Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nbg


nbg
senior tag

Erdekelne: lehet mar kapni 4K UHD Lemezeket? Ha igen, milyen aron kb?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#2) Morph76 válasza nbg (#1) üzenetére


Morph76
aktív tag

Már van 1 pár az áruk egy pár ezressel több itthon ,mint kinn.[link]

(#3) hyperspace válasza nbg (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

Itt van egy magyar, itt egy külföldi weboldal.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#4) Márton válasza Morph76 (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

Az más kérdés, hogy ezek közül melyik bír valós 4k tartalommal, mert valami eleve csak 2k-ban lett rögzítve. Szóval csak óvatosan!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A lemez nélküli média lejátszási képességeire azért kíváncsi lennék, no meg a képminőségére. A 2K 3D BD lemezeket is lejátssza, vagy ezt már ki is hagyták belőle?! 55K-ért azért tudhatná.

(#4) Márton: Érdekes a cikk, az is amit a HDR-ről ír, jól befürdették/beetették ezek szerint a TV gyártók a kedves vevőket, fél éven belül cserélhetik a friss-ropogós HDR TV-jüket HDR Premiumra...

(#6) nbg válasza SunMount3r (#5) üzenetére


nbg
senior tag

Egy eves az a cikk, szoval azota mar nagyreszt "normalis" tv-ket kapni am... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#7) #06658560 válasza nbg (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Panasonic DMP-UB700 150.000 itthon, szóval ez a 200 dollár elég baráti ár, ha igaz!

Ha minden igaz, idén lesz 40 éves a Star Wars (ez igaz :) ), de ennek örömére a mozifilmek is megjelennek idén ilyen formátumban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) sonye


sonye
senior tag

Nekem ez mindig olyan érdekes.
Meddig képesek egy elkészült mozifilmből még jobb felbontású otthoni tartalmat kreálni.

Mert megjelent a film kazettán, aztán DVD-n, aztán BD-n, most 4K BD-n...

No meg az is érdekes, hogy ha már előtte egy hordozón a piacra került egy régebbi film, akkor mi viszi rá az embert, hogy ismét megvegye? Ehhez már őrült fanatikusnak kell lenni. :))

Miközben az látom, hogy igazi kultfilmek meg nem születnek. Egy Mátrix, Star Wars vagy hasonlók.
Itt vagyunk a 4K világban és igazi értékes filmek meg alig születnek.

Azért az milyen durva, ha belegondolunk, hogy 15-20 év alatt mennyit változott a képminőség.
Csak az is látszik, hogy lassan ipar és nem művészet a film. És a vele fejlődő technika is óriási ipar.

Kazetta kuka, DVd kuka, BD kuka, húú most mindenki vegyen 4Káááát!!
Aztán 5 év és ez is kuka.

Juj de durva nem?

A lejátszóra visszatérve: Mire ideér, azért olyan 80-90ezer lesz inkább az ára a vámok miatt.

(#10) #06658560 válasza sonye (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

A VHS szalag élettartama valami 12 év. Szerinted egy 4K felbontású panelen majd DVD minőséget akar nézni az ember?

(#11) dabadab válasza sonye (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Meddig képesek egy elkészült mozifilmből még jobb felbontású otthoni tartalmat kreálni."

35 mm-es anyagra készült film az nagyjából 4K-t tud. A gond az elmúlt tizenpár év termésével van, aminek már minden képkockáját átküldték digitális utófeldolgozáson és ezt leginkább 2K felbontásban (kb. full HD) csinálták meg.

"Csak az is látszik, hogy lassan ipar és nem művészet a film."

Hát, nem tudom, ez a felvetés 1917-ben se lett volna túl friss, így 2017-ben meg pláne nem :)

DRM is theft

(#12) ALBY válasza #06658560 (#10) üzenetére


ALBY
senior tag

Nem, még rosszabb, jutyúbot akarnak a népek :DDD :DDD :DDD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#13) sagit


sagit
addikt

Xbox one s: 4k hdr ready. 250 euróért vettem karácsonykor újan 2 Kontrollerrel, csak az konzol is.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#14) csabi63 válasza sonye (#9) üzenetére


csabi63
senior tag

"Meddig képesek egy elkészült mozifilmből még jobb felbontású otthoni tartalmat kreálni."

A nagy stúdiók filmek ezreit rögzítették 35mm-es szalagra, és sokat 65-70 mm-esre. Előbbiekből 4k, utóbbiakból 8k(12k) minőséget is lehet csinálni.

De filmszalagról profi minőségű digitalizálás nem kis meló, és sok pénz. A Sony-nak az 1962-es Arábiai Lawrence digitalizálása több évbe, és több millió dollárba került. Egyszer félbe is szakították, mert a technológia nem volt meg a kívánt minőséghez. Kezdetnek 1 teljes évig a szalagokat kezelték vegyszerekkel. Majd kiszárították, és jött a szkennelés, ami fél évig tartott. A legmodernebb számítógépes technikákkal minden egyes filmkocka (325 ezer) minden egyes pixelét (8192x3584) átvizsgálták. Pótolták a hiányzó részeket, javították a fakult színeket. Végül a 8k-t felezték 4k-ra, mert földi halandó azt semmin nem tudja lejátszani. És mehetett a boltba. Az eredmény bámulatos, de a lemez ára is. Amazonon 131 dollár.
Alapvetően egy filmre tizede pénzt, időt sem fordítanak, de itt még arra is egy vagyont költöttek, hogy az eredeti színészekkel pótolják az elveszett fél óra eredeti szinkronhangot. Mert a közel 4 órás filmet már az ókorban többször megvágták, és elveszett ez meg az. A 8k verziót meg elrakták a spájzba, hátha egyszer alap lesz a Sencor tévé lejátszójának is.

(#15) dabadab válasza csabi63 (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Az eredmény bámulatos, de a lemez ára is. Amazonon 131 dollár."

Ez valami amazonos hülyeség lesz, ott van 20 dollárért is (és ez ugyanez, csak egy BR transzfer készült belőle).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Nekem mint a nép egyszerű gyerekének, elég okostv+wifi+külső wincsi :)) :K

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#17) 6van6 válasza dabadab (#15) üzenetére


6van6
újonc

Amit linkeltél az FHD, nem a remastered UHD. Az UHD-t még a Prime-ban megnézni/bérelni is 25 dodó, nemhogy a fizikai lemezt megvenni 20-ért.

(#18) tecsu válasza Morph76 (#2) üzenetére


tecsu
addikt

Azért nincs olyan nagy különbség. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) tecsu válasza sonye (#9) üzenetére


tecsu
addikt

No meg az is érdekes, hogy ha már előtte egy hordozón a piacra került egy régebbi film, akkor mi viszi rá az embert, hogy ismét megvegye? Ehhez már őrült fanatikusnak kell lenni. :))
Miközben az látom, hogy igazi kultfilmek meg nem születnek. Egy Mátrix, Star Wars vagy hasonlók.
Itt vagyunk a 4K világban és igazi értékes filmek meg alig születnek.

Abszolút egyetértek, (kivéve a konkrétan felsorolt címeket). A minőség látszólagos javulása pedig abból adódik, hogy eredetileg a film rögzítésekor nem a VHS-t, majd a DVD-t tartották szem előtt, hanem a mozit, illetve az utómunka-stúdiót, ahol alapvető elvárás adott technikával a legmagasabb minőség. (Utómunkához mindig magasabb minőség kell, mint amit a végeredmény reprezentál.) Például a jó minőségű analóg (35mm-es) filmszalag nagyjából 8K felbontású, (van 60 mm-es is - amit 70-nek hívnak. :D)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#20) krx21 válasza Márton (#4) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Itt érdemes tájékozódni :[link]
Gyakorlatilag a fele kamu...

[ Szerkesztve ]

(#21) krx21 válasza tibaimp (#8) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, de szerintem biztos elmaradt a Panasonic megoldásánál... Ha csak 60 pénz lesz...
Még a Samsung is 100e... De azért remélhetőleg jó lesz...

(#22) tibaimp válasza krx21 (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pedig azt írja a cikk, hogy kb. mindent tud...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) krx21 válasza tibaimp (#22) üzenetére


krx21
nagyúr

Mindent tud... :DDD
Milyen minőségben? Milyen a sima bluray felskálázás minősége?
De nincs evvel baj. Kell a belépő kategóriában is uhd lejátszó.

(#24) Pro Koryak válasza krx21 (#23) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azért kíváncsi lennék egy VALÓDI vaktesztre ez + samu + pana 700/900 és egy oppo 203-as között. :K

(#25) krx21 válasza Pro Koryak (#24) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerinted nincs minőségi különbség köztük???

(#26) troviko


troviko
senior tag

Nekem hiányzik róla az óra.

https://www.oldtech.hu/

(#27) dabadab válasza krx21 (#25) üzenetére


dabadab
titán

"Szerinted nincs minőségi különbség köztük???"

Még akár az is meglehet. Olyan nagyon sok helye a képminőségbeli különbségnek nincs. Tudásban, szolgáltatásokban, szoftver kidolgozottságában különbözhetnek, de minőségbeli különbségnek olyan nagyon sok helye nincs. Nagyjából a beépített scaler meg deinterlacer között lehet különbség, de mondjuk azért van némi kétségem azt illetően, hogy egy nearest neighbor meg egy Lánczos között van-e ténylegesen látható különbség full HD BR forrásnál (az alá meg nem igazán van értelme menni a forrásoknál).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) krx21 válasza dabadab (#27) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát uhd bluray lejátszókat még nem volt szerencsém összehasonlítani, de bluray lejátszókat igen...
Szerintem van különbség, teljesen észre vehető. Persze itt nem akkora különbségekre kell gondolni, mint az SD vs HD... Az se mindegy, hogy milyen TV-n nézzük... Mint ahogy 4K Tv és 4K Tv között is van jelentős különbség, még úgy is ha mindkettő Lcd...

[ Szerkesztve ]

(#29) dabadab válasza krx21 (#28) üzenetére


dabadab
titán

És egészen konkrétan milyen különbséget vettél észre BR lejátszók között?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) krx21 válasza dabadab (#29) üzenetére


krx21
nagyúr

Élesség illetve kontraszt kezelés, színek pontossága, világos és sötét részletek...

Amúgy szerinted nincs különbség?

[ Szerkesztve ]

(#31) dabadab válasza krx21 (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Élesség illetve kontraszt kezelés, színek pontossága, világos és sötét részletek..."

lol

Ilyen különbségek előfordulhatnak VHS magnóknál, ahol analóg jelek rohangálnak és az analóg jelutak zajától, szeparációjától meg egyebektől függően kisebb-nagyobb mértékben mindenképpen károsodik a jel.

Egy BR lejátszónál, ami gyakorlatilag annyit csinál, hogy kiszámolja, hogy mennyi 2+3 és az eredményt átküldi egy digitális kapcsolaton, nem fordulhat elő. Egész egyszerűen nincs rá lehetőség. Ahhoz, hogy egy BR lejátszó elkenje a képet, komoly számításokat kellene végeznie.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) krx21 válasza dabadab (#31) üzenetére


krx21
nagyúr

Minden bluray és media lejátszó más-más videó processzort tartalmaz, más algoritmusok alapján működnek, mely miatt különböző minőségű kép jelenik meg még ilyen egzakt digitális adatok esetén is...
A gyakorlat ezt mutatja. Egy ilyen eszköz többet csinál, mint egy digitális adathordozó... :K
Vegyük csak a felskálázás algoritmusát, egyáltalán nem mindegy hogy milyen számítások előzik meg a végeredményt.

(#33) dabadab válasza krx21 (#32) üzenetére


dabadab
titán

"Minden bluray és media lejátszó más-más videó processzort tartalmaz, más algoritmusok alapján működnek, mely miatt különböző minőségű kép jelenik meg "

Ez pont olyan, mintha azt mondanád, hogy mivel minden számítógép meg telefon más-más processzort tartalmaz, ezért a 2+3 más-más eredményt ad. Nem ad mást, ez nem így működik.

"A gyakorlat ezt mutatja."

Én erről egyáltalán nem tudok, soha komoly fórumon ilyen nem merült fel. Tudsz bármi komoly bizonyítékot hozni? Screenshot, hdmi capture, akármi, ahol tényleg látszik a különbség két medialejátszó között?

"Vegyük csak a felskálázás algoritmusát"

Egy fullHD filmet egy fullHD-s kimenettel dolgozó BR lejátszó hova skálázzon? Sehova. Persze, a mindenféle "képjavító" algoritmusok okozhatnak különbséget, csak éppen egy BR filmet lejátszó BR-lejátszó esetén semmi ilyesmire nincs szükség és nem indokolt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) krx21 válasza dabadab (#33) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem most van egy PS4-em és egy drágább uhd bluray lejátszóm egy TV-re kötve... Mindkét lejátszó lejátszik bluray lemezeket... Vakteszten is megmondom melyik játszik le. Egyértelmű, hogy a dedikált lejátszó jobb.
A te elméletedet értem, de itt más is történik mint digitális jel továbbítás. Ennyi erővel az ugyan azon paneleket használó tv-nek, ugyan olyan képe lenne... De nem. Minden digitális megjelenítőnek van sajátos képalkotó szoftvere, hardvere, algoritmusa. Ha nem lenne, minden ilyen eszköznek ugyan olyan képe lenne.
Még egy vga kártya driver cseréje is okozhat változást... Pláne egy új chip.

"Persze, a mindenféle "képjavító" algoritmusok okozhatnak különbséget, "
Ilyen mindig van szerintem, még ha nincs is bekapcsolva...

[ Szerkesztve ]

(#35) krx21 válasza dabadab (#33) üzenetére


krx21
nagyúr

Amúgy a házimozi fórumon, ahol még a hdmi kábelek képi minőség különbségét is említik, erről hogyan vélekednek? :DDD

(#36) dabadab válasza krx21 (#35) üzenetére


dabadab
titán

Azok nyilván full idióták, már bocs, BBéci meg a többiek :U

DRM is theft

(#37) Pro Koryak válasza dabadab (#36) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nemrég volt avx fórumon vakteszt: hdmi kábelek, hdd vs bd lejátszó = kiborult a bili!
BBéci-nek kellene elolvasni, bár ő ezt is ki- illetve megmagyarázná.

krx21(25)
vakteszten lennének érdekességek, tuti.

(#38) tecsu válasza dabadab (#33) üzenetére


tecsu
addikt

Bár - mint többször kiderült -, a hifi nem a kedvenc témaköröd, azért én linkelnék egy efféle oldalt:
http://www.whathifi.com/cambridge-audio/cxu/review
De a Cambridge Audio CXU nevű lejátszójáról sok egyéb elyen jókat írnak a képminőséget illetően, ami elsősorban a felskálázásnak köszönhető, ha tetszik, a nem.
Érdemes utánaolvasni egy kicsit, vagy legalább olvasás nélkül ne makacskodjunk/okoskodjunk olyan témában, amihez lövésünk sincs. Ez mindenkire érvényes, rám is. Ezért kerestem a linkeket.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#39) tecsu válasza krx21 (#34) üzenetére


tecsu
addikt

Nos igen. A fenti vélekedés olyan, mint amikor valaki kb. nem hiszi el a hangminőségbeli különbséget a CD-lejátszók között, ugyanis azt ő csak "hiheti", mert "tudni" ennek csupán ellenkezőjét lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40) dabadab válasza tecsu (#38) üzenetére


dabadab
titán

"Bár - mint többször kiderült -, a hifi nem a kedvenc témaköröd"

Ez valami félreértés lehet. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel az orvostudomány, csak azért, mert rámutatok arra, hogy a homeopátia nem működik.

"a Cambridge Audio CXU nevű lejátszójáról sok egyéb elyen jókat írnak a képminőséget illetően"

Azért az elég sokat elmond, hogy a képminőségről egyetlen kép sincs.
Meg mondjuk úgyaz egész nyelvezetéről süt, hogy olyan írta, akinek finga sincs az egészről, láthatóan akkor se ismerné fel a placebot, ha seggberúgná.

A másik helyen meg azt írják, hogy milyen szépen felskálázza a DVD-t full HD-ra - ez valamivel értelmesebb megközelítés, csak hát felvetődik a kérdés, hogy akkor az ember már miért nem full HD forrást néz DVD helyett.

DRM is theft

(#41) krx21 válasza dabadab (#40) üzenetére


krx21
nagyúr

A placebo működik... :K
Nekem audioquest chocolate hdmi kábeleim vannak... Olyan szép tetszetősek a dobozai, sokszor nézegetem. Olyankor elhiszem, hogy szebb tőle a kép... :DDD

(#42) #06658560 válasza tecsu (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Képminőség és felskálázás egy mondatban. Röhögtél, amikor leírtad?

(#43) #72042496 válasza Pro Koryak (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rákerestem a tesztre, most olvasom, elég kemény. :)
(Aki nem akar utánakeresni, annak itt a link.)

Nálam egész biztos, hogy van különbség a két különböző itthoni HDMI kábel "képe" között, méghozzá jelentős. Az egyik produkál képhibákat 4K felbontás mellett, a másik nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#44) dabadab válasza #72042496 (#43) üzenetére


dabadab
titán

Azt lehet tudni, hogy a képeken az Y tengely mit jelöl, vagy olvassam végig azt a fórumot? :)

DRM is theft

(#45) #72042496 válasza dabadab (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Végül én is elmentem otthonról miután átfutottam, így nem vagyok benne biztos, de ez egy szubjektív skála lehet, hogy ki mekkora és milyen irányú eltérést érzékelt a legelső kábelhez képest (amelyikről nem tudták, hogy melyik).

Ezen vitatkoznak utána sokáig, hogy ez egy béna dolog volt a tesztben, máshogy kellett volna csinálni. Nem értek a metodikához, de ez nekem is furcsa. Szerintem elég lett volna megtippeltetni, melyik kábel van bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#46) tecsu válasza #06658560 (#42) üzenetére


tecsu
addikt

Egyelőre még a HD felbontású Blu-Ray az aktuális, elterjedt formátum, de ugyanígy később a 4K is fel lesz skálázva ebben a kategóriában. Persze röhöghetsz ezen is, azon is, de az off topic. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) Pro Koryak válasza #72042496 (#45) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A lényeg az volt, hogy nem tudták melyik hdmi kábel, melyik lejátszó van éppen bekötve! Sőt, volt, hogy ugyanaz a lejátszó vagy hdmi kábel következett egymás után(nem volt csere) mégis láttak különbséget!!! :C

Ez szerintem elég meggyőző magyarázat a (kib_szott)drága vs olcsó, de minőségi hdmi kábel kérdésre.

Persze majd az okossak ezt is megmagyarázzák. :W

Szerintem jó volt a teszt. Pont lejött a lényeg, uannál is láttak különbséget. Akkor ez véletlenül sem placebo ugye?!

[ Szerkesztve ]

(#48) #72042496 válasza Pro Koryak (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Oké, de ez hogyan kapcsolódik az előző hozzászólásomhoz?

(#49) #06658560 válasza tecsu (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha a nagy hozzáértők elhiszik, hogy extrapolált adattal lehet jó valami, lelkük rajta, csak a többieket ne hülyítsék!

(#50) tecsu válasza #06658560 (#49) üzenetére


tecsu
addikt

Perszepersze. :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.