Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Linkek a teljesebb megértéshez:

Fallout

I Love the Whole World

Albert Einstein
Főleg az Atomic Bomb rész

Robert Oppenheimer
Főleg a Trinity rész

Valamint a szokásos. Ez egy sorozat. Ha ez tetszett akkor lehet, hogy az előzmények is tetszeni fognak. Valamint ha valakinek valami helyesírási gebasz böki a szemét, akkor szóljon nyugodtan. Ja és tudom, hogy nem mindenhol korrekt és sok a sztereotípia. Direkt van.

[ Szerkesztve ]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) #06658560 válasza Sidaries (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

este meglesem a linkjeidet. A poent a gomba kerdojelesedeserol szandekosan hagytad ki?

(#3) Samus


Samus
addikt

Nekem a S.T.A.L.K.E.R. jutott eszembe róla :D (Rühelletem, de az ugrott be). A csatornás résznél.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Sidaries válasza #06658560 (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

Kérdőjelesedés? Ezt nem vágom.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) Lenry


Lenry
félisten

elárulsz egy spoileres titkot? :U eddig elég lazán kapcsolódtak egymáshoz az egyes részek. ez végig így marad, vagy lesz egy nagy finálé, amiben minden szál lezárul, és minden szép lesz és jó?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Sidaries válasza Samus (#3) üzenetére


Sidaries
őstag

Hát ja. A Stalker egy higitott Fallout. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) Sidaries válasza Lenry (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

Laza kapcsolat. Ha meg nem születik valami óriási ötlet a végére. Egyébként az egyik előzmény fórumjában van egy elég direkt utalás a befejezésre.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) #06658560 válasza Sidaries (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az elso kiserletkor a szel a felhot megfujta, igy az kerdojelhez hasonlitott inkabb, mitn gombahoz.

(#9) bbandi


bbandi
tag

[OFF]
A történelmi hitelesség kedvéért:
1. Albert Einstein nem vett részt az atombomba fejlesztésében. Csak azt a bizonyos levelet írta alá. (És szerintem akár be is vetette volna, de nem '45ben)
2. Előbb volt atomreaktor, mint bomba. A Nagaszakira dobott atombomba plutónium bomba volt, amihez a plutóniumot a Hanford Site nevű kutatóterületen állították elő: itt reaktorok voltak, amiknek az energiájuk melléktermék volt: a Columbia folyót fűtötték vele.

A történet tetszik, ezeket csak azért írtam le, mert sokan az ilyen történetekből következtetnek a történelemre. Valami ilyesmi miatt terjedhetett el az a tévhit, hogy Einsteinnek olyan sok köze van az atombombához. Vagy hogy Mozartnak Salieri halálos ellensége volt.
[/OFF]

(#10) Sidaries válasza bbandi (#9) üzenetére


Sidaries
őstag

1. Tudom. Ezért linkeltem be a wikipediáról azt a cikket a levelezős részt kiemelve. Ott azt irják, hogy később már nem volt annyira biztos benne, hogy jól tette.
2. Előbb volt reaktor, de később lett energiatermelés. Itt arról van szó. Nem olvastam végig, de az Oppenheimeres cikkben úgy láttam érintőlegesen benne van.

[ Szerkesztve ]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#11) JoeYi


JoeYi
őstag

jó story.

Amúgy a sugárszennyezésről sem tudtak nemde?

(#12) Sidaries válasza JoeYi (#11) üzenetére


Sidaries
őstag

A rádioaktivitásról tudtak, a többit pedig kigondolták. :)
Nem hiába voltak ott az amerikai "orvosok" kis idővel az atombomba ledobása után Japánban. Le kellett tesztelni mindent.

( mellesleg az ilyen kérdések miatt van az első hozzászólásom )

[ Szerkesztve ]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#13) Thunderzolee

Na még a végén kiderül, h milyen jó is volt a második világháború, különben nem lenne atombombánk, hmm? :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.