardoskodni, de én úgy emlékszek ez csak a kártya fogyasztása volt, de már keresem a tesztet.

(#379) lowzor válasza Peat;) (#353) üzenetére


lowzor
veterán

Nálam gyakorlatban nem úgy nézett ki, hogy elég, mikor 2 gigás 770 volt a gépemben.
Pár nap után eladtam, mert sok mai komolyabb játékban elfogyott a VRAM. Ez pl abban mutatkozott meg, hogy később töltődtek be a textúrák.
Több VRAM-al jóval kiegyensúlyozottabban futnak ezek a játékok.
Plusz ugye néhány címnél a grafikát sem tudod emiatt egy bizonyos szint fölé rakni.
Szerintem már ma kevés Full HD-hoz a 2 giga egy ilyen GPU-nál, a jövőben meg pláne az lesz.

(#380) Redneck válasza gbors (#373) üzenetére


Redneck
veterán

A hazai árak túlzóak, rosszul fogalmaztam.

A gonosz nV nem csökkent árat mert jól fogynak. Hát ilyet.

Hogy korábban mi volt az senkit nem izgat. Régen nem volt 150 féle VGA meg 8 árszegmens. A fogyasztás csökkent, a teljesítmény nőtt a 760-hoz képest. Micsoda baklövés.

Az AO-t nem vettem észre, telefonról vagyok, elnézést!

Oké ne tuningoljatok, vegyetek egy kategóriával nagyobbat inkább.
Nem tudom mitől nem bölcs gondolat.

Vegyen mindenki ájemdét aztán lehet sírni a topikokban a driverek, fogyasztás, melegedés, zaj és az antituning dolgokon. Legalább olcsók, de majd egyszer jók lesznek mert 5 éve ezt beszélik be nekünk.

Az nV meg gonosz és miért veszik meg mégis drágábban..? Mert volt tapasztalatuk a másik oldallal.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#381) 4264adam válasza Redneck (#380) üzenetére


4264adam
veterán

Milyen antituningról beszélsz? Belenéztél már valaha az AMD topicba? Na meg milyen zaj?
HD7950 simán húzható 1100/1500Mhz-re. Ugyanúgy a 7970 R9 280 280X 290.

[ Szerkesztve ]

(#382) zimi1991 válasza Redneck (#380) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Még jó, hogy mióta megvan az r9-em azóta nincs gond a driverekkel, mert ha az amd nem lenne nem is tudom mit tudnék venni helyette :D
Régen igaz volt az AMD-re hogy sok a driver hiba éppen ezért is voltam nagy nv fan :D
De szerencsére ez változott sőt ismerősi körömbe akinek nv-je van sokkal többet szív mint én pláne, hogy én fél éve nem szívok semmivel :D
A másik meg, hogy most néztem egy ár listát ahol az r9 290 non x megjelenési ára 270 dollár ezé a kis vacak 128 bites segfingé meg 200 :W
Hurrá nvídia :C

A privátokra illik válaszolni!

(#383) Redneck válasza 4264adam (#381) üzenetére


Redneck
veterán

Nem néztem bele elég a játékoknál nézni a kommenteket. Barátom 7950-ese is vissza lett véve gyárira mert állandóan hibázott. Klántársam túlmelegedés miatt garanciáztatott 280x-et. Azon még OC sem volt.

Nem vitaindítónak írtam, a személyes tapasztalatom is rossz a 3 betűsökkel. Mindenki vegyen amit akar.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#384) zimi1991 válasza Redneck (#383) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Csak az a baj, hogy ezek a te érveid semmit nem jelentenek...
Sajno még táp is és alaplap is kéne hozzá, hogy lásd valóban is egy kártyának mi a vége és még akkor sem garantált, hogy abban a konfigban menni fog-e...
Konkrétan nekem mióta nem rog os lapom van azóta a 290x nem hajlandó 1150 fölött menni, de azt legalább fesz emelés nélkül míg a régi rog lapomba meg ment 1300 igaz brutál fesz emeléssel.

A privátokra illik válaszolni!

(#385) 4264adam válasza Redneck (#383) üzenetére


4264adam
veterán

7950-nél ellenőriztétek mennyi VCDD-t kapott, milyen szellős a ház, van-e VRM hűtés? Azért sok mindenen múlik mire kimondhatod hogy igen valóban anti tuning. Egyébként szinte mindenki elér valamekkora tuning %-ot. De a 900/1250-ről simán húzható jó hűtéssel 1100/1500-ra.

Ez, hogy R9 280X-et gariztatott semmi én meg a GTX750Ti-t. Ha ASUS azonnal megértem mert a szemetek lehagyták a VRM hűtést memóriachipek nem érintkeznek hőátadó felülettel. Ezért vettem Sapphire 7950-et mert VRM hűtött. Aki oda figyel egy kicsit simán jót lehet kifogni AMD oldalon is

(#386) Redneck válasza 4264adam (#385) üzenetére


Redneck
veterán

Részemről lezártam, szerintem nem rossz kártya ilyen fogyasztással.

A legolcsóbb GTX 960 66-tól indul, 280x 80 papírtól iPonon.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#387) hahakocka válasza Geresics (#296) üzenetére


hahakocka
senior tag

Helló! Régen láttalak itt. Én is akarok majd venni új kártyát. Inkább megvárom az új Radeonokat. HD 6870 addig meg kibírja valahogy. Félek azért, hogy nagyon drágák lesznek. Egy 280-al szemezgettem 280 X_re is gondoltam, de az nagyon rossz fogyasztással és fűtéssel rendelkezik a sima 280-hoz képest.

A Witcher 3 gépigényéről mi a véleményetek? Elég nagynak érzem a GTX 770 és 290X közti különbséget ajánlottban.

(#388) Peat;) válasza lowzor (#379) üzenetére


Peat;)
veterán

Én elég sokat konzoloztam ott ez nagyon jellemző volt. Most valószínű ezért nem tűnik fel ez nekem, de természetesen elhiszem. Én is írtam hogy nem szívesen vennék 2 gigás kártyát. Sajnos AMD elkezdte a 285-el, nvidia folytatta a dolgot, aki érzékeny ezekre az mehet egy kategóriával feljebb, vagy régebbi vga-t vásárol.

(#389) TTomax


TTomax
nagyúr

Hogy miért nem tudták egy oldalra rakni az összes ram chipet... Good job jahhh... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#390) lowzor válasza Peat;) (#388) üzenetére


lowzor
veterán

Hát igen, a 285...
Viszont amíg kapni a 280-at, szerintem az jobb vétel a 960-nál.
Ha ebben a kategóriában gondolkoznék és nem lenne már kapható a 280, valamint megelégednék a 2 giga VRAM-al, akkor szerintem a 128 bites memóriabusz lenne nálam a döntő tényező a 285, meg a 960 között :D

(#391) gbors válasza Redneck (#380) üzenetére


gbors
nagyúr

úgy látom, már csak a hőbörgésre és a hamis tényekre futja :)

az egyik pontra viszont érdemes reagálnom, mert alapvető félreértésben vagyunk:

Vegyen mindenki ájemdét

mégis mit vegyen AMD oldalon? van a 285, ami pont ugyanaz a lehúzós kategória, mint a 960, vannak normális kártyák 90e-től, vannak a 25-40 közötti, alapvetően vállalható, de fél generációval lemaradt kártyák, és vannak a 3 éves átnevezett maradékok. pont, mint az nVidiánál. úgy áll most a VGA-piac, hogy 90e alatt nem kapsz modern, jó ár / teljesítményű hardvert. ennek annyira kellene örülni?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#392) regener válasza TTomax (#389) üzenetére


regener
veterán

Mert így kisebb maradhatott a nyák valószinűleg, meg mert mind a két oldalon 3-3 helyből 2-2 foglalt.
Ezzel a nyákkal még akár jöhet 3Gb verzió is a memóriahelyekből ítélve.

(#393) mghltm válasza regener (#392) üzenetére


mghltm
addikt

lehet a gtx 960ti is erre a nyakra fog epulni 3gb vram / 192bit tarsasagaban?!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#394) Redneck válasza gbors (#391) üzenetére


Redneck
veterán

Vegyen amit akar. Ez a kártya nem rossz, 60-ért pláne oké lesz.
Semmi hőbörgés nincs, tapasztalataimat írtam meg.
Ez a kártya ár/érték valamint teljesítmény/fogyasztás tekintetében rendben van.

A GCN AMD-ket elvileg nem kell ügye lecserélni mert azok a jövőre koncentráltak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#395) deicide válasza Sinesol (#77) üzenetére


deicide
veterán

Sokan azt hiszik, hogy feláras a kártya a startnál, de nem ez az oka, hogy napokon/heteken belül lesz jóval olcsóbban is. Az ennél prózaibb. Jelenleg csak a disztribútori csatornákon keresztül érhető el a termék, ahol ennyire jön ki az ára a $200-as árból. Aztán majd a szürkeimportos, áfacsaló cégek is megkapják az első szállítmányaikat "Szlovákiából" és megjelennek az 5-10K-val olcsóbb kártyák. De ettől a $200-as gyártói ár nem változik. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#396) stratova válasza mghltm (#393) üzenetére


stratova
veterán

Feljebb ezt rebesgettem magam is. Szvsz a GTX 970M-nél alkalmazott GM204 verzió erre ideális is lenne (nyilván magasabb órajellel).

GTX 960-ban egyébként szerintem az az érdekes, konfigurációját tekintve mennyivel kisebb lapka mégis elég jól tartja a lépést DX11 alatt. Bár ez már a korai Maxwellre (750/750Ti) is igaz volt. Ez főleg mobil vonalon jöhet jól Nvidiának.
Nem árt ha Tongán is kicsit reszel a AMD, mert ott is ráfér a vérfrissítés a termékpalettára, tekintve hogy jelenleg még csak R9 M295X épül rá (ami ált GTX 780M és GTX 970M között szerepel, bár Dirt3-ban ellép).
Ezzel szemben Maxwell GM206-tal bezárólag már lefedi a teljes érdemi dGPU palettát, azaz 840-től felfelé).

[ Szerkesztve ]

(#397) stratova


stratova
veterán

Azt csiripelik a madarak, hogy GTX 960 elérhető lesz 4 GB RAM-mal is egyes gyártók kinálatában márciustól. Ez elég közel esik az R9 370 rebesgetett startjához (ami állítólag február/március környékére várható).

Bár a párosítás (128 bit 4 GB) szvsz kb. olyan érdekes mint a 256 bites 8 GB-os (Tonga Pro alapú) FirePro W7100.

[ Szerkesztve ]

(#398) lowzor válasza stratova (#397) üzenetére


lowzor
veterán

Képzelem, mekkora felárral.
4GB 128 biten elég emberesen hangzik :D

(#399) Puma K válasza stratova (#397) üzenetére


Puma K
veterán

Annak a 3 ventis példánynak semmi értelmét nem látom... főleg akkor amikor az alap GTX 960 nyákja alapból alig hosszabb mint a PCI-E csati és bőven el van... minek azt olyan hosszúra csinálni? :U

A 2 ventis az még elmegy.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#400) Sinesol válasza lowzor (#398) üzenetére


Sinesol
veterán

Architekturális eltérések miatt annyira sokat nemszamit már, hogy hány bites egy vga. Na meg van már/jön sok ujgeneracios kepjavito cucc, amik ugyanazt tudják, vagy jobbak is mint a régiek töredék sávszálességből is.
A régi Celeronokat juttatja eszembe ez az egész...ott is sokat számított a sok gigahertz ugye ;]
Az hogy egy GTX970 256 bittel ugyanazt tudja mint az 512 bites R9 290-es, világosan mutatja, hogy kár a bitekkel törődni ma már.
Butaság számokkal dobálozni eltérő architekturák mellett...lassan a vérpistikék mérőszámává válik az hogy hány bites egy vga...
Épp par hete lattam egy gtx 470-et azzal reklámoztak aprón 384 bites és top gamer kártya, jobb mint ezek a mai 256 bites sz@rok :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.