Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xirtam


Xirtam
veterán

Mért kell minden gyártónak erőltetni ezeket az agyon dizájnólt hűtőket? Régen 2008-ban annyira szépek voltak az alaplapok. Most meg töltényhüvelytől elkezdve mindent kitalálnak.

(#2) tlac válasza Xirtam (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

ez még egész korrekt
tippre azt mondanám, hogy azok a kék reklámos lemezek is leszedhetők és akkor már csak a bordák lennének, ahogy szeretnéd

(#3) #19617792 válasza Xirtam (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez az MSI még nem rossz. ami a Gigabyte csinált az ilyen sniper, assassin, stb. lapokkal, na az a vérgáz / taigetosz-pozitív kategória. egyébként nemcsak, hogy rondák, de még a hűtést is akadályozzák ezek a lemezek...

(#4) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

200 euro alatti ár jónak mondható ezeknél a lapoknál? :Y Azért ez nem egy csúcs felszereltségű lap.

06-3o/9759I39

(#5) toyone


toyone
őstag

Szerintem rajta van minden ami kelhet. Úgy vélem ez a hűtés dizájn még a visszafogott kategória. Nekem tetszik.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#6) Xaels válasza toyone (#5) üzenetére


Xaels
félisten

Egész jó lap. Egy ilyennek nem mondanék nemet és vennék is bele CPU-t, de jelenleg nem engedhetném meg magamnak mind2-t. Majd egyszer.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) mghltm válasza #19617792 (#3) üzenetére


mghltm
addikt

"taigetosz-pozitív" ezt felirom magamnak :))

azert a giganak akad tetszetos, vallalhato kulseju deszkaja is, szerintem ez pld ilyen

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8) Xirtam válasza mghltm (#7) üzenetére


Xirtam
veterán

Jó nem is az UD7-re gondoltam! :)

(#9) #19617792 válasza mghltm (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

na igen, ez a P67A-UD7 igencsak tetszetős, a fekete-aramy összeállítás, semmi csicsa, szép. ilyet kellene mindig mindenhova. nekem még ez a lap tetszik, egyszerű, lényegre törő külső: ECS P67A2-H3

Találtgyerek: LGA2011 lap, azért ilyen drága, mert nagy a foglalat, négy csatornányi memória, ezeknek vezetékezése igen bonyolult, akár a szokásosnál több rétegű nyákot is igényel, ami nem olcsó. igaz ebben az árban benne van egy kövér marketing pénz is... de hát miben nincs.

[ Szerkesztve ]

(#10) mikej95


mikej95
aktív tag

Asrockos jobban tetszett és többet is tudott. Ezek a hűtők meg mindenre jók csak hűteni nem, bár ez semmi a gigaray viccéhez képest. Nagyon zsúfoltak ezek az alaplapok. Bár a pénzesebb vérpistikéknek majd lesz RAMDRIVE-jük és az a lényeg ilyen desing mellett.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#11) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Egész pofás lap. 2015ben, az alaplap 50%át a processzorfoglalat fogja elfoglalni, ha így haladunk :DDD

Mit is kéne ide írni?

(#12) kpal


kpal
veterán

na vajon ezek jobbak lesznek az x58 Misinél ..

(#13) proximus válasza kpal (#12) üzenetére


proximus
senior tag

Mit írtak ezek a csipogó alá a deszkán... :DDD :DDD :DDD ;]

(#14) #65675776


#65675776
törölt tag

A külső vezérlő hiánya miért zárja ki az eSATA-t?

(#15) kalokagat


kalokagat
csendes tag

Sejti valaki hogy AMD alá miért nem csinálnak új mATX lapokat?

(#16) #65675776 válasza kalokagat (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ki mondta, hogy nem csinálnak?

(#17) kalokagat válasza #65675776 (#16) üzenetére


kalokagat
csendes tag

Én már egy ideje keresgélem, de 880Gnél újabb chipsettel szerelt alaplapot nem találtam. AM3+ ra gondolok. Intel alá meg minden kategóriában található mATX.

(#18) zed1983


zed1983
őstag

Az MSI féle szín összeállítás hűtő dizájn soha nem jött be, de ezután sem fog... :R

Szerk.: X79-es mini ITX van vagy várható :F

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#19) #19617792 válasza zed1983 (#18) üzenetére


#19617792
törölt tag

már mATX-en sem kicsit zsúfolt ez, mini-ITX tuti nem lesz belőle, ha az őrült ASRock nem csinál. :DDD

(#20) mghltm válasza #19617792 (#19) üzenetére


mghltm
addikt

nem tudhatod: 4db ddr3 so-dimm-mel, egyszerusitett tapellatassal es kevesebb csatlakozoval megoldhato lenne... :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21) zed1983 válasza mghltm (#20) üzenetére


zed1983
őstag

Mindegy azért várok egy-két próbát ITX-hez:D

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#22) kdavid23


kdavid23
aktív tag

kemény, bár kicsit talán megéri :)

Dr. Dávid

(#23) vinibali


vinibali
őstag

nagyon olyan érzésem van, hogy ez már túl zsúfolt lett :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#24) tlac válasza #65675776 (#16) üzenetére


tlac
nagyúr

nem zárja ki
viszont nem olvastam olyan alaplapról, ahol a natív satát vezették volna ki a lap hátuljára, gondolom nem véletlenül, mivel akkor az ahci-t be kellene kapcsolni, egy külső chipre meg ezt könnyen megoldhatják fixen
(giga régebben adott hátlapot amivel sata-ból lehetett esata-t csinálni)

[ Szerkesztve ]

(#25) #65675776 válasza tlac (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

GA-MA78GM-S2H (Csak egy példa arra, hogy natív port van kivezetve eSATA-nak.)

(#26) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Kéne....nekem bevállt az MSI lapom ,így ha vételnél tartanék akkor ez a lap szóbajöhetne nálam.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#27) Srodney


Srodney
senior tag

eszméletlen,s2011 alaplap-mico-atx...nekem vhogy nem egyértelmű,mégis mi a francnak...

(#28) #19617792 válasza Srodney (#27) üzenetére


#19617792
törölt tag

fizikailag kisméretű erős gamergépnek. mini-ITX-re is szoktak gamergépeket építeni, pedig az még kisebb... és a kis méret != kis teljesítmény. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Szép ez a deszka, nagyon szép!

kieg: Srodney: nagyon sokan használnak egyetlen vga-t, alaplapi hangkártyát, még profi játékosok is. Számukra tök fölösleges, hogy 7 db bővítőkártyának legyen hely. Ahogy az is tök fölösleges, hogy midi, vagy nagy házat vegyenek. Én egy jó-közepes Autocad munkaállomást építettem magamnak, és simán elférek mATX-házban. (lásd adatlapomon) Tudom, játékra ez már ma kevés lenne. (mármint az én cuccom)
6 db vinyó így is elfér benne (most 3db HDD + 1 db SSD van), hűtése pedig kiváló.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30) #19617792 válasza Bogyó bá' (#29) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Tudom, játékra ez már ma kevés lenne. (mármint az én cuccom)"

ezt te alaposan átgondoltad? :DDD simán ütős gép ma is.

[ Szerkesztve ]

(#31) Bogyó bá' válasza #19617792 (#30) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon keveset játszom, de mióta van fullHD monitorom, azóta a Crysis Warhead azért tud szaggatni rendesen komolyabb beállításon (erős vga-limit). Munkára viszont tényleg tökéletes. Amúgy itt látható alább, ekkor még a kábelek nem voltak rendesen elrendezve:

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32) #65675776 válasza Bogyó bá' (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak ezt a többség nem fogja fel, és görcsösen ragaszkodik a fullATX lapokhoz, amik egyébként érdemi többletet nem tudnak.

(#33) toldy


toldy
őstag

Hömm, tetszik, csak nagy. It esküszöm ha valamelyik gyártó kiad egy x79 itx ( najó lehet dtx) deszkát, azt ha törik, ha szakad megveszem. ;] :U

Az élet nem habostorta.

(#35) zed1983 válasza toldy (#33) üzenetére


zed1983
őstag

Ugyanígy vagyok én is ezzel! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#36) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Tulajdonosa vagyok egy ilyen lapnak, de CPU még nincs bele. Kíváncsi leszek, mit villant tuning terén. A felszereltsége nekem több, mint elég.

Nagy pozitívum, hogy van két JC jumper a CPU foglalat mellett, amik a coldbug jelenségének kiküszöbölésére, vagy csökkentésére használhatók.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#37) Oliverda válasza 04ahgy (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondosz ON

Add el és vegyél helyette Gigát. Annak legalább a ma éjféli tűzijátéknál is hasznát lehet venni.;]

Gondosz OFF

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) 04ahgy válasza Oliverda (#37) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Régivágású /ON

Nyertem, és azt nem illik eladni. Mint ahogy látom, neked is megvan még a nyeremény 1090T.

Régivágású /OFF

Gigából meg az X58A-OC mellé csak UD7-et vennék (színvilág), azt meg nem érinti a probléma. Aki meg nem hűti a VRM-et, az meg is érdemli.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39) Oliverda válasza 04ahgy (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Látom nem vetted a lapot.

Amúgy a proci már nincs meg egy pár hónapja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) 04ahgy válasza Oliverda (#39) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De vettem. Az X79-UD3 elsülő VRM tranzisztoraira gondoltál, csillagszóró effektusként.

- Főnök, az egyik nyereményként kiküldött CPU-nkat eladták Magyarországon.
- Kár azért a 1090T-ért, kitűnő CPU volt. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.