Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Mit fogsz te ezért itt kapni :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) DaveJr


DaveJr
őstag

Na a végén még kiderül, hogy a WP-s alkalmazások a legbiztonságosabbak:D ;]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#3) aprokaroka87 válasza DaveJr (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a legbiztonságonsabb az ha vezetékes telefonf...bár az NSA azt is feltöri

(#4) DaveJr válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


DaveJr
őstag

A legbiztonságosabb ez:

Csak korlátozott a hatótávolsága:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5) JanR


JanR
addikt

Popcorn + kóla! Hajrá ;]

(#6) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Symbian a király! :) amúgy tényleg...Mondjuk az biztos, hogy symbianon nem fut a sok google b.romság, mint a droidos masinákon.

bár itt ugye a felhasználói programokról van szó, tehát az meg...

(#7) ZavaBalazs válasza DaveJr (#2) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

De ezt eddig is tudtuk... ;)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#8) zolka95


zolka95
őstag

én csak annyit mondok:

az android a jobb :DD

sajnálom apple fanok :O

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Vihar a biliben, egyik rendszer sem különösebben veszélyeztetett.

(#10) aprokaroka87 válasza DaveJr (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem az NSA feltörné

(#11) #67656192


#67656192
törölt tag

A múltkor, nem is olyan régen pont az ellenkezőjét olvstam valahol

(#12) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

Legendd nagyon elemebe van ma. Egy nap alatt ket flame keltesre lehetoseget ado cikk (es olremenesre) lehet ez egy uj taktika. Pentek elott fel kell tuzelni a nepet, hogy a hetvegen fegyverrel olre menjenek. :DDD lehet tul sok az ember MA forumon es igy kell redukalni a szamot :D FEKETE A LELKED LEGENDD :DDD (vagy csak a legutobbi hazibuli utan tul sok pop corn marad meg, ma meg amugy se lesz semmi jo a tv-be, south park meg a heten nem jott ki. :)) )

[ Szerkesztve ]

(#13) Воланд


Воланд
titán

vegulis csak harmat kell kattintani es rogton kiderul, hogy a checkmarx csinalt egy kis reklamot a sajat termekenek..

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) catroot


catroot
veterán

Magas labda egy cikk.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15) hericstamas


hericstamas
tag

Elolvastam a cikket. De semmi konkrétum nincs benne. Azt hittem a ios-es fejlesztői konferencián mondtak valamit, de ez. Nyugodtan törölhető.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#16) Totheground


Totheground
addikt

Ez így egy kalap semmi, főleg hogy ne tudjuk, mennyi hibát nézünk.
Mert ugyan a 40% több, de lehet, hogy az összesen 100 hiba megy át a fillért éren, a másik oldalon meg százszor ennyi. Vagy nem.
A lényeg, hogy ezzel semmit nem mondtak...

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#17) Pete55555


Pete55555
addikt

Úristen !!! Gyorsan töltsön le minden iPhone tulaj 8 vírusírtó appot !!!!!!

...Szeretem leracsniztatni...

(#18) Jeanne d'Arc

Egyik kutya másik EB ez a véleményem.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#19) Fejvadi válasza DaveJr (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Már kiderült, hogy az a legbiztonságosabb. Ma olvastam egy cikket ahol egy fehérgalléros hacker nyilatkozta, hogy azt rémálom feltörni.

(#20) Benjago válasza Fejvadi (#19) üzenetére


Benjago
csendes tag

Azaz :D
Ezért nem akarnak fejleszteni rá, mert így harmadik fél kevesebb adathoz jut hozzá? :D
Bár a harmadik fél adatgyűjtéseit részben úgyis átveszi a Microsoft...

Nokia Lumia 1520

(#21) Hina válasza Fejvadi (#19) üzenetére


Hina
aktív tag

Ez így van. Mivel a WP úgy van megírva, hogy semilyen alkalmazás nem fér hozzá a rendszerszintű funkciókhoz. Pl. nincs olyan app, ami tudná kapcsolgatni a wifit, vagy a mobilnetet. Minden nem rendszermodulnak/appnak saját homokozója van és abból nem nyúlhat ki másik homokozóba. Tehát nem fér hozzá semmilyen egyéb rendszerinfóhoz...

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#22) catroot válasza Hina (#21) üzenetére


catroot
veterán

Még jó, hogy ugyanígy sandbox van ios alatt is. Ami a cikk szerint nem biztonságos.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#23) MartOOn válasza Fejvadi (#19) üzenetére


MartOOn
addikt

Jah. Meg használni is... :P

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#24) #79335424 válasza Hina (#21) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az Android appok is saját homokozójukban játszanak. A rendszeren keresztül tudnak kommunikálni egymással. A Google pedig csukogatja be a lehetőségeket kiskapukat. 2.3 -tól root kell a GPS automatizált kapcsolásához. 4.1 -től root kell a rendszer loghoz. 4.4 -től korlátozott SD -kártyára írás. 5.0 -tól már a mobilnetet is csak root -tal lehet kapcsolni. Majd bejelenti, hogy a Nexusok sűrűn fognak újabb korlátozásokat biztonsági frissítéseket kapni. Hurrá! Még az alkalmazások "manuális" telepítését és az OTG -t kell letiltsa és tényleg az IOS szintjére butul az Android. Szép jövő. Éljen a biztonság! Csak arról nem szól a fáma, hogy a nagyobb adatlopással járó betörések nem a klienseken keresztül történtek. Az NSA sem vacakolt ezzel. Egyből a Google szervereit csapolta meg. Legutóbb meg a német Telekomtól loptak el rengeteg ügyféladatot. Ezek ellen milyen biztosítékot kap a user? Semmilyet? Akkor a kliens oldali korlátozásokból sem kérek!

[ Szerkesztve ]

(#25) janeszgol válasza Hina (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Somatom Miért gondolod, hogy csak az NSA-tól kell félni? Nem tőlük kell védeni a rendszert. Nem erről szól a történet. Ők akkor és ott leskelődnek, ahol és amikor csak akarnak.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) Kékes525 válasza D1Rect (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek, én úgy fogalmaznám, hogy egyformán veszélyeztetett. Ennek amúgy sincs igazán jelentősége, mert egy rendszer biztonsági szintjét mindig a leggyengébb láncszem határozza meg ez pedig az ember, a user.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) #79335424 válasza janeszgol (#25) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor az NSA forduljon hivatalosan a Google -hoz infóért! Mindkét cégre ugyanannak az országnak a törvényei vonatkoznak. Persze, az már necces, de pont ők kötelezték a Google -t arra, hogy tegyen közzé statisztikát az ilyen kérésekről. Naná, hogy erre a Google beleveszi őket is a nyilvános adatszolgáltatási kimutatásba. Nem azért kell tartani az NSA -tól, mert adatot szerzett, hanem azért, ahogy szerezte.

(#28) helixP válasza kameraman77 (#6) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem-nem, az S40 még inkább, ja várjál, akkor inkább már az S30...

(#29) Wesder válasza #79335424 (#24) üzenetére


Wesder
félisten

Nem is értem, miért baj hogy root kell? Ràadàsul ahogy a hozzàszólàsaidat olvastam, te tisztàban vagy ennek a folyamatàval. Tehàt ha van root nincs probléma :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#30) D1Rect válasza Hina (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

"Pl. nincs olyan app"
Ez helyesen így hangzik:
"Pl. nincs app" :))

(#31) Wesder válasza D1Rect (#30) üzenetére


Wesder
félisten

:C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) Kékes525 válasza Wesder (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

A baj részben az, hogy nem mindegyik telefont lehet garanciavesztés nélkül rootolni. Csak az a Knox csak az tudnám feledni! ;] :W

(#30) D1Rect: Szerintem nem, ha hangsúlyozni akarja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) #79335424 válasza Wesder (#29) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ez a baj, hanem az általános hozzáállás. Ha veszek negyed milláért egy telót, akkor alapértelmezetten ki a túró lehetne a rendszergazda, ha nem én? De, még, ha sikerül is, akkor is ott a SELinux, aminek a kiiktatása már pilótavizsgás. Miért nem lehet egy deaktiváló kapcsoló, mondjuk, a fejlesztői menüben? Sőt, ha vki olyan alkalmazást készít, ami tudja deaktiválni, azt a Google azonnal, appostól, fejlesztőstől hajítja ki a Play -ről. Éljen az Android szabadsága!

(#34) Wesder válasza Kékes525 (#32) üzenetére


Wesder
félisten

Létezik unroot is ;]
Végül is ezt én sem értettem soha sem. Megveszem a telefont, de nem én vagyok a gazdàja. Ez olyan mintha felteszem a windózt és csak alap fiókot hozhatnék létre a gépemen :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35) Kékes525 válasza #79335424 (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert a user buta, meg kell védeni saját magától. :W Érdekes, hogy a PC-én a Windows sem csinál ilyet, akármikor adminisztrátor lehetek és azt állítok, ami nekem tetszik. Vajon a Google mikor fog eljutni erre a szintre? A Samsungról ezt nem is feltételezem...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) Wesder válasza Kékes525 (#35) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt mondjuk a google részéről jó lenne egy felmérés, hogy mit tegyenek bele a következő főverzióba, és legtöbbet felszavazott mondjuk be is kerülhetne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#37) Kékes525 válasza Wesder (#36) üzenetére


Kékes525
félisten

Támogatnám, de hát nincs demokrácia ott sem. :( Nem tudom, hogy a 6-osban lesz e tökéletes mentés root nélkül? Ezt is támogatnám, hiányzik a TIBI. Tudom, hogy bele tettek valamit, de ez helyettesítheti e a Titanium Backupot?

(#38) Somatom: Egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) #79335424 válasza Kékes525 (#35) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez még valahol érthető is. Én azt hiányolom, hogy "igen, megértettem a biztonsági kockázatokat és kérem a root jogosultságot". De, ha nincs rootolva és az én adataimat is érintő adatlopás történik, mondjuk a Google -nél, vagy a Telekomnál, akkor ezért hova fordulhatok jogorvoslatért? Sztem Hitlerhez. Akkor hagyjuk már azt a dumát, hogy a user érdekében vannak ezek a korlátozósdik!

[ Szerkesztve ]

(#39) Wesder válasza Kékes525 (#37) üzenetére


Wesder
félisten

Valahonnan csak összeszedik mi lesz mondjuk az N-ben. Vagy ezeket összeollózàk a módosított forkokból?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) Totheground válasza #79335424 (#38) üzenetére


Totheground
addikt

Csak ebből lenne az, hogy mindenki nyomja az igen gombot mint a hülye (lásd eula minden progi telepítésénél) viszont ha ebből bármilyen adatlopás/kockázat jelentkezne, az azért csak a Google-nél csapódna le és nem az adott usereknél. Márpedig a cégeknek figyelni kell az ilyen kockázatokra, mert súlyos (tíz)milliárdokat vihet el a bizalom megingása.
A rootolás más, mert ott már szándékosan nyúlsz bele a rendszerbe és így azt nem az eredeti, "as is" állapotában használod. Egy kapcsolóra ez nem igaz.

Ez kb pont olyan, mint hogy egy tonna kresz szabályra és korlátozásra csak az idióták miatt van szükség, a normális embert inkább hátráltatja.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41) Kékes525 válasza Totheground (#40) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor a PC-és Windowst is lebutított formában kellene használni? Meg kellene szüntetni az Adminisztrátori használatot? Annál is pontosan ez a helyzet, a felhasználói semmivel sem okosabbak, mint az Androidnál van. Ott is legalább, ha nem sokkal inkább, lehetne ezekre hivatkozni. Az okozott kár is nagyságrendekkel nagyobb lehet és biztosan van is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) Fejvadi válasza MartOOn (#23) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:C

(#43) HaZse válasza Kékes525 (#35) üzenetére


HaZse
őstag

Nem kellene egy mobilt egy operációs rendszerrel összehasonlítani.

De lásd azokat a felhasználókat, akik a telefonjukat téglásították, mondván ők mindenhez hozzáférnek álá. rendszergazdák.

Míg a windowsnál nem tudod téglásítani a PC-det, mert csak a HDD/SSD-n lévő adatokat tudod letörölni.

De ettől függetlenül a PC még bekapcsol és működik. És bármikor újrahúzhatod a rendszert DVD/USB-ről.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#44) Kékes525 válasza HaZse (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom, te hogy vagy vele, de én nem szeretem, ha atyáskodnak felettem és megmondják, hogy mitől kell félnem és mitől nem. Hadd döntsem el azt én magam. Másrészt a károkozásra való hivatkozás az téves. A PC-én az adatvesztés, adat lopás sokkal nagyobb károkat okozott már, mint a telefonnál, mert az emberek átlaga fontosabb adatokat tárol a PC-én, mint a telefonján. Másrészt az autón miért nem korlátozzák a motort a sebesség túllépése ellen, pedig ott ez halált okozhat? És sorolhatnám, sorolhatnám...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) legiaap


legiaap
nagyúr

Na ne má, most komolyan balhémentes ez a topik? Mi van veletek?
;]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#46) HaZse válasza Kékes525 (#44) üzenetére


HaZse
őstag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Szóval ha egy telefonon root jogot kapsz, akkor akár az összes partíciót is legyalulhatod. Mikor valaki pl. a recovery-t kicseréli vagy egy flashelés alkalmával elflasheli a telefonját és olyan részeket is felülír, amitől a telefon nem fog többet bekapcsolni. Erre értettem azt, hogy teljesen letéglázol egy mobilt.

És valószínűleg azért nincs alapból a telfonokon root jog, mert a gyártók ezzel és a bootloader-el próbálják levédeni a szellemi terméküket. Persze vannak olyan kínai telefonok, amiken eleve van root jog.

Na mindegy.

"Másrészt az autón miért nem korlátozzák a motort a sebesség túllépése ellen, pedig ott ez halált okozhat? "
Képzeld, hogy van korlátozás rajtuk. 1.: Mikor a fordulatszámot korlátozzák, hogy ne legyen olyan egyszerű pörgetéssel tönkretenni a motort. (Persze csak idő kell neki, ha valaki sokáig pörgeti a motort letiltásig). A másik, hogy a végsebesség is korlátozva van. (Sebességfokozat és fordulatszám figyeléssel)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#47) Kékes525 válasza HaZse (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

Értettem, amit írtál, világos volt. Az autónál azért szerintem áll a példám, mert sokkal gyorsabban meglehet hajtani, mint amit engedélyez a KRESZ.

A telefonnál meglehetne úgy is oldani a védelmet, hogy a rendszerbeállítások legmélyén eldugva lehetne root joghoz jutni, amit a mezei felhasználó sohasem kapcsolna be, mint ahogy legtöbb ember nem kapcsolja be a fejlesztői beállításokat sem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) Syl válasza HaZse (#46) üzenetére


Syl
nagyúr

A root jog nem jelent automatikusan bootloader-hez való hozzáférést. Legalábbis a Sony telefonoknál nem. Sok olyan típusuk van, amelyiken nem is nyitható a bootloader.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49) #79335424 válasza HaZse (#43) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért, az Android micsoda? Sztem egy oprendszer, az Android okostelók pedig olyan számítógépek, amikkel telefonálni is lehet.
Sok éve Androidozok, minden eszközöm rootolt és még egyet sem téglásítottam.

Kékes525:
Ezért írtam a fejlesztői menüt. Alapból nem látható. User előhozza, kap még egy figyelmeztetést és aztán root.

Egyébként figyelemre méltó a Concorde hivatalos álláspontja. Náluk a root nem garanciavesztő beavatkozás. A bootloader a határ. Amíg az ép, addig garis a droid. Ez évek óta így van náluk.

[ Szerkesztve ]

(#50) HaZse válasza Kékes525 (#47) üzenetére


HaZse
őstag

Biztos meg lehetne oldani, de gondolom, hogy a gyártók attól tartanak, hogy ezzel a lehetőséggel megnövekedne a garanciás javítás is. (Mármint software-s javítás).

De az is lehet, hogy nem.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.