Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Dexxion válasza ]Phobos[ (#25) üzenetére


Dexxion
csendes tag

Nem említettél számokat, csak azt irtam le, hogy nem csak a nyugdíjasok szavaznak az általad leirt délcegviktor és hasonló komolyságú érvek alapján, nem csak az ő "eredményük" mai felállás.

Itt nem az általad nemnormálisnak aposztrofált viselkedési módról volt szó, hanem arról hogy pl a nyugdíjas miért pont akkor megy a piacra, amikor. Ez pedig nem előjog, hanem jog.

Az megint megérdemelne egy kis szócséplést, hogy az, aki 40-50 évet dolgozott (esetleg az ő seggét lőtték szét a Don-kanyarban) szerinted (és még sok mások szerint) miért nem érdemel ezért cserébe élete végére némi előjogot, megbecsülést.

Off.

És hamár a munkába járásnál tartunk: több, mint tiz év bpi élet után se tudom megszokni, hogy 9 (de inkább 10) előtt még a fű se nő, "vidéken" meg már 8tól, de legkésőbb 9től munka van, nem az, hogy betántorgok fél 10kor, 10ig kv, fél 12-fél 1 ebéd, 5kor lelépés. Sokan máig hülyének néznek, amiért 7-8-ra járok reggelente.

On.

Az már tűrőképesség kérdése, hogy az általad felsorolt példák több mint felére szerintem nem jogos a "nemnormális" jelző, de ez tolerancia kérdése.

És igen, én is pofont kaptam volna az ilyen viselkedésért, amit leírtál, de ez továbbra sem összekeverendő azzal, hogy ki mikor szálljon buszra vagy csinálja, amit akar egészen addig, amig az ordibálással, stb-vel (nem azzal hogy csak ott van !!!) nem zavar másokat.
Egyébként úgy 2-5-10 év mulva majd a mi gyerekeink fognak utani a buszon, meglátjuk, ők hogy tolerálnak majd másokat.

Az egész post kicsit arról szólt, hogy az egyén irt egyet, hogy a többi egyén miért nem tud együtt élni VELE.

A világ azért következmények nélküli, mert egyrészt bármilyen következmény esetén megy a hőbörgés, másrészt meg mindenki csak elvár dolgokat, de nem tesz érte semmit (mérdrága a bérlet, mérkoszos a busz, de ha csövest lát, inkább otthagyja minthogy felhivja a rendőröket/BKV-t vagy simán csak bliccel), harmadrészt nagyon megy a "not in my backyard" hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.