Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Busterftw


Busterftw
veterán

"azaz azokban a megjelenítőkben, amelyekben minden pixel mögött egy-egy egyedileg vezérelhető fénykibocsátó dióda kap helyet"

Nem ezt tudja az OLED is?

(#2) mad823


mad823
őstag

Valójában nem, mert ott 3-4 dióda alkot egy pixelt. Persze lehet, hogy itt is, de az is lehet, hogy RGB SMD ledeket használnak. A specifikációból ez nem derül ki, az viszont igen, hogy semmi olyan nincs benne, amit mondjuk 10 éve ne lehetett volna ugyanígy legyártani.

(#3) poci76 válasza mad823 (#2) üzenetére


poci76
aktív tag

Az RGB LED is 3 LED-ből áll.

(#4) mad823 válasza poci76 (#3) üzenetére


mad823
őstag

Igen, de mivel egy tokban van, ezért nem látsz külön RGB subpixeleket - így értettem.

(#5) E.Kaufmann válasza Busterftw (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De ezt tudja az OLED, de mivel organikus, hamar megromlik ;]
Mindenesetre kisebb az élettartama és trükközni kell, hogy ne égjen ki(be?) túl hamar. Valamint van olyan OLED is ami fehér és színszűrős, de legalább a pixel saját fényforrása egyedileg szabályozható.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) #69523456


#69523456
törölt tag

Nocsak! Mégsem OLED a jövő? Igaz, mire olyan méretű ledeket tudnak gyártani ami egy 65"-os TV-hez kell, sok viz lefolyik még a Dunán! Addig maradnak a mozik... Na, és az OLED - mármint azoknak, akik szeretnek izgulni azon is, hogy holnapra beég-e vagy sem a panel :)

(#7) OPiiPO


OPiiPO
addikt

már vártam mikor jelenik meg az első közönséges mezei troll ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8) #69523456 válasza OPiiPO (#7) üzenetére


#69523456
törölt tag

Igen, ezt a ziccert nem tudtam kihagyni. Amit én már kaptam itt a QLED miatt... Akárhányszor próbáltam az előnyeit ecsetelni, tucatnyi OLED fan ugrott a torkomnak. Soha nem sikerült megértetni velük, hogy mindkettőnek van előnyös és hátrányos tulajdonsága. AZ OLED fan szerint ilyen csak a QLED-nek van, az OLED tökéletes! AZ LG ezek szerint másként gondolja, azért fejleszti a valódi ledes technológiát.

(#9) Busterftw válasza #69523456 (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem ez mar nem all fenn, max az elso par szeriaban.
Minden evben egyre tobb OLED-et vesznek, megsincs tele az internet tomeges OLED beegesekkel. Ha ilyen durva lenne a helyzet, az LG mar belebukott volna.

(#10) Sinesol válasza #69523456 (#8) üzenetére


Sinesol
veterán

Átlagos használat mellett mégis mi előnye van a QLED-nek?

(#11) flashpointer válasza #69523456 (#8) üzenetére


flashpointer
őstag

volt errol itt egy cikk hogy megsem az oled lehet a legjobb hanem a valodi led kijelzo, jobban nezett ki. (aki irta a cikket eloben latta mindkettot)

(#12) mad823 válasza #69523456 (#6) üzenetére


mad823
őstag

(#13) OPiiPO válasza #69523456 (#8) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az LG, szerintem nagyon helyesen, láthatóan nem akar lemaradni a fejlesztésben.

#12 mad823: köszi a linket, talán még hamarább lesz a piacon mint eddig hittem.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14) Segal válasza OPiiPO (#13) üzenetére


Segal
veterán

Jövő év elején a ces-en (ha megtartják egyáltalán) akkor szerintem tutira bemutatnak minimum 65-öst, de még az is lehet hogy 55-re is sikerül lejönniük, mert ugye 1 év alatt leértek 146-ról 75-re...
Tehát muszáj az LG-nek is fejleszteni mert az OLED még jó alternatíva a felsőkategóriában, de ha ez beérik akkor ez jobb lesz. Főleg hogy moduláris :Y Ha nagyobbra vágysz csak veszel még bele panelt...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) #69523456 válasza mad823 (#12) üzenetére


#69523456
törölt tag

Remélem igazad lesz. Lassan cserélni kellene, mert a végtelenségig biztosan nem működnek. Két B sorozatú Samsung van a házban még 2009-ből, és egy C 9000-es 2012-ől. Ugyanakkor a C 9000 valószinüleg "örök darab", mert a Samsung, szerintem a legkiválóbb alkatrészeket rakta ebbe a készülékbe. Kimondottan erőfitogtatás céljából csinálták ezt a tipust... Az eletelt évek alatt se 3D, se QLED, se OLED tudott meggyőzni, pedig vizsgáltam őket rendesen, még tesz videókat is vittem több alkalommal pendrive-on az MM-ba...
OLED lehet, hogy már nem ég be olyan könnyen, viszont az élettartam kérdéses. Kiváncsi leszek hány OLED megy 10+ év után hiba nélkül, tökéletes szinekkel?

(#16) Pingüino válasza Busterftw (#9) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az OLED-nek nem is a beégés a legnagyobb baja, mert azt trükközéssel megoldják. Viszont van sok más hátránya is. Pl. hogy mivel szerves anyagból épül fel, az alapanyagot nem lehet csak úgy gyártani. Az a szerves anyag származik valahonnan, és ugyanúgy, mint a kőolaj is, véges, és ahogy fogy egyre drágább lesz.

A másik, hogy a megfelelő élettartamot csak alacsony fényerővel tudják tartani. Persze mai átlagos felhasználásnál bőven elég, de ha valaki komolyabban rámozdul a HDR tartalmakra, oda bizony kevés.

Aztán az eddigi technológiák közül az OLED-nek a legjobb a színtere, de a valódi LED-es tévével nem ér fel.

Aztán a beégésmentességet, és össz élettartam növelést pl. úgy érik el, hogy valójában nem RGB szubpixelekből épül fel a legtöbb mai OLED TV, hanem fehér, vagy még inkább kék OLED-ekből, amik ugyanúgy színszűrő réteget kapnak, mint az LCD-k, annak néhány hátrányát is hordozva, pl. csillogás, betekintési szög, stb.

Szóval jó dolog az OLED, ha az árát nem nézzük, több előnye van az LCD-khez képest, mint hátránya, de ha kijönnek elérhető áron a valódi LED TV-k, akkor az OLED is a Plazma sorsára jut.

(#17) #72042496 válasza Pingüino (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amíg a szintetikus polimereket is tonnaszám gyártják fillérekért, addig kár attól tartani, hogy az OLED alapanyaga elfogy, csak mert szén alapú.

A HDR-en belül is a kifejezetten világos jelenetekhez kevés az OLED fényereje, és amúgy a komolyabb LCD-knek jobb a színtér-lefedettsége. Az OLED-en segíthet a már időszerű top-emission panel, ahol a fénynek nem kell átjutnia még a szubsztráton is. De csúszik vele, vagy csúsztatja az LG.

Kék OLED alapú panel nincs a piacon, még nem készült el vele a Samsung. Egyelőre az LG-féle WOLED érhető el, és a kínaiak (pl. BOE) gyártanak RGB-t azt hiszem.

A valódi LED-ről azért várnám az életből vett tapasztalatokat is. Papíron illetve kezdeti példányokkal demózva persze, hogy gyártható és "közel tökéletes". Minden új technológia az volt, amiből aztán vagy lett valami (OLED), vagy nem (Laser TV).

[ Szerkesztve ]

(#18) #72042496 válasza #69523456 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Akárhányszor próbáltam az előnyeit ecsetelni, tucatnyi OLED fan ugrott a torkomnak"

Erre mutass pár példát kérlek, mert én ilyenre nem emlékszem. Olyanra igen, amikor egetverő hülyeséggel nyitottál (később még fokozódik), amit nyilván nem hagytak szó nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#19) mad823 válasza #72042496 (#17) üzenetére


mad823
őstag

A microLED technológiailag nem tartalmaz újdonságot, de a miniatürizálás trükkös volta miatt tartunk ott, ahol tartunk. (Illetve korábban nem hiszem, hogy lett volna valós igény ilyen kis méretű LED előállítására, ezért sem volt fejlődés korábban.)
Pont ezért én nem tartok attól, hogy komolyabb gyerekbetegségei lesznek, végülis 1962-ben találták fel, van már róla némi tapasztalat. :)

(#20) joey04 válasza Sinesol (#10) üzenetére


joey04
titán

Semmi, csak trollkodik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) #72042496 válasza mad823 (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

A többié se új, az OLED is talán a '60-as években indult. Hiába régiek egy technológia alapelvei, újítások garmadáján lesz túl az R&D, mire egy gazdaságosan gyártható, piacképes termékig jutnak.

A micro LED-del kapcsolatban is az számomra a kérdés, eljutnak-e idáig (közelednek, az biztos). Utána pedig, hogy tényleg mikro méretben milyen lesz.

Én se vagyok pesszimista, de azért mosolygok, amikor a micro LED miatt temetik az aktuális technológiákat. Mintha az egy Szent Grál lenne, épp ahogy az OLED-ről írtak 15 évvel ezelőtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Pingüino válasza #72042496 (#21) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nyilvánvalóan függ a végkimenetel attól, hogy milyen lesz a tényleges megvalósítás, de azért lássuk be, hogy alap működési mechanizmusra a microLED a csúcs. Ha eljutnak oda, hogy gazdaságosan lehet gyártani, akkor az bizony ki fog szorítani minden más kijelzőtechnológiát.

Az OLED-nek gyakorlatilag minden hátránya a szervességéből adódik. Ha nem kellene az élettartam növelés miatt trükközgetni, ami szépen lerontja az egyébként igen jó tulajdonságait, akkor már az is kiszorított volna minden más kijelzőtechnológiát.

A microLED-nek viszont a bonyolult gyártásból adódó árán kívül (hangsúlyozva, hogy) elméletben semmilyen hátránya nincs. A gyakorlatban még bőven nem járnak ott, hogy egyáltalán alternatíva legyen otthoni felhasználásra, de csak olyan problémák vannak vele, amit relatíve rövid időn belül orvosolni tudnak.

Megjegyzem, azért dícséretes a mérnöki találékonyság, hogy mit ki tudnak hozni az LCD technológiából is. Papíron milliónyi gond van már magában az elképzeléssel is, és mégis igen jó kijelzőket gyártanak. Előbb-utóbb viszont végleg eljár felette az idő.

(#23) #72042496 válasza Pingüino (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Az OLED-nek gyakorlatilag minden hátránya a szervességéből adódik."

Ez az egyik fő gondolatmenet, amit számomra ingatag lábakon áll. A szén alapú vegyületeknek is teljesen eltérő stabilitása lehet, illetve attól, hogy a mini LED szervetlen, még nem biztos, hogy stabilabb is lesz.

Legyen jobb, persze. De még nagyok a pixelek, a mozikban alig megy rajtuk statikus elem - nem tenném tűzbe a kezem, hogy a mini LED-et nem fenyegeti a kiégés.

[ Szerkesztve ]

(#24) Pingüino válasza #72042496 (#23) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk TV-ken nem is nagyon fog menni otthon sem statikus elem. Monitoroknál, laptop kijelzőknél meg nem annyira muszáj OLED/microLED által nyújtott képminőség, ott esélyes, hogy egy darabig még marad az LCD, pusztán azért, mert olcsóbban gyártható.

(#25) Duree


Duree
veterán

Lassan eljutunk talán arra a szintre , hogy otthon is lehet ilyen tévénk, de nem ártana tisztázni a fogyasztását mert szerintem nagyon magas lehet. A hogy számoltam egy 100" megjelenítő közel 1000watott fogyaszt, javítsatok ki ha tévedek. A másik a technológiából adódóan eléggé nehézkes pici ledet gyártani szerintem elég nagy a selejt így az árazása mindenképpen a legdrágábbak közé hozza majd.

duree54

(#26) mad823 válasza Duree (#25) üzenetére


mad823
őstag

Fényerő és hatásfok függő a dolog. Én nem számítanék a jelenlegi LED vagy miniLED háttérvilágítású TV-knél lényegesen nagyobb fogyasztással (ugyanakkora fényerő esetén), hiszen LED ez is, az is.

(#27) Morph76 válasza mad823 (#26) üzenetére


Morph76
aktív tag

Sokkal több lesz, hiszen itt egy pixel mögött 3db led lesz.(4k-nál kb 24 millió darab!!!)
A jelenlegi háttér ledes tvk-nél, csak "pár" helyen van led, amit egy diffúz felület szétoszt a panelen.Én egy 100" colos micro lednél, olyan 1600-2000 watt körül tippelnék. :Y

(#28) mad823 válasza Morph76 (#27) üzenetére


mad823
őstag

De ha a teljes (mondjuk pillanatnyi) fényerő 1000 nits mindkét TV esetén, valamint a LEDek hatásfok is hasonló, akkor mégis hogyan tudna többet fogyasztani?

(#29) Pingüino válasza Morph76 (#27) üzenetére


Pingüino
senior tag

A ledek száma egy dolog. Attól még darabonként nem kell akkora fényerővel világítania.
Nem fog az sokkal többet fogyasztani, mint egy OLED.

(#30) #69523456 válasza #72042496 (#21) üzenetére


#69523456
törölt tag

Én meg azon mosolygok ahogy a microLED-ről irsz. Feltételezés feltételezés hátán... Hátha ez is beég, hátha ez is gyorsan öregszik, stb. Úgy látom idegesit téged ez a technológia. Kezdem azt is érteni, hogy miért? Te már nem OLED fan vagy, hanem hivő... Gondolod azért fektetnek a fejlesztésébe ennyi energiát, hogy ez is tele legyen olyan hibákkal, mint az OLED, QLED, sima LED? Gondolod ezek az emberek is olyan ostobák, mint amilyen én vagyok szerinted?

(#31) #72042496 válasza #69523456 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez gyenge volt, fuss neki újra. Vagy ne. Kár személyeskedned csak azért, mert köpni-nyelni nem tudsz a (#18)-ra.

(#32) Piftuka válasza Sinesol (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért akad. :)

- Kezdve a képátló/ár aránnyal. Az OLED vonalon a 65 col feletti méretek exponenciálisan, 80 col felett pedig már egészen extrém mértékben növelik a végfelhasználói árat.

Amíg egy csúcs FALD-os QLED tévéból a ~90-100 colosat is megkapod pár millió forintért, addig OLED vonalon annak tízszeresét kell fizetned érte ebben a méretben.

És azért fekete szintben, kontrasztban, és látott képi élményben nem annyival gyengébb egy csúcs LCD tévén a legjobb OLED-hez képest, mint amennyivel nagyobb felhasználói élményt ad a sokkal nagyobb látott kép.

- Színtartományban, színmegjelenítésben egyértelmű a QLED fölénye jelenleg.

- A QLED tévéknél már elérték a 4.000 nit-es csúcs fényerőt, ami jó minőségű HDR tartalom megtekintésekor nagyon sokat számít. (A kettő előző együtt még annál is többet.)

- QLED/LCD vonalon alapvetően nem téma az "image retention", és a "beégés", az OLED technológiában ez még mindig kihívás.

- Ahogyan a sávosodástól, homogenitási problémáktól, "tinting"-től mentes panel is.

Persze QLED vonalon is vannak homogenitás szempontjából jobban és rosszabbul sikerült példányok, de legalább az utóbbival ott egyáltalán nem kell foglalkozni.

- Általánosságban a mozgásmegjelenítés kapcsán megosznak a vélemények. Lassabb "response time + Blur", vs. gyorsabb "response time", de "judder/stutter"... (És sem egyikre, sem másikra nem egyformán érzékeny mindenki.)

- Az is fontos szvsz, hogy a Samsung a saját prémium vonalán megalkotta a piac, jelenleg vitán felül legjobb tükröződésgátló felületét, ami bizonyos felhasználói körülmények között sokat számít

- És itt érdemes arról beszélni, hogy mi az "átlagos használat"? Ugyanis az mindenkinek mást jelent.

Nagyon nagy általánosságban persze lehet körvonalazni: tévé adás, és filmnézés.

Ám ennél már napjaink tévéi is sokoldalúbbak, ráadásul mindenkinek más a preferenciája, és az is, hogy milyen körülmények között használja a készüléket.

"Aquila non captat muscas."

(#33) OPiiPO válasza Piftuka (#32) üzenetére


OPiiPO
addikt

komoly QLED fan vagy, alátámasztva tudod védeni a technológiát és sokat is tudsz írni ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#34) #72042496 válasza OPiiPO (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

De ha egyszer ezek az előnyei. És a kérdés ez volt. :)

(#35) #69523456 válasza #72042496 (#34) üzenetére


#69523456
törölt tag

Puftika érveire úgy látom nem tudsz reagálni érdemben. Csalódtam benned. Pedig én is csak annyit állitottam, hogy mindkét technológiának vannak előnyei és hátrányai. Ez az, amit te és az OLED hivők nem hajlandók elismerni. Tipikusan az a helyzet, amikor a józan ész már nem számit, csak a vak hit... A személyeskerdést is te kezdted, amikor hülyének minősitettél. Én nem az a tipus vagyok aki, ha kővel megdobják, kenyeret dob vissza...

(#36) E.Kaufmann válasza #69523456 (#30) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Te foglalkoztál már LED-ekkel? Igaz én se sokat, de a sima LED is bizony öregszik, és az áramerősségre érzékeny, meredek a görbe, ami mentén épp hogy csak pislákoltól eljutunk a vereti mint az állatig, ezért is szeretik inkább PWM módban vezérelni, és a sima világításnál is nem feszültség, hanem áramgenerátos üzemben vezérlik, szóval érzékeny jószág. A sima LED izzó fokozatosan veszít a fényerejéből, ez tény. Na most nem kell atomtudósnak lenni, hogy miniatűr LED meg pláne érzékeny lehet, ahol ugyanaz a világos részlet van 0-24-ben, bizony gyorsabban öregedhet a LED, ergo beégés. Annyi előnye feltételezhetően van, hogy stabilabb lehet, mint a szerves alapú LED-ek (de itt is ahogy írták, nagyon sokféle szerves anyag van, némelyik nagyon stabil).
Amúgy annyit tanulhattál volna az eddigi új technikák bevezetéséből, hogy sosem olyan jó egy technika, mint amilyennek hirdetik, valamint felbukkanhatnak olyan gondok, mint amire nem gondoltak.
Régen a polikarbonát alapú gyárott CD-kre azt mondták, ha nem karcoljuk, örök élet+1 nap. El is hitték a kiadók és elkezdtek kén alapú festékkel borítót nyomtatni, ami szépen beivódott a CD-be és bemattult tőle.
Szerintem nem kéne senkit azért lefikáznod, mert óvatos egy új technikával.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#37) mad823 válasza E.Kaufmann (#36) üzenetére


mad823
őstag

Azért azt is tegyük gyorsan hozzá, hogy az öregedést alapvetően a magas hőmérséklet okozza (vagy segíti), ami akkor jelentkezik, amikor csutkán hajtják. Ezért is van, hogy 100% terhelésre adják meg az öregedés ütemét. De ha kisebb teljesítményen használod, akkor exponenciálisan lassabban öregszik, és mivel 100% terhelésen is több tízezer óráról beszélünk, így ez szerintem pont nem lesz probléma.

(#38) E.Kaufmann válasza mad823 (#37) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na, legalább bemutattál egy jó érvelést, nem pedig úgy tettél, mint a másik kolléga :DDD :R

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#39) Crytek


Crytek
veterán

Ez mire 48-55colig lemegy + emberi ára lesz addigra fel lesz találva a nem beégős OLED is ami olcsóbb :C :C :C

Next PC Upgrade: 2022

(#40) Pingüino válasza E.Kaufmann (#36) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azért egy LED-nél messze nem akkora probléma az öregedés/beégés, mint a szerves OLED-nél. Ha megfelelően szabályozott áramerősséget kapnak, és megfelelő a hőelvezetés is, akkor gyakorlatilag örök élet. Az olcsó kínai ledes izzókkal pl. az szokott lenni a probléma, hogy a feszültségingadozások csillapítására max. egy egyszerű előtét ellenállást használnak, és abból sem túl nagyot, meg spórolnak a hűtőbordán.

Márpedig a LED-ek valóban nagyon szűk tartományban működnek. Miliamperes különbségek döntenek, hogy nem is világít, vagy elpukkan. A PWM-et meg nem szeretni kell, hanem LED fényerőt csak PWM-el vezérlünk. Ami egyébként gazdaságosabb is, mint változtatható ellenállással lehúzni a feszültséget, hogy a többletet elfűtse az ellenállás.

A LED-ek öregedéséről meg annyit, hogy az átlag 5-10 év alatt, amíg valaki használ egy TV-t, nem is öregszik számottevően a LED, másrészt ami sokkal fontosabb, hogy egy 4K-s felbontással számolva közel 25 millió szubpixelről beszélünk. Ha mind a 25 millió LED teljes fényerőn menne, az instant vakulás. Alapvetően ezek a TV-be való LED-ek a max. fényerejüknek alig 10%-án dolgoznak PWM-el vezérelve. Ha öregszenek, max. változtat a hardver a négyszögjelen, és kész. Észre sem veszed.

[ Szerkesztve ]

(#41) #72042496 válasza #69523456 (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még egyszer, a nagy francokat állítottad te csak azt. Ebből a topikból is annyit szintetizáltál, hogy a csúnya OLED fan személyeskedik, ami nevetséges.

Egyébként is a hozzászólásaidat minősítettem egetverő hülyeségnek, és nem a személyedet hülyének. A fórumtársat pedig Piftukának hívják.

[ Szerkesztve ]

(#42) #69523456 válasza E.Kaufmann (#38) üzenetére


#69523456
törölt tag

A sok feltételezés, spekuláció helyett a valóság: mint fentebb irtam, 2009-ben vettem az első LED TV-t, egy 46"-os Samsung B7000-et. Azóta is meghibásodás nélkül működik, napi átlag 6 órát üzemelve. Kétségtelen, hogy ennyi idő után gyengült a ledek fényereje, de ez csak annyit jelent, hogy a fényerőt, kontrasztot kb. 20%-al feljebb kell tekerni, ( most 80%-os értéken van)Vagyis, a sima LED valóban rendkivül hosszú idő alatt veszit annyit a fényerejéből ami már a használhatóság rovására megy. Ezek alapján állitom: felesleges azon spekulálni, hogy a micro LED meddig birja? Én a tapasztalataimról beszélek amit az elmúlt 10 évben a saját szememmel láttam, mig egyesek jósolgatnak. Ha ez nem elég érv, akkor nem tudom mi lehet még az?

(#43) #69523456 válasza #72042496 (#41) üzenetére


#69523456
törölt tag

Elnézést kérek Piftukától az elirásért, viszont gratula a hozzászólásért. Nem csodálom, hogy nem tudott senki érdemben vitatkozni a leirtakkal, minössze OPiiPO részéről futotta egy rövid gúnyos mondatra... Ezzel részemről lezárva, csak ismételni tudom magam, ami Piftuka irásának is a lényege: mindkét technológiának vannak előnyös és hátrányos tulajdonságai. Az OLED fanok szerint csak pozitiv tulajdonságai vannak az OLED-nek. Tudomásul vettem - feladtam.

(#44) Sinesol válasza #69523456 (#43) üzenetére


Sinesol
veterán

Fárasztò az erölködésed.

Egyszerüen csak azert nem irtam, irtunk mert nincs se energia, se motivacio ugyanazokat a köröket ujra meg ujra lefutni.

[ Szerkesztve ]

(#45) #69523456 válasza Sinesol (#44) üzenetére


#69523456
törölt tag

Ezért adtam fel. Hívőket észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#46) #72042496 válasza #69523456 (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Aki azt írja, hogy tökéletes az OLED az téved vagy hülyeséget ír, ilyenért is éppúgy szoktam szólni a fórumon. Egy ideje nézegetem, hogy mi váltsa a 65C8-at, mert kéne a nagyobb kijelző, több HDMI 2.1-es port, 2160p@120, a DTS, fullos eARC, illetve VRR és ALLM. És az LG X sorozat nerfjei miatt messze nem az eredetileg várt 77GX, hanem a Sony 85Z8H a legszimpatikusabb. (De ez párhavonta változik, mindenesetre nem egy konkrét márkában vagy technológiában gondolkodom.)

Ekkora fan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#47) Sinesol válasza #69523456 (#45) üzenetére


Sinesol
veterán

Te adtad fel? :D
Utsó 5 hozzázzólásból 3 a tied, lényegében csak te erőlködsz itt.
Mondjuk nem is tudom minek írok, ugyse fejezed be mig nem tied az utolsó szó, jobb ha kiszállok ebből.

[ Szerkesztve ]

(#48) OPiiPO válasza #69523456 (#43) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem volt az gunyoros, csak jeleztem hogy a kolléga alátámasztva tudja védeni a technológiát és sokat is tud írni, szinte már-már dicsértem :DDD Szerintem engedd a témát, úgyis már csak Te tartod életben :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#49) #69523456 válasza OPiiPO (#48) üzenetére


#69523456
törölt tag

Már elengedtem. Utólag sajnálom, hogy egyáltalán időt pazaroltam erre az egész témára bármikor - ezután nem fogok, igérem. Mindenki azt vesz ami neki a legjobban megfelel. Az OLED fanok meg gyönyörködjenek a mélyfeketéjükben... Az én életemben ennek hiánya huszadrangú kérdés. Sőt! Kár, hogy a döntő töbségében ipari hulladéknak minősithető amerikai filmeken, sorozatokon semilyen fekete nem segit...

(#50) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Na de az igazi kérdés, hogy valójában hol tartanak a kicsinyítéssel, mert Samsung azért komolyat lépett előre az utolsó közölt egy évben.

Mire nyugdíjas leszek talán megfizethető lesz ez a kategória. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.