Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konzultáció


konzultáció
tag

Ez a konzultáció, ha jól értem nem csak az internetadóról szól, úgyhogy lehetnek más kérdések is.Pl.
Az embereket egyre jobban bele akarják vinni a digitális világba. Ott intézzük a pénzügyeket, az állammal kapcsolatos dolgainkat is egyre inkább ne hivatalokban végezzük, cloud, kössük az internetre a házunkat, autónkat stb.. Aki követi az informatikai híreket, az tudja, hogy a legbiztonságossabbnak mondott rendszereket is megfektetik. Kérdés: akkor minek rákötni ezeket? Gyakorlatilag az állam rendkívül sebezhetővé teszi magát ezzel. Másik kérdés. A szövetségeseink is nemzetbiztosági okra hivatkozva ellopják a know-how-kat akkor miért kötnek fontos rendszereket az internetre, és miért akarják, hogy még több legyen fent rajta? Harmadik kérdés: Egyszer majd lehet nemcsak megszerzik a rendszereinkről az információkat, hanem megtámadják totálisan. Erre van terv, hogy akkor mi van? Szóval a fő kérdés az, hogy a rendkívül sérülékenynek bizonyuló technikára miért bizzunk még több dolgot az életünkből? Az új biztonsági megoldásokat is sorra gyorsan megfektették. A Windowsok is folyamatosan támadhatók, még akkor is ha mindig telepítjük a frissítéseket. Azt mondják a magyarok a tudásban a legjobbak. Miért hagyjuk, hogy szépen könnyedén elvegyék ezt?

Bemásolom ide is, mert a másik cikkre csak késve érkeztem. Különben mintha az lett volna, hogy délbe kezdődik a dolog, nem akkor végződik... mind1. Remélem felteszitek a kérdéseim valahogy... Nem szeretem, hogy a hivatalosak között mindenki csak áradozik, hogy milyen jó ez a dolog, miközben szerintem van egy határ, amin túl az internetre a mai körülmények között nem biztonságos bízni nagyon fontos dolgokat.

(#2) User64476


User64476
őstag

Szerintem már megbeszéltük az Erzsébet hídon, további konzultációra ezzel kapcsolatban nincs szükség. Nyugodtan elő lehet venni az azóta történteket.

(#3) -szp- válasza konzultáció (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

Kifejezetten nem az internetadóról szól, azt az ötletet éppen szeretnék úgy beállítani, mintha a Telenor találta volna ki. A cég tagad, az NGM hallgat, az előkerült doksin pedig nincs elég adat, hogy hitelt érdemlően bizonyíthassák.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#4) sixpak válasza User64476 (#2) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ezt hiába mondod ennek a degenerált bagázsnak...nem értik.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#5) konzultáció


konzultáció
tag

Különben szerintem előbb-utóbb mindenképpen lesz internetadó. Ha majd a pénzügyek és az élet többi dolgai is ott folynak a mainál jobban. A beetetés mindig ingyenes, vagy olcsó. Elterjed aztán mikor nincs egyszerű kiút jön a feketeleves.

(#6) konzultáció


konzultáció
tag

Nem értem miért, de minél többször hallom, hogy megigérik, hogy nem lesz annál inkább úgy érzem, hogy lesz. Sokszor olyan kétnyelvűen mondják, hogy nem lesz. Világosan kéne. Lesz: igen, vagy nem. Ennyi.

(#7) bkercso


bkercso
nagyúr

A nemzeti konzultáció eredménye hivatalosan elérhető lesz valahol? Eddig se tettek fel túl releváns kérdéseket (állítólag, mert én eddig egy lendülettel kivágtam az ilyeneket; főleg, mióta napvilágot látott, hogy a válaszokat névvel együtt tárolták az adatbázisukban).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#8) -szp- válasza bkercso (#7) üzenetére


-szp-
aktív tag

Transzparenciát, átláthatóságot, fűt-fát ígérnek. Meglátjuk.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#9) alevan


alevan
őstag

Ezzel kellett volna kezdeni, nem az internetadóval...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#10) anulu válasza konzultáció (#5) üzenetére


anulu
félisten

ja, megvédik az adó nélküli internetet... :(((:W

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) konzultáció


konzultáció
tag

"Az internetadó halott", de az internetadó2 él és még egy szép álcaruhát is kap majd tőlünk... Amúgy sem internetadó volt annak a neve, úgyhogy felölünk lehet halott az internetadó. Nos lehet, hogy így gondolják... Amúgy minek még konzultáió róla, ha már eleve halott? Á... amit itt el lehetett rontani ezzel az üggyel kapcsolatban elrontották.

(#12) anulu válasza konzultáció (#11) üzenetére


anulu
félisten

asszem ezt kivételesen nem fogom kidobni. hanem a hátára szépen ráírom a saját kérdéseim és válaszaim. ha a borítékon lesz azonosító, akkor meg sima normál levélként feladom annak, aki küldte. csak, h lássák, h engem mi érdekel, és miről kéne beszélgetni (vasárnapi nyitvatartás pld).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) konzultáció


konzultáció
tag

Én úgy tudom, csak neten lesz ez a konzultáció. Így olcsóbb és könnyebben tudnak majd azonosítani is...

(#14) erick_b válasza anulu (#12) üzenetére


erick_b
tag

a monitorod hátára fogod írni?

Erre mondta Deutsch azt, hogy ez "a világ legolcsóbb nemzeti konzultációja", mert ugye saját zsebből fizette a molinót meg a doménnevet. ... olcsó lesz, mert nem kell nyomtatni és postázni sem, hanem csak az interneten kitöltik az emberek a kérdőívet és készen is vannak.

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#15) anulu válasza erick_b (#14) üzenetére


anulu
félisten

akkor nem. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) konzultáció


konzultáció
tag

Amúgy maga az, hogy kikérik a véleményünk és alakíthatunk a jövönkön egy pozitív dolog lenne... Viszont névvel, (a válaszokból való) politikai azonosítással sokakban merül fel jogosan a dolog, hogy nem oké így... Másik meg, hogy elhisszük-e, hogy ér valamit. Mindenesetre, ha van politikailag semleges kérdésetek szerintem tegyétek fel. Mi a véleményetek pl. arról amiket én irtam az első hozzászólásban. Tudom, itt informatikusok többen lehetnek, mint más forumokon, nem is a munkátokat akarnám a hozzáállásommal veszélyeztetni, csak szerintem nem szabad mindent a netre kötni. Pl. atomerőművet, meg szigorúan titkos fejlesztéseket. Az informatika természtesen maradjon meg, de ne legyen ott kardként a fejünk felett pl. hogy a járművünk felett átveszik hackerek az irányítást.

(#17) |DavidWoody| válasza anulu (#15) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Mi a problema a vasarnapi nyitvatartassal?

-woody-

(#18) anulu válasza |DavidWoody| (#17) üzenetére


anulu
félisten

az, hogy évek óta vasárnap járunk bevásárolni? és, hogy kívülről próbálják megint szabályozni a zemberek életét. ill az osztrák példájuk is sántit, mert ott pont mostanság áll szándékukban jelentősen lazítani a szabályozáson.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) sixpak válasza anulu (#18) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nyitvatartást írtál... :)
Azért kérdezte a kolléga.

Szerk.: legalábbis remélem...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#20) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Vajon az mikor valósul meg,hogy az olyan embereknek oktatnak informatikát rendesen akiknek csak 8 osztályuk van?
Pl az értelmetlen közfoglalkoztatás helyett azok az emberek legalább alapfokú digitális képzést kapjanak,mert abban pl ott sok az olyan aki sosem űlt gépnél.
persze itt most nem 2-3 hónapos "képzésekre" gondolok

(#21) bambano válasza bkercso (#7) üzenetére


bambano
titán

persze, megjelenik a közlönyben :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) bkercso válasza konzultáció (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy ha már, akkor ne érjenek el minden honlapot a dirigátorok, mintha otthon lennének, hanem világélvonalbeli védelem legyen és azt szakemberek folyamatosan tartsák is fent. De nem csak a nettel van gond, ha Fukusimában - és nyilván máshol is - már az építés engedélyeztetésekor áthágtak szabályokat, nem beszélve az üzemeltetésről. Amihez hozzászokik az ember, azzal kapcsolatban nem érzi a veszélyt; ebben az internet nem különleges, új terep.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23) nuke7 válasza anulu (#18) üzenetére


nuke7
veterán

+1 annyira ne legyen már senki elesett, hogy a zállam mondja meg neki, hogy mit, mikor, hol és mennyiért vásárolhat...

ez azért nagyon húzós és nem demokratikus egyáltalán....

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) konzultáció válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


konzultáció
tag

Valószínű akkor sem kapna jobb állást... Meg ha már nem fiatal akkor talán jobb hagyni.

(#25) anulu válasza sixpak (#19) üzenetére


anulu
félisten

akkor vasárnapi nyitva nem tartás. azért bíztam benne, hogy elég egyértelmű lesz eredeti formájában is a mondanivalóm :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) -szp- válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ez az egyik pillérje a konzultációnak.
Négy témakörről kell konzultálni az internet kérdéskörében, ezek:

Digitális infrastruktúra
Digitális állam
Digitális gazdaság
Digitális oktatás

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#27) konzultáció válasza nuke7 (#23) üzenetére


konzultáció
tag

Csehországban is van valamilyen korlátozás, emlékszem milyen idegesítő volt, hogy zárva a TESCO és mindent arra tettem fel, hogy majd ott veszek olcsón innivalót mikor nyaraltam. Nem volt semmi innivalóm és minden zárva volt. Valaki szólhatott volna előre... Elég nehéz lesz megszokni, mert ez így volt kényelmes és a pénztárosok amúgyis kaptak valamikor hétköznap másik szabadnapot nem? Mindegy nem tudom. Az elöző rendszerben amúgy nem volt ilyen korlátozás? És ilyenkor a netes vásárlás lehetséges? Németeknél hogy van, ott is van vasárnapi zárvatartás. Neten se lehet akkor vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#28) bkercso válasza -szp- (#26) üzenetére


bkercso
nagyúr

És akkor a kérdések:

Digitális infrastruktúra témakör:
- Melyik a jobb háziállat, a kutya vagy a macska?
;]
.
.
.

konzultáció: Kisboltok nyitva lehetnek. Nekem ugyan ez a problémám éjjel, mertnálunk 10-kor minden bezár, még a nagyok is. Éjjel-nappali viszont van.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) aprokaroka87 válasza konzultáció (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez nem csak erről szól,ezeknek az embereknek sokszor a munka a legkisebb gondjuk,soknál megfigyelhető a butulás....illetve az hogy a nem nyitottak a világra,csak a kocsma...meg ilyenek,benne voltam,és hidd el amit ott láttam az egyenlő azzal amit úgy hivunk,hogy leépülés

(#30) konzultáció válasza aprokaroka87 (#29) üzenetére


konzultáció
tag

A butatelefon elterjedt minden társadalmi osztályban. Az okos is el fog. Azon majd tud netezni, és a neten fejlődni ha akar, de arról nem adnak papírt, nem írhatja az életrajzába. Ha fiatal akkor javíthat az esélyein, de egy olyan ember akiről írtál ötven évesen... hát elég nehéz lenne.

Ja és később az olcsó mobilnet evidenca lesz...

[ Szerkesztve ]

(#31) -szp- válasza bkercso (#28) üzenetére


-szp-
aktív tag

győztél! :C

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#32) konzultáció válasza bkercso (#28) üzenetére


konzultáció
tag

Az éjjel-nappali meg a legdrágább... Németországban dolgozol? Ott mióta van ez? Német gondolom megszokták, meg netről vásárolnak jobban...

(#33) bkercso válasza konzultáció (#32) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem itthon. Ott nem tudom, van-e éjjel-nappali. De a havi nagybevásárlást én se ott intézem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) -szp- válasza anulu (#12) üzenetére


-szp-
aktív tag

Én pedig lehet, hogy maradi vagyok, de azt gondolom, hogy egy nemzeti konzultáció esetén az államé legyen a domain és ne a Deutsch Tamásé. Én egy magánember által üzemeltetett domainen nem töltök nemzeti konzultációs kérdőíveket.
Nekem ez a cinizmus sok volt, hogy a molinót is, meg a domaint is zsebből fizette.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#35) Pearce válasza anulu (#18) üzenetére


Pearce
aktív tag

"az osztrák példájuk is sántit, mert ott pont mostanság áll szándékukban jelentősen lazítani a szabályozáson."

Ahogy én olvastam, ott a mily meglepő: kereskedők szeretnének vasárnap is nyitva lenni.
Amúgy nálunk is meg fogják szokni, a kisebb boltok meg úgyis nyitva lesznek, ha esetleg valakinek pont vasárnap jut eszébe, hogy elfogyott a kenyér.

[ Szerkesztve ]

(#36) Vadmeggy válasza Pearce (#35) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Viszont aki barkácsol, vagy építkezik, az általában hétvégén teszi. Ha vasárnap fogy el a szög, akkor a Praktiker helyett hiába megy a CBA-ba.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#37) bkercso válasza Vadmeggy (#36) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát vasárnap ne dolgozzon! És legyen vallásos, meg erkölcsös! És leginkább szavazzon a ......-re. Nehogy már! :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38) MichaelSD válasza bkercso (#33) üzenetére


MichaelSD
őstag

Németeknél nincs éjjel nappali, max. a benzinkút.
De a németek elvetemültek tudnak lenni, Aki volt Regensburg városába azt tudja miről beszélek, ott nem engedélyezték a reklámot! Mára már a boltok se akarják...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#39) bkercso válasza MichaelSD (#38) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem az volt a fura náluk, hogy nincs a pálya mellett benzinkút, mindig le kellett menni valami kis faluba tankolni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40) KaiotEch válasza bkercso (#37) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát azt nekem senki se szabja meg, hogy szabadidőmben hétvégén akarok-e dolgozni vagy sem. Nagy baromság itt Mo-n már szinte minden. Ki a fenének fáj az, hogy hétvégén dolgoznia kell az embernek? Nem megszüntetni kell, hanem akkor olyan alkalmazottat kell felvenni, aki bevállalja a hétvégét. Problem solved. Szörnyű ami itt megy...

(#41) bkercso válasza KaiotEch (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vallásos nemzetet kell csinálni. Olvass bele az új tankönyvekbe, vagy nézd meg, hogy az egyházaknak hogy átjátszották az iskolákat.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#42) konzultáció válasza bkercso (#41) üzenetére


konzultáció
tag

Az összes ilyesfajta intézkedésnek, meg hogy átneveznek dolgokat, meg egyéb kdnp-s dolognak a te valós életre nulla effektív hatása van... Senki sem fog az új tankönyektől vallásos lenni. Az összes intézkedésüknek amivel vallást akarnak helyzetbehozni igazából nulla a hatása. Senkit sem változtattak meg, de beszereznek valamennyi szavazatot.

[ Szerkesztve ]

(#43) bkercso válasza konzultáció (#42) üzenetére


bkercso
nagyúr

A propagandának nem 0 a hatása, ha megnézed a történelmet, abból is látszik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44) konzultáció válasza bkercso (#43) üzenetére


konzultáció
tag

Nem tudom elképzelni, hogy egy mai átlagos fiatalra a kormány ilyen intézkedései olyan nagy hatással lennének... Pozitiv dolog ebből nekik semmi sem származik azon kívűl, hogy néhány nagymama figyelembe veszi ezt, mikor dönt a szavazásnál. Sok fiatal meg akik szabadságra vágynak, egyből rühelnék a kormányt, ha valami igazi szabadságukat korlátozó vallási valamit erőltetnének rájuk. A kormány tudja ezt, ezért se csinál igazából semmi effektív dolgot. Jani ugyanúgy megd&gja Juliskát azután, hogy lement a hirado. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45) sixpak válasza konzultáció (#44) üzenetére


sixpak
nagyúr

Akkor szerinted miért akarják ezek a patkányok mondjuk az RTL Klubot ellehetetleníteni?
Nem akarják, hogy Barátok Közt és Megasztáron (van ilyen? :F ) szocializálódjanak a gyermekeink?
Ugyan már...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#46) konzultáció válasza sixpak (#45) üzenetére


konzultáció
tag

Ezt kifejtenéd kicsit világosabban? -Amúgy meg a hozzászólásodban kicsit utaltál a jelenlegi trendekre... A tv-ről való leszokásra. A fiatalokra ez erőssebben igaz. Vagyis ha megy a propaganda a tv-ben nem látják.

(#47) bkercso válasza konzultáció (#44) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, mi járhat a fejükben. Megy a propaganda meg a vallásítás-erkölcsítés. Hogy ez csak a hatalmi játszmák miatti osztogatás vagy hosszú távra terveznek, azt nem tudom. Mindenesetre innentől megmondhatják, ki a jó. Már a bizonyítványban is benne lesz/van a felekezeti hovatartozás.
Hogy a vasárnapi zárva tartásnak mi köze az oligarchális mutyihoz, azt meg majd kiderítik az újságírók a bevezetése utáni időszakban, amikor már tetten érhető.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#48) Egon válasza bkercso (#47) üzenetére


Egon
nagyúr

Már a bizonyítványban is benne lesz/van a felekezeti hovatartozás.

He? Kizárt dolog...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) konzultáció válasza bkercso (#47) üzenetére


konzultáció
tag

De most komolyan mennyiben változtal meg ezektől? Mennyiben nem tudod folytatni a valla szemében bűnös életedet? Na ugye... megy minden tovább ugyanúgx. Zéro effeczt.

(#50) konzultáció


konzultáció
tag

Bocs a hibákért... Több forumon irok egyszerre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.