Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MittuDomain_ válasza Micsurin (#50) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A P20 marad még egy darabig (?), pedig októberben lesz két éves. (Poco F2 8GB a cél, mert a 6GB-ban "csak" LPDDR4 ram van, felette meg már 5)

Az alma céges teló, hiába van eSIM, nem akarom keverni.
Meg nem is merném aláhordozni a saját számom, az az 1800mAh nevetséges, ha mégis a samut adta volna főnök, abban 4500mAh van.
De igen, olyan idegesítő dolgokra döbbentem rá, hogy csak na. Ez nem biztos hogy ideillő szó, a lényeg, nem így szocializálódtam. :B

Két példa: nincsenek chat-fejek, nincs beépített swype a billentyűzeten. Vagy nem találom. Már ráraktam a gboardot és beállítottam alapártelmezettnek, de egy csomószor így is a saját billjét dobja fel és nem hagy váltani. És persze nincs app drawer, de ezt tudtam előre.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#53) Gubu0101 válasza Micsurin (#44) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem kotozkodesnek szantam :B Csak feldobtam, hogy masfele is indulhatna egy irany, siman el lennek beepitett "fenykepezogep" nelkul is, meg szerintem sokan masok. Kb annyira elhagyhato mint a gamer telefon.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#54) judas13


judas13
addikt

Akkor most tényleg beigazolôdni láttszik a mondás a "nem a méret a lényeg" tekintetében!
...és tényleg.. :K ;)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#55) MittuDomain_ válasza #40993792 (#52) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R

Érzem én, lehetne ebből egy tök jó blogbejegyzés, mi mindent vettem természetesnek eddig. És nem akarok kommentháborút, csak kiírni magmaból a frusztráló és jó dolgokat egyszerre. Még a frusztráló vezet...

Egyelőre egy google doc-ba írom a friss felfedezéseimet, de ha megérik a dolog, szerintem eljutok életem első Logout bejegyzéséig.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#57) Micsurin válasza Gubu0101 (#53) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bocsi akkor félreértettelek. :R Úgy értettem abba állsz bele, hogy nem kellenek szerintem a kimondottan gémer cuccok mindenkinek aki csak játszani akar a teloján. De igen a fényképezővel is egyetértek. A P20-on nem tudom vettem e már hasznát igazán a kamerának főleg, hogy alapból esélytelen vele élvezhető képet lőni mert a csúcs szuper AI annyira eltorzít mindent. Manuálisban meg az esetek legkisebb arányában állok neki pusztán mert nem fotózni megyek olyankor hanem van valami amit megakarok örökíteni ---> előkapom klikk. Én se bánnám ha a megapixel háborúval leállnának jobban örülnék a mAh háborúnak az akkuk terén. :DD

@Kimura Hana: chatfej? Nem izgatna sose kapcsolom be, idegesít. Főleg mióta 9.1-en bugos és ha hibernálva volt random megnyit olyan kapott üzenetet amit nem véletlenül nem nyitottam meg esetleg... nem kicsit kellemetlen. :) Plusz mikor mail írás stb közben dobálja be az üzeneteket... kösz nem. Lehet nagyobb az akku papíron de valahogy nem hozott soha a P20-am jobb üzemidőt mint haverom i8-ca. Sőt röhögtünk is néha mikor szinte ugyanannyiszor feküdtek a powerbankon az előadások közben. :D Mindenképpen írd meg főleg azt milyen érzés volt elszakadni (szubjektív) a tökéletes 1gombos gesztus vezérléstől, amit a P20 kapott valami egészen tökéletesre sikerült.

Kezd olyan sanda érzésem lenni, hogy a tipikus kevesebbet tud de azt stabilabban jobban tudja esete áll fen. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58) Micsurin válasza Micsurin (#57) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Na azt a pankrátor neve maradt a vágólapon! :C :C :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59) Gerybut


Gerybut
tag

Döbbenten olvasom, hogy ennyi embernek van igénye ilyen kis szutyokfonra. Ez az SE egy világi viccc 2020-ban amit itt is jó sokan bekajálnak. Nézzétek már meg miből van ez összekukázva és így is mennyiért adják, döbbenet.
Nekem a minimim 7 colos tepsire lenne igényem, de kezdem azt hinni egyedül vagyok ezzel az egész országban, bár kezdenek potyogni az iylen telók, csak mind kissé drágácska lesz.
:R

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#60) Micsurin válasza Gerybut (#59) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Miből van összerakva a rendszernek megfelelő mennyiségű memóriával, egy kifejezetten tisztességes chipsettel, és egy mobil szinten kielégítő kamerával? Ja az akku valóban harmatos ezen kívül miből van összerakva ami problémás? LCD panel? És? Meglepően sok még az IPS, a 720P sem különösebben zavar az akku fényében. Inkább kötök itt kompromisszumot mint használok betegesen tepsi készülékeket. Nincs kis kezem nekem mégis már a P20 is kényelmetlenül sok.

Ezzel az elmebeteg 21:9-es képaránnyal meg végképp elérhetetlen lett rendesen, egy kézzel az értesítési sáv.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61) MittuDomain_ válasza Gerybut (#59) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nexus7indahouse' :P

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#62) gyonyoruwok válasza MittuDomain_ (#55) üzenetére


gyonyoruwok
tag

én is fixen olvasnám, szintén P20-ról készülök almára váltani, és nagyon kíváncsi lennék minden apróságra, főleg annak tekintetében, hogy eddig bármikor kezembe került egy iphone, rögtön vissza is adtam, annyira idegennek érződött az egész, azt sem tudtam mit csinálok :DDD de felteszem meg lehet szokni. kizárólag a trendisége miatt csak nem esküdnének rá ennyien, ugyebár

(#57) Micsurin : nahát, érdekeseket írsz. szerintem a kamera kifejezetten jó, persze az AI-t sose kapcsolom be, kivéve ha direkt mesevilág látványra vágynék néha. az akksit meg valóban van hogy kevésnek érzem, de aztán megnézem, és rendre 6-7 órás sot-okat hoz. de gondolom felhasználásfüggő, én nem játszok.

Sony A6000 | iPhone 12

(#63) gyonyoruwok válasza Gerybut (#59) üzenetére


gyonyoruwok
tag

egyedül az egész országban? az összes gyártó a te igényeidet elégíti ki elsősorban, és/mert az emberek többsége is a nagyra vágyik. nem tepsikből van gyér választék.
amúgy meg ugyan már, a vicceket idén eddig android oldalon lehetne sorolni, sajnabajna. de bele se menjünk

Sony A6000 | iPhone 12

(#64) Micsurin válasza gyonyoruwok (#62) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A kamera kifejezetten jó, ha PRO módban lősz .raw-ba és beállítod a kamerát. Egyébként meg kell mondjam szerintem az i8 is szebbet lő mint a P20 szimplán akár kikapcsolt ai-val automatában. A hüvejnek nem erőssége a szoftver. Használat meg: [link] ezt még alapvetően sok zene szokta kiegészíteni az ingázás miatt suli időszakban.

Akku időt ami azt illeti hajlandó lennék áldozni a méretért cserébe... abba a tanktáskába amibe a Honor 8 vígan belemegy a 21:9 miatt a P20 feszegetve megy bele. :B

Azt a tepsi kijelentést én se értem. Pont, hogy hodály készülékekből van dömping.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65) janeszgol válasza Gerybut (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Oké neked nem tetszik. De egyet árulj már el. Mi a fenének van szükség ilyen megfogalmazott hozzászólásra. Ez a telefon technikailag jó. Nekem pl méretben is "istencsázár". (Mondjuk a Pro verziók is azok, csak azok másfajta kezelést igényelnek.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) Schuler888 válasza Micsurin (#60) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Ezzel az elmebeteg 21:9-es képaránnyal meg végképp elérhetetlen lett rendesen, egy kézzel az értesítési sáv."
Letezik meg gyarto akinek nem lehet ezt gesztusvezereltre allitani? :Y

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#67) bedibazsa válasza Schuler888 (#66) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Pl. Huawei, ott sajnos a kereső jön be, ezért nem is használom, csak a gombokat.

(#68) Schuler888 válasza bedibazsa (#67) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ez eleg gaz :( dehat akkor marad a joregi nova..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#69) joey04 válasza gyonyoruwok (#63) üzenetére


joey04
titán

csak egy troll :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#70) Trolee válasza Micsurin (#27) üzenetére


Trolee
aktív tag

A Pixel 3a sem volt azért olyan kicsi, most P30 volt nekem, mostani felhozatalba már azt is kicsinek éreztem. :D
LG G2 volt számomra a tökély méretben, a 76%-os képernyőaránnyal is belefért az 5,2-es kijelző, azon kicsit húzni(pl.5,5) és kiváló.
Az aksi témát sem erőltetik, már akkor 3000mAh volt benne, nem tudom miért nem érte ezt most el pl. az új SE, mert hogy nem a melegedés az oka, az tuti :P

(#71) Noukoum válasza Trolee (#70) üzenetére


Noukoum
veterán

Pénz, pénz és pénz. Abból élnek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#72) strogov válasza Trolee (#70) üzenetére


strogov
senior tag

"Az aksi témát sem erőltetik, már akkor 3000mAh volt benne, nem tudom miért nem érte ezt most el pl. az új SE"

Mert ez egy frissített i8, ami egy frissített i6. Ebből is látszik mennyi "értelmes" fejlesztés történt az elmúlt 6 évben. Egy jobb soc és minden megy tovább.
Én mondjuk pont akku miatt XR-t vettem nem SE2-t. Ha nagyobb akkuval jön akkor biztos, hogy SE2-t veszek, de apple-nél ebbe a házba ez a méret volt belőve. Az én kedvemért nem fogják átalakítani a teljes gyártást. Azért van náluk a mobil piac profitjának jelentős része mert tudják hol kell spórolni, és nem azért mert néhány geek igényét nézik.

(#73) MittuDomain_ válasza strogov (#72) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hogy őszinte legyek, ha az XR elérhető lett volna a céges flottában, én is azt választottam volna az SE 2020 helyett, legfőképpen az akksi miatt.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#74) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Nem csodálom, szerintem a mobilpiac egyik legjobb ár-érték arányú telefonja, még annak ellenére is, hogy nem a legújabb design-nal rendelkezik. Én több, mint egy hete használom, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Baromi erős, szép képeket készít, és nem utolsó sorban kompakt. Több év Androidozás után kicsit furcsa volt a váltás, de meg lehet szokni, és őszintén szólva, most már semmi pénzért nem mennék vissza. :D (Ettől függetlenül még mindig úgy gondolom, hogy maga a droid egy nagyszerű oprendszer, de már vágytam egy kis újdonságra.)

[ Szerkesztve ]

(#75) gattolino


gattolino
senior tag

Ez nagyon jó: [link] :C

Vivo X90 Pro Plus

(#76) #40359168 válasza #40993792 (#52) üzenetére


#40359168
törölt tag

Nem csak angol nyelven elérhető, van német is, én mondjuk egyiket se használom.

(#83) #40359168 válasza #40993792 (#77) üzenetére


#40359168
törölt tag

Én se szeretem, valahogy nem áll kézre.

(#84) baloo79 válasza MittuDomain_ (#48) üzenetére


baloo79
tag

Hali!
Én is kíváncsi lennék a szösszenetre, ha megírod, mert kb. 7 év Android után én is szemezek egy ideje az iOS-szel...

(#85) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Nekem a telefonok hosszával van bajom. Különösen mióta bejöttek a 20:9 meg 21:9 képernyő arányok. Hossz miatt nem férnek el nadrág zsebemben hogy le is tudjak ülni. Széltében lehetnének nagyobbak. Nekem egy 16:10 arányú kb. 5.7"-es lenne a tökéletes. De ilyen már nincs, csak a spagetti telókat ontja minden gyártó...

(#86) Ricardo válasza secretgarden (#85) üzenetére


Ricardo
félisten

Én még soha nem ültem le telefonnal a zsebemben. Mérettől függetlenül.

(#87) gyonyoruwok válasza Ricardo (#86) üzenetére


gyonyoruwok
tag

mindig a telefonod szorongatva üldögélsz? miért? vagy kiteszed magad mellé a padra? egy másik székre? a földre? netán csak autóban, irodában, és otthon ülsz? a többség szerintem azért elvárná a telefonjától, hogy kényelmesen tudjon ülni azzal a zsebében, ha úgy van. de persze lehet tévedek, és a te módszered a standard. sőt, tuti tévedek, mert egy akármilyen márkájú plus vagy max telefonnal a zsebben nyilván nem lehet kényelmesen leülni, és mégis úgy veszik mintha kötelező lenne :D

Sony A6000 | iPhone 12

(#89) Ricardo válasza gyonyoruwok (#87) üzenetére


Ricardo
félisten

Mindig le lehet valahova tenni.

(#90) gyonyoruwok válasza #40993792 (#88) üzenetére


gyonyoruwok
tag

simán el tudok képzelni egyéb opciókat, láthatod, hogy csípőből hármat is felsoroltam. :) ezek közül a legpraktikusabb pedig a zseb, amihez a legtöbb új flagship már túl nagy, és azzal sajnos a magamfajták nincsenek előrébb, hogy ti sose ültök le telefonnal a zsebben, de azért jó tudni, hogy milyen különbözőek vagyunk, és ettől szép a világ, meg stb. mi ez az utolsó mondat? apa tanítja a kisfiát fórumozni? ebből nem kérek, köszi

[ Szerkesztve ]

Sony A6000 | iPhone 12

(#92) Schuler888 válasza gyonyoruwok (#90) üzenetére


Schuler888
senior tag

"zseb, amihez a legtöbb új flagship már túl nagy"
Gyereknadragon esetleg, erdekes nekem siman elfer barmelyik farmerzsebemben a 6.8as Note10+5G, farzsebbe meg tobb okbol sem teszunk se telefont, se penztarcat, max pzs-t.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#93) brd válasza Schuler888 (#92) üzenetére


brd
nagyúr

Miből gondolod, hogy a te zsebméreted a standard? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#94) Schuler888 válasza brd (#93) üzenetére


Schuler888
senior tag

181centis magasagommal nagyjabol az atlagot kepviselem, igy a zsebmeretem is :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#95) joey04 válasza Schuler888 (#92) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#96) janeszgol válasza Schuler888 (#94) üzenetére


janeszgol
félisten

Az jó. Mondjuk nem tudom a kettőnek mi köze van egymáshoz (magasság és zsebméret), de biztosan.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.