Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagy gondban voltam, hogy a behalt 660 helyére mit vegyek, mert a 750Ti mégiscsak visszalépés, de ezért meg egyszerűen sok 70-75eFt.

(#2) tixem


tixem
addikt

Ismerős az ilyen nyitóár, de egy pár hónap múlva egész jó vétel lehet 60 körül. Kíváncsi vagyok, hogy az amd mit hoz a 280 helyére.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#3) Crytek


Crytek
veterán

Akkor a 960 Ti valszeg már lezúzza 280X-et!

Next PC Upgrade: 2022

(#4) Restless19 válasza D1Rect (#1) üzenetére


Restless19
tag

Én is ugyan igy látom ezt a kérdést. Akkor már inkább egy használt 970 :K

Mentally sick, I'm meant to be rich But I'm the opposite, I pop the 5th and empty the clip No smile and the fucked up grin Profile with the scuffed up timbs Past the point of no return Blast the joint, ignore the burns Lost contact with reality Psychosis who the fuck wanna battle me!

(#5) helkis


helkis
addikt

nem semmi hogy csak 128bit-es lett a középkateg.. :B mégis állja a sarat a korábbi 256bites karikkal..
+ezen hatalmas haszonkulcs lehet..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6) 7time


7time
senior tag

Az R9-280 mindenütt elveri és csak 30W eszik többet 1 éves kártya, ennél többet vártam.

Crytek

Lehet csak éppen az R9-370 kellene lezúzza ami nem biztos hogy menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#7) Jack@l válasza 7time (#6) üzenetére


Jack@l
veterán

384 bites busszal én is többet várnék... :D
Remélem az oc-s csíkokat nézted(gyári oc), mert ezek a csipek 1500 körülre tuningolhatók.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#8) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Most az asus lőtt bakot, a chipet el kellet volna forgatni a nyákon, a rendes érintkezzen mind a 4 hőcső.

[ Szerkesztve ]

(#9) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

R9 280 mellett kicsit csalódás.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#10) sakal83


sakal83
addikt

Egyre jobban látom, hogy a a 2-2,5 éve 60-65 k között újonnan megvett hd7950 (tuningolva bőven /7970280x szint) visszamenőleg bestbuy volt:)

(#11) 7time válasza Sondi1986 (#8) üzenetére


7time
senior tag

Ezeket gyerekek vagy a titkárnők tervezik, legalább valaki felügyelné őket.

(#12) 7time válasza Jack@l (#7) üzenetére


7time
senior tag

Remélem az oc-s csíkokat nézted(gyári oc), mert ezek a csipek 1500 körülre tuningolhatók.

Csak ugye akkor már nem 200W a fogyasztás és nem a 280 mérem hanem a 280X -hez.

(#13) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ejj... már megint túlságosan visszavágták a közepet. :(

A 2GB meg szerintem kár... legalább 4 kellett volna már.
(Vagy minimum 3GB/192bit.)

(#3) Crytek

Szerinted lesz Ti változat?
Ezek után én nem hinném...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14) Lacok


Lacok
őstag

Nem rossz kis kártya viszont az árát figyelembe véve már árnyaltabb a kép. Úgy gondolom akkor lenne igazán népszerü, ha 60 ezer környékén lenne az ára de ilyen forint árfolyam mellett ez nem fog egyhamar bekövetkezni.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#15) 7time


7time
senior tag

Ez egyértelműen arra megy ki hogy ne érje meg megvenni hanem a GTX 970 felé terelje a népet.

(#16) jsk


jsk
senior tag

Azt hiszem jól döntöttem, hogy nem vártam rá, és decemberben vettem egy ASUS R9280-DC2T-3GD5-t újonnan 56 000 forintért. Igaz erről kicsit a forint is tehet.

(#17) FollowTheORI válasza 7time (#15) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vagy úgy voltak vele, hogy ha az AMD teríti majd a lapjait, megint lentebb csúszik az egész egy kategóriát. Addig meg jólvan ez így... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18) Crytek válasza FollowTheORI (#13) üzenetére


Crytek
veterán

960Ti?!

NV konkurencia híján most ömleszti a cuccost.

Next PC Upgrade: 2022

(#19) Locutus


Locutus
veterán

Most tényleg nincs 970 és 980 az összehasonlításban?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20) #16939776


#16939776
törölt tag

Optimalizáltan/régi játékoknál érhetik majd meglepetést a usert a 128 bit miatt, és ezen az OC sem dob sokat.
120W-os TDP is túlzásnak tartom, ha tényleg felezték a nagy tesót...
2GB-vel már nem vennék VGA-t, szerintem nem future-proof ez a koncepció :(

[ Szerkesztve ]

(#21) Outsiderman válasza Lacok (#14) üzenetére


Outsiderman
tag

Sajnos év elején elszálltak az árak. GTX 970-et néztem 97000 volt decemberben és január elején.
Egy bő hete ugyan ott ugyan az a kártya 110000. Azért ez erős.
A 960 is túl van árazva, de ez majd mérséklődik. Viszont a 128bit-ből kiindulva és hogy mekkora a különbség a 970-hez képes biztos, hogy jön a 960ti belőle. Ez így túl vissza lett vágva :(
Februárban jön az Nvidia promoció kíváncsi leszek mit dobnak be. Talán GTA V?

[ Szerkesztve ]

(#22) pityeszka


pityeszka
őstag

Hiába vártam rá, marad a jó kis 660-am :K 75 ezret nagyon nem ér...

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#23) hibavissza válasza Sondi1986 (#8) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez mekkora LOL.

(#24) tálusz


tálusz
tag

Kösz a tesztet, tetszik csak kicsit drága.

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#25) babkukta


babkukta
senior tag

többre számítottam :( egyrészt szükség lett volna arra a 256 bitre. Másrészt jelen formájában ez drága. Ennyiért már inkább rápótolok egy r9 280xre, de egy r9 280 is szinte jobb választás. Kicsit csalódott vagyok. Nagyon minimális előrelépés van a GTX760hoz képest. Ahoz képest h mennyire jól indult a gtx 900as széria, ez most kb annyira lehangolt

Üdvözlettel, Tibi

(#26) BomiBoogie válasza babkukta (#25) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, én is gondoltam, hogy majd a Witcher 3-ra leváltom a 760-amat erre, de elnézve ezeket az eredményeket, a 970 kell az érdemi előrelépéshez. Amilyen jól sikerült azt belőni, ezt annyira nem...

(#27) edari


edari
őstag

Beesik az ára, mehet a csere 660-ról.

(#28) KisApám


KisApám
addikt

Nekem ASUS GTX 760 van.
Asszem csak GTX 980-ra fogok váltani, de azt is jó sokára. Másra nincs értelme.
Amíg FULL HD-ban max beállításokkal megy legalább a 25-30 fps, addig nekem megfelel.
És azokról a játékokról beszélek, amik megvannak, illetve meg tudok venni.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#29) velizare válasza D1Rect (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

:F 75e egy olcsóbb, használt r9 290 ára.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#30) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Most ez komoly?
128bit?
A következő széria meg 64 lesz vagy mi?
És pláne ennyi pénzrét ez nevetséges.
Tudom most ezért fogok kapni, hogy így nem számít a bit meg úgy meg stb, de én akkor sem fogok 128 sőt 256 bitest már venni.

A privátokra illik válaszolni!

(#31) 7time


7time
senior tag

Így fogja eladni az AMD az összes R9-280-280X VGA-t.

(#32) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azért nem semmi, hogy 128 bites memóriabusszal hozza az R9 280 szintet. A fogyasztás / teljesítmény mutató a legjobb, ez várható volt, viszont ezen az árszinten még nem egy best buy.
Egy 960 Ti egyelőre hiányzik a sorból...

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#33) Outsiderman válasza Retekegér (#32) üzenetére


Outsiderman
tag

Úgy néz ki a 960ti helye már adott. :) Viszont remélem 950-es kártya nem lesz. Bár az integrált VGA-nak is kell ellenfél :(

[ Szerkesztve ]

(#35) hunspirit


hunspirit
csendes tag

2007-ben vettem egy 8800 GTS-t 76k-ért, ami felső kategóriás kártya volt, 320bites memóriavezérlővel, 2 teljes játékkal, egy 3dmark szoftverrel + asus bőr cd tartóval.

Aztán ittvan ez a középkategóriás szar ugyanannyiért, extrák nélkül, 128 bites lol memóriavezérlővel és teljesítményben ugyanott van mint az előző generáció. Röhejes, hogy már mennyi mindent megspóról magának a gyártó ...

Az AMD meg kihozhatná már az új kazánjait, azok legalább arra jók lesznek, hogy lenyomják a videókártyák árait.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#36) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Én is a 660 helyére vártam volna ezt ,de ennyiért és csak ennyi teljesítmény tud kipréselni, ez nagyon kevés :( :( :( :( , iponon láttam egy hete msi gaming 280-t 56k-ért . Energiatakarékosság ide v oda a 660-hoz képest annyival nem eszik már kevesebbet.

25% extra teljesítmény majdnem dupla árért .... akkor inkább ott a 970...

(#38) Dexar007


Dexar007
veterán

Szoval az nvidia kihozott egy kartyat ami 70-be kerül,es nagyjabol a 7950 szintjen van,amit mar hasznaltan 30 kornyeken is haza lehet vinni.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#39) Peter13 válasza Retekegér (#32) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem pont a fogyasztás/telsjesítmény mutató tekintetében marad el: nem hozza sem a 980, sem 750ti szintjét (úgy 25%-al marad el tőlük a TPU szerint, azért ez sok). Én azt hittem a Maxwell-el nem lehet mellélőni, de ezek szerint nem olyan egyszerű összehozni azt a hatékonyságot, még jó alapokra építve sem...úgy látszik az architektúra nem linálisan skálázódik.

Ha a 960Ti egy nagyobb lapka butítása lesz, akkor az sem fogja elérni a "teljes" Maxwell chipek hatékonyságát (de persze ettől még lehet sikeres terméket építeni rájuk). Ha viszont a 960-assal megegyező alapokkal indít, akkor nem tudom honnan kalapozza össze a szükséges pluszt...

meglátjuk :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#40) mcs


mcs
veterán

Ennek mindenhol kb. 20-30%-al kellene vernie az előd 760at. Ez talán még rosszabb váltásként sikerült, mint anno a 8600GT/GTS a 7600 után. :(

(#41) #72042496 válasza Crytek (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az lehet, csak nem mindegy, hogy mennyiért. Ez a 960 is egy tök jó kártya - lenne, 10 ezerrel olcsóbban. De újonnan drága még, és a forint is rettenet gyenge.

(#42) hunspirit válasza #83528448 (#37) üzenetére


hunspirit
csendes tag

Akkor se kerüljön 10k-val többe mint a gtx 760 ha már a memóriavezérlőn is spóroltak...

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#43) macman507


macman507
aktív tag

Örültem volna, ha látom, hogy áll az MSI 750Ti OC-vel szemben, annyit tudok, hogy ez többet fogyaszt picit :P

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#44) big-J


big-J
őstag

Drága, nem éri meg, ennyiért erősebb AMD-t kapni... stb.

Magyarul ismét a szokásos nvidia történet, a fanboyokat nyúzzák le ismét, akik olcsón jót akarnak, máshol nézelődjenek.

(#45) club4ghz


club4ghz
csendes tag

Jó kis kártya lett. Csak kár a 128 bit adatsinért..

(#46) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nem rossz kis kari,de a sávszélességet én keveslem...
Továbbra is marad a 670 :)

(#47) flexxx2


flexxx2
őstag

A kérdés ilyen olcsón gyártva, miért ilyen drágán adják, teljesítményben jó nagy a különbség a 970hez képest. Csináltak egy nagy lukat, de árban nincs akkora. Amd is volt ilyen, hd7850 és 7770 között (hd7790 nem volt sokáig), akkor nvidia ki is használta ezt.
Esetleg a dx12 alatt elég lesz a 128 bit is, annyira optimalizált a mem. sávszél?
Állítólag a gput-t nagyon lehet húzni, 1.5 ghzeket rebesgettek, ebből igaz valami? És mennyit fogyasztana ott?

(#48) Sinesol válasza mcs (#40) üzenetére


Sinesol
veterán

Ennek inkabb a 660 az elődje, az volt a Kepler középkategoriás chipje. A 760 már inkább egy megnyírbált 670 féleség, ami ugye felsőkategóriás chip.

[ Szerkesztve ]

(#49) Rexcor


Rexcor
őstag

Hát ez elég gyenge lett, egy 770 körüli teljesítményt vártam volna.

(#50) Logen88


Logen88
aktív tag

Köszi a tesztet. :R
Nagyon vártam ezt a kártyát, de ez így csalódás. Oké, majd beáll az ára, de a teljesítmény elmarad a várttól...

The Last of Us is a masterpiece.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.