Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jhonny06 válasza schawo (#50) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem aki ezt a fülest veszi, nem a hangminőségre megy. Valószínűleg maga az Apple is leszarja.

(#52) besk23 válasza Integra (#45) üzenetére


besk23
tag

Te nem hallod másképp a saját hangod, ha beledugod mindkét ujjad a füledbe, mintha nem? Akkor ott nálad lesz a probléma, rossz a hallásod.

"de hogy kijelenteni hogy azért mert neked az agybadugós rossz, a sok tízmillió másiknak is rossz biztosan.. lol.."

Ilyet nem hiszem, hogy mondott bárki is, odaírta, hogy "nekem". Muszáj valakinek mindig trollkodnia?

[ Szerkesztve ]

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#53) Integra válasza besk23 (#52) üzenetére


Integra
titán

most nekem magyarázod, hogy nyomorék vagy/tok? ne idegesíts már a hülyeségeddel...
ja nem is, várj, én egy x-men vagyok valszeg:K:D tartom magam ahhoz amit mondtam, pont. hallottuk, olvastuk, tudjuk, szar ügy nektek ez van.

ja és mellesleg visszhangozásról volt szó. te meg totál másról beszélsz. az meg teljesen rendben van, hogy másképp hallod minimálisan a hangod.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#54) besk23 válasza Integra (#53) üzenetére


besk23
tag

Kérdésre nem válaszoltál. Máshogy hallod a saját hangod ha bedugod a füled vagy nem?

Akkor szarul fogalmazott. Nyilván nem a saját hangja viszhangzik. Olyan mintha belülről hallaná a hagját. Minimálisan torzulnak a hangok. Pl a ha rágsz valamit olyankor az zavaró.

Alapesetben engem sem zavar de szorult belém annyi ész, hogy nem nyomorékozom le a másikat, ha őt zavarja.

[ Szerkesztve ]

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#55) joey04 válasza eszgé100 (#48) üzenetére


joey04
titán

Az Apple pihenhetne már egy kicsit és a fülhallgató kérdést bízza olyan cégekre, akik értenek hozzá. vs. ahelyett, hogy inkább normális minőségű hangot csiholnának ki belőle

Na majd döntsétek el mi legyen, aztán visszatérünk a témára. :R

[ Szerkesztve ]

(#56) schawo válasza besk23 (#54) üzenetére


schawo
titán

Miért hallod magad máshogy? Mert ha bedugod a füle, akkor nem a levegő a közeg, hanem, a saját szöveteid. Fülesnél nem ez a helyzet. A két dolognak egymáshoz semmi köze.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57) besk23 válasza schawo (#56) üzenetére


besk23
tag

Agybadugós fülesről volt szó, ahol ugyanúgy zárod le kb. mintha az ujjaddal zárnád le, a hatás ugyanaz.

De pl. egy minősig fejhallgatónál is ez az eset áll fönt, ott is annyira jól szigetel, hogy a saját hangod feleerősíti és tompítja. Pl. filmet nézni és enni egyszerre fejhallgatóval/agybadugóssal nem tudok, mert a rágás zajai annyira felerősödnek, hogy nem hallom rendesen a filmet :D

Persze agybadugós fülesnél is csak úgy hallod felerősítve a hangod, hogyha "hermetikusan" helyezed be a fülest azaz a gumiharang rendesen tömít.

[ Szerkesztve ]

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#58) zooole válasza joey04 (#55) üzenetére


zooole
senior tag

Leegyszerűsítem neked a dolgot:

Az Apple szar füleseket gyárt, de ehelyett inkább unibody házakat csinálna nekik, mintsem a hangminőséget tupíroznák.

Remélem ennyiből sikerült megérteni.

(#59) joey04 válasza zooole (#58) üzenetére


joey04
titán

igen, ezt foglalja össze a második idézett rész. az első meg nem. Ezért mondom, hogy legalább abban legyen egység, hogy mit csinál rosszul a cég. Ha már mindenki így ért ehhez (is). :D
na további jó vitát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60) schawo válasza besk23 (#57) üzenetére


schawo
titán

Akkor ennek most gondolatban fuss neki még egyszer.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61) besk23 válasza schawo (#60) üzenetére


besk23
tag

Nem értem miért nem lehet felfogni amit eddig írtunk. Ha bedugod az agybadugós fülest rendesen úgy, hogy tömítsen "heremtikusan" a füledben akkor azok a hangok, amik a szádból jönnek (beszéd, rágás) felerősödnek és ez zavaró lehet.

Ha nincs nálad ilyen füles akkor az ujjaddal ezt kipróbálhatod kb. ilyen.

De most komolyan ilyen sok hsz-ben kell magyarázni az egyértelműt?

Agybadugós fülessel nem érzed úgy, hogy máshogy hallatszódik, ahogy beszélsz?

[ Szerkesztve ]

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#62) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

engem nem érint. azt csinàl az apple amit akar.

(#63) Jhonny06 válasza besk23 (#61) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem, mivel akkor nem hallod, ahogy beszélsz, csak a rezonanciát érzékeled. Egyáltalán hogy jutottál el ide és miért ilyen fontos?

(#64) total90 válasza zooole (#4) üzenetére


total90
veterán

Nekem nem volt kényelmetlen, de piszok ócskán szól... Volt másik és most is inkább a régit használom, nem amit a telefonhoz kaptam.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#65) besk23 válasza Jhonny06 (#63) üzenetére


besk23
tag

Olvass vissza, ha érdekel. Azért ilyen fontos mert egyesek lenyomorékozzák a másikat, ha őket zavarja ez a rezonancia.

Engem mellesleg nem zavar, csak a bunkóság. Ha visszaolvasol, akkor szerintem megérted.

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#66) Misály válasza r3dsnake (#28) üzenetére


Misály
addikt

Nokia N8

(#67) Jhonny06 válasza besk23 (#65) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor nem kell beszélni zenehallgatás közben, ennyire egyszerű. Ha annyira zavaró lenne, senki nem használna in-ear fülest.

[ Szerkesztve ]

(#68) zooole válasza joey04 (#59) üzenetére


zooole
senior tag

Nincs itt vita. Mindenki egyetért, hogy szar ;)

(#69) schawo válasza besk23 (#61) üzenetére


schawo
titán

Valóban nem sikerült felfogni, hogy mit mondasz mert az meg sem fordult a fejemben, hogy valaki (bármilyen) fülessel a fején fog hozzá ebédelni. Aztán ha mégis így tesz, és saját csámcsogását hallgatja, az user error.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#70) Misser válasza schawo (#69) üzenetére


Misser
tag

ha már arról van szó, hogy kinek mit sikerült felfogni. innen indult a téma

(#71) freemanone válasza r3dsnake (#28) üzenetére


freemanone
őstag

"Mutass már olyan készüléket, amihez alapból minőségi headsetet kapsz."

Xperia play, nem csúcs, de erős közepes, 3 méretű harang és in-ear.
Nokia 5800, szintén nem csúcs de közepes, és két részes. Ezt azóta is visszasírom... dejó is volt, hogy nem vesztettem el a headset funkciót azért, mert fülhallgatót cseréltem. :K

A cikkhez: szerintem inkább nyissanak még egy gyermek alapítványt ez helyett. Drágábban kapod ugyanazt a hangminőséget.

(#72) Naveno válasza besk23 (#61) üzenetére


Naveno
tag

agybadugós fülessel arra kíváncsi az ember, amit James Hetfield, és kollégája Ozzy Osbourne beszél. nem arra, amit saját maga..:)

(#73) infectedmann


infectedmann
őstag

Nem unibody hanem jó hangzású fülest kéne gyártani. Szégyen, hogy ha komolyabb zenehallgatási célokra akarom használni az iPhone -t, akkor vennem kell egy komolyabb fülest, mert a gyári valami borzalom. Nem vagyok egy audiofil, de szerintem a gyári fülessel élvezhetetlen a zenehallgatás.

(#74) Zoona


Zoona
aktív tag

Nekem teljesen megfelel az Iphonehoz kapott füles, azt elismerem hogy nem éppen a legjobb minőség, viszont nem is használom csak nagyon ritkán, arra a pár buszútra meg teljesen megfelel, legalábbis annyira hogy 10-20 ezret nem költenék csak egy fülesre,.

Ad2. Az olcsóbb ( 6 ezer ft körüli ) Skullcandy fülhallgatókat próbálta valaki? Annak milyen minősége van ?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#75) Integra válasza infectedmann (#73) üzenetére


Integra
titán

igazából az összes gyárilag adott füles egy ipari hulladék, ez van, nem kell rajta szépíteni. talán a sony-é nem, mert a sony nagyon régóta gyárt fejhallgatókat. de a többi... ugyanakkor ha a sonytól veszel külön fejhallgatót, az is komolyabb lesz mint a gyárilak csomagolt, szinte biztosra veszem.
jó lenne odáig eljutni hogy csak a telefont kapod egy dobozban. basszus, már 3 szabvány micro usb kábelem van... esküszöm, én betiltanám hatóságilag a telefonnal árusítást. akinek kell, vegye meg külön hozzá. a fejhallgatókat is meg töltőket is, headseteket is.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#76) PR0JECTNR56 válasza joey04 (#55) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szerintem még mindig jobb lenne, ha külső vállalat venné át ezt a részt, mert az Apple ebben nem jó. Viszont kétségtelen tény, hogy az átlag felhasználónak ez is megfelel, aki pedig iPhone/iPad/iPod cucca mellé némi upgrade-re szánja el magát, biztos be fog ruházni egy komolyabb darabra.
De ahány ember, annyi meglátás és elvárás, én szívesen fektetek zenei cuccokba, így nyilván magasabb igényeket támasztok a termékek iránt. :)

(#77) total90 válasza PR0JECTNR56 (#76) üzenetére


total90
veterán

Itt németben, vagy is a városban, ahol élek a felhasználók fele gyári fülest használ. Számomra kicsit érthetetlen, mert okés, hogy van akinek mindegy... de ennyire?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#78) PR0JECTNR56 válasza total90 (#77) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Sokan úgy vannak vele, hogy szóljon és kész. Én elvárom, hogy úgy szóljon, ahogy én szeretném, kényelmes legyen (akár futás közben is), mindig illeszkedjen tökéletesen, strapabíró és megbízható legyen, cseréhető kábeles és tetszetős küllemű stb. Sokat utazok, jövök-megyek és nagyon szeretek zenét hallgatni ezért időről-időre megpróbálom a lehető legtöbbet kihozni a hordozható cuccokból. :)

(#79) total90 válasza PR0JECTNR56 (#78) üzenetére


total90
veterán

Nekem főként az a fontos, hogy ne essem ki a fülemből (sport, utazgatás), de a hangzásra is adok valamilyen szinten... de tényleg nem nagyon. Mindemellett az apple fülese még nekem sem jött be.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#80) Jhonny06 válasza Zoona (#74) üzenetére


Jhonny06
veterán

A standard Apple fülesnél talán egy fokkal jobb, de azok is divatfülesek, nem a hangzásra mennek, inkább valamelyik olcsóbb Sennheiser.

(#81) Gadgetfan_ válasza Jhonny06 (#67) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Akkor nem kell beszélni zenehallgatás közben, ennyire egyszerű. "

Azért ezt gondold át még egyszer! :DDD :DDD Telefonos headsetről lévén szó, az ember beszél is vele... Ha visszaolvastál volna, tudhatnád, hogy arról volt szó, sokaknak jobban bejön a hagyományos füles, mert zavarja az agybadugós headset, amivel zenét ugyan jobb hallgatni, de ha beszél vele, zavarja a koponyájában visszhangzó/rezonáló saját hangja. Ennyire egyszerű.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#82) #19617792 válasza r3dsnake (#28) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Mutass már olyan készüléket, amihez alapból minőségi headsetet kapsz."

régen nem volt nagy mutatvány jó füleseket mellékelni a telefonokhoz, mint pl. SE W800-hoz...

(#83) Jhonny06 válasza #19617792 (#82) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azok se voltak jók, max. jobbak az átlagnál.

(#84) #19617792 válasza Jhonny06 (#83) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez igaz, de mégse olyan vackok, mint ma. :DDD

(#85) D.Zsombor


D.Zsombor
csendes tag

még régebb láttam egy interjút Steve el s azt nyilatkozta, hogy mikor megcsinálták az első iPod ot akkor a kis fehér fülhallgatóval divatot akartak teremteni... és hát ami igaz az igaz elégé sikerült nekik, mert volt egy statisztika is hogy egy év alatt hány millió iPodot adtak el... nekem is nagyon tetszik a kis fehér fülhallgató.. várom a folytatást :DD :DD

"Az Apple egy gyümölcs, ami jóval több, mint státusszimbólum...."

(#86) LurkerSheik válasza #19617792 (#84) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Egy SGS-hez mellékelt füles egy voodoo sounddal megtámogatva kb. :Y
igaz annyira vékonyka a kábele, hogy törik és a fényes műanyag a hátulján is leesett,
de a dac kihozza belőle amit lehet. :B
Mióta iteloval kelek nem hallgatok zenét telefonon, se headset használat, annyira rossz hangzású a gyári, kemény és töri a fület. :( rp-dj1210-em van még, nem pálya vele a zenehallgatás.
Ugye, egy bőven száz-kétszázezres termék mellé adott kiegészítőről beszélünk, humoros :(((

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#87) Touch-ko válasza Fifthelement (#6) üzenetére


Touch-ko
őstag

Gondolom ugyanúgy lesz a fülhallgató, mint az összes apple termék: a garancia lejárata után tönkremennek és a szervizben is azt javasolják majd, vegyél másikat.

Van otthon egy iPod-om, amit elso generacios. A mai napig mukodik. Sosem volt gond vele, az akksija termeszetesen mar gyenge, kb 1,5-2 ora utan lemerul.
A garancia fel evtizede lejart rola.. Ennyit errol...

A masik, pedig ismerosom MBP-jen tonkrement a ventillator, ill. Hangosan mukodott. Elvitte szervizbe, kicsereltek neki, ahelyett, hogy ujat javasoltak volna...

Szoval nemtudom honnan szeded ezt...
Van amikor olcsobb ujat venni mint megjavitani. Tudom, de nem minden esetben javasolnak uj termeket...

(#88) schawo válasza LurkerSheik (#86) üzenetére


schawo
titán

Azért egy jobb füles 15-50ezer forint. Mindenki ilyet szeretne a telefonhoz, de persze a felárat nem fizetné meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#89) Phülöp válasza Obi Wan (#8) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt ki kell, hogy javítsalak, a műanyagok ultrahangos hegesztéséhez nem kell nagy befektetés a gyártói oldalról. Nem kell nagy teljesítmény sem, ráadásul 35kHz környékén már szépen lehet dolgozni ultrahanggal műanyag esetében.
A füles mérete megint nem akadály, ha normálisan (értsd: pontosan tudják a gépbe helyezni) tájolják. Ez meg csak egy formafelület kérdése, amibe beleültetik a fülest. Manuális kezeléssel kb. 10 másodperc körül lehet egy pár füldugó elkészítése.
Anno vagy 20 éve csináltam pár(száz) elektródát ultrahangos gépekhez, fali kapcsolók és konnektorok lemezalkatrészeinek fix rögzítését oldottuk meg a műanyag alkatrészeken. 20 éve már Magyarországon megfizethető technológia volt tömeggyártás esetén.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#90) Mr.Csizmás válasza Touch-ko (#87) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az ipod akksija, és az mbp ventije mellékelt kiegészítő?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91) Jhonny06 válasza Touch-ko (#87) üzenetére


Jhonny06
veterán

De gondolom a fülhallgatója már nincs meg. :D Azok 2 hónap után szétesnek, volt pár darab..

(#92) #19617792 válasza schawo (#88) üzenetére


#19617792
törölt tag

de azért ne egy teszkógazdaságos szintű fülessel szúrják ki az ember szemét. egy egyszerű 5k-s füles simán beleférne...

(#93) Jhonny06 válasza #19617792 (#92) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk egy iPod Shuffle-höz már nem lenne költséghatékony egy drágább fülest csomagolni.

(#94) LurkerSheik válasza schawo (#88) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

apple termékről beszélünk... :U ... megfizetné a bolondja ;]
sgs fülese nem 15k-s kategória és vdsnd nélkül is szól úgy ahogy, a rádió sokol minőség ilyenkor.
Tehát, legalábbis mindennapok során használható legyen először, mert ez a gyári füles szégyellni való.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#95) Mr.Csizmás válasza Jhonny06 (#93) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagy a különböző árszinteknek megfelelően 3-4 féle olcsóbb, illetve prémiumabb (lol) fülest kellene adniuk a cuccok mellé.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#96) Lenry


Lenry
félisten

vao...
egy Apple szabadalom, aminek még értelme is van
(értsd: összetettebb a "képernyő feloldása balról jobbra ikonrángatással"-nál

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#97) aram01


aram01
nagyúr

kíváncsi leszek rá

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#98) bolvar


bolvar
senior tag

Próbáltam már több gyári fülest és számomra messze az apple füles volt a legjobb és a legtartósabb.az öcsém nokia és motorola fülesei szétestek fél év után és a hangminőségük szörnyű volt az apple képest.biztos lehet jobbat kapni 20-30e ft-ért de annyit egy fülesért teljesen fölösleges szerintem kiadni.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#99) Jhonny06 válasza bolvar (#98) üzenetére


Jhonny06
veterán

Aki szereti a jó hangminőséget, annak nem fölösleges.

(#100) schawo válasza bolvar (#98) üzenetére


schawo
titán

Már 3-4ért lehet jobbat kapni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#101) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Én meg vagyok elégedve az iPhone fülesével. Igaz, én többet használom beszélgetésre mint zenére. Ha beszállok a kocsiba, nem a BT kihangosítóra lövöm a mobilt, hanem felteszem a fülest és úgy intézem a hívásokat míg a munkába, vagy haza nem érek. Zenét inkább otthon szeretek hallgatni kényelmesen a fotelben profi fejhallgatóval (és borral :D ). Az iPhone-on csak akkor hallgatok zenét, ha nyaralok, vagy hosszabb úton vezetek, vagy vonatozok, repülök... Arra meg bőven jó a gyári füles!

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#102) V.T.CS. válasza schawo (#100) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

4-be már vannak használhatók, de a jó 10-nél kezdődik.

(#103) #06658560 válasza schawo (#56) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez alapból megvan, másképp hallja az ember magát, mint hangfelvételről. Nem kell ehhez befognia semmit, szöveteken keresztül amúgy is kissé gyorsabban ér oda a hang ahova kell neki, mint szájon ki, majd jobbra-balra el, fülnél megint egy kanyar, s irány befele.

Emlékszem anno Kanadából kaptam egy Sony sports walkmant a kilencvenes évek közepe körül. annak a fülese a hangszórót kilencven fokkal elfordítva, menetirány szerint állítva hordta. Gyakorlatilag nem a levegővel, hanem sokkal inkább a szövetekkel vitte hangot a receptorokhoz. Színpadképe, tisztasága, minden egyéb paramétere az általam eddig hallgatottak közül a legjobb volt. Egyszer kirántottam a madzagját kilinccsel az egyik oldalából, sima kis "gelkában" megcsinálták, fillérekért. Az utángyártott, nevesincs példánya ugyanolyan kinézettel hasonló minőséget hozott, s ugyanolyan hibát. Na, annak a kábele már gyengébb volt, eltört a jack közelében. Sok évig húzta, hibája ugyanaz lett, s köröket vert sok évesen is a 2006-ban vett Sony agybadugósomra. Amit akkor a gyorsan kell valami módon hajtottam fel, nem a legolcsóbbakból szemezgetve, hanem azért feljebb lépve egy kicsit.

bolvar: hát, minőségre két almás füles a családban borzalmasan amortizálódott alig használat mellett is. S hangra is igen vacaknak találom, nincs tere, színpadképe mint egy pinceszínházé.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.