Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Úgy látszik a fehér lesz a trendi a GTX950 kártyáknál.Igaz ebbe van azért fekete is.Tetszik a fekete-fehér színvilág. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) dangerzone


dangerzone
addikt

Rózsaszín is lesz vajon a Gémergörlöknek? :)

(#3) MK VII válasza Televan74 (#1) üzenetére


MK VII
veterán

Trendi a fehér telefon, a fehér szemüveg keret, a fehér alaplap.. Nem maradhat ki a VGA sem..
Csatlakozom.. Én is "lájkolom" a fehér VGA-t. :D

(#4) thomeef válasza dangerzone (#2) üzenetére


thomeef
őstag

A babáknak :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#5) Arpee78


Arpee78
senior tag

"hatékonyabb tápellátó áramkör, kevéssé agresszíven profilozott boost értékek"

Van értelme ilyet venni? Milyen fogyasztásbeli különbség lehet ezen VGA és egy ugyanilyen órajelekre belőtt egyéb 950-es között? Hiszen csak a hatékonyabb tápellátó áramkör marad különbségnek. Tán ezek a VGA-k selejt GPU-kra épülnek amik nem bírják a magas órajelet?

Ez és az Asus tápcsati nélküli 950-e megállítják a ventilátorukat alacsony terhelésnél?

(#6) Televan74 válasza dangerzone (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hello Kitty Pc tábor örülne neki. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) exedoc válasza MK VII (#3) üzenetére


exedoc
senior tag

Lájkolod? :D Amúgy Egyetértünk. Nekem is tetszik ez a fehér-fekete kombó :)

(#8) #20655360 válasza Arpee78 (#5) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én is erre a selejt dologra tippelnék. Viszont aratni fognak ezek a karik, mert egyesek még egy pcie csatit/átalakítót is lusták bedugni és elélveznek a 15W-al kisebb TDP-től.

(#9) Yutani


Yutani
nagyúr

A ventik alatt pedig egy sima alu borda van, hőcső nélkül, hiszen az minek is egy ilyen kisfogyasztású kártyára?

#tarcsad

(#10) FID válasza #20655360 (#8) üzenetére


FID
őstag

Modnál nálam lényeges szempont, hogy +1 vagy -1 kábel. M.2 ssdvel -3 stb.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#11) Gyuri27 válasza Yutani (#9) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 4670-n se volt. Bár az egy l2 pro volt.
A ként ventit most se értem. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Szépségesek ezek a fehér kártyák, de én úgy tartom, aki azt szeretné hogy ne fogyasszon sokat a gépe az ne kapcsolja be :)

[ Szerkesztve ]

V6

(#13) MK VII válasza M0ng00se (#12) üzenetére


MK VII
veterán

Vagy használjon Abakuszt. :D

(#14) HookR válasza dangerzone (#2) üzenetére


HookR
addikt

Nem VGA, de van ahol felismerték a piaci lehetőséget. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#15) #20655360


#20655360
törölt tag

Ja, még az kimaradt: Előre sajnálom azokat, akik véletlenül fognak ki majd egy ilyen csati nélküli darabot. :) Viszlát 960 közeli teljesítmény!
Remélem a gyártók a termékleírásnál alaposan kiemelik majd a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#16) Silεncε


Silεncε
őstag

Szerintetek egy fx-6300 mellé 400wattos táppal (fsp hexa+ 400) ezt éri meg tenni vagy a rendes 950-et?

(#17) #20655360 válasza Silεncε (#16) üzenetére


#20655360
törölt tag

A "simát" vedd mindenképpen. Ellenkező esetben kidobott pénz, mert a kártya lényege vész el. A tuning. Lehetőleg nagybordás, duplaventis változatot. pl Giga WF2

(#18) kikikirly válasza Silεncε (#16) üzenetére


kikikirly
senior tag

Mindenképpem rendes 950! 400W-os FSP Hexa tápnak el kell bírni a rendszert kényelmesen.

Én igazából nem látom értelmét ezeknek a kártyáknak.Miért pozitívum az hogy nincs rajta tápcsati?
Ha passzív hűtésű volna akkor érteném,de így?
És tényleg nem említik hogy IDLE módban állnak e a ventillátorok.Szóval még rosszabb választás is lehet,de a jobb áramkör miatt gyanítom hogy egy centel sem lesz olcsóbb egy átlagos 950-től.

Aki modol az kétlem hogy 950 tesz a gépbe,bár nem vagyok otthon a témában.Néhány videót néztem Youtubon ott nagyon szép gépeket építettek, de min 970 de inkább 980SLI és fölötte dolgoztak.Ha már modol az ember szerintem az is hozzájárul a kinézethez ha egy nagy videókártya van bent szépen megfestett borítással és nem egy kicsi.Arról nem beszélve hogy a tápcsati kábelt is meg lehet úgy modolni hogy dísze legyen a gépháznak és ne valami csúnya dolog amit rejtegetni kell.

[ Szerkesztve ]

(#19) M0ng00se válasza Silεncε (#16) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

hexa nem egyágas , ezért érdemes lehet vigyázni

V6

(#20) Killer01 válasza HookR (#14) üzenetére


Killer01
őstag

Buzi-e vagy? :DDD

(#21) #72042496 válasza #20655360 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olyan GPU van ezen a kártyán, amelyik a referencia órajelek fölött megy gyárilag - hogyan lenne már ez selejt? Nem kéne ilyen könnyelműen dobálózni ezzel a szóval, illetve az ilyen feltételezésekkel.

És nem, ennek a kártyának nem a tuning a lényege (#17). A tuning a közönség nagy részét hidegen hagyja. Az, egy dolog, hogy a fórumon egy széles rétegnek ez fontos, de ezt az igényt kár kivetíteni a nagy átlagra.

[ Szerkesztve ]

(#22) kikikirly válasza #72042496 (#21) üzenetére


kikikirly
senior tag

Ok de ők nem jártasak a témában .Amivel nincsen semmi probléma a minap én is úgy jártam hogy a Far Cry 3 kilépett exe hibával és levette magát FullhHD ultáról 720P lowra,de vígan eljátszogattam 3 órát mire feltünt a dolog.Persze egyből leesett hogy miért is emlékesztem arra hogy mintha a Far Cry 1 szebb lett volna a fű...

Visszatérve a témára: Okéj hogy sokan nem tuningolnak de egy átlagos 950 magasabb gyári tuningot kap,
MSI,Gigabyte 1317-re bosstol ez csak 1253-ra.Az is zavarna hogy mivan ha egy játékban TDP limit jelentkezik és nem tudja tartani az órajelet a GPU Booost 2.0, és lejjeb veszi?KB 1-2 fps lehet a különbség,de akkor is miért venném a gyengébbet ugyanzért az összegért,nem értem.És ne gyertek nekem a táppal mert nem azon a 15-25 watton múlik a világ.

[ Szerkesztve ]

(#23) HookR válasza Killer01 (#20) üzenetére


HookR
addikt

Őszintén szólva nem igazán értem milyen logika mentén jutottál el a kérdéshez és az a gyanúm, hogy nem is érdemes keresni. ;)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24) #20655360 válasza kikikirly (#22) üzenetére


#20655360
törölt tag

Összeszedik a rossz/átlag tuningos chippeket, leszedik a tápcsatlakozót és... 2016-ban ez feature-nek számít. :(

(#25) BlackPriest


BlackPriest
őstag

Egy itx gepben azert el tudom kepzelni. Kevesebb kabel szebb, jobban szellozik. Egy s-es proci melle es egy picopsu is elbirja.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#26) Scholes9 válasza FID (#10) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam is. Bár nem fogok ilye kártyát venni, de tetszik :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27) pomorski válasza Scholes9 (#26) üzenetére


pomorski
őstag

Nekem is tetszik a kártya kinézete, -bár én egy kártyát csak a kinézete miatt nem vennék meg, ugyanis az nem látszik a gépben, mert a gép oldala nem átlátszó.

(#28) #16939776 válasza #20655360 (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

És ha a tápcsatlakozós 950-eken levő gpu-k lennének a korai, éhesebb példányok, akkor meglepődnél? Mert én nem :)

Hogy az alacsonyabb TDP-limit miatt nem lehet annyi áramot feletetni vele, az biztos ;)

(#29) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

ITX vagy mATX-es barbone gépet tervezek Skylake i5 és ddr4 rendszerrel következő gépnek.
Ez a kari nagyon esélyes nálam ebbe a gépbe. Igen is van létjogosultsága barbone gépekbe az alacsony TDP-s, de azért nem gyenge vga-knak.

(#30) sb válasza #20655360 (#8) üzenetére


sb
veterán

Egyesek meg a kegyetlenül szükséges és életmentő +10% tuningtól és +2fps-től élveznek el...

Egyébként ha válogatnák a selejtet akkor azt jelentné, hogy te, a tápcsatis, mezei, olcsó 950-esedre kapod a legjobban tuningolható gpu-kat. Grátiszban.

(#31) 04ahgy válasza #16939776 (#28) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez a valószínűbb forgatókönyv, ugyanis a konkrét kártyák sajtóanyaga egy GM206-251 kódjelű GPU-t emleget. Ez megegyezik a "sima" GM206-tal, de nem így írtam a hírben, mert hivatalos forrást nem találtam. Valószínűleg egy új stepping lesz, jobb elektronikus paraméterekkel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) Seirus


Seirus
tag

Azért nem tűnik kicsinek a különbség:
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_950_Gaming/28.html
Ebből kiindulva kb egyharmados csökkenés a maximális fogyasztásban.
(mivel gondolnám, hogy a legmagasabb lehetséges fogyasztásnak is bele kell férnie a 75W-ba)

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#33) Killer01 válasza HookR (#23) üzenetére


Killer01
őstag

Logika valóban nem sok volt mögötte, csak a linken elém ugrott a rózsaszín pc ház... ezt váltotta ki belőlem ;] (nyilván nem ellened irányult, ezúton elnézést érte :) )

(#34) HookR


HookR
addikt

Jöhetne alacsony profilú kivitelben is!

(#33) Killer01: Fátylat rá.

Nem, nem esküvőit. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#35) hokuszla válasza #20655360 (#8) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Meg a hangtalan működéstől...

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#36) sb válasza HookR (#34) üzenetére


sb
veterán

De az érintett "költemény" gondolom megvan... abból lejön az "összefüggés". :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.