Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) finest válasza DArchAngel (#7) üzenetére


finest
őstag

Az adók fejében ezt kellene tennie, de az orvosi ellátást szerintem hagyjuk, azért fizetek, az iskolát is hagyjuk, mert ott meg dolgozom, abba aztán nem sokat invesztálnak, a szinvonal egyre alacsonyabb, persze nem véletlenül (és nem csak a tanárok miatt), a rendőrök eddig csak szabálysértésben tudtak megbüntetni (amikor nem kapcsoltam fel külterületen a fényt nappal, mert 100m-re áltak a település vége táblától, szal esélyem sem volt, bezzeg, amikor betörtek, nem jutottak semmire). Tűz eset még nem volt, de ezek után nem sok reményt fűzök az állami szektorhoz. Nehogy úgy járjak, mint Pelikán!
Az utakat már nem is emlegetem.
De elsősorban nem csak ezekre az adókra gondoltam, vannak ennél lehúzósabb esetek is pl. a most készülő ingatlanadó, örökösödési adó, kamatadó, súlyadó, iparűzési adó stb. adó.
Nem mondom, h nem látom arányosnak az állami szociális juttatásokat a befizetett adómhoz képest, de csak azért nem, mert nem akarom ilyen irányba terelni a témát.
:W

De a lényeg az előző hsz-ben nem az volt, h mennyi adót fizetünk látszat nélkül, hane maz, h a multik már akor felfűznek minket, amikor beköltözünk egy lakásba. Mert a víz, gáz, villany, TV, telefon, Internet szolgáltatás alól nehéz kibújni.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.