Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solaris17


solaris17
aktív tag

mutyi királyok

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#2) saelin válasza solaris17 (#1) üzenetére


saelin
veterán

Napi energiaszívó hír. :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

A nagykasszák esetén, ahol a kassza esetlegesen a készletezésre is hatással van, a céges adatbázist eképpen is módosítja, a NAV mit és meddig láthat/lát?

(#4) Tikakukac


Tikakukac
titán

A teszteket nem lehet megspórolni

Dehogynem. Ezt láthatjuk nonstop mindenhol ahová elér a mutyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) Magnat válasza #06658560 (#3) üzenetére


Magnat
veterán

Amennyire tudom, az a része egyáltalán nem érdekli őket ... én benne voltam pár éve 2, a régi követelményrendszer szerinti vizsgáztatásban is, ott legalábbis nem érdekelte őket az, hogy a készletben mit kavart a kassza ... csakis azt nézték, h a blokkon az jelenik-e meg ami kell, illetve, h a különböző ilyen-olyan mexakításokkal (kassza kikapcs, nyomtató kihúzása, stb) hogyan lehet megfektetni a rendszert és h a fekete dobozba bekerül-e aminek be kell.
A mostani rendszerben pedig szinte csak arra mennek, h a feléjük küldött xml file-ban mi van ... nyilván azt, h ne tudj egy full kamu forgalmat mutató xml filet küldeni, az adóügyi tár, mint zár rendszer szavatolja - mint ahogy azt is, h ne tudj nyugtát adni úgy, h a forgalom ne kerüljön be az adóügyi tárba és persze küldődjön el a NAV rendszerébe)

(Egyébként ez a Szabó Ervin biztos érti a dolgát, hisz' már könyvtárat is elneveztek róla :C )

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6) #06658560 válasza Magnat (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel a NAV bizonyos részek firmware és egyéb updatejét, ellenőrzését megköveteli magának, így azért komoly kérdések vetődnek fel nagyvállalati szinten. Ahol biztosítani kell a teljes rendszer koherenciáját is, stb.

(#7) gbors válasza #06658560 (#6) üzenetére


gbors
nagyúr

nem ennyire szörnyű a helyzet. a nagykasszák esetében az AEE egységet (ami a NAV-os kommunikációért felel) a nyomtatóba építik, és azokat az információkat továbbítja, amiket a kassza a nyomtatónak elküld. magyarul ugyanúgy a blokkszintű információkra kíváncsiak, mint eddig.
a NAV általi firmware-kontrol is csak az AEE egységre vonatkozik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hülye idióták, senki nem kíváncsi a mosakodós dumájukra.

(#9) #06658560 válasza gbors (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mióta zakatol a téma-majd egy éve, te vagy az első, aki eme területet tisztázta, padig pár fórumon már rákérdeztem. Mille grazie.

(#10) Magnat válasza #06658560 (#9) üzenetére


Magnat
veterán

Most nem azért, de én is ezt írtam csak egy fokkal kevésbé szabatosan :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11) nyunyu


nyunyu
félisten

Tegnap csodalkoztam rajta, hogy a sarki CBAban nem a megszokott modon irja ki a teteleket a vevokijelzo, mire eszrevettem, hogy az eddigi IBM 4610 nyugtanyomtatot lecsereltek egy kompaktabb NCR megoldasra.

Meg nem tudom, kinek az otlete volt az eddig fixen 5 soros nyugtafejlecet kiboviteni 7-re, valamint az aljara nyomtatni egy vonalkodot.
Ez nyugtankent 3 centi hopapirt pazarol a korabbi formatumhoz kepest. (Metere ~3 Ft, 250Ft/80 meter)

Mara az oldschool IBM 4610 volt visszarakva. :DDD

Gondolom Laurelek meg reszelnek egy kort az online nagykasszajukon.
De legalabb a marcius 31-es uzembeallitasi hataridot sikerult tartaniuk. :DD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) nyunyu válasza nyunyu (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Kozben elkaptam az egyik penztarost, az uj kasszaszoftverrel volt bajuk.

Joval bonyolultabb es lassabb lett a kezelese, kartyas fizetesnel az eddigi 1 helyett 3 gombot kellett utni a tapikepernyon, ilyenek.
Meg a napi zaras folyamata egy oraval hosszabb lett, mint eddig, kvazi meghosszabbitotta egy oraval a penztarosok munkaidejet.

Ugyhogy azzal a lendulettel downgradeltek a szoftvert, es visszatettek a hozza valo regi vasat.

Szoval inkabb ergonomiai hianyossagai vannak, nem muszaki.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.