Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kolondrum válasza Carasc0 (#99) üzenetére

Ha force GT-t veszel akkor már szinte biztos, hogy az 1.3.3-al kapod, ahogy én is kaptam tavaly. Mindössze arra figyelj, hogy ne marvelles vezérlő legyen a lapon, én is csak hallomásból tudom, hogy azt nem szereti. Nekem inteles van. Olvasás rendben van, 4K-s rész kiemelkedően jó, de minden írás elmarad a gyári értéktől, ami annyit jelent, hogy a közel 500megás seq írás helyett 140-160mega, DE marhára nem érdekel mert mint a villám. Egy jó példa erre a friss windows install, miután készen van rengeteg frissítést talál, HDD-vel rengeteget dolgozott rajta, többet mint maga a win telepítés, de SSD alatt ha már letöltődtek akkor percek alatt végez. A sok ilyen apróság miatt nem tudnám elképzelni újra a HDD-t. A felhasználói élmény drasztikusan megváltozott!!!![link] - amilyen napja van, hol ilyen hol olyan.

[ Szerkesztve ]

(#102) Normi™ válasza Kolondrum (#101) üzenetére


Normi™
őstag

Az én 60gigásom nagyon közel van a gyári értékekhez,de neked ha jól emlékszem 120gigás van,annak még gyorsabbnak kellene lennie..

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#103) Superhun


Superhun
addikt

Ez most jól betesz a HDD piacnak, ami most az áradások miatt így is gyengélkedik. :( Egy drasztikus lépésre van szükség a HDD oldalon, hogy ez megváltozzon.

(#104) Kolondrum válasza Normi™ (#102) üzenetére

A sebességet ezer dolog befolyásolja, a lap a vezérlő, a cpu, minden, nekem ezt dobta a gép. Az is számít miben méred, ALL 0x00, 0FILL-be nekem is hozza a gyárit. Ne ezen lovagoljatok hanem, hogy a gép érzeti használata mennyire megváltozik.

(#105) Normi™ válasza Kolondrum (#104) üzenetére


Normi™
őstag

Persze tudom,hogy sokminden számít,tömörítetlen adattal mérni vagy ellenkezőjével,csak te írtad le és linkelted be a sebességeket arra reagáltam,mellesleg én sem foglalkozom már vele,csak vásárlás után párszor rámértem de többet nem fogok,nem írom hülyére tesztprogramokkal a cellákat.Jó az ssd és kész:)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#106) Carasc0 válasza Kolondrum (#104) üzenetére


Carasc0
őstag

Ellehet férni a 120GB-on? Formázva 111GB ami natív tárolásra felhasználható. Épp nézem, én tegnap telepítettem a WIn7 +drive+alkalmazások+ 1 db játék. Ez lett 30GB! Ez még végülis nem sok.... What's more azt hallottam, hogy nem szabad hogy egy SSD tele legyen, mert akkorigen belassul! Ha ez nem piszkálná a fülem, beneveznék egy 120-as Corsair GT-re. De így a 180GB felé hajlok. Az azért elég lenne már. Bár kecsegtető 70K-ért az Agility 3 240GB is!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#107) Kolondrum válasza Carasc0 (#106) üzenetére

A Force GT azért "csak" 120Giga és nem 128 mert gyárileg lecsíptek belőle annyit ami kell neki a rendes működéshez. El lehet férni a 111 gigán, 64 bites OS, kiegészítő programok és 1-2, vagy akár 3 játék is. 120 felettit csak akkor vennék ha egyedüli adattároló lenne, pl laptop esetében lesz majd ez.

(#108) Superhun válasza Carasc0 (#106) üzenetére


Superhun
addikt

Olyan 10% üres helyet illik hagyni az optimális élettartam elérése érdekében. Azt is kalkuláld bele, hogy a Win7 folyamatosan hízik, főleg ha gyakran telepítesz programokat. Nekem már 25 giga a Windows mappa, 1 év után. :U

(#109) Kolondrum válasza Superhun (#108) üzenetére

Jaj hagyjuk már ezt. Már érdekes módon elvan 60 gigával is.

(#110) Speed® válasza Carasc0 (#106) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha csak azt teszed az SSDre, ami oda való, még a 60 is bőven elég.
Én is csak azért váltottam 128ra, mert kínomban nincs jobb dolgom..
Viccen kívül, szerettem volna pár játékot is kipróbálni SSDről, ennyi..
Szóval megkímélném magam a helyedben, bőven elég ~35ért 120G..

(#111) Carasc0 válasza Speed® (#110) üzenetére


Carasc0
őstag

35K a Corsair GT 120G? Vagy melyikre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#112) Kolondrum válasza Speed® (#110) üzenetére

sajna az ominózus 120-as force gt 120 az 43k.

(#113) Speed® válasza Kolondrum (#112) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valaki írta (talán pont CarasC0), hogy Agility3/120 ~35k. Ha nem fázik az OCZtől (volt némi gond ugye a Vertexekkel), teljesen jó ár érte.
De ott van pl. a Samu 830, én is 35ért vettem a 128ast..aprók közt kell túrni.

(#114) Kolondrum válasza Speed® (#113) üzenetére

Ez is igaz! Kinek ez kinek az!

(#115) Kansas válasza Superhun (#108) üzenetére


Kansas
addikt

Ha akkora a Windows könyvtárad, és nem SP1-gyel egybeintegrált Win7-et telepítettél, hanem utólag tetted fel az SP1-et, akkor kínáld meg ezzel a gépet(admin-ként futó parancssorban):
"dism /online /cleanup-image /spsuperseded /hidesp"

Ez kipucolja az SP1-előtti patch-cache-t, a sok helyzabáló hardlinkkel együtt - rengeteg helyet kapsz vissza(akár 4-5 GB-t is)
Ha nem szereted a parancssort, össze lehet klikkelni a "Lemezkarbantartó"-ban is(Disk Cleanup), csak picit körülményesebb.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#116) Superhun válasza Kansas (#115) üzenetére


Superhun
addikt

Olyan hibát dob, hogy 32 bites dism nem futtatható 64 bites rendszerekre. :O

(#117) Kansas válasza Carasc0 (#106) üzenetére


Kansas
addikt

Hagyjuk már ezt a "formázva nem annyi, amennyi rá van írva" szöveget, nagyon régi sztori már, hogy a háttértár gyártók(SI-vel egyetértésben) marketing okokból ráerőltették a 10-es számrendszert egy bináris szervezésű közegre, és azóta a nem 1024, hanem 1000 a váltó a K/M/G/T nagyságrend-előtétek közt.
120GB= 120.000.000.000 byte,
ami átszámolva GiB-ra(a régi, bináris GB, ezt mutatja az OS) megközelítőleg 111 GiB-et tesz ki(111.7587 GiB),
míg 120 GiB az kb. 128GB(128 849 018 880 byte)
Ehhez semmi köze a wear leveling-nek, vagy bármi SSD specifikus dolognak, már persze az SSD bináris szervezésén kívül.

Aki fejből vágja a sztorit, attól ezúton kérek elnézést, hogy raboltam az idejét...

@Superhun(#116): PÜ ment

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#118) kovy79 válasza Kansas (#117) üzenetére


kovy79
őstag

Ezzel itt szerintem sokan tisztában vagyunk, de van gyártó, aki nyíltan felvállalja, hogy az SSD bizonyos tulajdonságai miatt hagyott szabad területet azon, amit a júzer nem ér el!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#119) Kansas válasza kovy79 (#118) üzenetére


Kansas
addikt

Természetesen, csak azért írtam, mert láttam, hogy azért nem mindenki...

Általában azért az ilyen szándékos tartalékkal ellátott SSD-k azok, amiknek a mérete kevésbé közelíti 2 hatványait, pl. 40, 50, 80, főleg, mivel ezek szép kerek számok, amit igencsak szeretnek a drága decimális agyú gyártóink ;]

Viszont emlékezetem szerint ilyenkor sem azt írják rá, mekkora a valós méret, csak azt, mekkora a használható, szóval ez sem érv a kolléga gondolatmenete mellett, a tartalék méretet nem tudod particionálásra használni, inkább csak afféle bónusz, ami azért az árcédulán garantáltan meglátszik.

Másrészt nyilván gyártási okai is lehetnek a "nembináris" méreteknek(és a tartaléknak is), hibaarány, stb.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#120) Carasc0 válasza Kansas (#119) üzenetére


Carasc0
őstag

Igen, én ezt nem tudtam. De most már értem. Szerintem nekem a legoptimálisabb a Corasir GT180GB-os lenne. :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#121) Male válasza Kansas (#119) üzenetére


Male
nagyúr

SSD olyan szempontból más, mint a HDD, hogy a felhasznált NAND chipek mérete bizony 1024-el van számolva... tehát elméletben a 128GB-os az 128GiB is lenne, de pont a tartalék terület (+ gyárilag letiltott hibás/gyenge cellák miatt) sokszor 1000-es váltószámmal áll közelebb a felhasználható méret a felirathoz. (tehát nem csak a 40-50-80 és hasonló méretek esetén van tartalék terület)

(#122) Kansas válasza Male (#121) üzenetére


Kansas
addikt

Ez nekem nagyon belemagyarázásnak tűnik. Az én Intelem dobozára az van írva, hogy 40GB, és 37,2GiB-et lát az NTFS, érdekes, ez pont megegyezik(40GB~=37.253GiB)

Pont annyi van rajta felhasználható, amennyit ráírtak, csak ők SI szerint használják a mértékegységeket, és magasról tesznek a nosztalgiára.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#123) Youri válasza Kansas (#122) üzenetére


Youri
veterán

*facepalm*

RTX ON

(#124) Kansas válasza Youri (#123) üzenetére


Kansas
addikt

Hehe, igen, igazságod lehet, ez így már teljesen parttalan(most így kialudva magam nekem is feltűnik), az én magyarázatom is éppannyira spekuláció, mint Male-é... :B

Szóval örömmel várok minden konkrét infót, ha valakinek van, hivatalos, vagy aközeli forrásból, addig is ezen a vonalon befogtam.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#125) Male válasza Kansas (#124) üzenetére


Male
nagyúr

Tekintheted spekulációnak amit írtam, vagy megnézheted az egyik NAND chip gyári doksiját, és rájössz az igazságra :U

(#126) Male válasza Male (#125) üzenetére


Male
nagyúr

Annyit még hozzátennék, mielőtt ebbe köt bele Kansas, hogy a felsorolt tartalék terület és a letiltott cellák mellett még a hibajavító kódnak is kell hely, ami szintén levonódik a felhasználhatóból (persze ez már erősen a vezérlőn múlik, hogy mennyi is és még akkor lehet kavarni a tömörítéssel ahogy az SF vezérlők teszik... de ebbe már nem kéne belemenni itt)

(#127) riedgras


riedgras
tag

Ha egy kellemes 10-15k-ért beszerezhető lenne egy 64 gibás ssd, akkor biztosan vennék egyet. csak a rendszer alá. Oda bőven ekég :))

(#128) Youri válasza riedgras (#127) üzenetére


Youri
veterán

kb 20k-ért már kaphatsz... az egyik legjobb találmány amúgy a fogamzásgátlás óta :)

RTX ON

(#129) riedgras válasza Youri (#128) üzenetére


riedgras
tag

Tudom, de 20k sok :DD

Sör se rossz :DDD

(#130) tdd587 válasza riedgras (#127) üzenetére


tdd587
őstag

Amikor 40e volt, akkor volt, hogy majd 30e-ért kell. Amikor 30 volt, akkor 20e. Most 25e (nem néztem meg, de tegyük fel), akkor 15e. Szerintem ez a nem vásárlás tipikus esete.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#131) nadragulya


nadragulya
csendes tag

Nem szeretnék addig fél lábon állni, amíg ez a nagy áresés bekövetkezik.
Ámítás az egész, ha van is benne igazság, akkor jönnek az új és drágább modellek. Némileg javulhat az ár/érték arány, de olcsó SSD nincs, nem volt, és nem is lesz a közeljövőben.

(#132) Superhun válasza nadragulya (#131) üzenetére


Superhun
addikt

Az neked nem elég, hogy egyre olcsóbb? :U

(#133) Youri válasza nadragulya (#131) üzenetére


Youri
veterán

Jaja, mert a korábban 50k-s 64 gigás SSD most nem 20 :)

RTX ON

(#134) Kansas válasza Male (#125) üzenetére


Kansas
addikt

OK, új infót találtam, szóval kinyitom a számat.
Itt egy cikk, pont erről.

Amit én spekulációnak mondtan nálad, hogy ugyanis a tartalék cellák csökkentik a felhasználható területet, ez konkrétan cáfolja.

"BTW this is memory which is additional to the capacity which the customer sees on their invoice."
Igaz ugyan, hogy ez csak egy cégre példa, pont egy olyanra, aki minden egyes SSD-jére 30%-ot rátesz - gondolom, olyan áron. A SandForce pl. eszerint egyáltalán nem használ extra területet, mert elvből nem ért egyet vele.

Semmi mással, amit mondtál, nem vitatkozok, de ahogy én látom, az összes "rezsi"-terület a meghajtó névleges kapacitása fölött van, és nem abból vesz el. Abból csak a már említett marketing vesz el, amit a "giga" két értelmezése okoz. Függetlenül attól, hogy az SSD valójában bináris szervezésű... mert ők GB-t adnak el, nem GiB-et... aki bedől nekik, és GiB-et kér számon, így járt.

Egyébként gondolom van valahol valamilyen kereskedelmi törvény vagy egyezmény, ami kötelezi őket a valós méret ráírására...

u.i.: A hibás cellák kapcsán igazad van valószínűleg, bár gondolom csak addig hagyják, hogy a területet csökkentse, amíg át nem lép egy hibahatárt, onnantól gondolom eladják kisebbnek, vagy cserélik az egyik hibás chipet egy jobbra.

De szerintem már fejezzük be ezt a méret-ügyet, a cikk az árakról szól.
Ha van valami érdekes(és konkrét) infód, PÜ-ben továbbra is meghallgatlak.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#135) Male válasza Kansas (#134) üzenetére


Male
nagyúr

Olvasd el mondjuk itt.

...de tessék, nézz utána, itt van egy 64GB-os SSD, benne éppen 8 darab 8GiB kapacitású flash chippel... és jé, formázva csak 59.4GiB ahogy írják is.

"a tartalék cellák csökkentik a felhasználható területet" ...ha ez szerinted nincs így, akkor mutasd már meg, hogy hol van benne az a plusz flash chip, amit erre használnak.

(#136) redbull86 válasza Kansas (#89) üzenetére


redbull86
aktív tag

Igen az a konfigom!

Igen igazad van,..
Biztosan jó,..
csak én is mikor vettem olcsóbb volt a HDD és nagy hely kellett,..

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#137) redbull86 válasza Kolondrum (#97) üzenetére


redbull86
aktív tag

Nem mondom ha lenne rá pénzem akkor vennék biztosan egyet.
Már kíváncsiságból is,..

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#138) 8th válasza Findzs (#17) üzenetére


8th
addikt

Ha tudsz várni 2014-ig ... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.