Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Nálunk mind a két gyereknél működik a Kréta - hibátlan és (szinte) tökéletes - a jegyek, értékelések követésére és az egyéb, korábban naplóban és ellenőrzőben felvezetett dolgok kezelésére (hiányzások, dicséretek, hébe-hóba üzenet, fogadórák).

Ettől többet azonban totál felesleges várni ettől a programtól... Minden, csak nem interaktív, és minden csak nem gyors... Távoktatni ezen át elég merész álom... :DDD

Amiket használnak (nálunk) - az a Google Classroom, a Skype ( :D) és a Facebook....

És amúgy - számomra meglepő módon - úgy tűnik, hogy működik is a dolog. Pedig nagy reményeket szerintem senki nem fűzött ehhez.

Mondjuk a számonkérésre még kíváncsi leszek....

[ Szerkesztve ]

(#2) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

A cikk kifelejti, hogy az "index feloli oldal" szerint.
Nem kell anyazni nem vagyok narancsszinu (piros kek zold sarga barna sem).
Csak probalok objektiv lenni es tisztaban vagyok vele hogy az az oldal se csinalta volna jobban, csak kicsit tobb lett volna feltett kezzel orditva korbe-korbe rohangalas. :U

(#3) pjani


pjani
tag

A mi iskolánkban sem működött a Kréta, így hát Google Classroom lett.

Persze ha az ITM azt mondja, hogy minden szép és jó, az "index felőli oldal" (ez most komoly?) meg mást, akkor nyilván az ITM mond igazat.

[ Szerkesztve ]

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#4) jozefgucci1 válasza atike (#1) üzenetére


jozefgucci1
addikt

+1 Nekem a feleségem tanár és ő mondta ,hogy eddig az alpfunkcióit tökéletesen ellátó Kréta alkalmatlan a távoktatásra . Mindenki aki teheti a Google alkalmazását használja.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#5) Fex


Fex
tag

A nagy lo..szt vizsgázott jól! Napi 10-15 perc mire belépsz, távoktatásra alkalmatlan, kb. egy üzenőfüzet funkcióját tölti be. :(

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#6) atike válasza Fex (#5) üzenetére


atike
nagyúr

Semmi kötekedés, de min 10-15 perc mire belép az ember...? :F Mi semmi ilyet nem tapasztaltunk sem asztali gépen sem telefonon (a saját appban nyilván).

(#7) gbors válasza atike (#1) üzenetére


gbors
nagyúr

A jelenlegi keret akkor működőképes, ha a pedagógusok ésszerű módon közelítik meg a dolgot, és nem össze-vissza küldözgetnek mindent, ahogy pl. nálunk mindkét iskolában. A kezdeményezés amúgy nekem tetszik, de módszertani háttér láthatóan nincs hozzá, így elég sokszínű lesz, ami történik.

Mondjuk a számonkérésre még kíváncsi leszek

Majd mesélek, lányaim pénteken már írnak dolgozatot :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8) atike válasza gbors (#7) üzenetére


atike
nagyúr

Azt tényleg megköszönöm ha írsz... :) Ha érdekel mást is akkor jöhet ide kommentbe, ha nem akkor privátban is... :)

(#9) Fex válasza atike (#6) üzenetére


Fex
tag

Webes felületet használunk, de nagyon szutyok az egész.... Mobilt nem próbáltunk, csak asztali gépet, volt hogy tegnap többször is elérhetetlen volt...

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#10) joghurt


joghurt
addikt

Számomra ez a közlemény annak bizonyítéka csupán, hogy az elkövetőjének nincsenek gyerekei.
A Kréta szervereit szemlátomást arra méretezték, hogy havonta egyszer belép a szülő (a gyerek kb. soha), erre most naponta többször szabadul rá mindenki. Errefelé (összesen öt különböző iskolában) is fordul elő hosszas várakozás. Van, hogy már a login képernyő sem jön be.

Az már csak apró usability bug, hogy egy házi feladatra rányomva alapból olyan nézet jön be, amin nincs semmi információ, majd a szemfülesek át tudnak kattintani egy tabot, hogy olvasható legyen a feladat szövege.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) joghurt válasza atike (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Egyik gyereknek fel kellett vennie, hogy felmondja a verset. Amelyik osztálytársának látszott a szemén, hogy olvassa közben, az nem kapott annyira jó jegyet. :DDD
Az mondjuk a tanár sara, ha az osztálycsoportba kéri ezek feltöltését. GDPR, visszaélések, bullying, zaklatások.

Van kölök, akiknek írásban kell beküldeniük valamit. Szintén a tanár sara, hogy megtehetik, hogy valaki feltölti az osztálycsoportba, és mindenki ugyanazt küldi be.
Eggyel jobb, ha már saját kézírással írt valamit kell befényképezni.

Van, ahol Skype-os feleltetés megy, de nálam ez már a genyóság kategória.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Most legalább le lesz tesztelve. ;] Sok pénz van benne, jó lenne, ha jó lenne... :K

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#13) KEndre válasza KEndre (#12) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Ez a cikk rólunk szól, én vagyok benne a nagypapa, aki főleg a matekot nyomja az unokáknak... ;] A technológia jól működik harmadik napja. :C
https://bitport.hu/a-szulok-is-beinditottak-sajat-tavoktato-programjukat

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#14) arty válasza drotsztyuart (#2) üzenetére


arty
veterán

Te, objektiv? :D A cikk összefoglalta a két oldal álláspontját: a hivatalos propagandát és a szülők VALÓS, GYAKORLATI tapasztalatát. De te annyira narancs vagy, nyakig, hogy azonnal a pártocskád elleni támadásnak vetted... mit neked tények, a szocik mégrosszabbak lennének (kit érdekel milyenek lennének a szocik? a másik oldal? stb?! KIT? Itt és most van egy alkalmazás, amiről kritikát írt valaki... édesjóistenem :W )

Valójában, amit a cikk is jól leírt:
- 2 gyermekem krétázik... krétázNA, merthogy nem működik az a retek.
- hogy nem intuitiv, hogy lassu, az TÉNY
- amig a jegyeket néztük benne, oké volt, de ez másra alkalmatlan

Az eszesebb tanárok azonnal mentek google classromra, ami nem olyan, mint amit a haverok fejlesztettek, dzsilliárdért. Ez működik. JÓL.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15) copass válasza arty (#14) üzenetére


copass
veterán

dettó. tanárok nem tudják használni az üzenetküldést és a gyerekek se tudják megnézni. belépni csak nagyon nehezen lehet, de akkor is kilép szinte mindig.
jövő héttől átállnak egy moodle alapú esuli rendszerre az iskolában akkor nem lesz gond.
csak hát ugye a krétát KELL használniuk...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16) Feketelaszlo válasza arty (#14) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem akarom megingatni az álláspontodat (de, igazából pont azt akarom :D ), azonban akármennyiért is fejlesztették a KRÉTA rendszert, a Google Classroom egy minimum 10x, de inkább 100x akkora költségvetésből összetákolt és fenntartott alkalmazás, így azon rugózni, hogy az mennyivel jobb meg kényelmesebb, hát legalább unfair, de ha valaki még a politikát is beleviszi akkor inkább szánalmas.
Nem támadó jelleggel írom, csak tények. Jó lesz majd mikor a nagy G hozzákapcsolja a fizetős alkalmazásait vagy a kikémkedett adatokból csinál valaki jó pénzt az oktatási rendszer és gyerekek kárára. Valamit valamiért, de a szoftveróriások csúcsszuper oktatási felületei pont annyira tekinthetőek ingyenesnek, mint a licencszerződést jegyző jogászok szentnek. :N

(#17) KEndre válasza Feketelaszlo (#16) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Még ha igazad is van (adatokkal fizetünk a szolgáltatásért), akkor is vérlázító, hogy sikerként propagálják a KRÉTA-rendszert homeschooling célra. Azt kéne mondani, ez még nem olyan fejlett, mint az amerikai szolgáltatások, de legalább a mienk... A cikk is csak a a szakképző intézményekben tapasztaltakról ír, egy szót sem ejt a többi oktatási intézményről.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#18) Joczek válasza Feketelaszlo (#16) üzenetére


Joczek
tag

Nézzük a valóságot. A KRÉTÁT milliárdokból fejlesztették. A Google ClassRoom-ot egy kis csapat fejlesztette.
Lehet számolgatni a bérköltséget, de jó eséllyel egyáltalán nem került többe a Google Classroom fejlesztése. 70 millióan használják világszerte,

[ Szerkesztve ]

(#19) Ivy.4.Ever válasza gbors (#7) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A proginak kéne inkább felhasználó-biztosnak lennie. Minden sulinak van office 365 teams-szel elméletben. Gyakorlatban meg senki nincs aki konfigurálná. Pedig egy jól beüzemelt Ms rendszer csodákra lenne képes.

(#20) Ivy.4.Ever válasza drotsztyuart (#2) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Mondjuk ki: FAKE NEWS.

[ Szerkesztve ]

(#21) Feketelaszlo válasza Joczek (#18) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

(#22) vmarci21 válasza atike (#6) üzenetére


vmarci21
tag

össze-vissza vannak iskolánként a szerverek: 2-nek megnéztem az IP címét, az egyik magyar, a másik Írországi IP cím volt - úgy hogy erősen iskolafüggő lehet, hogy le van-e terhelve, vagy nem...

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#23) #06658560 válasza Feketelaszlo (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel a Google Classroom hamarabb volt, így egy fasza benchmark kellett volna csak, hogy a KRÉTA tudja annak funkcionalitását is.

(#24) #06658560


#06658560
törölt tag

Ismerősék (OKJ képzés egy középiskola keretén belül) jelenleg a WEBEX-szel barátkoznak webes órák megtartásához, mert arra sem a Google classrommal, sem a Skype-pal, sem a KRÉTÁ-val nem jutnak előre.

(#25) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Én látom mindkét oldalt, édesanyám révén a tanárit, magam részéről pedig a diákot.

Ez minden, csak nem "jó vizsga". Az értesítések talán megjönnek, de megnyitás után a hozzájuk tartozó bejegyzés többnyire már nem tölt be... Akinek van egy kis mázlija, és meg tudja nyitni, az rögtön screenshotolja, és küldi be a Messenger csoportba, hogy a többieknek is legyen esélye elolvasni...
A tanárok egy része Classroomot használ, van aki Groupsot, illetve van aki emailen kommunikál, és az órákat YT liveként tartja meg. A diákok élő chatben tudnak reagálni.
Mindhárom módszer szépen működik egyébként, a Krétával ellentétben.Számonkérés még nem volt, de ha lesz, mindenképpen jelzem, hogy hogyan oldották meg.

A tanári felület szintén ilyen megbízható, harmadik-negyedik próbálkozásra lehet elküldeni valamit, néha 504-et dob, stb. (édesanyám szerint)

Lehet, hogy nem ártott volna pár szervert berendelni a fiúknak, vagy a round robinba berakni pár VPS-t :DD Egy dual Xeon DELL PE2800-at szívesen felajánlok az állam részére, lehet hogy már az is duplázná a KRÉTA mögötti szerverpark számítási teljesítményét ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) gbors válasza Ivy.4.Ever (#19) üzenetére


gbors
nagyúr

Egy ilyen kérdésben a szoftver mindig többedleges szempont. Első körben nem árt tudni, mit akarnak csinálni, utána lehet szoftverrel támogatni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) Feketelaszlo válasza #06658560 (#23) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ez így van, sőt még a Google programjánál jobb rendszerekről is lehetett volna példát venni. Csakhogy egy ilyen fejlesztés nem úgy működik, hogy az állam újító kedvű hipster programozóknak és frissdiplomás tanároknak ad pénzt, hogy fejlesszenek olyan oktatási szoftvert, amit ők jónak látnak, hanem a feltételeket is ő diktálja. Ha a megrendeléskor a kívánalom egy alapvetően adminisztratív, nem-digitális problémákra válaszoló 60-70+-os pedagógusok inputjai alapján összeállított kívánságlista volt, akkor a végtermék is olyan lesz. Nem mondhatja önhatalmúlag a projektvezető, hogy "de amúgy az elearning rész legyen már kicsit hangsúlyosabb, mert az menő meg biztos fontos lesz még egyszer".

(#28) ted_tris válasza arty (#14) üzenetére


ted_tris
tag

Objektiv ja.
Anyazom azt amit kell.
Van gyerek es hasznaljuk is ezt a cuccot.
Persze nem tavoktatasra.
Nyilvan nem arra lett kitalalva. User error jobarat.
De az amire hasznalni kell az mukodik.
Amugy a vilag tobbi reszen is ez megy sot a colos nagyorru faszkalap haverod idejen is ez ment amit a kis napoleon csinal. :C

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#29) Sinesol válasza arty (#14) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit fura ez a végletesen túltolt reakció, egy lényegében ártalmatlan kommentre, inkább nálad látszik az, hogy a legaprobb politikai dologra ugrasz.
Egyébként erős csusztatás az, hogy a szülők valós tapasztalata vs propaganda, mivel éppenséggel, nem csak negativ tapasztalatok vannak, mégis csak azokat állította a középpontba a cikk. Ez olyan, mintha megjelenne egy cikk, hogy az AMD videokartyak hulladékok, mivel számtalan kommentelő ezt állítja.

[ Szerkesztve ]

(#30) NandoXXL válasza Sinesol (#29) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nincs nálunk digitális oktatás, egy prezentációt sem tudott átküldeni a tanár. Alkalmatlan az egész rendszer az oktatásra. A betegállátás akadozik, úgy hogy alig van Koronás, nincs szakorvosi ellátás, csak vészhelyzetben idézem az ajtón álló nővéreket, és telefonosokat is súlyos életveszélyes helyzetben látnak el, bel se induljunk. Ez mind saját tapsztalat, a környezetemben pedig az állami rendszer helyett egyéb platformokat használva oldják meg okosban az oktatást. De nálunk ez se megy, átküldik mit tanuljunk a gyerekkel, és majd fottózuk le. Home Officban vagyok, 2 gyerekkel. Csak úgy mondom sok embernél kezd elszakadni a cérna, mert magára hagyták őket, és gátlástalanul hazudnak hogy minden rendben ami még nem gond, a baj az hogy nem tudunk mindent megoldani, beteg családtagot nem látnak el ÉRTED? Mennie kell dolgozni kedvesemnek , nekem meg tanulni kéne Meló alatt, a gyerekkel, az ovisra meg vigyázni. Éljétek át, most szüntelek, olvastam a nagyyal, később meg kezdődik a munka is. És a szellemi sérülteknek, van olyan munka amit aktívan kell othonról csinálni, nem csak imitálni. :R

(#31) copass válasza Sinesol (#29) üzenetére


copass
veterán

"AMD videokartyak hulladékok, mivel számtalan kommentelő ezt állítja"
ami azért nem feltétlenük valótlanság. mert ha annyira nagyon jó lenne akkor az összes gamer azzal nyomná. hiába olcsó ha problémás. steam statisztika meg nem hazudik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32) arty válasza ted_tris (#28) üzenetére


arty
veterán

Dehogy anyázod. Anyázod, amig valami/valaki nem a haverod kölyke (nekem a gyurcsók nem volt a haverom, ellenben te most színt vallasz a narancsrendszerről, a klikről, az urambátyám világról).

A krétában a házi feladatok nem rendezhetőek időrendbe. Nem lehet trackelni őket. Tulajdonképpen semmit nem lehet vele csinálni. Már akkor, amikor épp be tudsz lépni és működGET a cucc. Ilyen megoldásért az elsőéveseket kivágják prog1 zéháról kb. A sebességgondokat megértem, a funkcionalitás röhejességét nem tudom elfogadni, a dzsilliárdforintJAINKÉRT cserébe.

A haverod aszondta amugy, hogy távoktatásra ezt kell használni. Arra ez alkalmatlan. Miről beszélsz, hogy amire kitalálták, arra jo?

(A zsidózásod meg nyilván kielégítette a szinteden levőket....)

---

(#29) Sinesol nekem két kölköm van és napok alatt felgyűlt - negativ - tapasztalatom.
A kommentelő, amire reagáltam egyből gyurcsányozni kezdett, ez lenne a Kréta védelme. Hogy az előző se volt jobb. Tehát a szar jobb lesz, ha a régi is szar. Holott szerintem a szar az csak szar, bármitől függetlenül. A kréta pedig TÁVOKTATÁSRA, AMIRE AZ ÁLLAMPROPAGANDA AJÁNLJA egy használhatatlan szar. Objektiven. ÉS milliárdos közpénzhalmokat emésztett fel az elkészítése. Objektiven. És NER-haverok fejlesztették. Objektiven.

(#30) NandoXXL hasonló a cipőm. Pont ezért kellene, hogy a kréta strukturáltan összefogja a megoldandó feladatokat. De mivel nem megy, ezért jönnek feladatok emailben, facebookon, classromban és még vagy 2 egyéb weboldalon keresztül. Totttális a káosz nálunk is, de tippre mindenhol, mert ismerősök is hasonlókról számolnak be.

És olyat se lehet, hogy CSAK egy bizonyos alternatív helyen gyűlünk - mert a krétát KÖTELEZŐ a tanárnak használni (legalábbis ezt állítják).

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) arty válasza Feketelaszlo (#16) üzenetére


arty
veterán

Erre nem is akartam reagálni, mert már tételesen cáfolták (méretek/költségek), de azért jelzem, hogy az adataiddal fizetést én is problémának érzem - viszont rövid távon, a gyerek boldogulásáért ezt most "kifizetem", nem tehetek mást. Tudod, a nem működő, alkalmatlan kréta miatt.... ez az ALAP probléma, innen indulunk.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34) MageRG válasza drotsztyuart (#2) üzenetére


MageRG
addikt

Alapvető hiba, hogy gondolod, hogy van az "egyik" meg a "másik" oldal.
A valóság az, hogy van az a megoldás, ahogy a kormány csinálta, meg van egy csomó másféle megoldás. Többek közt amelyik komoly szakmai háttérre épít, és nem támadólag kezeli a kritikát.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#35) ttt


ttt
senior tag

Csak arra a büdös életben nem fogok rájönni, hogy egyszer-kétszer legalább betalálnának ezek a kemény pénzért berendelt rendszerek - már a nagy számok törvénye alapján is.
De nem.
Értem én, hogy a saját holdudvart kell kitömni, de nem lehetne egyszer olyan gebinesnek kiadni, amelyiknek többet kell fizetni, mint egy tál rizs én érti is mit kell létrehozni?
Ok, tudom; álmodom.

(#36) Sinesol válasza arty (#32) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem vagyok benne, de az igaz, hogy nem is egeszen tavoktatasra keszult, szal nehezen lehetne jo ra. Kenyszerhelyzet miatt nyulhattak hozza, meg gondolom azert, mert ha van sajat penzbol keszult, akkor megprobaljak azt hasznalni. Azt is el tudom kepzelni, hogy nem is igazan tudják mire jo, csak látták, hogy van egy oktatasi szoftver, gondolták biztos jo lesz. Elég kaosz van jelenleg, szoval talan belefér a hibazas, viszont remelhetoleg eszre veszik a gondokat es fejlesztik menet közben a szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#37) Diabolis


Diabolis
tag

NA, ezt is csak addig kellett olvasnom amíg el nem kezdtetek narancsozni.... :W :W :W :W

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#38) plömplöm


plömplöm
őstag

ehhe, két gyerekkel vagyunk itthon homeofficeban, egyik általános hatodikos, másik nulladikos gimis, mindkettőnél volt próbálkozás az előírt krétás megoldással, mindkettőnél át kellett váltaniuk google classroomra. tényleg jó lett ez a kréta :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#39) orc88


orc88
őstag

Az a baj, hogy a krétát anno a Mozanapló leváltására hozták létre, hogy ez is állami kézben legyen, holott a Mozanapló egy jól működő rendszer volt már akkor, több éves tesztelés előzte meg az éles bevetését. Mondanom se kell, hogy a kréta még az alapvető funkcióiban is kókány megoldást nyújt elődjéhez képest, és ebbe akarnak még több (használhatatlan) dolgot belepaszírozni...

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#40) akaido válasza atike (#6) üzenetére


akaido
addikt

A KRÉTA Dr.Oidos app valóban rettentő lassú.
Ha csak órát szeretnék naplózni, akkor is böngészőből nyitom meg, az elfogadható sebességű erre a naplózási célra.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#41) akaido válasza ttt (#35) üzenetére


akaido
addikt

Ez is lehet a dolgok egyik vetülete, de azt azért látni kell, hogy alapvetően nem az interaktivitás a fő csapásiránya a KRÉTÁ-nak: ez egy hagyományos napló kiváltására készült e-napló.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#42) copass válasza akaido (#40) üzenetére


copass
veterán

desktopon is borzalom most már. lehet amíg nem volt terhelés rajta, jó volt. de most már katasztrófa.
ha sikerül belépni sokadjára, akkor a levelezésnél ugyanezt el kell játszani.
használhatatlan.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#43) bmelos


bmelos
csendes tag

Elsőre behalt, másodjára is, már mást használnak. Úgy látom nem alkalmas terhelés alatti használatra, ha elegen átmennek alternatív megoldásokra talán még a homokórázáson kívül is lehet majd mást nézni. És akkor majd a statisztikák is jók lesznek. És az átláthatóságán is lehetne alakítani.

Lm00n

(#44) scyllarus


scyllarus
veterán

Ahol van Kréta, ott is a GCR-t használják, ennél megbízhatóbb jelzés nem kell.
Pedig egy rendkívül hm... "elkötelezett" iskoláról beszélünk. Fel sem merült a Kréta használata erre a célra.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#45) akaido válasza scyllarus (#44) üzenetére


akaido
addikt

Erősen "javasolt" volt a bevezetése anno :(((

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.