Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Akkor csak bejött ez a kis iPhone. Nem gondoltam volna, hogy ennyire népszerű lesz.

Viszont amin nagyon meglepődtem, hogy rengetegen kérdezik tőlem, hogy mennyire jó ez a kis telefon. Rendszeres beszéd téma is... pedig mindig mondom, hogy ez inkább annak jó aki nem szereti a teljes kikelzős mobilokat, de ennek ellenére is kapók rá az emberek.

(#2) Noukoum válasza Rinocerosz (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

“Akkor csak bejött ez a kis iPhone. Nem gondoltam volna, hogy ennyire népszerű lesz.“ A régi SE, xr, és 11 után kár meglepődni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) #24536576 válasza Rinocerosz (#1) üzenetére


#24536576
törölt tag

"olcsón" kapható iphone életérzés... Naná, hogy kapós.

(#4) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Azért ez leginkább csak a "relatíve jó" kategória. A legelső SE sem volt túl sikeres, a többi iPhone-hoz viszonyítva.

(#5) Noukoum válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

A mostani szerintem sikeresebb lesz mert sokkal drágább az “iphone” mint anno. Bár a régi SE se szégyenkezhet szerintem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) janos68


janos68
aktív tag

Szóval van igény a 14cm(vagy még kisebb)-es telefonokra. Döbbenet!
Ha már a droidos gyártók előszeretettel másolják az Apple megoldásait, igazán "lelophatnák" a "kis" méretet is újra. Én, és az ismerettségi köröm is tárt karokkal várná az ajánlatokat tőlük.

(#7) szaszyka válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


szaszyka
senior tag

Jónéhány gyártó örülne annak a 30milliós eladásnak...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#8) Juhaszatti válasza szaszyka (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Persze, ezért írtam hogy relatíve jó. Mert alapvetően ez elég sok, csak a többi termékükhöz képest nem az.

(#9) lugosi válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sok telefon azon a listán olyan, aminek nem volt az adott évben kiadott iOS ellenfele.

(#10) brd válasza janos68 (#6) üzenetére


brd
nagyúr

Jah, van, akinek a túl nagy fáj.
+1 Ill. én még a képarány lelopását tudnám díjazni, mert ezek a mai csíktelefonok ku nagyon gázak.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#11) Noukoum válasza Juhaszatti (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

De ugye nem számozott modellről van szó. Illetve ahol párosan szerepel az iphone ott azonnal osztjuk 2-vel. Így már egyáltalán nem rossz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) janeszgol válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Jóságos isten, a 6/6P széria mennyire népszerű volt. Azt tudtam, hogy abból adtak el a legtöbbet, de nem gondoltam volna ekkora fölényre.
Jó ez a SE. Okosan lett megalkotva.

(#13) INGJOKE válasza janos68 (#6) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem ezt kár ide hozni, mert rohadtul nem a kis telefonra van igény hanem az olcsó almás készülékre. Senkit nem megbántva, de máshol se a csúcsmodellből adják el a legtöbbet. Biztos jó ez a telefon annak aki kicsit szeretne, de a legtöbben ezért az árért 16cm-set is megvennék, csak mert alma és hogy ne érezze magát csövesnek... :D :D :D

(#14) Trolee


Trolee
aktív tag

Lehetne ekkora droid teló is min. 90%-os képernyőaránnyal...

(#15) Micsurin válasza Trolee (#14) üzenetére


Micsurin
nagyúr

3a nem lett volna rossz ha nem kuka a beltartalom.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16) Noukoum válasza Micsurin (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Pixel 3a?

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Micsurin válasza Noukoum (#16) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen, méretben nagyon rendben lenne ha nem vágtak volna alá a 670-nel.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#18) k-adi válasza INGJOKE (#13) üzenetére


k-adi
nagyúr

miért kár idehozni? kell a kicsi teló is, főleg a csajoknak, hidd el. :) az meg, hogy olcsó is még relativ, az meg pluszpont, főleg hogy "alma"

Jókor jött ki a teló, kicsi és olcsó is.

ez a 3 halálos kombó

(#19) INGJOKE válasza k-adi (#18) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én nagyon sok csajnál látok akkora telefont amire még én is azt mondom, hogy ez már tepsi. Az átlag 15-16 cm-s telefonokhoz képest is batár nagyok, de nyilván van olyan is aki kicsit akar (telefonból) :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Noukoum válasza Micsurin (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Amikor kijött áráért nagyon jó processzor volt, és most is nagyon megállja a helyét. Nyilván a Xiaomi akkor is többet adott (712 aztán 730) de az a Xiaomi.
És amúgy is nagyon rendben volt a telefon, egyetlen egy dolog az ufs tároló hiánya, azért tényleg kár volt. De így is gyors.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) nozs23 válasza Noukoum (#5) üzenetére


nozs23
addikt

Az iPhone 6s/6S Plus 650/750USD volt (alapmodellek az SE idején). Idén 700USD az i11.
Értem én, hogy mit akarsz mondani, akkor az volt az elérhető csúcs, most meg a Pro-k. De a base modell (11) bevezetésével már nem ennyire fekete fehér a paletta.

(#22) Micsurin válasza Noukoum (#20) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem rossz, csak nem időtálló.

Mint ahogy a Nexus 9 sem lett tablet fronton anno időtálló, a Gugli újabban elég gyakran fut bele a pofonba.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23) Noukoum válasza nozs23 (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

Teljesen logikusnak tűnne a nevezéktan ha nem lett volna Xr, így bukik az egész. Egyértelmű hogy azért lett 11 a neve hogy jobbnak tűnjön. És a sima 11 nem igazán állja meg a helyét mint flagship. Ezért fogyhat jobban az SE mint az elődje mert:
iphone 6s 650$ - SE 400$
iphone 11 pro 1000$ - SE 400$ (és itt alapból 64gb a tárhely, nem kell nyomorult felár hogy ne szutyok 16gb legyen..)
Persze eközött ott van a 700$ 11, ami megnehezíti a kis SE dolgát, de technológiában sajnos nem sokkal ad többet a 11. Nem véletlen lett spórolós az SE, mert kinyírta volna a 11-et.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Noukoum válasza Micsurin (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért ne lenne időtálló? A processzor teljesítménye most is elegendő, és szerintem még 2-3 évig is az lesz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) #86564352 válasza INGJOKE (#19) üzenetére


#86564352
törölt tag

Női farmeren nincs rendes zseb, nőknél amúgyis van táska -> női táskában minden elfér, azért tepsiznek :)
én férfiként keresem a még normális méretű mobilt, egykezes használatra. XS és SE2 közül az utóbbira esett most a választás, viszont számomra a tuti SE1 házába lenne észrevétlenül lapuljon a zsebben, edge to edge kijelző, modern vas. XR, 11 méretű 20 dekás tepsi nálam már szóba se jöhet.

(#12) janeszgol: 6 és 6 Plus voltak az első nagy iphone-ok + sok androidos is váltott rá

(#26) hangyász2 válasza INGJOKE (#13) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ebben teljesen igazad van, bármit eladnak, ami almás, és olcsóbb. Viszont ettől még nem kár idehozni a témát. Mégpedig pont azért, mert amikor nem gyártottak kis telefonokat, azt mondták, azért nem, mert nincs ár igény, nem vennék meg. Holott igény mindig is volt, csak épp ugyanannyiért a kisebb kevesebbet tud, vagy ugyanazt drágábban. És akkor meg már nem találkozik a kereslet és a kínálat. Az Apple átvágta a gordiuszi csomót, és kitalálta, hogy lehet olcsóbban kisebb telót gyártani. Mondjuk kérdés, hogy ezt bármelyik droidos gyártó el tudná-e adni. tartok tőle, hogy nem.

(#27) Micsurin válasza Noukoum (#24) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szerintem mi másképp használjuk a telefonjainkat. Nálam mint PSP / Vita is funkcionálnak. :D

hangyász2 Korrekt! Valahogy a "kis"telefonokban a motorháztető alatt is mindig arányosan kisebb szív dobog a Z3 komapkt óta.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28) INGJOKE válasza #86564352 (#25) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ahogy látszik is nekem mi mix 2s-em van. Nekem a kb 10 nadrágomból egynek nem fér bele a hátsó zsebébe a telefon, de az amúgy is egy feszülősebb farmer szóval még ennél nagyobb is simán belemegy mindegyik nadrágomba is. A következő telefon amit veszek ennél nagyobb lesz biztos, pedig én is anno az I4-I6-Mi mix 2s vonalon fejlődtem. Mivel 85-90%-ban tartalomfogyasztásra, netezésre és minden olyanra használom ahol jó a nagy kijelző és kb 10-15%-ban (szerintem még ez is el van túlozva) telefonálásra így nekem kell az ennél is nagyobb. Nadrágzsebben elfér, öltönyben elfér, kocsiban elfér mi baj lehet? :)

Nah de mielőtt kitiltanak meg kell jegyezzem, hogy mindenben igaza van a cikk írónak, a modiknak és mindenkinek aki ki tud tiltani örökre. :DDD :DDD :DDD

(#29) Micsurin válasza INGJOKE (#28) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hol veszel farmert? Nem volt még olyan az elmúlt 1 évben amiben nekem az oldalsó rendes zsebekben ne feszült volna annyira még a P20 is, hogy lemerjek ülni és kényelmes is legyen végig ülni egy 3-4 órás előadást a zsebemben a telefonnal.

A Levis'ek még határesetek de azok sem az igaziak, a motoros farmerbe meg még véletlenül sem tudom eltenni rendesen.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#30) INGJOKE válasza Micsurin (#29) üzenetére


INGJOKE
veterán

Sosem tennék egy sugárzó eszközt a far... a nemi szervem mellé. Sosem ülök le úgy hogy a telefon a zsebembe van mindenhol ki tudom rakni valahova. Motorozni nem motorozok, de sokat vezető autósként inkább pc módon azt mondanám nem is nagyon kedvelem őket. (nem illenek bele az átlag forgalomba és a sebességük és az általános használatuk miatt sokkal veszélyesebbek is, de nyilván ez egy teljesen másik téma.) :D

(#31) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

nem lep meg, sirály kis teló lett. keret nélküliként még érdekelne is, így kíváncsian várom a kisebbik 12-est. a tök átlagos férfi kezembe. vagy átlagnál kisebb? vagy totál abnormálisan fogom a telefont. jó nagy keze lehet annak, aki kényelmesen lehúzza az állapotsávot egy pro/plus/max telefonon, miközben ír msn-en. még p20-on is csak apróbb fogásváltással megy. szóval ja, van igény a praktikusabb méretű telókra.

Sony A6000 | iPhone 12

(#32) gattolino válasza nozs23 (#21) üzenetére


gattolino
senior tag

A 6 6S azért fogyott olyan jól, mert a 4' után lett először almáéknál 4.7' ill 5.5'
Ezért akinek kicsi volt, most lett nagyobb választása is. :R

Vivo X90 Pro Plus

(#33) Micsurin válasza gyonyoruwok (#31) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Pont erről van szó. :D És még meg sem említetted, hogy mikor tömegközlekedésen állsz a heringparti közepén de az sms-t nem lenne hátrányos lelolvasni amit kaptál akkor mivel egyik kezeddel fogozkodsz a másikkal meg ki kell vedd a telot a zsebedből körbe forgasd, hogy tud használni majd visszabűvészkedni. Nem valahogy nekem nem illik a kezembe az 4,6 - 5,2" < méret. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34) #86564352 válasza INGJOKE (#28) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mindenki más. Elfér nem egyenlő kényelmes is. Hátsó zseb nálam kizárva. A leüléskor, felálláskor ki-be pakolgatás is. Nem mindenkinek lényeges a tartalomfogyasztás faktor, nekem a mobil csak egy kiegészítő eszköz. Ezért fontos legyen modern kompakt, egykezes készülék is a piacon. És ne úgy, hogy a gyártók ráfogják az öt évvel ezelőtti tepsi méretre azt, hogy ma már az kompaktnak számít. :(

(ha félsz a "sugárzó eszköztől" akkor nem édesmindegy első vagy hátsó zsebbe rakod?)

(#35) Ricardo válasza #86564352 (#34) üzenetére


Ricardo
félisten

Soha nem ülök le telefonnal a zsebemben. Kényelmetlen. Plusz ha jön valami és elő kell venni, akkor nem túl előnyös ülve a zsebben.

(#36) Rinocerosz válasza Micsurin (#29) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Én a saxoo london-ban vásárlok és ott olyan nadrágok vannak amiben elfér az s9+ telefonom és nem is szoktam kivenni a zsebemből. Azt nem tudom, hogy ez a márka is megfelel-e az igényeidnek mert ahogy nézem ezek a Levis farmerok 30 alatt nem is nagyon vannak. A saxoo meg inkább ilyen 15-20 körül szokott lenni.

(#37) Gubu0101 válasza Rinocerosz (#1) üzenetére


Gubu0101
veterán

A cikk még mindig a jövőbeli legyártott darabszámokról szól,nem az eddig eladott készülékekről,majd kiderül év végén mennyire is volt népszerű.

Az én fantáziám inkább a 12 Pro max indította be,kíváncsian várom. :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#38) Noukoum válasza Micsurin (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

De a pixel telefonok nem is arra valók.. Arra ott vannak a gamer telefonok vagy bármi más.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) Micsurin válasza Rinocerosz (#36) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az árról ne álljunk le, ezeket hordod egy jó darabig. :) PEdig sokat romlott a minőségük.

Lehet én fejezem ki szarul de nem csak nem fér bele a farmerek zsebeibe, belefér és amint leülsz húzza a mindenedet is.

Noukoum ha valamitől hányok azok a csoda géjmör telefonok azokkal a külsőkkel. :D Nem hiszem el, hogy ennyire nem lenne piaca egy hardveresen értelmes mégis kompakt egykezes telefonnak. Kiderül, a számok majd megmutatják 1-2 év múlva.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#40) Noukoum válasza Micsurin (#39) üzenetére


Noukoum
veterán

Játékra alapból a nagy telefon való. Nagyobb kijelző: jobb játékélmény, nagyobb akku, jobb hűtés.
Ráadásul a gémör telefonok még jobb hűtést, (venti) dokkot, gyári kiegészítőket, szoftvert (és emelt órajeleket) adnak. (Nagyobb képfrissítést is , bár az már jön a normálba is) És még nem is drágák , a probléma a játékokkal van sajnos.
Ha ekkora igény van a pici telefonokra, akkor miért nem gyárt több gyártó azt? Biztos nem akarnak több telefont eladni :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#41) Micsurin válasza Noukoum (#40) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Miért az való rá? Ha én nem azon akarok? Nem játékra veszem, de játszok is rajta ha már jövök megyek és ott van nálam, itt kezdenek páran teljesen tévúton járni. Nem játékra kéne venni csak legyen alkalmas rá megkötésekkel...

Venti? Minek? Még a P20 sem forrósodik fel veszélyesebben / annyira, hogy az az akkut zavarhassa... :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#42) Gubu0101 válasza Micsurin (#41) üzenetére


Gubu0101
veterán

"Nem játékra veszem" Én meg nem fényképezésre...
Adhatnának ki olyan modelleket amiben nincs egy darab optika se fényképezésre,viszont követi a mostani dizájnt és hardvert,simán bevállalnám.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43) doooo válasza Micsurin (#41) üzenetére


doooo
veterán

Azokra a játékokra tökéletesen elég mind a mai napig az i8 hardvere is... teljesen felesleges ilyen erős chip egy ilyen kompakt telefonba. Csak az árat tornázza feljebb, semmi mást. Főleg úgy, hogy azon kívül szinte minden ugyanaz mint előtte. Az akkut, képernyőfelbontást is beleértve. Semmi ok nincs az A13 chipre, és csak amiatt még nem lesz "future-proof"-abb a mobil. Bár ezt már kibeszéltük több topicban is, nem akarok vitázni, de ezek akkor is tények. Egy dolog érvelni a mobil mellett a kompaktsága miatt, meg egy másik a "szuper SoC" miatt. Előbbi érthető, utóbbi egyáltalán nem az. Ezt nem feltétlenül neked mondom amúgy, hanem csak úgy általánosságban.

(#44) Micsurin válasza doooo (#43) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem az A13 mellett érveltem nekem csak a 670-nel volt problémám a 3a-ban azt pedig akár miképpen nézen nem "future-proof"...

A13 helyett mehetett volna bele a 12 és cserébe 4 giga ram, máris jobban jött volna ki a dolog főleg ha megtámogatják egy oled kijelzővel és egy kicsit magasabb árcímkével is.

@Gubu0101: azt a hszt te annyira forgácsolva fogtad fel, hogy felesleges a témát folytatni.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#45) janeszgol válasza doooo (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Kell az A13 bele. Nem csak antutuból áll a világ. Ott a jobb képfeldolgozó, melynek hatására olyan, mintha teljesen más kamera lenne a telefonban, és nem az i8-é. Ez csak egy példa.
Nem értem hányszor kell még leírni ezt. A topicjában sem értettétek meg, látom itt sem.

Ezek a tények, nem az, amiket te írsz.

[ Szerkesztve ]

(#46) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Én továbbra is parasztvakításnak tartom ezt a koncepciót.
Igen itt arról van szó hogy almás teljesen mindegy hogy van tálalva,olcsóbb a többi iphone-hoz képest és ennyi.
Azért fogják venni

(#47) doooo válasza janeszgol (#45) üzenetére


doooo
veterán

Egyáltalán nem olyan... nézd vissza a régi teszteket az i8-ról... Nincs az az algoritmus, ami eleve középszerű hardverből sokkal jobbat, sőt, "teljesen más telefonra" emlékeztető végeredményt csinálna. Ja és a régi tesztek még a ki tudja hány szoftverfrissítés előtt készültek, tehát még javítottak is azóta valamelyest az akkori eredményeken.
Ez persze még mindig nem ok rá. Hisz A12 is lehetett volna, ahogy feletted is mondják... Annak is jobb az algoritmusa, mint az A11-nek (és már az is felesleges lenne, de persze nem annyira mint az A13). Na meg nem kamera a fő szempont, amikor valaki ezt veszi meg, ez megint csak olyan mondvacsinált marhaság, mint az SoC-ra való hivatkozás.

"Ezek a tények, nem az, amiket te írsz."

Ez meg sajnos nem igaz, hisz semmit nem találtam ki a leírtakból. Ez egy i8, A13-mal. Nem több. Erre nem lehet rácáfolni.

(#48) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Egy piros 128-assal hozzájárultam a mennyiséghez - pontosabban a munkáltatóm, rábeszéltem. :DDD (Egy Samu A71 ellenében, ami kétszer ekkora.)

10 év droid után (még 1.6-al kezdtem) az első almám (van otthon mellette egy 1st gen iPad, 1024×768 pixellelm az is lassan 10 éves), mellette a saját egy P20.

Hát, ki*szott fura. De annyira fura, hogy elkezdtem online naplót írni, még nem tudom, mire fog kifutni. Ha érdekes, megírom Logouton. Ha nem, talán akkor is. :))

Hogy érdemi véleményt is megosszak:
Mivel bejelentéskor mindig az elérhető legerősebb alma HW van az SE-ben, és az évek előrehaladásával nem csökkenti az Apple az árát és forgalmazza 4-5 évig (miközben az Androidok felzárkóznak rá), aki korán ugrik bele, az konkrétan jobban jár, az évek előrehlaadásával egyre kisebb lesz a hardveres előny az azonos árú droidokhoz.

Persze kamerában, oled kijelzőben+felbontásban, egyéb szolgáltatásokban... messze előrébb tartanak. Egyelőre játéktelefonnak érzem. Semmi wow faktor, hiányzik rengeteg megszokott funkció. Viszont tényleg elmondhatatlanul gyors. A hw ellenére alig kell pixelt kirajzolnia.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49) janeszgol válasza doooo (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezen nem veszünk össze. Teljesen máshogy látjuk. :R

(#50) Micsurin válasza MittuDomain_ (#48) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kifog ürülni az amúgy sem túl népes P20 topik. Ez veszélyes! :DDD :DDD

Írd meg, engem érdekelne a 64-es Twilight-ot egy 128-as Product Red váltaná így ~10 év droid után. (Galaxy Mini, Xperia SP, LG G4, mod.: Nexus 9 kimaradt, Huawei P8, Honor 8, P20 --> Alma. :DDD )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.