Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sir Riccio válasza NoLF (#50) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Meg én ha unatkozni is de azért szeretek bejárni órára, ha a tanár látja, hogy ott vagy az talán egy pici plusszt jelent. Mivel a jegyzőkönyv elég hamar kész lett gondoltam írkafirkálok kicsit, amit tulajdonképpen a füzetembe is megtehettem volna de jó volt kiírni magamból amit azon a reggelen tapasztaltam/éreztem. Kár, hogy senki sem vette észre az írás valódi mondanivalóját, a reggel szépségeit, a friss kakaó illatát, a ködfoszlányokat, és az őszi reggel varázslatos hangulatát.(persze ez az én hibám, nekem kellett volna ezeket érzékeltetni)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#52) ipavlidu! válasza Sir Riccio (#51) üzenetére


ipavlidu!
tag

En speciel eszrevettem.

Szeretek hangulatokat olvasni, az mas teszta, hogy ez olyan hangulat amit eppen nem szeretek. :))

(#53) Archer


Archer
őstag

Tömegközlekedésre: Naponta 1 órát utazom suliba, 1-et vissza plusz a séta (kb. 40 perc). A busz általában elmegy 10 percel előbb, a vonat meg késik átlag 20 percet. Ha már egyszer van olyan szerencsém és elérem valamelyik járművet, akkor ne keljel már az 1 órás út alatt valami gyomorforgató szagban ülnöm. Ok, megértem, hogy van akinek nicsen lehetősége rendszeres tisztálkodásra de ha már egyszer Puma meg mittudomén milyen cuccokban jár, lehetne gondja legalább az alapvető dolgokra. Egyszerűen csak igénytelenek az ilyen emberek. Igen, az ilyen ne utazzon, ha kifizette a jegyet, ha nem. Meg általában az ilyenek szokták feltenni a lábukat az ülésekre stb. Lehet fikázni a MÁV-ot is (hozzáteszem jogosan), hogy hogy néznek ki a vonatok de amikor valami csoda folytán mondjuk kicserélik az üléseken a kárpitokat, egy hónap múlva megint tiszta retek az összes. Pont az ilyen nemtörődöm tahók miatt. Bizonyos "szabályokat" illene betartani ha valaki emberek közé megy vagy tömegközlekedéssel közlekedik. Az meg engem is nagyon tud idegesíteni, amikor kora reggel valakinek a Tesco Value füleséből bömbölő "zajt" kell hallgatnom. Vegyen egy normális fülest vagy tekerje le a hangerőt de ne kelljen már az egész vagonnak az ő "zenéjét" hallgatnia.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#54) sagesz93 válasza Archer (#53) üzenetére


sagesz93
addikt

Ez a bömbölő füles eset mindennapos nálam is :DDD
Néha legalább olyan zene van amit szeretek de az elég ritka!
Sok gyökértől bömböl az egész busz. :W

(#55) oilver1 válasza sagesz93 (#54) üzenetére


oilver1
tag

A legjobb az volt, mikor a vonaton egy srác (ahogy mostanában divatos és nem csak az afro-magyaroknál) bekapcsolta a mobilját, majd valami tücc-tücc zenét kezdett el hallgatni full hangerőn a létező legrosszabb minőségben.... :DDD És ilyen tahók mindenhol vannak!! Ez az elszomorító! :(

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#56) Sir Riccio válasza sagesz93 (#54) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Erre is lehetne mondani, hogy nem mindenkinek van pénze márkás agybadugós fülesre, de nem mondom mert a szart is le lehet halkítani és úgy nem torz a hangja. :DD
Mondjuk én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem igen találni olyan telefont amelyiknek jobb a hangszórója mint az enyémnek. Tavaly nyáron Sellyére igyekeztünk és a kisebbségiek a vonaton ordíttaták a szart valami ős telefonról, 1 számot meghallgattunk mi is az enyémről és csend lett.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#57) oilver1 válasza Sir Riccio (#56) üzenetére


oilver1
tag

Hál isten nekem w800-asom van, a hangra nem lehet panaszom, bár én max. csak baráti körben buliban vagy tábortűz mellett nyomok be zenét. :)

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#58) Sir Riccio válasza oilver1 (#57) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nekem sem szokásom buszon vagy ilyen helyen hangszóróról hallgatni. Elvileg ez is benne van az utazási feltételekben csak még táskarádióval. :DD Ott van a füles azért van.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#59) rekid


rekid
addikt

HI!
Elolvastam ezt a kis gondolatmenetet es a hszeket is. :)

Szerintem total jo a meglatasa az ironak nap mint nap ezzel talakozik az ember..

En varoson belul jarok de azis eleg. Bp nyóckertöl cinkotáig. De jartam fehervaron is 4 evig.
Nyaron a legrosszabb a tömött busz villamos kontra izzadsagszag. az a palma foleg ha felszal egyket vizelettartasi problemakkal kozdo egyen aki nem mosdik. Igen vannak ilyen oregek. Nemfeltetlenul hajlektalanok.
VIlag eletemben arra neveltek hogy igen add at a helyed az idosebbeknek a raszoruloknak. Rendszerint megteszem. De van amikor mar csak azertsem.
pozitiv pelda.

Blahan felszallt egy idosebb bacsi. Egy mukkot nem szolt de latszott az arcan hogy valahogy nem oszinte a "mosolya" mondom neki tessek leulni erre o nem koszoni szepen mondom uljon csak le. Bacsi nagyon halasan leul majd 5 perc utan zokogasba kezd hogy allna o de nemmbir mert nagyon faj a bokaja. Vannak ilyen oregek aki menne menne de nembir..

Aztan van a "mádám" akin 20millio fux ruzs es oszarta a spanyol viaszt... (ha magadra tudod kenni mernoki precizitasssal a sminket meg elbirod a bundad akkor alllni is tusz. foleg amikor 24 ora melo utan reggel 6 kor maszok hazafele)

Van a bevasarlos oreg neni ebbol is ket fajta a kedves meg a segg. Mindketto jellemzoje hogy ket akkora taskaval megy amit en alig birok felrakni a buszra mikor segitenek.. (dehogy miaszart hordanak benne ?!? -nagyobb rejtely mit a fekete lyuk)
Na itt van az amikor nekiallnak hangosan kibeszelni..akkor van az amikor azertsem adom at a helyem megha akartam volna sem.
Kedvesemmel utaztunk buszon semmit nem csinaltuk egyszeruen atoleltuk egymast lazan igy fogva a masikat.. mire egy oreg neni nekiallt a mai fiatalok erkolcseirol beszlni fenhangon ranknezve.. WTF?!?

Csak megkell figyelni mikor indul a busz vagy hely van kilatasba olyan sprintet vagnak hogy csak lesek... mindenen at...
Kedvencem: Videki jaratok. Busz indulas elott az emberek sorbaallnak tobbnyire erkezesi sorrendben. Van egy ket nagyi aki indulas elott 3 oraval mar elore bebetonozza magat hat legyen had mennyen elore persze de van aki csak fogjamagat es siman eledmaszik. Ilyenkor a legjobb ha a tobbi nagyi (aki mar bebetonozta magat kezdi el oltani- monikashow- :D

De azert vannak rendes oreglanyok is akik ugyanolyan illemtudoan megoszonik a helyet mint amilyen illemtudoan atadtad.

4-6 os vili. Koztudott hogy nem belvarosra terveztek de mindegy. Kedvencem. Millio ember. Ajtoba mar nemfernek fel tobben de kozepen ures a vili. :D NC.
Aztan ha sikerul felszallni merthat inkabb varok egyet ugyis egypercen belul jon akkor latom hogy rohan rohan es nekifutasbol ugrik ram hogy meg beferjen es csodalkozik ha a vilisofor raszol hogy nemkene..
Leszallas kulon teszta.. Leszall millio ember persze pont az nem aki az ajtoban all nem jut el a tudataig hogy konnyebb lenne neki is ha engedne leszalni az embereket es csak arra pillanatra leszallna o is... a nem..

:) Diplomamunkat lehetne irni a kozlekdesi moralrol. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#60) #19617792


#19617792
törölt tag

Tanulságos írás :C , én igazából nem is gondolkodok ilyenkor, ilyenekről, mert megszoktam, és mondhatni fel se tűnik semmi, csak megyek ahova kell bambán, "kikapcsolt" aggyal. Reggel azért, mert még nem keltem fel, délután azért, meg már fáradt vagyok. (Nem szabadna fáradtnak lennem 18 évesen, de hát ez van...)
Én is mindennap ilyesmivel küszködök. Reggel a felkelés, akármennyit alszom, nem tudok felkelni korán. Ha megvan akkor reggeli, készülődés, stb megesik, utána séta, buszra szállás. Ha nem figyelek rá, akkor fel sem tűnik. Nem tűnik fel, hogy reggelente dermesztő hideg van, az sem, hogy alig férek el a buszon. Márpedig nem lakom messze a sulitól. Sződi vagyok, Vácon van a suli, akár le is biciklizhetnék, csak nincs hozzá elég akaraterőm, pedig ha lenne, akkor mennyi problémától megszabadulnék... A busz meg a szokásos, tele emberekkel, akik vagy fürdenek, vagy nem... Hideg van, néha büdös is, de eljutok a megállómig, onnantól 10 perc séta, és ezalatt kitisztulok. Frissen érkezem a suliba, hogy néha 8-9 órát "szenvedjek". Hazajövet ugyanígy, nagy tömeg, de már langyosabb idő, de néha szintén büdös van. Leszállok a buszról, 2 perc séta, és tisztán érkezem haza. Erre is mondják, hogy: "Mindig ugyanez a dallam játszódik le, csak a előadók változnak."

Csak úgy jött a mondanivaló, értelme nem sok, de valamire csak jó... :DDD

(#61) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ahogy érzékelem a város ill. a történet nevezetesen Pécsen van.
Csak a pestieknek mondanám aki nem ismeri nehogy már összehasonlítsa a PKRT-t egy BKV-val mert az agyamat eldobom. :W
Én ismerem mindkettőt, nemkis különbségek vannak! Mindegy nem is ezt akartam mondani hanem akik az áporodottszagú embereket védik hogy nincs meg a lehetősége fürdeni.
Remélem ezt ti sem hiszitek el. A lakosság 100%-ának van LEHETŐSÉGE mosakodni, fürdeni és nem büdösen felszállni a buszra. Ne fürödjön minden nap ok. De akiket már így lehet érezni a buszon, az nemcsakhogy 2 napja de 1 hete nem fürdött! Nem a lehetőségük, az IGÉNYÜK nincsen meg rá. És igen az utazásból kitiltható akinek az öltözéke/ápoltsága nem megfelelő. Hiába van bérlete, nem szállhat fel!

Az öregekről meg csak annyit én már le sem ülök még ha hely is van, mert szétszednek a szemükkel ha abban a szent pillanatban nem adom át a helyemet amikor őnagyságuk felszáll a buszra. A fiataloktól egy gesztus hogy átadom e a helyemet vagy nem. Nem kötelező. Nekik azt kell pozitívan megélni ha átadjuk a helyünket és szépen megköszönni, nem pedig azt negatívnak venni ha nem állunk fel. Gyakran fiatalok már azért sem állnak fel mert csak mondják, csak mondják a magukét ahelyett hogy kussolnának és ha átadják nekik a helyet akkor szépen illedelmesen megköszönnék nem pedig "na azért" szöveget mormognának a bajszuk alá. :(((
Mi már csak ennyit mondunk mikor a mamák a buszmegállóban sprintre készenállnak az ülőhelyért: Race For The Place!
A másik meg: amelyik öreg igazán rosszul van, az el sem fogadja a helyet, mert sokkal nehezebb neki felállni miután leül, mintha alapból állva maradna, sőt oda sem megy az ülőhelyekhez hanem az ajtó közelében áll meg. Amelyik meg sprintel, de szinte tényleg fut, az ne sírjon nekem hogy nem tud 10 percet állni a buszon. Ez a Mai ÖREGSÉG! Mert az ő fiatalkorukban nem ilyenek voltak az öregek. :(((

Amúgy no offense, csak ne védjük már ennyire a bunkó öregeket (van normális is, csak nem ez a jellemző sajnos), papám 80 éves katona volt egész életében ha valaki akkor ő tudja mit kellett építeni és mit nem és 80 évesen is ha kell akkor áll, anélkül hogy bármilyen fiatalnak bepofázna, és ha átadják neki a helyet megköszöni. Ennyi kellene nemtöbb.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62) Csemike válasza Ferdzsoo (#61) üzenetére


Csemike
csendes tag

Race for the Place, ez jó. :C Megboldogult gimnazista és főiskolás koromban, amikor rendszeresen BKV-ztam ezzel találkoztam én is. Sőt, egyszer szemtanúja voltam egy igen mulatságos jelenetnek is. A végállomáson a beálló villamost megrohamozták az utasok. Két néni versenyt futott az utolsó helyért, az egyik elérte, lehuppant, a másikat meg már vitte a lendülete és belecsüccsent a másik ölébe. :DD A villamoson pedig, nem szép dolog, de kitört a röhögés. :)
Ami engem viszont felháborított, hogy a villamoson és a buszon kialakított babakocsis "parkolókat" mindig elfoglalták, öregek és fiatalok egyaránt. Amúgy is nehéz babakocsival tömegközlekedni, az utastársak semmiben nem segítik a kismamákat. Lány létemre nem egyszer előfordult, hogy én segítettem a babakocsit bemelni a járműbe, miközben dugig volt a villamos jókötésű fiatal srácokkal. :(

(#63) Sir Riccio válasza Csemike (#62) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A kedvencem mikor kisebbségi anyuka 5db kb.8év alatti gyerekkel plussz babakocsival felszáll, az egész banda visít és ha segítek le/felemelni a babakocsit nem, hogy nem köszöni meg hanem még jól be is szól valami szépet mer' mekkora bunkó vagyok már, hogy segíteni akarok.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#64) Vakegérke válasza Sir Riccio (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van ennél rosszabb is.
Babakocsiban a csemete, anyuka leszállni készül. Megnyomja a leszállást igénylő gombot, majd rámförmed: segítsen levinni a kocsit! Teszi ezt olyan agresszív módon, hogy bár kérés nélkül megtettem volna, mégis flegmán vágom az arcába: szó sem lehet róla.
Kaptam hideget-meleget, de nem érdekelt. Kérni tudni kell. Egy babakocsi gyerekkel nem előny, hanem állapot.
Segített neki más, aki nem volt érzékeny a hangsúlyra. Köszönetet nem kapott.

Csemike történetéről eszembe jutott valami. Abszolut OFF, és csak azért rongálom vele a topicot, mert talán derültséget kelt.
Ült egy férfi a buszon. Állt mellette egy ifjú hölgy, aki talán náthás volt, ugyanis egy fehér textil zsebkendőt emelt az orrához. Vagyis megtette volna, csak az kiesett a kezéből, pont a férfi ölébe, aki ezt észre sem vette, ugyanis kinézett az ablakon. A hölgy nem tudta mitévő legyen, az utasok pedig meglehetősen szórakoztatónak találván az eseményt, jót derültek. Na, erre már felfigyelt a férfi, és látva, hogy őt nézi mindenki, kereste az okát. Meglátta a fehér textilt az ölében. Elsápadt, majd elvörösödött, és a zsebkendőt egyszerűen begyömöszölte a gombos sliccén. Gondolom az alsónadrágja darabjának vélte. Utána pánikszerűen leszállt.
Blamááááázs... :K

Remélem nincs harag, hogy megtörtem a hozzászólásokat ezzel a butuska történettel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65) ]Phobos[ válasza Vakegérke (#64) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Race For The Place, meg ez a story no1 :DDD

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#66) oilver1


oilver1
tag

Ja és ne feledkezzünk meg a kötekedős "enyhén illuminált" állapotú, közel sem kultúrált és jólöltözött kollegákról, akik előszeretettel szólnak be fiatal lányoknak, nyüzüge fiúknak és úgy általában mindenkinek, aki csak rájuk mer pillantani. Személyes tapasztalat:
Reggel ülök a BKV Zrt. 83 sz. Ikarus - luxusbusz járatán, gyanútlanul, zenét hallgatva. Egy váratlan pillanatban hatalmas ütés éri a vállam. Az első belém hasító gondolat az volt, hogy biztos valami haverom szórakozik, aki észrevett a buszon. Hát nem. Egy toprongyos, részeg, agresszív és meglehetősen (hozzám képest legalábbis) nagydarab korosodó-kopaszodó BKV versenytárs áll a hátam megett. Nem tudtam mire vélni a hangos ricsajt, ami a torkán kijött, lévén a fülhallgatótól nem is igen hallottam, de annyira ledöbbentem a tettlegességen, hogy előre fordultam vissza, és úgy tettem, mintha mi sem történt volna. Ám ekkor újabb ütés (ill. utólag kiderült rúgás) érte a vállam. Mikor hátranéztem, a pasas épp a következő rúgáshoz lendítette a lábát. Na, ekkor már felpattantam és odébb ugrottam. Mivel egyszerre csináltam mindezt, a füldugó kiröppent hallójáratomból és eljutott a dobhártyámig a következő, teljesen értelmetlen és alaptalan szöveg:
" - Takarodjá' haza a k**va any**ba te kö***ög kis b***zi, kö***ög g***ci, menőzől itt te fa****opó. Húzzzá' haza jóvan' kiskö***ög, hü**e kis bu***i...."
Ez csak egy rövidke kis idézet volt abból a kb. 3 perces monológból, melyet sokkhatás alatt volt alkalmam végighallgatni, mikoris leszálltam a buszról. És hány meg hány ilyen eset van, mégha nem is fajul rugdosásig...

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#67) Csemike válasza oilver1 (#66) üzenetére


Csemike
csendes tag

És mondd, mivel haragítottad magadra? :D
Nemrég a piros hetesen utaztam egy szép délután. Ülök a söfőrfülke mögötti ülésen, nézek ki az ablakon, gondolkodom, bambulok, egyszer csak valaki elülvölti magát mögöttem, hogy "MENETJEGYET VAGY BÉRLETET KÉREK FELMUTATNI ELLENŐRZÉSRE!!!" Hát, majdnem leestem az ülésről ijedtemben. Kiderült, hogy a rendkívül udvarias, kulturált és jólnevelt, régebben valószínűleg gyerekszobával is rendelkező BKV-ellenőr-úr a mögöttem lévő ülésen utazó sráctól kérte így a jegyet. Az egyetlen vétke a boldogtalannak az volt, hogy fülhallgató volt a fülében.

(#68) oilver1


oilver1
tag

Mondjuk az aranyos volt, mikor ülök a 86-os buszon, és felszáll egy aranyos fiatal lány, tényleg az a nett fajta. Kicsit legeltettem rajta a szemem, mikor odalép hozzám és mond valamit. Már kezdtem örülni (:) ), de nem hallottam mit mond, ezért kivettem a fülemből a fülhallgatót. Erre kedves mosollyal az arcán előveszi a BKV Ellenőr karszalagot és közli, hogy nem szeretne semmi mást, mint egy érvényes bérletet vagy jegyet. Kár, mondtam, és bemutattam neki a bérletem. Kedvesen mosolygott, megköszönte, és ment tovább a többiekhez. Gondolom tanuló lehetett. De tök aranyos volt, feldobta a napom, hogy ilyenek is vannak :):))

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#69) Sanyix válasza oilver1 (#66) üzenetére


Sanyix
őstag

Én egy ilyen után megismertettem volna az arcával a jobb öklömet, meg a jobb cipőtalpamat. Ilyennél lenne nekem az amikor a rajzfilmekben felszáll a füst az emberke fejéből, és megszólal a gőzsíp :D Ha annyira részeg lenne, hogy nem emléxik utána semmire, és nincs ott szemtanú úgy összeverném, hogy emlékezzen rá mit csinált... a b* k* mamáját

ha meg nagydarab, akkor megálló megvárása, ütés, ha képes még bemozdulni, futás :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#70) oilver1 válasza Sanyix (#69) üzenetére


oilver1
tag

Jah:) lehet, ha eléggé éber lettem volna, ezt teszem:D

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#71) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Igen egy ilyen után lehet, hogy megnézem átéri-e az állkapcsa a kapaszkodócsövet.

A főoldalon kedvesem kalandja a hazajutásért folytatott küzdelemben...elkeserítő ami ebben az országban folyik. :W

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.