Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyix


Sanyix
őstag

Magam is hasonló élményeket tapasztalok reggelente. Felszáll a jómunkásember, nem nyáron barnult bőrrel, elterjed szar-húgyszaggal elkevert izzadtságszagos pálpusztai sajtszag, ahogy megcsap a bűz majdnem kidobom a fél órája megevett reggelit... hmm csupa jóság. Tömegnyomor, beállnuk az ajtóba téma, "héjtköznap reggel, csucsidőjbe mönnöm kő a pijacra paprikaparadicsomot venni az onokáknak" öregasszonyok gazdagítják ezt a fantasztikus közösséget, miért is ne akkor mikor mindenki munkába/iskolába megy... Büdös bunkó paraszt autósok meg beállnak a kereszteződésbe, nehogy 4 méterrel hátrébb kelljen álldogálniuk, és nehogy a busz el tudjon menni keresztben.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2) Dexxion válasza Sanyix (#1) üzenetére


Dexxion
csendes tag

Mindenkinek joga van akkor utazni, amikor akar.

Érdekes, amikor még BKV/vonattal jártam, engem sosem zavart a tömeg, eszembe nem jutott kétségbe vonni mások jogát az utazáshoz.

Nagyon kényelmes és önző emberek vagytok ti...

Ha életedben jártál volna rendes piacon akkor tudnád hogy nyitás után max 1 óráig (bpen lehet másfél is..) van normális minőségű áru, amit érdemes megvenni is. Hadd legyen már joga a nagymamának (aki még tudja mi az az IGAZI zöldség) rendes kaját adni az unokájának...

Nagyon kényelmes és önző emberek vagytok ti...

Nevetséges.

(#3) tope válasza Sanyix (#1) üzenetére


tope
addikt

Szerencsére erre "vidéken" más a helyzet (nameg most jelenleg robogóval járok). Tömeg az megvan, hozzá a nem hiányozható dugó (érdekes hogy nyáron simán be lehet jutni, de ilyenkor iskolaidőszakban esélytelen, ha busszal megy az ember, mert akkor bizony városba be kell menni, és onnan meg ki kell jönni uszkve 1 óra, robogóval 16 perc, mert nem kell ilyen félkört megtennem, csak simán a Szent István hídon átmegyek, ahol busz alig-alig közlekedik).

(#4) philoxenia válasza tope (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szandán laksz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) Sanyix válasza Dexxion (#2) üzenetére


Sanyix
őstag

Érdekes amikor voltam piacon dél körül bőven lehetett kapni akármi jót. Budapesten...

Önző vagyok? Persze ő gátolja meg, hogy a munkába eljussak, miközben én fizetem a nyugdíját, és emelett annyi eszük van, hogy a legtöbb nyugdíjat ígérő párt dumáját beveszik, és arra szavaznak, hogy mégjobban szétkúrhassák az országot, és hogy kiderüljön hogy mégse kapnak több nyugdíjat, de akkor már késő. lol

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#6) tope válasza philoxenia (#4) üzenetére


tope
addikt

Aham (nyugis hely)

[ Szerkesztve ]

(#7) Tim82 válasza Dexxion (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mélységesen egyetértek.

Nem mindenki olyan szerencsés, mint a Logout-on írók/kommentelők nagy része, hogy az összkomfortos lakásából megy a laptopjával és az mp3(4)-lejátszójával egy felsőoktatási intézménybe tanulni és közben megvan az a luxusa, hogy csúnyákat gondolhat azokról, akiknek egyrészt a lakhatási/tisztálkodási lehetőségei korlátozottak (talán mert nem bírják megfizetni az árát), valamint nyilván nem volt alkalmuk kijárni a jómodor és az etikett magasiskoláját sem, egyetemről-fősuliról nem is beszélve. De nekik is alanyi jogon jár az utazás, ha éppúgy kifizették a jegyet, bérletet...

Ha nem tetszik, nem muszáj igénybe venni a tömegközlekedést. Annyiféle autó, motor, bicikli van...

Lehet utálni érte, de ez szerintem tipikus "gazdag vagyok és nem bírom a szegények szagát"-álláspont. Tegyük hozzá, hogy én is a "szerencsés" réteg tagja vagyok.

Ui.: nekem mellesleg eszembe nem jutna laptoptáskát BKV-jármű padlójára tenni. Ha letetted és utána lábnyomok vannak a tatyón, hát... ÍJB+.

Sanyix: lehet, hogy most Te fizeted a nyugdíjukat. Régen meg ők fizették az iskoláidat, ennek köszönhetően volt ingyenes az alsó- és középoktatás. Szar ügy. Esetleg az eutanáziát nem akarod kötelezővé tenni? Gyors megoldás a problémádra... ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8) Sanyix válasza Tim82 (#7) üzenetére


Sanyix
őstag

"Sanyix: lehet, hogy most Te fizeted a nyugdíjukat. Régen meg ők fizették az iskoláidat, ennek köszönhetően volt ingyenes az alsó- és középoktatás."

hahaha azt sem ők, hanem a szüleim fizették ;) hiszen a rendszerváltáskor minden pénz eltűnt, még az a kevés is.

A büdös emberek simán tisztálkodhatnak. Nemrég még nyár volt, vannak természetes helyek ahol víz van lehet fürödni, télen is ki tudják mosni legalább a ruháikat, a sima víz is sokat segít. Ellenben több hónapos bűzzel szállnak fel a buszra, 5 méterre nem lehet megmaradni mellettük, azt a hülyeséget nemtudom honnan vetted hogy fizetnek jegyet/bérletet... dehogy fizetnek.

Ha meg olyan gazdag lennék, autóval vagy motorral járnék(sőt akkor nem is dolgoznék), de nem vagyok ezért nem. Biciklivel meg próbálj meg a belvárosba eljutni reggel, gyakori kísérőd lesz a halálfélelem, és az idegesség...

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#9) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Dexxion: Nem vertted a lényeget, hanem ügyesen kiragadtál egy részt, és habzó szájjal fröcsögöd a hülyeségedet...

Az első dolog az alternatíváról szól:
"Felférni nem sikerül rá, végül is a Szent Mór diákjainak, a Nagy Lajosban tanulóknak, illetve a Janus-ban tanuló nebulóknak nem jó a 32-es vagy a 33-as járat amivel ugyanúgy eljuthatnak úti céljukhoz, hiszen csak egy megállót mennek."
"A Házasságkötő Teremnél szokás szerint egy rakás kisiskolás száll le, nem értem mért nem képesek 32-essel vagy 33-assal menni, vagy sétálni egy megállót."

Ezen volt a hangsúly... Nekik lenne alternatíva, az írónak nincs! Ennek ellenére nincs bennük ennyi belátás/együttérzés/tartás....
Az, hogy a "kisnyugdíjasok "héjtköznap reggel, csucsidőjbe mönnöm kő a pijacra paprikaparadicsomot venni az onokáknak" elv szerint élnek: ha annyira menniük kell, menjenek korán! Ha nem kell korán, akkor várják ki azt az 1-1,5 óra csúcsidőt, és utána menjenek. De ha minderre nem képesek, akkor ne ők legyenek azok, akik hőbörögnek, és mindemellett (többször láttam rá példát sajnos) tolakodnak, lökdösődnek - pofátlanabbul, mint az a bizonyos "mai fiatalság"!

A kisebbségi témát szerintem nem érdemes feszegetni. Nem azon múlik, hogy cigány, zsidó, fekete, fehér vagy hupikék az ember, egyszerűen hozzáállás kérdése...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#10) ]Phobos[ válasza Sanyix (#8) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Kb. azonos véleményen vagyunk. Az még csak-csak, hogy reggel, de ezek délben és a hazamenős tömegben is többségben vannak, mintha nem lenne jobb dolguk( pl. otthon is pihenhetnének a nagybetegek ). A vizitdíjnak is csak annyi értelme volt, hogy a Gizinénik máshová mentek trécselni. Arról nem is beszélve, hogy jaj szegény beteg öreg emberek, de ha üres ülőhelyre bukkanak a 600 dioptriás szemüvegükkel, ütnek-vágnak-rúgnak és leverik a veséd. És ha esetleg nem letaposnak, hanem keresztül esnek az emberfián, még nekik áll feljebb. Csak mert túlélték a keresztes háborút is. Broáf. Másfelől bár nem hiszem, hogy ők keresték meg az iskolára valót, kötelességünk eltartani az öregeket. Csak a gond az, hogy kúltúrában messze nem köszön vissza egyesek életkora. Ami meg a politikát illeti, tökéletesen igazad van. Jaj, a Feri olyan aranyos, jaj a Viktor olyan délceg, meg a 600. havi nyugdíj, ingyen temetés, stb. Oszt mennek kéregetni a 20 éves munkaképes unokájukkal az aluljáróba. Egyszerűen hihetetlen, hogy "ezek" a koruk jogán? "bölcs emberek".
Ami meg a tisztálkodást illeti, eleve nem utazhat elvileg olyan ember a BKV-n aki ápolatlanságával, vagy viselkedésével zavarja a többi utast. Felesleges a "mílyszegíny" liberós duma. Lehet nyáron felszállni a 4-6-ra délután, enyhén hányás szag van.
És még lehetne sorolni, nálunk nem igazán van közlekedés kultúra, sem a BKV-n, sem gyalog, sem autóval. Komolyan félek néha átutazni naponta 2x a városon. A nyár a legrosszabb, mert az összes idióta kirajzik otthonról...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#11) philoxenia válasza Tim82 (#7) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) philoxenia válasza Sanyix (#8) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha minden eltűnne az országból, ami rendszerváltás előtt volt, /persze nem az élő személyekre gondolok/, akkor bizonyára gazdag ország lennénk. :(

Ne keverjünk politikát a dologba, a tisztálkodás nem világnézeti és nem anyagi kérdés. Vannak büdös gazdag és jószagú szegény emberek. Sőt nem is etnikai kérdés, hiszen párszáz méteren belül, mindkét illatfajtából kaphatok hovatartozástól függetlenül. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

A parasztelosztót már Árkádnak hívják? :Y :DDD no offense...

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#14) Dexxion válasza Sanyix (#5) üzenetére


Dexxion
csendes tag

Ne politizáljunk kérem.

A fideszre meg a sok idióta fiatal szavazott, azok se jobbak. Ezt hagyjuk.
A buszt, amin utazol, az iskolát amibe jártál, ők épitették, vették meg. Az utakat ők építették, satöbb.

Azt meg, amit a piacon délben jónak nevezel, jobb helyeken kis túlzással már a tyúkoknak/malacoknak se merik odaadni.

Ne felejtsd el:

"Voltunk mint Ti, lesztek, mit mi"

[ Szerkesztve ]

(#15) Dexxion válasza PhoenixK (#9) üzenetére


Dexxion
csendes tag

Azért hülyeség, mert Te úgy gondolod?

Erős tévedésben élsz, szerencsére nem te találtad ki a spanyolviaszt.

Továbbra sincs semmilyen jogod megszabni hogy a nyugdíjas mikor menjen és hova, erre az ordenáré hangnem sem jogosít fel.

Az iskolásoknak sem, kivéve ha Te iskolás korodban sose vonultál úgy sehova mint egy csürhe, mindig átadtad a helyed, engedtél mást felszállni magad helyett és satöbbi.

Egy 8-10 éves gyerektől meg ne várjunk már el felnőttes gondolkodást.

A mai fiatalság meg egyet tehet a mai nyugdíjasokkal: hálás lehet nekik, hogy iskolát/óvodát/orvost neveltek belőlük, nekik és felépítették az országot, amiben él.

(#16) Dexxion válasza ]Phobos[ (#10) üzenetére


Dexxion
csendes tag

Azért megtanulhatnál számolni:

A szegfűs és a rózsás banda együtt kb 3 millió szavazatot kapott, ennyi szavazó nyugdijas közel sincs itthon.

Ebből következően a "Jaj, a Feri olyan aranyos, jaj a Viktor olyan délceg, meg a 600. havi nyugdíj, ingyen temetés" dumát elég sok diplomás, nem diplomás, de bőven nyugdíjkorhatár alatt járó ember is bevette, kb a szavazók 75%-a.

Ha ebben a 75%ban benne vagy, akkor nem értem minek irsz ilyeneket, ha meg nem vagy benne, akkor se értem hogy miért csak a nyugdíjasok szavazatai fájnak, a fiatalabbaké miért nem.

Azt meg továbbra sem értem, hogy miért akarod megszabni bárkinek is magadon kivül, hogyan éljen, mikor és hova utazzon, miért nevezed kirajzásnak azt, amikor az emberek nyáron nem akarnak a lakásban ülni.

Félsz átatazni a városon? Lehet. De ez a város ilyen, ha itt élsz, fogadd el, ha nem tetszik, akkor vond le a konzekvenciákat és cselekedj belátásod szerint.

[ Szerkesztve ]

(#17) sagesz93 válasza Dexxion (#16) üzenetére


sagesz93
addikt

Hasonlóan indul el nekem is a napom nap mint nap :D
Csak szerencsére nincs büdös a buszon de kva sokan vannak itt is.
Győrbe nincs olyan sok büdös ember! Vagyis ezen a buszon hála a jó égnek nincs :)
nekem kb 20 perc zötykölődés van ebböl 10 perc teli a buszon a többi meg már üres busszal!
Jó hogy van itt is valaki aki leirja az ilyen tapasztalatait/élményeit :D)
Üdv. :K

(#18) Dexxion


Dexxion
csendes tag

átatazni = átutazni

(#19) Dexxion válasza sagesz93 (#17) üzenetére


Dexxion
csendes tag

4 évig jártam busszal másik városba gimibe, soha egy rossz szavam nem volt a tömegre, pedig ritkán fért volna fel több ember. Pláne mikor esett a hó és 6:30-ra ért be az a busz, aminek 4:50-kor már ott kellett volna lennie. Gondolhatod hányan vártak rá :D

Aztán BKV + vonat még 5 évig, akkor se panaszkodtam az emberekre, csak a menetrendre és a betartására.

Marhára kényelmes itt mindenki, az a baj, papolni empátiáról nagyon tudnak, de közben még azt se gondolják át amit leirnak.

(#20) PhoenixK válasza Dexxion (#15) üzenetére


PhoenixK
őstag

Sajnos arra kényszerítesz hogy idézzem magam: "Nem vetted a lényeget, hanem ügyesen kiragadtál egy részt, és habzó szájjal fröcsögöd a hülyeségedet..."
Én pont az együttélésről, az alkalmazkodásról beszéltem!

Nem akarom - mivel nem tisztem - megszabni, ki, mikor és hova menjen. Véleményem van a dolgokról, de az más tészta. Amiről én beszéltem, az az érdekes kettősségek, a józan ész, a nevelés hiánya és az Orwell-i "duplagondol" (lsd. a harcos kisnyugdíjasok)
Az iskolásokról: Nekem itt volt édesanyám, aki a munkája mellett megtanított a világban élni úgy, hogy másoknak ne okozzak kárt semmilyen téren. Erre nevelt, és el is várta tőlem már 8-10 évesen is. Ez az, ami mára eltűnt!

Az, hogy a nagyszüleink mit építettek nekünk: óvodákat, iskolákat... Nos, ez megint egy érdekes, hosszú és sok vitát kiváltó téma lehetne. Sajnos ebbe a "rendszernek" (értsd: kormány, a mindenkori hatalom) van csak beleszólása.Az "átkosban" is voltak akik dolgoztak, voltak naplopók, és persze politikusok is. Anno aki nem dolgozott, az munkakerülő volt -> akár börtönnel is büntethették! Tehát mindenkinek volt munkahelye (szándékosan nem írtam azt, hogy dolgozott) Mára a körítés változott: akinek nincs munkája, azt sajnáljuk, akinek van, azt még jobban lehúzzuk. Ez a sajnálkozás az, ami oda viszi a társadalmat, ahova tart... És ez nem csak a vagyoni dolgokra vonatkozik, hanem a tudásra és a morálra is!
Röviden: Az idealista rendszerek építették az óvodáinkat/iskoláinkat és a kapitalizmus rombolja Ez a világ rendje.

Egy ideális világban igazad lenne! De ez itt messze nem az!

A #16-ra pedig téged idézlek: "Ne politizáljunk kérem."

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#21) PhoenixK válasza Dexxion (#19) üzenetére


PhoenixK
őstag

Csak hogy én sem a levegőbe beszélek: 5 évig helyi közlekedés Székesfehérváron, 5 év Székesfehérvár és Dunaújváros között minden nap és immár két éve Székesfehérvár-Budapest...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#22) sagesz93 válasza Dexxion (#19) üzenetére


sagesz93
addikt

Ez igaz tényleg mindenki luxust akar dehát meglehet a saját véleménye minden embernek!
Most lettem középiskolás még 4-5évig fogok szenvedni :DDD

(#23) Dexxion válasza PhoenixK (#20) üzenetére


Dexxion
csendes tag

Amikor 8-10 éves voltál, akkor még volt idő a gyereknevelésre, ma sajnos nincs. Ahogy leirtad, ennek - és az ehhez hasonló "fejlődésnek" - bizony vannak ilyen-olyan következményei, pl hogy az együttélés és az alkalmazkodás mára már ismeretlen szavak.

Csak arra akartam rávilágítani, hogy picit túl van ez reagálva, az ide postolók, hozzászólók se tudnak az írások alapján jobban együttélni, mint a buszt "elfoglaló" iskolások, végülis az itt leirt elviselhetetlennek tartott (büdös, tolakodós, pofátlan stb) emberek közölünk kerülnek ki.

[ Szerkesztve ]

(#24) ipavlidu! válasza Dexxion (#2) üzenetére


ipavlidu!
tag

De legalabb te itt vagy es fenyeddel bevilagitod gyarlo forumunk sotet zugait. :W

(#25) ]Phobos[ válasza Dexxion (#16) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Lehetne róla vitatkozni/elemezgetni, ki mire és miért szavazott de ennek máshol van a helye. Azért idézhetnél tőlem, hamár nem tudok számolni, mert nem tudom hol említettem számokat, de mindegy. Egyébként saját véleményt írtam, néhány megmondó emberrel ellentétben igazán nem érdekel ki-kivel-hol-mikor-hányszor-miért/mi célból, csak tudod a fene nagy jogok mellé illene egy kicsi illem, alapvető emberi tisztelet, belátás, felelősség vállalás és a gondolkodás sem fáj, hidd el. Ezek birtokában úgy gondolom nem nehéz betartani az alapvető törvényeket, a társadalmi együttélés szabályait. Azt az előjogot -hogy ezt egyesek naponta felrúgják, mert ők öregek/fiatalok, munkavállalók/nyugdíjasok, heterok/elnyomott melegek, félelemben élő kisebbség/méginkább félelemben élő többség, ennek meg annak a pártnak a katonái, vagy ilyen meg-olyan fontos társadalmi szereplők, meg a többi felesleges kifogás- elítéljem, mindenkor fenttartom. Vagy szerinted a lökdösődő nagyi, az űlésen a koszos budapesti cipőtalpával ugráló kisgyerek, a kiabálva beszélgető szotyizó kisebbségiek, a zenét bömbőltető suhogó gatyás diszkósok, a telefonon röhögcsélve/síkítozva trécselő plázacica teljesen normális? RÁM melyik idióta van tekintettel? Igen, arra az emberre, aki ha gyerekként ilyet csinált volna, kapta volna a pofont a jobb érzésű emberektől. Arra az emberre, aki nem szokott leülni, mert még bírok állni egy fárasztó munkanap után is. Annak az embernek, aki nem tesz megjegyzést a másik viselkedésére, elnézést kér, és nem cirkuszol, ha keresztül gázolnak rajta. Nem kell túl idősnek lennem, hogy azt mondjam, régen azért más világ volt. Értem én, hogy mindenki ideges, tele van problémákkal, de kevés inteligenciával is be lehet látni, hogy talán a másik sincs jobb helyzetben, akkor meg minek idegesítsem? Próbálhatod, de ezt nem fogod megmagyarázni, mert nincs értelme. És mivel nem akarok politizálni, csak jelzem, hogy mellesleg egy fekélyre emlékeztető új gondolkodás? módot írtam körbe. Ahol az egyén és jogai az elsők, a többi le van ..arva. Nos, ki is az önző?

Tudod, ha én rosszat csináltam, annak régen volt következménye és -remélem- tanultam belőle, de ma már egyre inkább következmények nélküli világban élünk,.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#26) Dexxion válasza ]Phobos[ (#25) üzenetére


Dexxion
csendes tag

Nem említettél számokat, csak azt irtam le, hogy nem csak a nyugdíjasok szavaznak az általad leirt délcegviktor és hasonló komolyságú érvek alapján, nem csak az ő "eredményük" mai felállás.

Itt nem az általad nemnormálisnak aposztrofált viselkedési módról volt szó, hanem arról hogy pl a nyugdíjas miért pont akkor megy a piacra, amikor. Ez pedig nem előjog, hanem jog.

Az megint megérdemelne egy kis szócséplést, hogy az, aki 40-50 évet dolgozott (esetleg az ő seggét lőtték szét a Don-kanyarban) szerinted (és még sok mások szerint) miért nem érdemel ezért cserébe élete végére némi előjogot, megbecsülést.

Off.

És hamár a munkába járásnál tartunk: több, mint tiz év bpi élet után se tudom megszokni, hogy 9 (de inkább 10) előtt még a fű se nő, "vidéken" meg már 8tól, de legkésőbb 9től munka van, nem az, hogy betántorgok fél 10kor, 10ig kv, fél 12-fél 1 ebéd, 5kor lelépés. Sokan máig hülyének néznek, amiért 7-8-ra járok reggelente.

On.

Az már tűrőképesség kérdése, hogy az általad felsorolt példák több mint felére szerintem nem jogos a "nemnormális" jelző, de ez tolerancia kérdése.

És igen, én is pofont kaptam volna az ilyen viselkedésért, amit leírtál, de ez továbbra sem összekeverendő azzal, hogy ki mikor szálljon buszra vagy csinálja, amit akar egészen addig, amig az ordibálással, stb-vel (nem azzal hogy csak ott van !!!) nem zavar másokat.
Egyébként úgy 2-5-10 év mulva majd a mi gyerekeink fognak utani a buszon, meglátjuk, ők hogy tolerálnak majd másokat.

Az egész post kicsit arról szólt, hogy az egyén irt egyet, hogy a többi egyén miért nem tud együtt élni VELE.

A világ azért következmények nélküli, mert egyrészt bármilyen következmény esetén megy a hőbörgés, másrészt meg mindenki csak elvár dolgokat, de nem tesz érte semmit (mérdrága a bérlet, mérkoszos a busz, de ha csövest lát, inkább otthagyja minthogy felhivja a rendőröket/BKV-t vagy simán csak bliccel), harmadrészt nagyon megy a "not in my backyard" hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#27) ]Phobos[ válasza Dexxion (#26) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Nos ami a szavazósdit illeti, pont nem én hoztam fel, csak ráerősítettem, és mint írtam külön tanulmányt lehetne írni belőle, hogy ki mire és miért.

Ez megint megérne egy külön tanulmányt, mert, már ne haragudj, de akármikor utazok BKV-val, tényleg tele van velük. Pont akkor. Érdekes :)) Nyílván joga van elintézni a dolgait, csak érdekesnek találom, mindig akad valami hihetetlenül fontos dolguk.

Teljesen igazad van, a megbecsülést ki kell érdemelni. Itt a lényeg. Csak tudod, ma már az emberek feltételezik, hogy koruk jogán jár( és a vicc, hogy itt sem csak a tényleg öregekről van szó ), és bizony néha hajlamosak megfeletkezni magukról. Múltkor öreglány felszállt a legutólsó ajtónál és elindult a könyékét használva előre. Mivel láttam mifajta, direkt odébb próbáltam húzódni, csak hát "hering-effektus"-nál ez nehéz mutatvány. Az még egy dolog, hogy átgázolt a lábfejemen, de majdnem el is esett, úgy tepert előre( hogy minek, az külön X-Aktás kérdés :DDD ) és még ő háborodott fel. Ez persze csak kiragadott példa, de elég gyakori. Tudom, én vagyok végtelenül tökéletlen, de valahogy nem tudom tisztelni és tolerálni az ilyet. Mint a retkes talpával -anyja előtt ráadásul- széken ugráló gyereket sem. Nem mintha leszoktam volna ülni, de ha öreganyám helyet foglalna, biztos nem mosná ki a ruháját utánna. Ezek után mégis milyen toleranciáról beszélünk???

Nos, rengeteg barátom, ismerősöm van, és könnyen barátkozok a jobb fajta emberekkel( mert ugye a barátainkat mi választjuk ). Talán kicsit megcsalt az érzéked ezúttal. Nem mellesleg ezek az emberek sincsenek különb véleményen, és nem mellesleg tudnak viselkedni. Ezeket az emberek minősítem normálisnak. ( Azért azt is megemlíteném, hogy tapasztalatom szerint a "normális" emberek csendben beolvadnak a tömegbe, ők azok akik nem tűnnek ki a viselkedésükkel, nem meglepő módon. Ők nem hisztiznek, nem háborodnak fel, inkább tűrnek. És nem vinnyognak, hogy nekik ehhez, meg ahhoz van joguk, és tolerancia így meg úgy. Azt hiszem( merem hinni ), hogy azért még ők a többség. )

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#28) PhoenixK válasza Dexxion (#23) üzenetére


PhoenixK
őstag

Kezdem úgy érezni, hogy mind ugyanarról beszélünk, csak más megközelítésben!

"Ha a bolondok lennének többen, akkor ők lennének a normálisak."

a #26-ra reagálva:
Kevered a lehetőséget és a szükségletet! A joga, lehetősége mindenkinek megvan, hogy akkor utazzon, amikor akar. Viszont az, hogy ezzel másokat hoz lehetetlen helyzetbe: szerintem ezzel a többiek joga csorbul.
Arról, hogy ki a hibás, lehetne vitatkozni sokat. Szerintem mindenki egy kicsit.
- A BKV/Volán/MÁV mert nem indít elég járatot és azt is olyan minőségben (maradjunk annyiban, hogy rajtuk múlik, a többit itt ne tárgyaljuk pls)
- én, amiért nem tolerálom azt, ami ellentétes a nevelésemmel, értékrendemmel és gondolkodás-módommal
- Azok, akik nem képesek/hajlandóak a tisztességes viselkedést elsajátítani vagy belenevelni a kölykeikbe
- Te (bocsánat a személyeskedésért, csak mint példát említelek), aki mindezt szó nélkül eltűröd

"Az egész post kicsit arról szólt, hogy az egyén irt egyet, hogy a többi egyén miért nem tud együtt élni VELE." Ezt nem így látom. Sajnos egy társadalmi problémáról van itt szó. Aki megpróbál "normálisan" (értsd: régi módszerrel, toleránsan) élni, azt eltapossák. Van, akinek ez szúrja a szemét! A cikk írójának tuti, de én is beállok a sorba!

]Phobos[: Ha pont akkor kell valakinek utaznia, és pont oda, akkor kell és kész. Hogy tényleg kell-e, az már az együttélés és a közösségi normák tiszteletben tartásának kérdése. Ez egy jog, és mint olyan, lehet vele élni és visszaélni.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#29) ]Phobos[ válasza PhoenixK (#28) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ámen. :)

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#30) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Na most akkor szabad büdösnek lenni, vagy nem, ha nem, akkor mi lehet a megoldás?
Mindenképp akkor és ott érdemes szólni, megfelelő szóválasztással akár még eredmény is elérhető. Nem, nem fog az illető megfürödni, legfeljebb arrébb húzódik és leszáll a notebooktáskáról. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31) I_Am válasza Sanyix (#5) üzenetére


I_Am
veterán

Te fizeted a nyugdíját? :Y

Ő meg felépítette a kényelmes seggednek az országot, te nagyonvak! Nagymamádról is remélem haosnló véleménnyel vagy, Ő pedig szeret téged, mert a kisunokája vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#33) sagesz93 válasza I_Am (#31) üzenetére


sagesz93
addikt

Ebbe mondjuk van igazság :)
Nevezhetjük körforgásnak? :B

(#34) I_Am válasza ]Phobos[ (#32) üzenetére


I_Am
veterán

Bocsi, de ledobja az ékszíjat az agyam mikor ilyenekkel szembesülök.

Sarkítottan is fogalmazhatnék, hogy:

És a legszebb, hogy az ilyen emberek az én adómból élnek. Mert én nem minimált adózom, hanem a többszörösét az Ő adójának. Evvel az erővel én is érvelhetnék, hogy noha tömegközlekedéssel évek óta nem járok, az én pénzemből utazik Ő is.

Gondolkodni manapság már luxus ebben országban. Tüntetni meg rombolni kell, nem élni és élni hagyni.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#35) ]Phobos[ válasza I_Am (#34) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Csak vicceltem. Tüntetni kell, csak nem mindegy, hogy miért és hogy. És van, akit szívesen lerombolnék :D . De csak a "magukfajták" -at, akik nem ismerik az élni és élni hagyni elvet. Csak a pénz( vagy pínz? ) nyelvén értenek. Épp ezek a "magukfajták" sorvasztják az emberek agyát a TV-nek csúfolt szennydobozzal. Szörnyű... De ez már megint off :B

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#36) PhoenixK válasza I_Am (#34) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nah, az én agyam most dobta le az ékszíjat a te mondandódtól és a stílusodtól...
Lehet vélemény nyilvánítani, erről szól az egész logout/fórumozás, de szerintem ezt a hangnemet egy moderátornak nem kellene erőltetnie. Javaslom a nagy levegő, majd újra átolvasás módszerét (még én is tanulom) - bár én csak tagként...

A "kinek a nagyobb" dolog szintén nem ide tartozik, a fő hangsúly az elveken és az együttélésen van.
Mindemellett az, hogy ki fizet és mit, arról már leírtam a véleményem a #20-as hozzászólásban. Az, hogy egyénileg Te mit kaptál/örököltél (pénzügyileg vagy akár neveltetésben) nem kivetíthető a társadalom egészére! Itt mi most a társadalmi dolgokról beszélgettünk!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#37) I_Am válasza PhoenixK (#36) üzenetére


I_Am
veterán

Direkt fogalmaztam úgy ahogy, pont azért, hogy éreztessem azt ahogyan Ő fogalmazott a nyugdíjasokról. De beszúrom a sarkított fogalmazás:-t az elejére, hogy kiérződjön a hangsúlyossága. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#38) h_rowley


h_rowley
tag

Én csak a lábjegyzethez szólnék hozzá:D szerintem max di. ma. gyakon kell figyelni:D mer nálunk tanár pdfbe felrakta netre a tananyagot szal előadáson felolvasó est van felénk én ált megvacsorázok:D laptopozok:) Ja és a di. ma. az szopacs méghozzá elég NAGY!

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#39) Vakegérke válasza I_Am (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ebben nagyon egyetértek Veled.
Ezek a csökött, lenézett, semmibe vett nyugdíjasok építettek fel mindent, amit a világháború, avagy az '56-os balhé lerombolt. Nélkülük nem lenne BKV sem. Talán meg kéne tőlük tagadni az utazás jogát? Netán korlátozni, hogyaszongya 10-11 óráig, na meg délután 7-8 óráig, mert akkor nincs diák invázió?
Van bérlete, vagy érvényes jegye? Van. Akkor utazzon egészséggel.
Azt pedig ne mondja nekem senki, hogy jobban elviseli a gyűrődést, mint az életerővel teljes ifjoncok.

Megfáradt emberek a nyugdíjasok. Több, mint 40 évet dolgoztak a megélhetésért. Ha most valaki azt akarja nekem bebeszélni, hogy egy ilyen vénség garázdálkodik a buszon, az felejtse el szándékát.
Gondolhatja bárki is komolyan, hogy egy idős mami könyöklős tolakodása elől húzódnak félre azok a sulis srácok, akik egy rosz szóra megfejelnek bárkit? Ugyan kérem...

Nekem malacom van. Gyalog 10 perc a munkahelyem. Bérletem sincs, nincs hová utaznom. Azonban pár év, és én is megyek nyugdíjba.
"Egyszer ha majd öreg leszek,
veszek két kereket,
kocsit eszkábálok rá..."
Tényleg ezt kéne? Behúzni fülem-farkam, buszra fel sem szállni, hogy megelégedett legyen az az ifjúság, amelynek taníttatását én is finanszíroztam?
"Valamikor én lettem volna a jövő nemzedék..."
De nem lettem. Melóznom kellett, hogy megéljek, és fizessem a jövő nemzedékének tanulási költségeit. Akkor utazhatok nyugdíjasként, vagy nem?

Egyszer mindenki megöregszik, ezt kéretik nem elfelejteni.
Az pedig jó kérdés, hogy miként kerülhet lábnyom egy laptop táskájára...

Volt egy olyan kritikád a melegek felvonulása kapcsán, amelyre nem tudtam válaszolni, mivel silózták az egészet. Sebaj. Majd jól kivitatkozzuk magunkat egyéb körülmények közt. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Elnézést, hogy eddig nem reagáltam a dolgokra, de eléggé el voltam havazva így csak most sikerült átfutnom a hsz-eket.

Első sorban nem vagyok gazdag, ha az lennék nem tömegközlekednék. Másodsorban szerintem az emberek 90%-a ha forró zuhanyt nem is tud venni minden reggel, azért meg tud mosakodni és meg tudja mosni a fogát, az, hogy igénytelen bunkó és nem teszi ezt meg az egy másik tészta. Nyilván kivételt képeznek a hajléktalanok, illetve a nagyon hátrányos helyzetűek, de ahogy már előttem is leírták számukra is lenne alternatíva.

"Ha nem tetszik, nem muszáj igénybe venni a tömegközlekedést. Annyiféle autó, motor, bicikli van..."
Erre annyit mondanék, hogy tényleg nem kötelező, annyira nem, hogy akinek nincs érvényes menetjegye vagy bérlete az NEM UTAZHAT! Ilyenkor hol vannak azok az ellenőrök akik engem megbírságolnak ha véletlen nincs nálam diákigazolvány, vagy a nagy rohanásban elfelejtem ráírni a bérletre a diákig. számát? Amúgy meg akinek nem rendezett a ruházata, vagy a külsejével megbotránkoztat, zavar másokat az utazásban az kizárható az utazásból.

"Ui.: nekem mellesleg eszembe nem jutna laptoptáskát BKV-jármű padlójára tenni. Ha letetted és utána lábnyomok vannak a tatyón, hát... ÍJB+."
A laptoptáska a lábaim között összezárva a padlón volt. Innentől kezdve minimum belerúgnia kellett a nyomok tulajdonosának, ilyenkor ne csodálkozzon ha korra/nemre tekintet nélkül pofán verem, és kifizettetem vele az esetleges kárt. Nem hiszem, hogy csak úgy tud közlekedni, hogy alám rúg kettőt.

Nyugdíjasokról: Tény, hogy szuverén joga akkor közlekedni amikor akar. Pláne, hogy egy részük ingyen utazik már csak brahiból is felszállnak egy-egy tömegközlekedési eszközre csak azért, hogy "ezek a mai fiatalok"-ozhossanak egy kicsit. Nem azzal van a bajom, hogy utazik, hanem azzal ahogyan teszi. Csak egy kicsit kellene gondolkodnia, és tekintettel lennie másokra. Fölösleges azon vitatkozni, hogy ki mit épített neked vagy nekem, mert úgysem tudhatod biztosan. Ebből meg maximum általánosítgatás lesz aminek megint semmi értelme.

Iskolásokról: Alapvetően azokra a "kisiskolásokra" gondoltam akik mondjuk legalább 14 évesek vagy ezen kor felett járnak. Simán lehetne a volt Konzum áruháztól sétálni egyet...nem hiszem, hogy belehalnának, még jót is tenne nekik. Persze nem azt akarom ezzel mondani, hogy ne buszozzon. Buszozzon, de várjon egy kicseszett 32-es 33-as járatot ami őt ugyanúgy elviszi oda ahova menni akar, én meg nem kések el a hülyesége miatt.

Sajnálom, hogy az írás többi részét észre sem vette senki, nem az volt a célom, hogy vitafórumot indítsak a tömegközlekedés reformjáról, de hát ez lett belőle. :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#41) Sanyix válasza I_Am (#31) üzenetére


Sanyix
őstag

"Ő meg felépítette a kényelmes seggednek az országot, te nagyonvak!"

Haha országot? Hát ezen röhögnöm kell! :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#42) Sanyix válasza Dexxion (#14) üzenetére


Sanyix
őstag

"A fideszre meg a sok idióta fiatal szavazott, azok se jobbak."

ja jobb homokbadugni a fejünket, nem gondolkodni, és mondani ezt az okoskódó maszlagot hogy egyik se jobb... aaaaa

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#43) NoLF válasza Sir Riccio (#40) üzenetére


NoLF
addikt

ha azért mész be előadásra hogy blogot írj, nem vagy sikeres embertípus.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#44) Sir Riccio válasza NoLF (#43) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az a fajta előadás ami érdekes és vicces ugyan de tanulni nem sokat lehet belőle. Imádom ezt mikor ez alapján akar megítélni valaki, aki életében nem volt még az adott tanár adott előadásán.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#45) NoLF válasza Sir Riccio (#44) üzenetére


NoLF
addikt

ha érdekes és vicces egy előadás, akkor én odafigyelek, nem blogot írok.
nem ítélek meg senkit, csak a véleményemet mondom el.
bemész nagy nehézségek árán egy órára, aztán nem adod meg a minimális tiszteletet a tanárnak és magadnak sem, hanem blogot írsz. ezt otthon is meg lehet tenni, nem kell korán kelni, nem kell kibírni a reggeli megpróbáltatásokat.

ennyi.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46) Sir Riccio válasza NoLF (#45) üzenetére


Sir Riccio
addikt

"nem vagy sikeres embertípus."
Kisebbfajta fogalomzavarban szenvedsz úgy érzem. Amúgy nem tudom jártál-e egyetemre/fősulira, nem is számít. Nem volt olyan óra amit annyira untál, hogy inkább aludtáll/zenét hallgattál vagy következő órára tanultál volna?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47) oilver1


oilver1
tag

A Reggeli BKV-ra reagálnék: Egyetértek mindkét féllel, ám még mindig nem értem, hogy a kényelmes fiatalok miért bunkók az öregekkel és fordítva. Sajnos sokszor látom azt is, hogy az idősebbek visszaélnek azzal, amit régen udvariasságnak hívtak. Ma már elvárás, hogy egy fiatal átadja a helyét az idősebbnek, napszakra, foglalkozásra, nemre való tekintet nélkül. És elég sok ilyen eset van. Csak egy-kettő:
- Személyes élmény, el volt törve a bokám, két mankóval a hónom alatt egyensúlyoztam 6-os buszon, piacos idősek körében (mindenki ült). Én kábé foggal kapaszkodtam, viszont a kényelmes idősek még csak rám sem néztek. Mintha én, mint fiatal, életerős, 25 éves fiatalember egy Szuperember lennék, aki törött bokával, két mankóval a hóna alatt a tömött buszon állva pusztán az engyensúlyára és a másik lábára hagyatkozva elutazok végállomástól-végállomásig. Elég rosszul esett, hogy egyikük sem ajánlotta fel a helyet. (Persze amikor én ülök, akkor olyan szúrós pillantásokat kapok, hogy átadom a helyem inkább... még akkor is, ha 12 órát végigdolgoztam, lóg a belem, esem össze... persze EZT SEM veszi senki figyelembe...).
- Másik eset egy fiatal lánnyal volt a buszon. Lány ült, ölében könyv és olvasott. Két idős néni megállt mellette, és feltűnően hangosan kezdte el szapulni a mai fiatalságot, aki nem adja át a helyét. (Persze a busz hátuljában volt hely, kábé 5, de addig elmenni luxus és rangon aluli, inkább szapuljuk a fiatalokat az könnyebb.). Természetesen előkerült a "jajj de a térdem meg a bokám meg az isiászom meg a torokgyíkom hogy kínoz" téma, úgyhogy a lány megunta, és felállt, hogy átadja a helyet az egyik néninek. Akkor látta mindenki, hogy terhes (elég feltűnően, még én is kiszúrtam, pedig annyira nem értek hozzá). Ami dühítő volt, hogy LEÜLT A NÉNI! Aztán tüntetőleg félrenézett.
Szerintem alapvetően azzal van a baj, hogy az udvariasság mára sablonos elvárás lett. A fiatalnak az a dolga, hogy bírja, az idős meg jajj de rossz neki. Kérdem én, milyen jogon? Honnan tudhatjuk, hogy ki, mikor kelt, mennyit dolgozott, milyen betegsége van? Csak azért mert nem látszik rajta semmi betegség és öregedés jele, már egészséges és fitt? Tudjuk már hol vagyunk! Kicsit több toleranciát kéne belenevelni mindenkibe!

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#48) NoLF válasza Sir Riccio (#46) üzenetére


NoLF
addikt

az egy csöppnyi irónia volt, nyilván korán van még, hogy leessen. 1 egyetemre és 2 fősulira jártam/járok, bár nem számít. a lényeg hogy arra az órára ahol tudom hogy unatkozás lesz, nem megyek be és hasznosabban töltöm el az időt. ahol érdekes/értelmes/szórakoztató előadásra számítok, azon részt veszek. ha félúton kiderül hogy mégsem, akkor eljövök.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49) Sir Riccio válasza NoLF (#48) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Tehát ha be sem mész az adott tanár órájára, vagy felénél felállsz és kisétálsz azzal nem bántod meg a tanárt és a maximális tiszteletet adod meg neki. Ne haragudj de saját magaddal keveredsz ellentmondásba. Amúgy azért mentem be, hogy egy jegyzőkönyvet kiegészítsek amit arra a napra kellett és egy csoporttársamtól kérjek segítséget, amire az előadás tökéletes alkalom volt, és talán több ragadt rám abból amit elmondtak, mint ha mondjuk ugyanezt otthon vagy egy sörözőben teszem meg.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#50) NoLF válasza Sir Riccio (#49) üzenetére


NoLF
addikt

az én meglátásomban ha nem megyek be vagy ha a flénél felállok és kimegyek, még mindig kevésbé bántó mintha bent ülök és csak pötyögök pötyögök a gépen de nem figyelek rá. de lehet hogy ez tökéletesen fordítva van, de én mégis így gondolom. így, hogy kiegészítetted az óralátogatásod célját, már érthető az álláspontod.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.