Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Megfontolt állásfoglalás. Gondolom a két érintett cég meg pont ....-ja. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Az elektronikus útdíj és az online kasszák nem értéket teremtenek, csak értéket (adót) hajtanak be, illetve ez utóbbi a monopol tulajának hajt hasznot.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Az IVSZ-nek a T-Systems is tagja. Szóval az IVSZ konkrétan az egyik tagját ítéli el. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Béééla válasza joghurt (#2) üzenetére


Béééla
őstag

Azért egy online kassza jó dolog - azokkal szemben akik eddig is tisztességesen próbáltak megélni, a napi három zsömlét beütő helyek meg csak szívjanak. Egyszer az a baj hogy mindenki minimálbéres vállalkozó, másszor meg ha ez ellen tesznek.

Bélabá

(#5) ttt


ttt
senior tag

"...Az informatikai hátterű projektekben kellő időt kell szánni a tervezésre, kivitelezésre és ellenőrzésre is..."

Az azért elég elkeserítő, hogy egy T-systems ezt nem teszi. Mert kitől várná el az ember, ha nem pont egy informatikai "zászlóshajótól"?

(#6) DesertDog


DesertDog
tag

Parancsuralmi rendszerben ezek az érvek marha sokat érnek ám... :(

(#7) DaveJr válasza ttt (#5) üzenetére


DaveJr
őstag

Sajnos hiába akar egy informatikai cég korszerű és jó megoldást javasolni a megrendelőnek, van, hogy a megrendelő nem veszi figyelembe a javaslatokat. Sőt kijelenti, hogy ő már pedig csak azért fizet amit ő mond.
Jelenleg pont egy ilyen projektem van. 15 évvel ezelőtti technológiát akar a megrendelő. Hiába mondjuk hogy már nem az az iparági szabvány, jobb lenne, gyorsabb lenne. Ő nem azt írta ki a tenderben.

Nem azt mondom, hogy nem hibás a T-Sys, mert olyan hibák voltak, amiért máshol már rég kirúgták volna a fejlesztőt, de sok esetben a megrendelő a gyenge pont.

Pl. ma Magyarországon nagyon nehéz agilis módszertannal fejleszteni, mert a megrendelő nem hajlandó erre átállni, holott lennének előnyei. Ragaszkodnak a klasszikus vízesés modellhez. És nagy vállalatokról beszélek, akiknek mondhatni napra kész szoftverekkel kell piacon lenni és nem mindegy hogyan, mennyi idő alatt készül el egy szoftver.

Amúgy megjegyezném, hogy azért nem akkora zászlóshajó a T-Sys. A neve jól cseng és sokan ismerik, de van nála nagyobb, régebbi szoftverfejlesztő cég.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#8) MCGaiwer válasza DaveJr (#7) üzenetére


MCGaiwer
addikt

kíváncsi vagyok, még mennyi lépcső mire ismét kiderül, hogy ebben a sztoriban is OV a hibás, aki egyébként is maga az ördög

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#9) stutga


stutga
tag

Az elso és legnagyobb hiba, hogy a T-Systems nyerte el a munkát.

Legkozelebb én is indulok a tenderen, és akkor minden jo lesz.

-- Lorinc.

(#10) ttt válasza DaveJr (#7) üzenetére


ttt
senior tag

Ez így igaz.
Viszont, ha valaki/valamilyen cég egy ilyen ismert névvel rendelkezik csúnyán nagyot is kellene buknia, ha ekkora csínybe szalad bele. Pont nekik kellene már a pénz elé tenniük a hírnevüket és olyan hozzá nem értő, ámde okoskodó megbízókat rutinból lerázni, amelyek ilyen helyzetbe hozhatják.

Itt a pénz vagy politikai okok kerültek előtérbe, hát most ne mossák kezeiket, viseljék méltósággal és ne mutogassanak. Van vaj vastagon a fülük mögött.

(#11) dr.Mura


dr.Mura
tag

Mivel nem vagyok benne a szoftverfejlesztés mindennapjaiban, kérdezem a nálam sokkal inkább hozzáértőket: csak nekem tűnik úgy, hogy amatőr hibák voltak azok, amik ehhez a botrányhoz vezettek?

Amit a 18 éves srác csinált, az tulajdonképpen olyan, mint amikor én annak idején átírtam X-Com-ban a karaktereim statjait 255-re a mentett állásban (és utána csodálkoztam, hogy a legközelebbi fejlődésnél átfordult 1-re, és közvetlen közelről sem tudott eltalálni egy nyamvadt űrlényt sem...)

C8H10N4O2

(#12) Bici válasza dr.Mura (#11) üzenetére


Bici
félisten

Az eddigi adatok alapján elég nagy hiba, hogy kliens oldalon volt csak meghatározva a bérlet ára. Vagyis a szerver oldal bármit lenyelt.

Olyan, mintha a pénztáros azt mondaná neked, hogy 9500Ft a bérlet, de te csak 50 Ft-ot adsz, és ő számolás nélkül elteszi, és adja a bérletet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) távcsőves válasza MCGaiwer (#8) üzenetére


távcsőves
senior tag

Miért, nem?

(#14) 0xmilan válasza Bici (#12) üzenetére


0xmilan
addikt

Bár nem a 18 éves srác találta, de voltak ott más gondok is.

A legjobb ez a mondat az emailben, miután elküldték a plaintext username - jelszó párost:
"Kérjük, fokozottan ügyeljen felhasználóneve és jelszava biztonságára." :DDD

(#15) Bici válasza 0xmilan (#14) üzenetére


Bici
félisten

Lol, ezt eddig nem látam. Kössz!
Most azt nézi a fél hév, hogy min röhögtem fel ennyire. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) Béééla válasza dr.Mura (#11) üzenetére


Béééla
őstag

Nem webes fejlesztésben vagyok benne, de akkor is ordít hogy bődületes baromságokkal teli.
Nem is tudom már hol olvastam hogy a mai napig tele van a világ SQL injection lehetőségekkel pedig elég régi és közismert hibaforrás. Aztán persze jó dolog ha egy webshopban átírod a listázandó áruk számát 60-ról 600-ra vagy 6000000-ra ha keresni akarsz, más kérdés hogy ez sem szép dolog.
Na szóval ilyen szintű hibákkal van tele, tehát jobb intézményekben házinak nem fogadnák el.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#17) Realradical


Realradical
őstag

Jó ez a nyilatkozat.

Fordítás:
"Nem sikerült, de tudjuk, hogy nehéz jól csinálni. Majd fejlődünk, ha mindenhol jól fog menni, mert ugye máshol is van ilyen."

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#18) Möhe válasza Béééla (#4) üzenetére


Möhe
addikt

Aki az online kassza bevezetése előtt sem ütötte a gépet,az azután sem fogja.
A minimálbéres vállalkozó meg lehet hogy adna többet is, meg magának is,de amíg ekkora a járulék a fizetések után addig nem lesz változás. Lásd a minimálbér megemelését, aminek ugye nagyobb járuléka van. Nem lesz árcsökkenés,inkább áremelés ,mert ki kell termelni a dolgozónak állambácsi által megigégért fizetést. De ezt már senki nem nézi.

(#19) MCGaiwer válasza Möhe (#18) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a kasszák bevezetése utáni adóbevétel eléggé mást mutat, mint amit az első sorod állít.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#20) kovaszoskeny válasza MCGaiwer (#8) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

AZ OV az milyen szerv minek a rövidítése?
I

Abe due dembella

(#21) DaveJr válasza kovaszoskeny (#20) üzenetére


DaveJr
őstag

Orbán Viktor

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#22) floatr válasza MCGaiwer (#19) üzenetére


floatr
veterán

Nemrég volt hír, hogy a nav bejelentette, hogy hol ellenőriz, és hirtelen 970%-al megugrott a bevétel. Ez is eléggé mást mutat, bár ez nem a szoftver/fejlesztők sara

(#23) MCGaiwer válasza floatr (#22) üzenetére


MCGaiwer
addikt

de ezzel mit akarsz alátámasztani? az esetleg nem lehet, hogy online gép nélkül meg nem 970%al, hanem 1600%-al ugrott volna a bevétel? Nézd meg az adóbevételt a bevezetés előtti, és utáni évben. az az ami számít.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#25) floatr válasza MCGaiwer (#23) üzenetére


floatr
veterán

Bár ez már a sokadik off, de azért válaszolok: abba horgoltál bele, hogy nem ütik a gépet szerinte, szerinted meg igen. Szerintem meg most sem ütik... Nem akarom ragozni, mert nem ide tartozik

(#26) 0xmilan válasza aprokaroka87 (#24) üzenetére


0xmilan
addikt

Ez egy rendkívül humoros köntösbe csomagolt phising site?

(#27) aprokaroka87 válasza 0xmilan (#26) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát ha valaki lesz olyan okos hogy mondjuk egy általa amúgy használt felhasználónév/jelszó párost ad meg akkor lehet.

(#28) Béééla válasza floatr (#22) üzenetére


Béééla
őstag

Most sem ütik annyira mint amennyire lehetne, mégis a 2014-es bevezetés óta mostanra mintegy 217.000 online kassza működik az országban, ennek köszönhetően pedig 2014-ben 150 milliárd, 2015-ben 60 milliárd forintos adótöbblet keletkezett tehát van hatása. Bónusz hogy itt bejön a big data és bizony nem csak azt lehet nézni hogy mennyi a negyedéves bevétel hanem időpontnak megfelelően lehet ellenőrizni. Pár év és lesz annyi adat amiből automatikusan mehet a feketéző vállalkozásnak a levél miszerint "Rendellenes működést tapasztalunk, megoldjátok magatok vagy kimenjünk segíteni? Puszi: NAV".

Bélabá

(#29) joghurt válasza Béééla (#28) üzenetére


joghurt
addikt

Lótüdőt megy. Akkor ugyanis nyilvánvaló lenne, hogy egy belvárosi pizzázó/gíroszos/kínai nem a veszteség határán üzemel. Elég szépen lehetne már most is tudni, hogy egy ilyen helynek mekkora a forgalma, és hogy a beütött bevétele ettől mennyivel marad el.
De a kérdés másik fele az, hogy ha meg is bukik egy hely az ellenőrzésen, elsőre valami nevetséges bírságot kap, és elég nagy vajnak kell lennie a fején, hogy bezárassák egy hétre. Ha még ennél is nagyobb a pofátlanság, hát ugyanazt az üzletben ugyanazt az alkalmazottat majd egy másik kft. fogja foglalkoztatni, és az új cégre nem vonatkozik a bezárás.

A tej élet, erő, egészség.

(#30) Snoop-y válasza DaveJr (#7) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez nem ido kerdese. Ez nem olyan, hogy nem volt ido olyan modszert hasznalni hogy ne plain textben legyen a jelszo tarolva. Szerver oldali validalas sem raketatudomany. Ha 3 evuk van es a latott logika alapjan mennek tovabb akkor is egy bugos shithalmazt adtak volna ki a kezukbol. Azok a hibak amiket elkovettek az amatorizmus jeleit mutatjak. Szoval ezzel ne takarozzunk ha lehet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31) DaveJr válasza Snoop-y (#30) üzenetére


DaveJr
őstag

Ezt biztos nekem akartad? Én sehol nem említettem, hogy ennyi idő alatt.....

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#32) Snoop-y válasza DaveJr (#31) üzenetére


Snoop-y
veterán

Oke azt beneztem de vedd ki nyugodtan az idot ettol fuggetlen is all a mondandom. A BKK nem hiszem hogy ahhoz ragaszkodott hogy:

Figyuzzal mar Plain textben tarold a jelszot vagy nehogy am validaljal valamit.

Ezek ordas nagy amator hibak. Gyakorlatilag ezek olyan peldak amik a webcoding for dummies kezikonyv elso fejezeteben szerepelnek hogy NE

mod: grammar

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33) 0xmilan válasza Snoop-y (#32) üzenetére


0xmilan
addikt

mod: grammar

Ezt kár volt odaírni, tekintve, hogy ékezetek meg írásjelek nélkül írtad a hozzászólást. :DDD

(#34) floatr válasza Béééla (#28) üzenetére


floatr
veterán

Ehhez nem kell az online kassza, ezt össze tudnák futtatni a meglévő adatokból is, de "valamiért" nem teszik. Már nagyon régóta megtehetnék, magánszemélyekkel és cégekkel egyaránt...

(#35) joghurt válasza floatr (#34) üzenetére


joghurt
addikt

Hasonlóan az OEP-hez, ahol pár lekérdezésből kiderülne, ha egy orvos kizárólag az egyik gyógyszergyár termékeit írja fel. Vagy ha az átlagosnál jóval több receptet ír.

Kolléga anno reszelte az OEP adatbázisát, és felvetette, hogy egy pillanat alatt összedob néhány query-t. A felettesek a legszigorúbban megtiltották neki - még belső használatra is.

A tej élet, erő, egészség.

(#36) Snoop-y válasza 0xmilan (#33) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mea culpa de legalabb nincsenek elutesek benne :D

6 vagy 7 eve ekezet nelkul irok ezutan sem fog ez valtozni ;)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37) 0xmilan


0xmilan
addikt

A híres BKKCrypt implementációja már sok nyelvre elérhető.

(#38) janeszgol válasza kovaszoskeny (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Nemi szerv. Magas labda volt haver. :)
Amúgy a BKK perelhető, ha bizonyítottan veszélyben voltak a tárolt adatok. Ha ennyire ragaszkodnak a joghoz, akkor ebben is ragaszkodjanak hozzá.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) Bici válasza 0xmilan (#37) üzenetére


Bici
félisten

És még unit tesztelve is van, bakker. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40) DaveJr válasza Snoop-y (#32) üzenetére


DaveJr
őstag

Akkor ajánlanám figyelmedbe a második bekezdésem:

"Nem azt mondom, hogy nem hibás a T-Sys, mert olyan hibák voltak, amiért máshol már rég kirúgták volna a fejlesztőt, de sok esetben a megrendelő a gyenge pont."

Pont azt írtam le amit te, csak nem részleteztem:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#41) kchris78 válasza Snoop-y (#30) üzenetére


kchris78
veterán

itt a lényeg. és ha most valami amatőr fejlesztő fejleszti az se csinál ilyet mert nem ezt tanítják. Itt valami nyugger (elnézést) fejlesztett valamit aki a 90-es évek óta nem követett SEMMILYEN biztonsági fejlődést...

(#42) Bici válasza kchris78 (#41) üzenetére


Bici
félisten

Az a gáz, hogy egy ilyen projecten nem hiszem, hogy csak egy ember dolgozik, így nem egy, hanem több ember nézte be ezt a dolgot.

Ez valahol amiatt (is) van, hogy nagyon sok fejlesztőt szívnak el a trendi cégek (Prezi, Epam, Logmein, stb.) így főleg a legkevésbé képzett réteg marad az ilyen bürokratikus monstrumoknál.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) szbende válasza Béééla (#4) üzenetére


szbende
csendes tag

Ezt kifejtenéd, hogy az online kassza a napi három zsömlét beütő helyeknek miért szívás?
(Pl. A kínai régen sem és most sem üti be a kaszzába a kaját.)

(#44) szbende válasza Béééla (#28) üzenetére


szbende
csendes tag

"Bónusz hogy itt bejön a big data és bizony nem csak azt lehet nézni hogy mennyi a negyedéves bevétel hanem időpontnak megfelelően lehet ellenőrizni."
Na de eddig is lehetett, Minden pénztárgépben volt fekete doboz, ennek semmi köze ahhoz, hogy online.
A big data-nak mág pláne nincs köze az egészhez - nem is értem hogy jön ez ide.

(#45) Béééla válasza szbende (#44) üzenetére


Béééla
őstag

Big data - nem két kassza van kinn, ágazattól, időtől, stb-től függően elég sok infót ki lehet nyerni (például hogy durván mennyit kéne hoznia)

A minden pénztárgépben fekete doboz és az online, valós idejű követést meg kérlek ne emlegessük egy lapon :U Kb. mint a menetlevél és a GPS-es flottakövetés összehasonlítása, ég és föld tudásban és lehetőségekben.

Az online kassza meg a nem beütős helyeknek azért szívás mert látszik hogy "nem megy" a biznisz, a sarokban dekkoló NAVos pedig látja hogy jönnek-mennek a vásárlók, az áru is gazdát cserél, mégse akarnak beütődni a cuccok, pedig térerő is van, HOPP csókolom NAV ellenőrzés. Sokkal hatékonyabb mint "jajjelnézést csak rossz napunk volt".

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.