Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laskr99


laskr99
addikt

Tetszik! A ventit külön meg is venném, mehetne a Matterhorn Rev C. hűtőmre :D

(#2) Blazs120gl


Blazs120gl
aktív tag

Tehát akkor az esport = halk. :C

(#3) do3om


do3om
addikt

Mi a szar ez az eSportot?
Ez egy cpu hűtő.
Se több se kevesebb, alap hogy amennyire tehetik halk ventivel szerelik. A borda évek óta szintén több színválasztékban is elérhető, a ventikre ugyan ez igaz.
Szóval mitől lesz ez az eSportot jelző ami számomra pl semmit nem mond.
Ez valami olyan hogy ami régen is ugyan ez volt arra rátesznek egy kamu kitalált jelzőt és ezzel frissítve is van a termék?

Beírtam már a gogléba és ez számítógépes játékokkal való versenyt jelent, na ez van már vagy 20 éve szóval mi most az új ebben a szenzációkeltésen kívül?

Még annyi: számítógépen játszani - sport szavak egy mondatban.... ez valami vicc? vagy a mostani degradált felhasználok szeretnének menők lenni? Ők sportolnak vagy mi szar ez? Szánalmas ki pöcsök legfeljebb ha olyan oldalra tévednek akkor lesz nekik sport: hoki :W
Egyszerűen ezzel lealacsonyítják a szó jelentését fogalmát, engem mint látszik felháborít.
Semmi köze a számítógépes játékversenyeknek a sporthoz.
Maga a játékversenyek már más jelent nekem az rendben van, jó szórakozás. De sport szó számomra nem alkalmazható rá.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Elég komoly indokok hangzottak el mellette... saját fejlesztésű szpesöl ventilátor, 10 év garancia, bevezető áron.

De még mindig nem értem, mi által lett ez, eSport-ra kihegyezve?

(#5) wetomi válasza do3om (#3) üzenetére


wetomi
aktív tag

Az eSport mint szervezett keretek között működő, "profi" műfaj, remélhetőleg visszafogottabb és izlésesebb lesz, mint az amatőr gamer. Jobb ötletem nincs.

Amúgy nekem tetszik ez a hűtő. Gusztusos.

(#6) GoldhandRent válasza do3om (#3) üzenetére


GoldhandRent
őstag

A sakk is sport... Csak mondom... Az is felháborít?? Gondolom AGYTORNÁRÓL meg nem is hallottál :)

[ Szerkesztve ]

-

(#7) do3om válasza GoldhandRent (#6) üzenetére


do3om
addikt

Ismered a viccet nem?
-Mit sportolsz?
-Sakk.

Na pont ez is ennyit ér sportnak említeni, egy vicc az egész.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#8) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

vajon a 'Lenovo Legion Honvéd Esport Akadémian mar ezzel nyomjak a sracok ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9) dugo_ válasza #16939776 (#4) üzenetére


dugo_
veterán

+15 fps-t ad.

(#10) Yutani válasza do3om (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

eSport az új gamer! ;)

#tarcsad

(#11) do3om válasza hokuszpk (#8) üzenetére


do3om
addikt

Baszki azt hittem valami vicc a név amit írsz erre valóban van ilyen.
Majd megkérdezik az iskolást mit akarsz tanulni: számítógépen játszani. :W
Milyen réteget akarnak kinevelni ebből? Olyat aki képtelen ellátni az életben valóban szükséges munkákat?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#12) tudi13


tudi13
aktív tag

Egész pofás lett, az árazással sincs baj. Lehet, hogy beruházok egy ilyenre.

(#13) ncc1701 válasza do3om (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Sakk is sport. Nem vagy elég trendi.

(#14) tntmax válasza #16939776 (#4) üzenetére


tntmax
aktív tag

A speciális színek miatt gondolom...
vérpistike piros
sárga irigység sárga
libafoszöld

(#15) ncc1701 válasza do3om (#11) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem kell semmiféle munkát ellátni, mindössze legálisan annyi pénzt kell tudni keresni, amiből eltartja magát az illető. Ha youtube-ra feltöltött játék videókból megl, hát miért ne? Több értelme van, mint plö a könyvelésnek.

(#16) Bird


Bird
addikt

eSport = elektromos áram felhasználásával megvalósuló sportra nem hajazó ülő tevékenység.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17) Jesus_Shaves válasza do3om (#11) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Ahogy én látom, az összes ilyen "sport" csak egy hatalmas pénzmosoda. Foci, Forma-1, NHL, NBA, NFL és ezek különböző lokális változatai, szóval úgy alapvetően a SZPONZORÁLT csapatjátékok. Nekem egyik se sport ebben a formában. Egyénileg, amit a saját korlátaid leküzdésére űzöl, vagy azért, hogy egészséges maradj, már más dolog. Ez az "esport" kifejezés is csak azért lett kitalálva, mert bármennyire is divat lett geeknek, gémernek, és kitudja minek lenni, még mindig gázul hangzik, ha a hobbidra azt mondod, hogy "cségózok a haverokkal". Anyuka is mondhatja így a pici fiára, hogy sportoló.

(#18) macilaci78 válasza do3om (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem van egy rövidebb viccem is: sporthorgászat. ;]

do3om: van ez annyira életképes sport, mint a mondjuk a szertorna. Egy pár gyűrűn fickándozva mennyi ideig is tudja magát eltartani az ember? De lehetne említeni akármelyik focit is, vagy küzdősportot, ahol a sérülés várható valószínűsége még a professzionális szinten is igen magas, ahol azért van felszerelés és technikai tudás is. Egy esportoló meg izületesm, meg szemüveges, esetleg hallássérült lesz, de ezek megfelelő felszereléssel és körültekintéssel megelőzhetőek és azért az életkorhoz nemigazán lehet szorosan kötni, kik űzhetik.

Ezzel együtt persze én is hülyeségnek tartom, ezzel együtt látom, hogy olyan teljesítmény lehet mögötte, amire csak kevesen alkalmasak. Mint az a férfi, aki 40 hotdogot eszik meg negyed óra alatt... ;)

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) MageRG válasza do3om (#7) üzenetére


MageRG
addikt

"Na pont ez is ennyit ér sportnak említeni, egy vicc az egész."
Dunning-Kruger hatás.
Egyébként a profi e-sport csapatoknak fizikai felkészítés is van. Nem egéremelgetés, hanem állóképességfejlesztés, jóga/tai-chi, stb. Ugyanis a fittség hatással van a szellemi állapotodra.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#20) tailor74


tailor74
őstag

Az e-sport emlegetését én sem értem, gondolom simán marketing fogás, de maga a cpu hűtő kifejezetten tetszik.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) stratova válasza #16939776 (#4) üzenetére


stratova
veterán

eSport: 10 év garis ventilátor, 10 évresen is kiszolgálja a mai masterrace gépet, amikor már csak eSportra jó. :))

(#22) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Nem tudom volt-e már erről szó valahol, már egy ideje érdekel a kérdés és így pár perc kereséssel nem találtam róla semmi értelmeset a neten:
Ez a festett hűtőborda jó valamire, vagy csak dísz? Nem ront a hőleadáson a festék? Vagy ez valami spéci festék ami szuper hővezető és nagyon jól sugároz? Esetleg taszítja a port, vagy nem ragad meg rajta?

Csak olyat találtam róla hogy vérpisti utólag festené b*zibárszínűre a lamellákat, jó ötlet-e. De hogy a gyártó miért fest, arról semmi. Sajnos kinézem belőlük(nem a konkrét gyártóból, hanem általában) az RGB láz után hogy képesek a funkcionalitáson rontani a kinézet miatt. Úgy sejtem amikor az első gyárilag festett hűtők megjelentek, biztos szó esett erről a témakörről, de én erről lemaradtam. Tud valaki érdemben nyilatkozni a témában? (Esetleg belinkelt forrással)

Köszönöm

ui: kb 2 éve vettem ilyen arctic hűtőt, az még nem volt festve, meg kapott a másik oldalára is gyári ventit, nagyon jól hűt, de elég hangos szegény. Kis fordulaton is sokkal zajosabb mint a noname venti amit a házhoz adtak gyárilag. Gondolom nem véletlenül árulják azóta más fajta ventivel...

(#23) Create. válasza do3om (#11) üzenetére


Create.
addikt

Te most viccelsz? Kőkemény munka kell ahhoz is, hogy profi legyél valamiben. Erre is éppúgy edzeni kell fizikailag és szellemileg is, mint pl egy focistának. attól, hogy abból szeretne megélni amit szeret, nem kell ledegralálni. Aki komolyan nekiáll és tehetséges is komoly pénzeket kereshetnek vele. Most ne jóskapistát nézzük, aki otthon játszik mindennel ami létezik, és szarik bele mindenbe.

[ Szerkesztve ]

(#24) Taranti válasza do3om (#11) üzenetére


Taranti
senior tag

Úgy hiszem, amiről te beszélsz, az tulképpen a profi sport, bármelyik ága is legyen. Most őszintén, mennyivel rosszabb/jobb egy esportoló mondjuk Cristiano Ronaldonál (hogy a legfrissebb botrányt említsem a közelmúltból) aki az adóelkerülése miatti bírósági meghallgatáson kijelentette, hogy a focizáson kívül abszolút semmihez nem ért - a középiskolát sem fejezte be, ha jól tudom. Most akkor? Mindkét sportfajtából jól meg lehet élni, emberek tömegeinek okozhat élményt, de szigorúen kézzel fogható hasznos terméket nem állít elő.

A cikkhez: magát a hűtőt én is felesleges divatdolognak tartanám, kb. mint az RGB fényezést, de el kell ismerni, a venti ígéretes. Remélem, hogy kapható lesz majd "puritán felhasználó" kivitelben is.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#25) Lacccca87


Lacccca87
őstag

30 EUR hoz képest a legolcsóbb helyen is 16e Ft körül mászkál ami még 315-ös euró mellett meg 27% os áfa mellett is túlárazottnak tűník már most nálunk.

(#26) snecy20


snecy20
veterán

eSport címkével túl lehet árazni egy 30-40%-kal...ennyi.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#27) NandoXXL válasza #16939776 (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Te kis butus, nézd meg jobban. A logo által. Ez olyan mint a 30-40 ezres egerek. Elkezdik használni versenyeken, és jobbak lesznek otthon velük a vásárlók. A logó, a esport jelző, led csodákra képes. Nem tudtad :DDD?

(#28) Tazsam01


Tazsam01
tag

Lényegtelen mennyire lóg ki a lóláb, az esport mint fogalom megvetette a lábát, mára ez is sok milliós üzlet és kitermelte a saját tehetségeit, a srácok akik ebből élnek már messze nem csak cségóznak a haverokkal hanem kiemelt tehetségek profi szinten fizetésért napi 10 órában gyakorolnak és elméleteznek, hogy azután tömegeket szórakoztassanak egy egy versenyen.
Hülyeség? Persze, hogy az, az élsport mindig is az volt.
Ugyanakkor én sem értem, hogy a büdös francba lehet ennek köze bármilyen szinten is egy cpu hűtőhöz...

(#29) #56573440 válasza ZnVjaw0K (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

Itt a hivatalos oldal. Szerintem megtalálod rajta:)

A közösbe meg: Hogyami? Értem én hogy e-sport de a gyári Intel hűtőhöz képest ez hány + fps-t és hány heccsátot ad egy professzionális csé plélyernek? És ha igen, akkor az nemcsalás? Már látom, hogy ps4-re ezt is felhekkelik aztán nem csak a billegér miatt megy a sírás, meg hogy dagadt az anyám, hanem hűtés miatt is. De legalább a btc 8000 fölé kúszott vissza, úgyhogy ma se halunk mind meg azért ;]

(#30) turbokappa


turbokappa
senior tag

Kb mint a gammaxx 400.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#31) -Skylake- válasza do3om (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Sport (British English) or sports (American English) includes all forms of competitive physical activity or games which,[1] through casual or organised participation, aim to use, maintain or improve physical ability and skills while providing enjoyment to participants, and in some cases, entertainment for spectators.

Mindenki tudta eddig is, de nalad van a problema. Nem csak egy wiki szocikk miatt, ugy osszesegeben. Fuss egy kicsit, vagy nezz magyar focit.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#32) ZnVjaw0K válasza #56573440 (#29) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Köszönöm!

A "thermal coating"-ra rákeresve már elérhető értelmes információ is a témáról.
A konklúzió:
- A hővezetésen elhanyagolható mértékben ront.
- A hőkisugárzáson elhanyagolható mértékben javít.
- Az érdes felület valamennyire megkeveri a levegőt, ez kb az első porszemek lerakódásáig számít bármit is.

(#33) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

És hol az RGB???

(#34) #65675776


#65675776
törölt tag

200 W, hát persze. Az Arctic milyen mértékrendszerben adja meg ezeket a baromságokat? Mert nem SI szerint, az hétszentség.

(#35) Komplikato


Komplikato
veterán

Most nézem, hogy Freezer 33- ból 4 féle van. A sima egy ventis, a Plus az a két ventis. Aztán a színes ventilátorosból a TR a szimpla és az eSport a dupla ventis. Kérdés az miként lesz 30 euróból 16-18.000 fotint utóbbi esetén?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) Chaser válasza do3om (#3) üzenetére


Chaser
titán

sakkról gondolom hallottál, technikai sport, ennyi erővel esport is létezhet, és létezik is
az h neked nem tetszik, az meg pont a te bajod ( :
az h ez a hűtő mitől lett esport ready, hát passz, gamer is lehetne ((( :

szerk: kisvakond111
jah h niincs rgb, akkor kilőve, de legyen valami más kategóriája, esport jó lesz? jó hát...valahogy így készülhetett ez a csoda
a topik zárható:d

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Bazze, már van miner, gémer most már esport cucc is? Casualoknak mikor lesz processzorhűtő? Olyan amit fotelből lehet wireless beszerelni?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) Geri Bátyó válasza Dr. Romano (#37) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem az is elég lenne, ha a casual cucc azt jelentené, hogy nem 2-3x-os áron adják és lehet is kapni. :(((

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) #74018560 válasza #65675776 (#34) üzenetére


#74018560
törölt tag

1800rpm-en nem lehetetlen, csak az nem éppen halk.

(#40) Hg3X válasza laskr99 (#1) üzenetére


Hg3X
tag

Tetszik nekem is, és pont azon filóztam, hogy ha lehetne a ventit csak külön venni, akkor én is vennék :DDD

Jeff who??

(#41) Aprósólyom válasza do3om (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nyílván marketing és van valami mögöttes értéke is. 1. Kifejezi, hogy a vásárlóközönség nagyobb része milyen korosztályból kerül ki. 2. Ennek a hűtőnek a basic változata fél-passzív. Az eSportolók, meg gondolom a lehető legstabilabb, és gyorsabb gépet szeretik, ezért ennél a változatnál mindig forog a venti, legalább 200-al.
Örüljünk, mert legalább nincsen RGB LED. :DD (Ha jól emlékszem.)

Jevons paradox

(#42) MageRG válasza Dr. Romano (#37) üzenetére


MageRG
addikt

A casual procihűtő a stock cooler. :)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#43) Geri Bátyó válasza MageRG (#42) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

[link] Ez nem gamer, nem e-sport és nem is miner, tehát casual. Van még kérdés?

Szerk: Azt is hozzátehetném, hogy viccből se legyél már hülye.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44) #74018560 válasza MageRG (#42) üzenetére


#74018560
törölt tag

Point taken :DDD

(#45) Aram


Aram
tag

Sziasztok!

Szeretem nagyon az Arctic hűtőket, de megvannak a korlátai, meddig/mire használhatóak.
Egyet kell értsek daa-raa kollégával, optimista kijelentés az a 200W, bár azt is tudjuk, hogy a sokmagos procik, tuning esetén nem állnak meg ekkora fogyasztásnál, ráadásul az Intel hővezető megoldása sem segíti elő ezen procik hűtését. Egyáltalán nem ritka, hogy a TIM cseréjével 15-20°C-ot javul a CPU-k hőmérséklete.

Tapasztalatom szerint a sima eSport kivetel, mely két darab Bionix ventit tartalmaz, i7-8700-as hűtésére még tökéletesen elég, az azonban igaz, hogy maximális hőterhelés esetén már hangosak a ventik (mondjuk melyik 120-as ventillátor nem hangos, ha 1800-1900-at forog). Prime Small FFT alatt is kimondottan kellemesek maradtak a hőmérsékletek. Az alap Freezer 33-at (vagy a két ventis Plus-t) is nagyon szeretem. Akár 6 magos i7-ig (1150) és bármilyen 8 magos AMD Ryzen-ig jól végzi a dolgát. A Ryzeneket 3.7-3.8 GHz melletti tuning esetén is hibátlanul hűti. Félpasszív, ráadásul akkor is nagyon halk, ha nem 100%-on kell pörögnie. Ilyen szempontból az eSport is klasszul szuperált eddig, de hűtési teljesítményben nem láttam jobbnak a Freezer 33-asnál. Az egy ventillátoros Freezer 33-assal szerelt i5-7400-as például kb. 3 perc után kapcsolt ventillátort Prime esetén, Coolermaster N200-as házban... :)
A 7820X hűtésére azonban már kevés volt a két ventillátoros eSport. 100°C-os lett a proci Prime SmallFFT alatt 2 percen belül, le kellett cserélni egy kétszer ekkora bordájú Raijintek Themis Evo-ra (ami ráadásul árban kedvezőbb nála).
A 6 magos tuningolt 5820K, olyan 4.0 GHz-ig volt jó az eSporttal, Themis Evo-val 4.4-ig is megfelelő a hűtés.

Az Arctic hűtők hatalmas előnye, hogy nagyon jól szerelhetőek, kimondottan precíz a gyártási kivitelezés és nem lógnak rá a memória foglalatra, nyugodtan lehet akár igazán magas RAM-okat is használni mellettük. Kellemsesen halkak (egy darabig be sem indult a ventillátor), van PWM elosztójuk és nagyon jó áron vannak. De inkább a sima, mint az eSport, ha valakinek nem kell a színes csicsa... :) A két ventillátor nagyjából 2-3°C-ot számít.

Üdv!
Aram

Ez a felirat 20byte!

(#46) NandoXXL válasza Geri Bátyó (#43) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az illető nem hülye, hanem vicces, és még vicc nélkül is igaza van. Viszont az írásod rólad már mást sejtet a linkelt hűtőt figyelembe véve :(

Amúgy most a led után, lehet lázadni az esport ellen :DDD

(#47) GodGamer5 válasza do3om (#3) üzenetére


GodGamer5
addikt

E-Sport hűtő! Ezt is megértük. :DD Ez az új divat, ami nem bányász az e-sport.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#48) Komplikato válasza Aram (#45) üzenetére


Komplikato
veterán

Köszi a korrekt tájékoztatást! :R
Így még szomorúbb látni az ár/érték arányt, meg azt mekkora lehúzás az eSport verzió.
Amúgy sajnálatos mert nekem tetszett volna belőle pont a fekete fehér. De így marad a hűtő ami van.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#49) Geri Bátyó válasza NandoXXL (#46) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lehet, hogy igazad van. Nem kellene sokat írogatnom így, hogy több mint egy hete influenzával és magas lázzal kűzdök.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#50) Tito30


Tito30
tag

Akkor jöjjön egy kis off. Két 120-as ventit vetten a 240-es radiátorra. Felszerelés után boldogság,de mikor épp a radiátor körmyékén matattam,észrevettem,hogy előre is fújja a levegőt nem csak hátra. ilyen még nem tapasztaltam egy ventilátoromnál se. Ha más szegmensből nézzük akkor ez tényleg valami új,mert két irányba szellőztet. :DD

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.