Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

remélem újra lesz mini, mondjuk S8 mini, 5.0"-on :D

(#2) M3aN


M3aN
senior tag

Értem én hogy VR, értem én hogy zászlóshajó, de akkor sem értem ezt a "ki rak bele nagyobbat" egymásra licitálást, mármint ami az átlag felhasználót illeti. Samsungos vagyok én is, de az i9506-ban levő FullHD kijelző szerintem teljesen elég, ezen sem látom már a pixelt.
Akármikor meglátok egy ilyen hírt, egy dolog merül fel: még drágább lesz és még gyorsabban fog lemerülni. Az utóbbi pontot illetően az energiatakarékosság meg a vicc másik része, hogy hardveresen képes rá, de szoftveresen lefojtjuk különböző oldalakról, mert amúgy a fél napos üzemidő az sokaknál kiverné a biztosítékot, bírjon legalább egy napot úgy, hogy ki sem használja senki amit beleraktak. :W

(#3) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Kérdés,a vetélytársak mit fognak erre lépni..
Nem beszélve a kihajtható kijelzőről ami szintén jövőre jöhet a Samutól.

(#4) AS válasza M3aN (#2) üzenetére


AS
félisten

QHD már tényleg végső határ.. De ez 4k már tényleg wtf felesleges eröforás pazarlás és stb.
De igazad van FHD is bőven elég ...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) Peat76


Peat76
őstag

Na egy újabb ki****ott felesleges hova tovább! 4K 6"-nak is teljesen értelmetlen, VR a sok tech zombinak, sisak a fejre, hova tart ez a világ!
"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#6) ALBY


ALBY
senior tag

Kell a nagy, színes zászló, afelé tud menetelni sok birka. ;]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#7) gutriqper


gutriqper
tag

Viccesek vagytok. Minek a 4k, stb. De fogadjunk, hogy ha felpróbáltok egy VR headsetet, akkor meg panaszkodtok, hogy pixeles a képe?
Fogadjátok el, hkgy csak idő kérdése, hogy mikor lesz minden flagship kijelzőjének a felbontása 4k. Semmit sem muszáj megvenni egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#8) DeathAdder


DeathAdder
veterán

4k -t a népnek ;]

VR-be valóban értelme is volna, de akkor miért nem pakolna bele rögtön 8k -t?
És tök felesleg az S szériába szvsz, túl kicsi hozzá a kijelző, nem lesz akkora élmény mint egy note-n mert a kis kijelző behatárolja a nagyobb látóteret, ami egy elég csúf "élményt" ad.

Sima "kompaktabb" mobilokban meg simán maradhatna az FHD megjelenítő.

Persze 4k -t kell adni a népnek, hogy el lehessen adni az S8-at is, de már a 7 is közel tökéletes, amit túllőni hát nem lesz egyszerű.

gutriqper - igen és szerintem pont ezért a 4k sem lesz még az igazi, talán majd a 8 :K

[ Szerkesztve ]

(#9) Matada2.3 válasza M3aN (#2) üzenetére


Matada2.3
veterán

VR-hoz pedig csak QHD vagy 4K elég. FullHD-n próbáltam már a gear VR-t és csapnivaló. Az megint más kérdés, hogy az ilyen "mobilVR" nem sokat ér..

Finn the human

(#10) #67656192


#67656192
törölt tag

Bánom én, csak bírja szusszal.. az aksi.

(#11) helixP válasza gutriqper (#7) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem nagyon érdekel a VR és sok mindenki mást sem.
Remélem épp ezért lesz a telefonokból VR és nem VR verzió. Utóbbi nagyon max. QHD-vel. Nem is értem, hogy a VR-re mért nem a céleszközöket nyomatják.

[ Szerkesztve ]

(#12) Totheground válasza Matada2.3 (#9) üzenetére


Totheground
addikt

Ez a lényeg. Egy niche funkció miatt lépnek meg valamit, aminek a userek 99%-ára nézve pozitív hozadéka nincs (kétlem hogy a 2560-as és a 4ks kijelző között lenne látható különbség a mindennapi használatban), viszont erőforrást többet használ.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13) Kasya válasza Matada2.3 (#9) üzenetére


Kasya
nagyúr

QHD-val is az. En rogtom eladtam a szemuveget, mert szamomra a 90"-es éveket idézte a dolog, annyira pixeles volt.
Persze bohockodni tokeletes, de ha mar az ember ennyit kiad valamiert...

(#14) laci_csk


laci_csk
senior tag

"bár 4K-ban a Sony Xperia Z5 Premium beelőzte őket. Igaz, az az eszköz általában 1080p felbontáson jeleníti meg a tartalmakat." de attol csak 4K az eszkoz megjelenitoje vagy nem?
A menuikonokhoz tenyleg kell a 4K felbontas amugy. ;]

Xperia XZ3

(#15) myckie2 válasza Peat76 (#5) üzenetére


myckie2
őstag

Igazad van. Számítógép is mi a fenének? Fejben kell számolni, mert elhülyül az ember... :U

(#16) laci_csk válasza myckie2 (#15) üzenetére


laci_csk
senior tag

:C

Xperia XZ3

(#17) Remus389


Remus389
veterán

8K kene szerintem

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#18) balgab84


balgab84
aktív tag

Sony, mar reg megcsinalta

(#19) M3aN válasza balgab84 (#18) üzenetére


M3aN
senior tag

Így van, a cikket általában felesleges elolvasni, sok hasztalan információ, irány a kommentfal! :W

Idézek a cikkből a kedvedért:
...bár 4K-ban a Sony Xperia Z5 Premium beelőzte őket. Igaz, az az eszköz általában 1080p felbontáson jeleníti meg a tartalmakat.

(#20) kkf


kkf
aktív tag

5" átlóra 4k pixel???? nóómális???
meg menjél majd sisakkal a fejeden suliba, annyi gázolásos baleset lesz, mint a picsa. :DDD
nincs valami más, amire azt a sok K+F pénzt lehetne költeni, amiből mondjuk a mobil felhasználók több, mint egynegyede legalább effektíve profitálhatna?

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#21) fRooStzzZ válasza helixP (#11) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Epp ezen filoztam en is..
Miert nem lehet(ne) egy "zasloshajot" megcsinalni normal meretben, (5,2 max 5,5") es belepakolni mindent mi szem szajnak ingere, es ezt a VR-re valo fellangolast egy x+ neven kiadni 4,6,8,10K-val.
Kivancsi lennek a szazalekokra, hanyan vennek meg ugyan azt a mobilt QHD es 4K mobilokbol.
Nem hiszem a 4K fogyna jobban..
Kellene csinalni egy olyat, es ne azert adjanak ki egy uj telefont, es ezzel huzzak le a usereket, mert erdemi elorelepes nem tortent, max a kijelzo lett nagyobb felbontasu.

S8 / S8 4K
Aki VR-re vagyik, ugy is az utobbit venne. Aki nem, es szerintem ebbol tobb van, megelegedne a QHD-val is.
De az uj HW ott lapulna ugyan ugy nala.

kkf:
Nem hallottal meg az OTG modrol?
A megjelenitett tartalom mogott latod amit a kamera lat?
Lehet ezt szemuvegnel is el lehet erni..
Nem lepsz bele a @ba, nem mesz neki a fanak, meg az oreg vak nenit nem boritod fel a jardan.
Valami ilyesmi nekem is van a teloban. :D

[ Szerkesztve ]

(#22) milapsy


milapsy
aktív tag

inkább dolgoznának kicsit az akku időkön, mert ezek az átlag 4-5-6 óra SOT idők kiábránditóak :/

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#23) Totheground válasza myckie2 (#15) üzenetére


Totheground
addikt

Remek hasonlat.
Ja, mégsem. :N

Inkább ideillő lenne az "elég a gépbe a 16 giga ram, vagy kell-e a 64". Pont ugyanúgy, mint a 4k-nál. Van egy réteg, akinek kell, a töbieknek egy kis szelete 2 centivel hosszabnak érzi a farkát tőle, a maradék 80%nak meg tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24) myckie2 válasza Totheground (#23) üzenetére


myckie2
őstag

Arra próbáltam utalni, hogy a számítógépet sem arra használjuk, mint amikor azt kitalálták 200-300 éve. Akkor még egyesek hülyeségnek is gondolhatták. De ezt gondolom nem sikerült felfogni. :W

[ Szerkesztve ]

(#25) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

4K már megvolt a SONY-nak, szerintem lesz ez több mint 4K...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#26) helixP válasza pusszycat (#25) üzenetére


helixP
nagyúr

Már amennyire az 4K volt ;)

(#27) laci_csk válasza helixP (#26) üzenetére


laci_csk
senior tag

Szerintem meg most is van.

Xperia XZ3

(#28) helixP válasza laci_csk (#27) üzenetére


helixP
nagyúr

Jogos! :R

Tehát: Már amennyire az 4K.

Nyilván gondolok itt a bizonyos funkcióknál bekapcsoló 4K-ra, ami szerintem már alapból megmutatja, hogy mennyire kevéssé létjogosult ez a feature, pláne VR-nélkül.

(#29) dz1989


dz1989
senior tag

Tudtommal a Sharp csinálta meg.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#30) dz1989


dz1989
senior tag

A legnagyobb probléma hogy kissebb felbontásra sem lehet kicserélin vagy úgy kérni. Ha lehetne kicserélném a Note 4-emben a QHD kijelzőt Full HD-ra. Telomnak is könnyebb lenne.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#31) Matada2.3 válasza Totheground (#12) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ennyi, nem is kell többet hozzá mondani. Eye candy az egész.

Finn the human

(#32) furio válasza M3aN (#2) üzenetére


furio
aktív tag

Milyen felnapos uzemido?!?!?!?! Komolyan azert mert nem ebben a kategoriaban vasarolsz / vasaroltok keszuleket, az alaptalan kozhelyes flame az alap?:) S ha oszinte de nem bunko akarok lenni, ha a hozzad hasonlo velemennyen levo forumtarsakon mulna sosem lennenek nagyobb felbontasu kijelzovel ellatott keszulekek.

Ertem en hogy NEKED eleg a fullhd es a szemnek sem SOKKAL mas. De ott van, vagy 5 tucat keszulek amibol valogatni tudsz. Es nem bantani akarlak, de a fejlodesbol sosem eleg.

A jelenlegi csucsgeneracios mobilok akkuido csokkenes nelkul hajtjak meg ezeket.. ez nem a regi pc korszak amikor 320x240rol rettegve kapcsoltunk 640x480 Vga felbontasra mert rettegtunk zik zakkolva akadozik e majd a program... miert ne lehetne akar 1000 vagy afeletti dpis egy telefon kijelzo, ha ez a teljesitmeny szempontjabol szinte egyaltalan nem relevans?!

VRnek meg jol jon, azt se mondom, h ezzel sokat nyerunk na de azt mondani h full hdnal alljon meg a menet meg a szokasos miert nem 10 napos uzemidore terveznek inkabb.. akkuforradalmat jelenleg is varjuk, de pl s7 edgel lazan megvan ket nap.

Azert sokat megtettek a gyartok az 1-2 napos akkuido okozta kenyelmetlensegek enyhitesere lasd:gyorstoltes. En csak azt kerem kozhelyesen ne karogjunk mar kerlek!

Teljesen mast jelent ma egy merulo akkumulator mint 2 eve!

[ Szerkesztve ]

Lorem ipsum dolor et sit amet

(#33) GeryFlash válasza M3aN (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Lesd már meg azt a fél napos üzemidőt a Z5 Premium esetében. Többet eszik a 4k mint a QHD, de nem olyan sokkal.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#34) kengyel


kengyel
nagyúr

Már az S7-nek is szép kijelzője van, majd meglátjuk mit hoznak össze. :)

kengyel

(#35) _Scythe_ válasza gutriqper (#7) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Hehe, igen. És ráadásul én is így voltam vele. Minek a FullHD is, mikor már a 720 és az 1080 közt sem lehet látni a különbséget, nemhogy QHD. Aztán bejött a VR és kevés a QHD :)) De ezt úgyis csak az fogja látni, aki felpróbálja a Gear VR-t.

Amúgy fun fact (nem neked): S7 (ha akarod) nem QHD-ben futtatja a játékokat, hanem 1080p-ben.

[ Szerkesztve ]

(#36) Jakesz


Jakesz
őstag

Ebben az a gáz, hogy a VR miatt fogják vissza az amúgy sem nagy üzemidőt, ami még egy abszolút rétegtermék, és igény sincs rá, amikor úgy kellett a nép után dobálni. Csináljanak egy külön készüléket a VR-nak, de aki egy csúcstelefont akar megvenni (amiből csak egy fajta van), és csak okostelefonként akarja használni, annak ne kelljen már feleslegesen lenyelni a VR-élményt fokozó dolgokat, amik az alaphasználatban csak hátrányt jelentenek. Ez egyelőre még csak a felbontásra vonatkozik, de ki tudja, hogy még mi mindent találnak ki ehhez a VR-hoz.

(#37) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Lehetne belőle 5"-os is.

(#38) bulikavagyok válasza fRooStzzZ (#21) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én is úgy gondolom, h az S8-ból két verziót kéne kiadnia a Samsungnak. Lehetne egy S8, és egy S8 4K. Mivel engem teljesen hidegen hagy a VR, így nekem minden igényemet kielégíti egy QHD-s teló, aminek kicsit jobb az üzemideje mint 4K-s testvérének. Teljesen logikus lépés lenne ez Samuéktól, szerintem meg is fogják lépni.

[ Szerkesztve ]

(#39) isti215


isti215
tag

Egy olyan konstrukcióban el tudnám képzelni hogy mondjuk a vr-os tartalmakat 4k-ban mindegy egyéb mást pedig QHD-ban jelenítene meg. A z5 premiumnál se minden 4k-ás csak ahol van egy kis értelme is. Vr-hoz meg tényleg kell a 4k mert a QHD pixeles a vr-ban.

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#40) willope


willope
tag

Bocsássatok meg, de azt kell, hogy mondjam, nem értetetek ti semmit.
Itt megy a sírás, hogy egy rétegtermék meg szinte senkinek nincs rá szüksége.
De, kérem szépen, a modern ülzetpolitika nem így mükszik.
Ha valami bombaüzlet, de nincs rá kereslet, hát meg kell teremteni a keresletet. És ez megy ma. Mindenhol a VR-t tolják addig amíg egyszercsak már LESZ szükségetek rá. Megveszitek, körbe mutogatjátok, a többiek is megveszik. Majd mindenféle módosított változatot adnak ki, sportolóknak, kirándulóknak más AR-VR szemüvegeket, müvészeknek, mérnököknek, dizájnereknek komoly fizetös programokat stb. És ezt, ami ma senkinek se kell, mind el fogjá tudni adni!
Majd ezt látva pár év múlva az Apple is újra feltalálja a spanyol viaszt.

Ez így megy bizony. Na, megyek nézek pár VIVE-os vidit. ;]

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#41) fRooStzzZ válasza willope (#40) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Ez azert nem teljesen van igy..
Nekem aztan a szomszed mutogathatja az 1000LE-s GTR-t, ha lenne annyi penzem sem olyat vennek..
Ugyan ez van a talafonnal is.. VR ide VR oda... Azert mert a szomszednak van, nekem is olyannak kell lennie?
Megnezel tehetosebb idosebb embereket, akik ifos-sal vagy galaxy S xy-t vesz.. Szerinted ot erdekelni fogja a VR?
Az csak lenyegeben 15-20 eves pistiket fogja erdekelni, mast nem igazan.
Le merem fogadni, 100/5 akit ez a VR mizeria lazba hoz, nem tobb.. De a maradek 95-re ne eroltessek mar ra.. Vagy fizesse ki, ha esetleg olyan telefont szeretne ujjabb kiadasban, mint volt, de a budos eletbe nem fogja hasznalni?
Szoval igen, ez (is) reteg termek... Ha ingyen adnak sem hiszem hogy nekem a VR az elkovetkezo 10 evben jelenteni fog valamit (35 vagyok).
Utana meg mar minek? Bohockodjak vele?? Na neeee.

Annak a torkan eroltessek le ezt a szart, akinek igenye van ra. Es igen is, legyen kulon telefon erre, es ne minden csucskeszulekbe operaljanak bele minden olyat, amit lehet az eleteben nem fog hasznalni sem o, sem a gyereke...

Kocsi.. Jo pelda... Pl vegyunk egy atlagos autot.. ~4M.
Van az alap verzio, meg van a felszereltebb.. Az egyik 4M, a masik 6,3M..
Akinek a dragabbikra van igenye, azt fogja megvenni.. De en mert vegyek borkarpitost, mert vegyek Bose hifivel, 190LE-s diesel modellt, ha nekem eleg az 1,6benzin 95 loval, meg egy mezei radioval feher szinben..
Ez is epp olyan..
Mert vegyek 4K-s (ha mar VR-re van kihegyezve) ha nekem eleg a fHD vagy max a QHD?

(#42) pusszycat válasza fRooStzzZ (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltad már a VR-t? Nem azért, még én sem. De nem nyilatkoznék,h nem érdekel amíg nem tudom milyen.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#43) BazsiBazsi válasza milapsy (#22) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Bárcsak 4-5 óra lenne a sot

(#44) fRooStzzZ válasza pusszycat (#42) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Nem, nem probaltam.. De hidd el, engem nem foglalkoztat..Sem most, sem 3ev mulva.
De ha mar itt tartunk.. Elobb lenne nekem gepen olyan, mint telefonon.. Vagy majd a villamoson allva jatszok olyan marhasagot? Ha nem, akkor otthon. De akkor mar nem inkabb gepen tolom??
Nem hogy csinalnanak erre is kulon egy kis telefont, amire erre van kihegyezve, azokra meg ne eroltessek ra, meg fizettessek ki, akit hidegen hagy a dolog.

(#45) Totheground válasza pusszycat (#42) üzenetére


Totheground
addikt

Szerintem mindegyik MM-ban kitéve VR Gear, ki lehet próbálni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#46) pusszycat válasza Totheground (#45) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kisvárosban lakozom. Nem vagyok mászkálós típus. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#47) Motyi válasza M3aN (#2) üzenetére


Motyi
senior tag

"Értem én hogy VR, értem én hogy zászlóshajó" - Nem érted, halvány fogalmad sincs a dologról (ezt a posztod bizonyítja)
"...mármint ami az átlag felhasználót illeti" - A zászlóshajók nem az "átlag" felhasználóknak készülnek, azoknak van rengeteg olcsó telefon ahol nem kell ilyeneken merengeni, hogy 4k kijelző...
"még drágább lesz és még gyorsabban fog lemerülni." - Nem csóriknak van kitalállva és az S7/EDGE-el aksi téren is jó irányba indult el a samu, nincs ok feltételezni, hogy felhagynának ezzel.

(#48) laci_csk válasza Motyi (#47) üzenetére


laci_csk
senior tag

totalisan egyet kell ertsek veled.
Az "atlag felhasznalo"-t o a csucskeszulekeket hasznalok kozott az atlagost ertette. ;]

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#49) DeathAdder válasza Motyi (#47) üzenetére


DeathAdder
veterán

Lehet abba valami, hogy: "nédmá essnyócam van, 4k kijelzője és eztet bele lehet tenni abba a sisakba is oszt brutál lesz"

Persze soha az életbe nem fogja beletenni, de azért jól el lehet vele dicsekedni.

Én is először hasonlóan jártam, hogy dejó van benne hi galaxy, s health, evernote, airview etc... aztán első nap kipróbáltam, megmutattam egykét haveromnak h milyen fasza, de később beláttam nincs sok értelme mert én sem használom :D

(#50) no1r


no1r
őstag

LOL :DDD
tessék birkák, vegyék vigyék

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.