Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Little Hulk


Little Hulk
tag

Elég egyértelmű, hogy kicsit drágábban a sokkal jobbat választják az emberek....

De akkor ezzel elméletileg lehet telefonálni is telefon nélkül?

(#2) AliceWake válasza Little Hulk (#1) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Elméletileg igen.

Non omnis moriar.

(#3) Cilindrik válasza AliceWake (#2) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

De gondolom gyakorlatilag nem, mivel a szolgáltatók itthon nem támogatják ezt a technológiát.

(#4) total90 válasza Cilindrik (#3) üzenetére


total90
veterán

De, minden 4G-s halózaton működni fog.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) 7Heads Drago válasza total90 (#4) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De kapható itthon e sim?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#6) Tin


Tin
veterán

"KITT, szedd fel nekem azt a nőt, ha már önmagamtól egy 7-es iPhone, egy 2-es iWatch és egy MB Pro segítéségével sem ment."

órával telefonálni... nem tudom, van-e lejjebb...

(#7) NavySeal válasza Tin (#6) üzenetére


NavySeal
senior tag

Azért mondjuk, ha valaki elmegy futni és ott történik valami vele, jól jöhet az. Vagy tekerés közben, ahol nem kell a telefont elővennie (és elvinnie magával) egyből tudja fogadni a hívást, ha fontosnak ítéli meg. De lehet még jó pár esetet említeni.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#8) Tin válasza NavySeal (#7) üzenetére


Tin
veterán

mi történik, megharapja egy krokodil? :D nézd, én nem a fejlődés ellen, hanem a faszság ellen vagyok. ha elmész futni, elviszed a telefont, és kész. tökmindegy, 10-20 éven belül úgyis fejen, aztán fejBEN viselhető cuccokat fogunk használni. de egy órába beszélni? :D

[ Szerkesztve ]

(#9) NavySeal válasza Tin (#8) üzenetére


NavySeal
senior tag

:)
Értem, de ha megyek futni sokkal kényelmesebb egy 35 grammos cuccot vinnem, amit a zenehallgatáshoz amúgy is vinnék, mint egy cca. 150 grammos cuccot. És ha már tudok vele telefonálni is (ha nagyon szükséges -> vészhelyzet, mert ugye futás közben nem nagyon akar az ember normál üzemben telefonálni) az csak bónusz. Napi normál használatban én sem látom értelmét, de ha itthon egyszer majd kapható lesz, tuti a plázákban órába beszélő embereket fogunk látni :)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10) total90 válasza 7Heads Drago (#5) üzenetére


total90
veterán

A SIM bele van építve, csak párosítani kell és átveszi a telefonos SIM tulajdonságait.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) Tigerclaw válasza 7Heads Drago (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Biztosan nem, mert az nem egy fizikai SIM kártya mint az elődei. Szóval azt nem a szolgáltató adja, csak hozzáfér. Maga a chip be van építve a telefonba. Azt nem tudom, hogy ennek a szolgáltatói kezelése nagyban eltér-e az elődeitől, de arra tippelek hogy nem. Már évek óta beszél erről az Apple, de úgy tudom, hogy már mások használják is. Samsung LTE okosórákban már az van egy ideje.

Amúgy kíváncsi lennék, hogy egy ilyen elemző cég milyen módon kap adatokat az Apple-től. Arra tippelek, hogy ők irányítottan "szivárogtatnak" felé.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Tin válasza NavySeal (#9) üzenetére


Tin
veterán

50 gramm, két kártyás, hallgathatsz zenét, nézhetsz jutubot is. és nem merül le fél óra alatt. 20e Ft

vagy veheted kilóötvenért a VILLANTÓ órát.

ha feltűnt, az indító posztomban is erre utaltam. ha lehetne felárért kapni olyan LTE változatot, amin kívülről is látszik hogy LTE, és ez a csúcs, és közben az a szaros felirat 50 dodóval többe kerülne, akkor mindenki azt venné.

(#13) NavySeal válasza Tin (#12) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ez így van, de így van ez más cuccokkal is, sok ember ezzel villant, a telefonjával, autójával...ilyen időket élünk.
Mind1, én hasznosnak találom, de mivel itthon ez csak a távoli(?) jövő, így nem lesz nekem egy jó darabig.
(no meg úgysem vennék sport órának csak Apple Watch-ot).

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#14) Tigerclaw válasza NavySeal (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vagy egyszerűen headset-et használ, ami kényelmesebb és még "hülyének" sem nézik miatta. Remélem ezt a vonalat továbbviszi az iparág. Ha egy ideig nem is lesznek ezek teljesen önálló eszközök, 5-10 éven belül megtörténhet a dolog...főleg ha végre nem a teljesítmény növelése, hanem a fogyasztás csökkentése lesz a prioritás az okosóráknál a fő fejlesztési csapás iránya. Látni lehet hogy milyen szörnyeteg "svájci bicskát" csináltak az okostelefonokból is...nem kellene megismételni ugyanezt az okosórákkal is. Csak olyan funkciókat kellene beleintegrálni, amik ergonomiailag illenek hozzá és nem csökkentik drasztikusan az üzemidőt sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Tin válasza NavySeal (#13) üzenetére


Tin
veterán

én nem találom hasznosnak, amíg 1 dolláért ázsiai kisgyerekek szerelik össze ezeket. épp ma láttam egy videót, hogy a szifon X-en az apple 620 dollárt keres tisztán, példányonként. több, mit a fele tiszta haszon. egy egyébként semmiben sem új cuccnak, ráadásul sírvaröhögős a középső benyúlás is a kijelzőkbe, a kameránál. ezen fog röhögni mindenki, mert egy rossz vicc.

dehát hiába, az örök tétel mindig igaz: applebuzi és fideszes csak hülye lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Tin válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Tin
veterán

emlékszel a pebble-re? a parasztnak villogás kell, nem üzemidő.

(#17) danilla válasza Tin (#8) üzenetére


danilla
őstag

En rengeteg olyan elethelyzetet tudok elkepzelni (mar csak a sajat kis egyszeru eletemben is), ahol ki lehetne hasznalni az LTE kepessegeit. Strandon, airsoftozas kozben bent hagynam a kocsiban, uszodaban az oltozoszemrenyben, stb, a telefont, ennek ellenere elernenek ha nagyon kell. Persze nevetseges, hogy az oraval beszelgessek, de bizonyos elethelyzetekben elneznem, hogy kinevetek miatta, mert ez egy olyan kenyelmi szolgaltatas ami miatt mar megerne megvenni, nekem. Mar csak az akkuido problemat kell megoldani, de az nem a kozeljovoben fog megoldodni.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#18) szabogabor10 válasza total90 (#4) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem, Európában egyelőre csak UK-ben és Németországban támogatja az EE, illetve a Deutsche Telekom. Külön támogatni kell a Watch eSIM-jét a szolgáltatóknak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#19) Tin válasza danilla (#17) üzenetére


Tin
veterán

nem vitatom, hogy az emberek nagy része rákényszerül arra, hogy rabszolga legyen, és a technológia erre csak ráerősít. nem tudom, miért akarnám, hogy bárki elérjen a strandon vagy erszoftozás közben, bár utóbbit nem művelem. nekem van egy régi butafonom, úgy hívják, hogy átirányítás, és a probléma meg van oldva.

ez csak függőség, ráadásul hülyeség is. jó, hogy csökkkentik a méretet, idővel jönnek majd a fejre erősíthető cuccok, aztán beültetik, és jön a virtuális mámor.

aztán felébredünk, és rájövünk, hogy most is csak álmodunk. csak a mostani egy sokkal komolyabb technológia.

(#20) NavySeal válasza Tin (#15) üzenetére


NavySeal
senior tag

iPhone-om van és nem vagyok MSZPs...Köszi!
És ne legyenek kétségeid, a többi telefont is úgy szerelik össze...voltam kínai telefon gyárban, ahol egy már letűnt márkának szereltek bérbe telefont össze...no az nem épp egy EU kompatibilis gyár volt (bár nem volt gyerekmunka)
És mit gondolsz a mekkora haszon van a többi telefonon? 5%?!
Az Apple pont annyiért adja, amennyiért megveszik (mondjuk az 1000€ <> 430eHUF-al).

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#21) Tin válasza NavySeal (#20) üzenetére


Tin
veterán

te, nekem is volt iphone-om, asszonynak is az van, én az applebuzikról beszéltem, nem a tudatosan almás terméket használókról.
ha nem vagy fideszes, attól még nem kell mszpsnek lenned. ha viszont a mai napig az vagy, van egy rossz hírem a sorbanállásról és az észosztásról:D

(#22) strogov válasza Tin (#12) üzenetére


strogov
senior tag

Valószínű életedben nem futottál még. Ma már a legtöbben GPS alapján futnak. Telefon jó, de egyrészt jó telefon kell, hogy pontos legyen a GPS, másrészt nem lehet túl nagy ... vagy kell egy jó GPS-es óra ami szintén 100k+. Amit linkeltél az viccnek is rossz. Telefont legtöbben a vállukra teszik. Onnan elég nehéz leolvasni a pulzust. Az órába senki nem fog beszélni. Van BT füles. Futáshoz eleve viszel, mert zenét hallgatsz. BT mellkaspánt szintén csatlakozhat az órához.
Az ilyen órában az a pláne, hogy nem kell mást vinned.

(#23) NavySeal válasza strogov (#22) üzenetére


NavySeal
senior tag

+1
Erről beszéltem én is

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#24) NavySeal válasza Tin (#21) üzenetére


NavySeal
senior tag

Na rendben, ez már nem az S3 LTE téma.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#25) Clander válasza NavySeal (#9) üzenetére


Clander
tag

Vegyél karra csatolható telefontartót :D Másik meg ha veszel 3 dkg vagy 15 dkg szalámit megérzed a különbséget? :D Még ha kilókról beszélnél azt mondom okés.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) Tin válasza strogov (#22) üzenetére


Tin
veterán

elmondtál egy csomó felhasználási lehetőséget, amit az LTE nélküli órák is tudnak, csak éppen nem innen indult a beszélgetés. hanem a telefonálásról. arra volt mondás a normális kisméretű okostelefon. te most kiemeled az óra sporteszköz tulajdonságait, amibe meg nem tartozik bele a telefonálás.
lehet így is beszélgetni, hogy összevissza rángatjuk a kontextust a saját igazunkért, csak ez nem érvelés, hanem butáskodás.

biztos vagyok benne, hogy a vásárlók kb 3%-a használja majd sportolásra. amúgy de, futottam még régen, és képzeld, ment gps nélkül is. volt, amikor régen az emberek térképet használtak. persze nem voltam sportoló, nem tartozom a 3%-ba, de biztos nem beszélnék az órámba :D

[ Szerkesztve ]

(#27) total90 válasza szabogabor10 (#18) üzenetére


total90
veterán

4G-s hálózat kell hozzá, Mo. is lehet pár héten belül használni és tudtommal nem csak T-seknek.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) galaxys80 válasza Tin (#21) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem a kutya nem kíváncsi a hülyeségeidre ebben a topikban.

(#29) danilla válasza Tin (#19) üzenetére


danilla
őstag

Emlekszem amikor elkezdtek terjedni a mobiltelefonok Magyarorszagon, a nagyszuleim a csalad idosebb tagjai mondtak, hogy: "nem tudom, miért akarnám, hogy bárki elérjen" barhol es barmikor. :P

https://twitch.tv/ddplayzone

(#30) Tin válasza danilla (#29) üzenetére


Tin
veterán

a fogyasztói társadalom tökéletesen működik ezen a leszalámizós elven. mindennek van értelme, ha rátereled az embereket, és elég eléggé elbutítani őket, hogy egy telefonos órát is megváltónak lássanak. szerintem tök jó ez a dolog, mert az apple a 80% szar mellett pont azt csinálja jól, hogy az ostobákon keresztül divatot teremt valamiben, ami tolja előre a fejlődést, de a telefonos óra nem egy állomás. az okostelefon az volt. a tablet sem az. a hordozható eszközök is azok. rengeteg haszna van egy ilyen dolognak is, mert most mindenki ilyen szart csinál majd, és miniatürizál tovább és tovább, és a sok bekötött szemű kifizeti a fejlesztési költségeket ahhoz, hogy később tényleg hasznos dolgaink legyenek ezekből a miniatürizált szarokból. szóval van értelme, de attól még ez itt és így egy hülyeség.

(#28) galaxys80: ja jólvanakkor :D

[ Szerkesztve ]

(#31) danilla válasza Tin (#30) üzenetére


danilla
őstag

Szerinted

Szerk.:
#33: Mar meg ne haragudj de nekem ez inkabb tunt tenykozlesnek mint velemeny nyilvanitasnak.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#32) szabogabor10 válasza total90 (#27) üzenetére


szabogabor10
veterán

[link]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#33) Tin válasza danilla (#31) üzenetére


Tin
veterán

szerinted a saját véleményemen kívül mégis ki másét tudom mondani? :)

nem haragszom meg, nem tényközlés volt, hanem megalapozott vélemény. nem tetszik, átugrod, vagy vitatkozol vele, ahogy teszed.

[ Szerkesztve ]

(#34) NavySeal válasza szabogabor10 (#32) üzenetére


NavySeal
senior tag

Kíváncsi vagyok nálunk mikor fogják a szolgáltatók hivatalosan is támogatni, no és persze, hogy ez mennyibe fog a normál előfizetésen kívül fájni

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem vagyok tul bizakodo az uzemido tekinteteben. :(

(#36) Tigerclaw válasza Clander (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az sajna zavaró egy bizonyos telefon méret/súly felett.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) speedy87 válasza Tin (#33) üzenetére


speedy87
csendes tag

Miért kell egy topic alá mindenféle szart belemagyarázni? Pl. politika meg ilyenek? A topic az Apple Watch-ról kell, hogy szóljon, nem a te fogyasztói társadalomról alkotott véleményedről.

(#38) strogov válasza Tin (#26) üzenetére


strogov
senior tag

Ez egy okosóra. Nem lehet elvonatkoztatni attól, hogy van egy halom egyéb tulajdonsága. Az LTE-t kihasználhatja az akinek van BT fülese (mindenki). Edzőterembe, strandra, fürdőbe nem viszek telefont. Egy ilyen órát bevihetek. Iphone-nál általános probléma, hogy nincs dual sim verzió. Így lehet egy a telefonban, egy az órában. Ha most kötelező lenne céges telefon akkor biztos ilyet vennék.

[ Szerkesztve ]

(#39) NavySeal válasza strogov (#38) üzenetére


NavySeal
senior tag

A két sim (telefon+eSIM) egy előfizura vonatkozik, ha jók az infóim, szóval nem lehet dual sim-esként használni majd.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#40) NavySeal válasza strogov (#38) üzenetére


NavySeal
senior tag

Egyébként én is így vagyok ezzel. Strand, futás, edzés, stb...
Mondjuk azt nem tudom, hogy pl. autó kihangosítóval lehet e párosítani...?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#41) dutrás válasza Tin (#33) üzenetére


dutrás
őstag

Osztom a véleményed hellyel közzel.
A politika nem ide való viszont.

P50 pro/P40 Lite

(#42) janeszgol válasza Tin (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Jaj, maradjál már. Most látom értelmét az okosórának. Igen is jó dolog, hogy lehet vele telefonálni. Azoknak jó, akik rövid hívásokat (max 1 perc) ejtenek meg inkább. Az én hívásaim >90%-a 1 perc vagy rövidebb.
Szóval jó cucc ez. Eddig az okosóra "hű, meg há" volt, hogy ment rajta a gps, az időjárás. felvillant a képernyő, amikor magamhoz emeltem a kezem. De sok értelmük nem volt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) #40359168 válasza Tin (#15) üzenetére


#40359168
törölt tag

Közhelyes-e vagy?

(#44) Tin válasza #40359168 (#43) üzenetére


Tin
veterán

az ám :D de maradjunk inkább az offnál:)

(#42) janeszgol: 150 ropiért néhány óra üzemidő. hát, hajrá, írtam feljebb, jó, hogy vannak kísérleti majmok, akik meg is ideologizálják, hiszen így lesz valós fejlődés, és 10 év múlva már együtt mosolygunk rajtuk, amikor mindenki a fején hordja ugyanez. a miniatürizálás jó, de az apple watch 3 egy erős kompromisszumos szar. viszont, a divatmajmokkal divatot teremt, rávesz másokat is erre, és majd lesz belőle jó dolog. de minek ismétlem magam másodszor?:)

(#41) dutrás: ez jogos, és jövök egy bocsánatkéréssel azoktól, akiket megbántottam vele, mert nem a bántás volt a cél, inkább a keserűség volt az ok.

(#38) strogov: ár-érték arány, használhatóság, és így tovább. nem, ez nem jó, ez így egy talicska szar, amiből majd 2-3 generáció múlva lesz valami. ha ez gyümölcs lenne, akkor egy gyönyörű szép félig érett alma lenne, amit nagyon kíván az ember, amíg nézi, de nagyon nehezen ismeri be magának miután megette, hogy "végülis tök jó, de azért...".

(#37) speedy87: ld. kettővel feljebb, amúgy meg hadd legyen már véleményem bocs és kösz.

(#45) macskea válasza Tin (#8) üzenetére


macskea
őstag

Én pont a minap használtam az órám telefonálásra. Sőt, kihangosítva, többed magaddal. Épp nyakig voltunk egy gépben, ment a diagnosztizálás, amikor épp ezzel kapcsolatban hívott egy munkatársam. Telefon a zsebben, kezem tiszta retek. Az órát viszont azonnal ''fel tudtam venni'', szóval attól, hogy neked még sosem kellett, és el se tudod képzelni, másnak lehet az az élethelyzet, amikor jól jönn. Pl.: nekem, ha öltönyben szerelek (igen, van ilyen munka). :DD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#46) Tin válasza macskea (#45) üzenetére


Tin
veterán

mindig szeretem ezeket az életszerű dolgokat. akkor is hasznos, ha például tinédzser lány vagyok, elrabolnak, de nem veszik észre az órámon, hogy lte, ezért fel tudom hívni apám, liam neesont, aki jön, és megöl mindenkit.
az alábbi történetet ha egy sör mellett adtad volna elő nekem, tuti az arcodban landol a söröm a röhögéstől. nem bántásból, de sztem ez még csajozós dumának is nagyon gyenge :D

szinte elképzelem, ahogy a lelkes it-sok körbeállnak öltönyben gépszerelés közben, és megmutatod nekik a csodagépet, gondolom után levetted, mindenki megnézte, elhangzott pár "hű, ez durva!"... nemár haver, ez nagyonciki varze:D

[ Szerkesztve ]

(#47) #40359168 válasza Tin (#46) üzenetére


#40359168
törölt tag

Én viszont pl. sokat vagyok vízparton, ott baromi praktikus lenne egy olyan kütyü, ami szó szerint mindig kéznél van - ezzel együtt amúgy nem fogom megvenni, mert nekem az ár-érték aránya nagyon nem okés.

(#48) Tin válasza #40359168 (#47) üzenetére


Tin
veterán

meg gondolom a sok töltögetés, ha használod is. az ilyesmire linkeltem feljebb 20e-ért egy alap androidos telót. valami feltöltőkártya bele, hívás átirányít, és kész. nyilván lehet találni mindenre okot, hogy miért jó, a kérdés csak az, ki lesz önkéntes tesztmajom és még fizet is érte. mivel vannak elegen, megnyílik az út ahhoz, hogy pár év múlva tényleg használható dolgok szülessenek kicsiben.

(#49) dutrás válasza macskea (#45) üzenetére


dutrás
őstag

Nem arról beszél szerintem hogy nem lehet ilyen élet helyzet.
De azért valjuk be őszintén hogy rengeteg ember divatból vásárol egy ilyen kiegészítőt és az apple esetében ez hatványozódik. Innentől kezdve nagyon nehezen beszélhetünk a tudatos vásárlóról ami erősen visszavezethető pl. a környezetterhelésre is.
Én még hozzátenném azt is hogy lassan elkezdünk erősen függeni ezektől az eszközöktől. Úgy gondolom ez nem jó irány. Sokan már a lámpát konektort is meg a fene tudja még mit ezekről az okoseszközökről irányítunk. Túl kényelmessé tesz bennünket ezek használata. Van aki a telefonjával együtt fürdik. Hihetetlen!
Abban igaza van teljesen Tinnek hogy az okoseszköz gyártók teljesen kihasználják a fogyasztói társadalmat.

P50 pro/P40 Lite

(#50) #40359168 válasza Tin (#48) üzenetére


#40359168
törölt tag

Vagy azért a pénzért egy SE vízálló tokkal + némi macera éles helyzetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.