Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Normi™


Normi™
őstag

Ez egy igen jó hír,remélem így is lesz és akkor benevezek egy nagyobb kapacitású ssd-be...reméljük a magyar piac is követi az áresést és nem akkor szeretnének a legnagyobbat kaszálni.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azt hiszem akkor még várok a vásárlással, pedig tervben volt.

<< Heimdal >>

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Igen, az lesz egy lélektani határ, amikor az többség már nem csak a 40-60GB -os SSD-kben fog gondolkodni, hanem a jóval nagyobb 256GB környékére is bemerészkedik. Ezt viszont csak drasztikus árcsökkentéssel lehet elérni. Persze lehet hogy a gyártóknak a jelenlegi állapot is megfelel, hiszen szépen keresnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) CyDoN


CyDoN
senior tag

érdekes lesz az biztos! Samsungnál el tudom képzelni, hogy drasztikusan csökkentik az árat, mert a HDD-k miatti rést be kell tömniük! Kérdés, hogy azok a SSD-t gyártó/összeszerelő márkák mit fognak csinálni!

Hajrá győzőn az ár!....Hdd-t meg a levesbe :)

(_._)

(#5) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Félévente van egy hir miszerint csökkeni fog drasztikusan az ssd -k ára.
A drasztikus szót én inkább " mérsékelten stabilan csökkenő" szóra cserélném az összes hirben! ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Így március elején már megvan a news of the year cím nyertese.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) bocsika


bocsika
aktív tag

Jó hír. Én is nagyon gondolkozok rajta hogy a notebook mostani 320 as hddját berakom a dvd meghajtó helyére adatátolónak és veszek rendszernek egy 40 es ssd-t. Jócskán megdobná a gép sebességét. :D

(#8) mallee


mallee
tag

"növekvő munkaerő költségek és a ritkafém árak"

Nem azért, de ssd-hez ezek nem kellenek? :D

(#9) Jim Tonic válasza mallee (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mindkettő kérdésben töredéke az SSD a HDD-nek.
Szóval hiába a szmájli.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Angel1981 válasza Silentfrog (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyetértek! :K

(#11) Daywalker válasza mallee (#8) üzenetére


Daywalker
addikt

De igen, csak az ár jelentős részét valószínűleg nem ezek alkotják az SSD-k esetében. Plusz muszáj csökkenteni, ha növelni akarják az eladásokat vagy feljebb tolni az átlagos tárkapacitás határát.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) Thunderdome


Thunderdome
csendes tag

Ha ez tényleg igaz akkor örömmel várom, úgyis idén szándékoztam beruházni egy teljesen új konfigba,és így már alaptartozék lehet(ne) az SSD is. :))

It's nice to be important,but it's more important to be nice.

(#13) banhammer


banhammer
veterán

Az elemzők felvágták egy béka hasát, turkáltak benne egy jót, hümmögtek felette és megjósolták az amúgy is látható jövőt.

Gratula?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én az enyémet még (Kingston SSDNow V+100 96GB) 31k-ért vettem.
Kíváncsi vagyok, hogy mennyivel lesz olcsóbb!! :K

(#15) fatallerror


fatallerror
addikt

idén ha tényleg sikerül beújítanom akkor lesz ssd is a rendszernek mert már vicc h kerreg a vinyó ha 1 firefox-ot nyitok meg például...

don't tell me what i can't do!

(#16) pip válasza RyanGiggs (#14) üzenetére


pip
aktív tag

Az nem ér, nekem is olyan van, az hülyére olcsó széria volt, azóta sem talalni hasonló árban ssd-t :N

@Tigerclaw: a 96 GB is egészen jól élhető már, csak kellett mellé egy Wiin7 "light", ami 10 GB alatt elvan rajta, a többi marad alkalmazásoknak. Persze minel tobb, annal jobb

[ Szerkesztve ]

(#17) Findzs


Findzs
addikt

20 ezer környékén egy 128 gb -os tisztességes ssd nagyon jó lenne :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#18) Male


Male
nagyúr

"pörgős rendszerlemezként"

SSD mint pörgős rendszerlemez a HDD-vel szemben... ez jó lett :DDD

(#19) tdd587 válasza Silentfrog (#5) üzenetére


tdd587
őstag

+1.

Drasztikusan stagnálnak az árak, pedig már egy éve figyelek.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#20) raper


raper
senior tag

Ezt legutóljára tavaly ősszel hallotam, hogy idén tavasszal jelentősen esnek az SSD árak. 2012 második felében megint tolódik? De a reményhal meg utoljára........

(#21) kisslion


kisslion
csendes tag

No és persze a forint árfolyama sem lényegtelen tényező a hazai végfelhasználói árképzésben...

(#22) tdd587 válasza raper (#20) üzenetére


tdd587
őstag

2012 az SSD éve lesz. Ahogy az volt 2011 is. Meg 2010 is... és az lesz 2013 is.

Valaki írta, hogy talán majd a samsung lenyomja az árakat. A többiekre úgysem lehet számítani.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#23) CyDoN


CyDoN
senior tag

Szerintem Samunál van esély arra, hogy lenyomja az árakat, mert egyenlőre nem produkál hasonló eladásokat mint HDD-ből! Most ezt pici országunkra értem! HDD-be nagyon erős volt itthon a Samu! Várom mi lesz!

(_._)

(#24) .mf válasza Normi™ (#1) üzenetére


.mf
veterán

Jó hír?!? Elolvastad, hogy hogyan, milyen áron fogják elérni a gyártási költség csökkenését? Az egyik út a csíkszélesség-csökkentés, a másik a TLC. Egyik drasztikusabban csökkenti az újraírhatóságot, mint a másik (az 5xnm 10000-s MLC-ihez képest már a 25nm is csak 3000 ha jól emlékszem, a TLC pedig mindössze 1000...) Olcsó lesz, de szinte egyszer-használatos...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) raper válasza tdd587 (#22) üzenetére


raper
senior tag

Jó lenne, de a piac nagy úr.

(#26) Normi™ válasza .mf (#24) üzenetére


Normi™
őstag

Valamit valamiért,ez a világ van sajnos.Nekem azért is jó hír mert nem rendszerlemez lenne,hanem másodlagos tároló,nem írok annyi adatot ami indokolná a rengeteg irás ciklust.De ettől tény,hogy meg lesz csonkítva rendesen és aki rendszernek veszi annál bizony tényleg rövidke életűnek ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#27) Balage76 válasza .mf (#24) üzenetére


Balage76
senior tag

Mond meg kérlek hogy mit is szeretnél pontosan csinálni 5 év múlva egy 30GB-os SSD-vel? Csak mert annyira aggódsz az élettartam miatt... A jelenlegi 2x nm-es MLC chipesek várható élettartama is 6-10 év körül van. Ha ezt lefelezed, akkor sincs semmi gond, bőven előbb cseréled majd a szűkös kapacitás és a gyorsaság miatt, minthogy elfáradna.

(#28) CyDoN válasza Balage76 (#27) üzenetére


CyDoN
senior tag

mond meg kérlek mire szeretnél egy számítógépet <ha lesz> használni 5 év múlva :)

(_._)

(#29) fesii


fesii
aktív tag

Már legalább két éve hallom ezt a nagy ssd árcsökkenést... azóta is csak várom de nem jön meg... :W Parasztvakítás megy rendesen sajnos :O

(#30) kovy79 válasza fesii (#29) üzenetére


kovy79
őstag

Nekem mindig a legendás mondás jut eszembe róla:
"Ez az év a Linux éve lesz." :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#31) Balage76 válasza CyDoN (#28) üzenetére


Balage76
senior tag

őőő... Internet, film, zene, képek és az ezek köré épülő dolgok. Egyszer majd összeér a személyi adattárolás a közösségi adattárolással és mindent a netről fogunk "beszerezni", de addig is kell még a személyes tárhely.

Amúgy nagyon jó kérdés, át is passzolnám .mf -nek, ő akarja a mostani vasat használni 10 év múlva :)

(#32) Angel1981 válasza RyanGiggs (#14) üzenetére


Angel1981
veterán

Nekem is az van! ;)
Egyébként szinte kihalt, úgyhogy nem tudjuk meg, mennyivel lenne olcsóbb az év végére?

(#33) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Jó olvasni, hogy alakul a piac :K

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#34) Apika


Apika
Közösségépítő

Ez egy igazán jó hír! Remélem a próféta szól belőlük... :K

(#35) djculture


djculture
félisten

Én 10000-nél többet eleve nem adok egy flashchippes pár gigás cuccért.
25-30 ezreket minimum 500gigásért fizetnék ki.
Fene se kínlódik az ilyen miniatűr méretű nyavajákkal.
Nem csak a rendszert kellene gyorsítani, hanem jó lenne ha a háttértár minden eleme gyors lenne.
De ez még ma gyémánt áron lehetséges csak. De szerintem mire ez kialakul addigra már rég más technológia lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36) Santiagain válasza djculture (#35) üzenetére


Santiagain
senior tag

Amire nem elég a 128 Giga, arra nem elég az 500 sem.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#37) SirRasor válasza djculture (#35) üzenetére


SirRasor
őstag

Most komolyan gondold át, és mondd el, hogy mit kell mégjobban gyorsítani egy zeneszám lejátszásán. És egy filmét? Szimpla vinyókkal is *azonnal* indulnak; teljesen fölösleges SSD-re tenni őket, márpedig a filmek foglalnak sok helyet.

Santiagain igaz.

Make Love not war!

(#38) RyanGiggs válasza Angel1981 (#32) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Na igen, már utánanéztem és egy helyen láttam 37k-ért.
Nem is tudtam, hogy így kihalt. Pedig nem olyan régi, ha jól tudom?!
Viszont így sajnos nem fogjuk megtudni mennyi lesz/lenne az év végére! :(
Na nem mintha nekünk annyira fontos téma ez az SSD ár kérdés! :D
Én teljesen elégedett vagyok ezzel, minden progi rajta van, Win7, +5 játék.
Még így is van 20Gb helyem. Kell ennél nagyobb és gyorsabb SSD?! :N
Majd ha bedöglik cserélek!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) djculture válasza SirRasor (#37) üzenetére


djculture
félisten

Tekerj bele egy nagyobb méretű 25-50 gigás hd filmbe és megtudod.:)

(#40) Srodney


Srodney
senior tag

jót tenne az mindenkinek ha olcsobb lenne az ssd,ha árban nem is de teljesítményben tuti nyerő...egyenlőre.kár hogy a tlc annyira nem megbízható és rövidebb az üzemideje... :(

(#41) kaller1


kaller1
veterán

Hát ehhez nem nagy jóstehetség kellett, ezt itt kb. mindenki megmondta volna. Így volt ez annó a memóriakártyákkal (pl. microSD) is, de ez amúgy minden tech kütyüre igaz.

.::> <::.

(#42) aram01


aram01
nagyúr

mikor? és mennyire? ezek érdekelnek mindenkit.a tények nem a jóslatok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#43) Kari1


Kari1
aktív tag

Hiszem ha látom...
Utálom az ilyen bullshit szövegeket, előbb lesz ötösöm a lottón minthogy év végén
20-25Ft-ért vegyek rendes 128-250GB-os ssd-t.

(#44) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Csökkent, nem fog. 13k-val olcsóbb az SSD-m mint amikor vettem, pár hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#45) Silentfrog válasza Kolondrum (#44) üzenetére


Silentfrog
veterán

Viszont az amit a nagy többség vesz/használ a 64gb körüliek szinte évek óta ugyanazon az áron toporognak. 2,5éve volt egy 40gb Kingston 24 k. /sebességről természetesen nem beszéltem/

(#46) Kolondrum válasza Silentfrog (#45) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez igaz. Kinek mire van szüksége.

(#47) Munyos


Munyos
csendes tag

Nem mintha én bele látnék a jövőbe, de én megmondtam hogy az SSD 2-3 éven belül kinyírja a HDD-t. Mert ha jobban belegondolunk 1TB nál az átlag embernek nincs szüksége több
tárhelyre és már most lehet kapni 512 Gb-osat. Ha a kapacitása megduplázódik az ára pedig lefeleződik 2 éven belül akkor a HDD-nek reszeltek !!!

(#48) Silentfrog válasza Kolondrum (#46) üzenetére


Silentfrog
veterán

Gondolom te egy gyorsabb 256 gb-osat vettél. Ott megtörténhet,hogy annyit esik az ára.

(#49) Kolondrum válasza Silentfrog (#48) üzenetére


Kolondrum
félisten

120 - Corsair Force GT SATA3 - 53k volt, most 43k.
A 60 kevés, pontosabban az lehet, ezért túlméreteztem 120-ra.

(#50) Silentfrog válasza Kolondrum (#49) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem meg a 30 gb-oson is van 20 % szabad hely.
Igen,erre mondtad te,hogy kinek mire kell,mire használja. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.