Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BDave


BDave
őstag

Sok értelme tényleg nincs. De azért ha már arra vállalkoznak, hogy saját fülhallgatót gyártanak, akkor az lenne a minimum, ha agybadugós kialakításút készítenének (ez illeszkedni a legjobban az Apple letisztultságához, hiszen így lehet a legjobb hangzást elérni fülhallgatóval).

(#2) oO7


oO7
őstag

kicsit emlékeztet ez a rajz a Nokia Luna-ra

(#3) PowerBuldog válasza BDave (#1) üzenetére


PowerBuldog
veterán

a letisztultság és a hangzás hogy jön egymáshoz? amúgy hallgattam már gyári apple fülest, és soha többet a fülembe nem raknám.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#4) zooole válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


zooole
senior tag

Számomra irgalmatlanul szar. Olyan kényelmetlen, hogy az nem igaz. Az agybadugós verza meg horror áron van, azért veszek valami rendes fülest.

(#6) Fifthelement


Fifthelement
csendes tag

Annyira szeretem mikor ilyen szép technikai és esztétikai körítést írnak ahhoz a tényhez: ha bármi tönkre megy benne véletlenül se legyen javítható, vegyél egy másikat. Gondolom ugyanúgy lesz a fülhallgató, mint az összes apple termék: a garancia lejárata után tönkremennek és a szervizben is azt javasolják majd, vegyél másikat.

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezt miért fogadták el szabadalomnak? Semmi újítás nincs benne. Az hogy egy terméknél ultrahangos hegesztést használnak ragasztás vagy mechanikai illesztés helyett az nem szabadalom.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Obi Wan válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Obi Wan
tag

ultrahangos heggesztéssel??? :) nem fogja nekik megérni mert nagyon drága eljárás (heggeszto vagyok) meg ilyen kis dolgoknál rizikós is!
horror áron lessz ezis ha lessz

Chuck Norris hülyére vert egy okostelefont :)

(#9) Obi Wan


Obi Wan
tag

amugy ha észel lenne az alma akkor már rég saját anyagával heggesztett műanyag füleseket dobna ki
de hát abban semmi exkluzivitás nincs (szerintük...)

Chuck Norris hülyére vert egy okostelefont :)

(#10) Tigerclaw válasza Obi Wan (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze nem egyedi hegesztés lenne, hanem valami célszerszám, ami sorozatban készíti emberi beavatkozás nélkül.

Egyébként a legtöbb szabadalom nem jelent feltétlenűl terméket, se használatot, csak egy eszköz a szabadalmi háborúban. A probléma nem is ez, hanem az hogy a szabadalmi hivatal rengeteg olyan bejegyzést elfogad, ami nem jelent innovációt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) (An)Dante válasza Fifthelement (#6) üzenetére


(An)Dante
őstag

Mondjuk az apró fülhallgatók javítása eddig sem igazán volt kivitelezhető. A nagyobb probléma, hogy az összehegesztett fülesek szétbontása és újrahasznosítása nem egyszerű feladat. Az Apple az iPad kapcsán is azt írja, hogy szinte minden részét fel lehet használni, hiszen a legnagyobb része alumínium és üveg. Azt az egy apróságot felejti megemlíteni, hogy a készülék szétbontása csak hőpisztollyal lehetséges, mely iszonyatos energiapazarlás, ráadásul enélkül a rendkívül veszélyes hulladéknak számító akkumulátor kiszerelése sem lehetséges.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#12) Jhonny06 válasza BDave (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Alapvetően van agybadugós fülesük és nem is _olyan_ rossz, persze indokolatlanul drága. Viszont a standard fülesük borzasztóan gyenge (annak ellenére, hogy fejlődött az utóbbi években), szétesik minimális használat mellett is, úgyhogy nem árt egy strapabíróbb darab. Bár van egy olyan érzésem, hogy ez egy külön megvásárolható cucc lesz, ha kihozzák, tehát nem mindenhez fogják csomagolni, mint a mostanit.

[ Szerkesztve ]

(#13) Jaffafa válasza (An)Dante (#11) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Tévedsz. Nézd csak meg ezt a videót.

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#14) HalasKYO válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Ez magyar országon így is van , nálunk kell teljesíteni 3 kritériumot egy szabadalmi eljárás elindításához, és az átfutási ideje is hosszú. fél év-2 év is lehet.
Viszont Amerikában ez nincs így. az átlag IQ hoz mérten csak úgy böfögik be a szabadalmakat, úgy hogy az "újdonsági kritériumot se igazolják sokszor kutatással", nem hogy a tudományos előrelépést. Az az egy igaz, hogy gyártásban alkalmazható, de ez továbbra is termék és nem gyártási eljárás, így szerintem TALÁN 3-ból 1-en menne át magyar országon.

Az egyébként teljesen igaz hogy ez a füles magasabb igényű felhasználónak a hamvában holt termék. Ha agyba dugós lenne, jó minőséggel, pl szabadalmat vásárolnának/bérelnének esetleg kooperálnának az AKG vel sennheiserel vagy Klipsch el akkor lenne jó belőle.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#15) (An)Dante válasza Jaffafa (#13) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az első iPad, a korábbi iPhone modellek és az összes iPod touch ragasztva volt.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#16) r3dsnake válasza BDave (#1) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

gyártanak agybadugós fülest

[link]

(#17) zooole válasza r3dsnake (#16) üzenetére


zooole
senior tag

Árat kukkantsd meg.

Ilyet a büdös életbe nem csomagolnak iPhone-hoz, iPod-hoz. Az alap fülest meg egy szimpla agybadugós Samu is veri, amit mondjuk SGS-hez csomagolnak

(#18) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, árak vajon itthon hogy alakulnak ha ez tényleg összejön? :U

Live-Die-Respawn

(#19) Jhonny06 válasza oriic (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kb. mint a mostani agybadugós - 20k fölött. :D

(#20) r3dsnake válasza zooole (#17) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem az árról volt szó, hanem, hogy gyártanak-e.

(#21) Angel1981 válasza zooole (#17) üzenetére


Angel1981
veterán

Mennyi?!?!?!?!?!?!? :Y

(#22) r3dsnake válasza Angel1981 (#21) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

ne a magyar idióta árazást nézzétek.

pl: [link]

(#23) Integra


Integra
titán

ettől még ugyanolyan sz@r marad, csak szebb sz@r lesz.... na sebaj, van aki szerint komoly, minőségi fülbedugóst gyárt az apple, lelke rajta :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) zooole válasza r3dsnake (#20) üzenetére


zooole
senior tag

És ki vesz ilyet? Csak mert ennél sokkal jobbat kapsz ilyen áron.

(#25) r3dsnake válasza zooole (#24) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

nem értem ez is hogy jön ide? volt egy hozzászólás, hogy in eart kéne gyártaniuk, mert az a baj, hogy nincs. megmutattam, hogy gyártanak, most meg az a baj.

(#26) Jhonny06 válasza Integra (#23) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyszer egy haveromat kérdeztem, hogy miért azt a szar gyári fülest használja az iPhone-hoz. A válasza mindent elárul: "ez egy tízezres füllhalgató". :) (Ennyibe kerül, ha külön megveszed a sima gyári fülest.)

[ Szerkesztve ]

(#27) zooole válasza r3dsnake (#25) üzenetére


zooole
senior tag

Az, hogy ha veszel egy szifont, vagy egy iPod-ot, kapsz egy szart, vagy vehetsz Apple fülest, normálisat horror áron.

Ez gyönyörű, mondhatom. Egy iPhone-hoz nekem kell venni normális fülest?

(#28) r3dsnake válasza zooole (#27) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Van amihez még ennyit se / ilyet se kapsz.

HTC Beast, Beast füles nélkül? Nokia Lumiákhoz nem agyas füles? Sony Walkmanekhez nem agyas füles? A Samsung gagyi agyas fülese?

Mutass már olyan készüléket, amihez alapból minőségi headsetet kapsz.

Aki zenére használja, majd vesz valami igényeset. Aki telefonálásra, annak tökmindegy. Vagy aki nem loosless-t hallgat. Szted kik vannak a többségben? Akik ossless zenéket tesznek a telóra, vagy akik youtuberól szedik le 128kbps-ben a trackeket. Szerintem is igénytelen dolog, de erre egy ilyen füles is elég.

[ Szerkesztve ]

(#29) zooole


zooole
senior tag

Nem tökmindegy. Telefonálásnál is szar, ha fáj tőle a füled.

A Samu agyas fülesével semmi baj sincs. Nem csúcsminőség, de mint mondtam, még így is jobb, mint ami az alap Apple.

Lumiálért kár, régen jó nokia fülesek voltak. Úgy látszik ez a tendencia nem csak az Apple-nél van. Ettől függetlenül a csúcshiperszuper szifonhoz, ami amúgy is horrorárú ilyen szart adni viccnek is rossz.

Inkább legyen nem csúcsminőségű, de legalább agybadugós.

(#30) r3dsnake válasza zooole (#29) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az emberek többségének az agyastól fáj a füle.

Amúgy agyason szörnyen rossz telefonálni, "dunogva", belülről hallod a saját hangod, borzalmas.

(#31) zooole válasza r3dsnake (#30) üzenetére


zooole
senior tag

Én ilyet nem tapasztaltam, de nem agybadubósnak is rossz a formája az alap alma fülesnek. Ezt többen is mondták nekem.

(#32) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Az Apple pihenhetne már egy kicsit és a fülhallgató kérdést bízza olyan cégekre, akik értenek hozzá.

(#33) Integra válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


Integra
titán

mit is lehet erre mondani.... - herrlich :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) Naveno


Naveno
tag

már tudom, mi hiányzott az életemből. köszönöm Alma :)

(#35) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

majd dealextremeről 6 $-ért jó lesz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) gzbotii


gzbotii
veterán

Szerintem tok folosleges, ha nem lessz hasznalhato szinten a fules, hangminoseg szempontjabol..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37) gzbotii válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


gzbotii
veterán

OMG :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38) Jaffafa válasza (An)Dante (#15) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Tényleg nem kötözködni akarok, de legalább nézz utána, miután ilyen "okosságokat" írsz.
A Youtube-on milliószámra vannak szétszerelési útmutatók, kb 15 másodperc találni egyet.
A lényeg, hogy mindegyik szétszedhetö = az alkatrészek újrahasznosíthatóak.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#39) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Úgy látom értelmes hozzászólásra már nem nagyon lehet számítani egy Apple hírnél... :F

Nekem mondjuk az agybadugós füles felejtős. Zenét ugyan lehet vele hallgatni, de telefonálásra alkalmatlan, úgy visszhangzik dongva a saját hangom a fejemben tőle, hogy kibírhatatlan. Amellett meg nekem baromi kényelmetlen is, öt perc alatt megfájdul a fülem tőle. Akárhányszor olyan telefonom volt amihez ilyet adtak, az első dolgom volt lecserélni egy normálisra.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#40) #65675776 válasza BDave (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért minimum az agybadugós?

Hogy is volt a Nagy durranásban az a csak végbélen keresztül végezhető szemműtét? Mer akár egy darabból is lehetne gyártani alapból azt a házat, és a vezeték nyílásán keresztül összerakni az egészet.

Konkrétan nem értem ettől miért lenne jobb és szebb valami. A hegesztést/ragasztást akár design-elemként is meg lehet tervezni, most még ezt is el akarja venni a fejlesztőktől az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#41) joey04 válasza PR0JECTNR56 (#32) üzenetére


joey04
titán

Nem is a hangzásra akarnak ráfeküdni.

(ám esztétikailag mindenképp komoly előrelépés)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) Integra válasza Gadgetfan_ (#39) üzenetére


Integra
titán

egyedi probléma, szar ügy.
a büdös életben nem visszhangzott agybadugós fülesen keresztül a telefonom telefonáláskor sem. a fülem sem fáj tőle, mindenhez kapsz 3 pár gumit, azt használod amelyikkel megfelelő. vagy faragj a füleden. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43) PR0JECTNR56 válasza joey04 (#41) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez egyértelművé vált számomra a cikk elolvasása után, de hidd el nem egy cég jártasabb ilyen fülhallgató házak gyártása terén (pl. első sorban stúdiómonitorokat és testreszabható dolgokat gyártó cégek, így teszik kb.).
Az pedig tényleg remek, hogy nem lesznek rajta illesztési rések és panelvonalak, de ennek a jelentősége gyakorlatilag nulla, ha ugyanúgy silány a termék hangzása.
Nem egy cég pedig olyan dolgokat is vállal, hogy a szeretett fülhallgatódnak készít egy új házat és így nem kell cserélned sem.

[ Szerkesztve ]

(#44) Gadgetfan_ válasza Integra (#42) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ez nem egyedi probléma, hanem tény. Nem hinném, hogy anatómiailag más lenne a belső hallószerveim mint másnak, elég ha csak az ujjaddal bedugod a füled és beszélsz közben, hallod a visszhangot a fejedben. Legfeljebb van akit ez nem zavar. Engem viszont nagyon.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#45) Integra válasza Gadgetfan_ (#44) üzenetére


Integra
titán

én nem hallom és nem fáj a fülem sem.
szóval de, egyedi probléma. és nem csak füles lehet, telefon is, meg még jó pár más. de hogy kijelenteni hogy azért mert neked az agybadugós rossz, a sok tízmillió másiknak is rossz biztosan.. lol..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46) PR0JECTNR56 válasza Gadgetfan_ (#44) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Mennyi ideig használtál IEM fülest? Ha egy-két hétnél kevesebb ideig akkor nem csoda, hogy idegenkedsz tőle. A fülednek idő kell amíg át áll a hangzására, a behelyezésre, a jóval nagyobb izolációra stb. Ez a visszhang szerű jelenség viszont tényleg létezik, úgy 4-5 év mikor az első Sony IEM fülesem vettem, kb. 4 napig ilyesmit éreztem vele én is és nagyon zavart. De két hét után teljesen elmúlt és azóta csak IEM fülest használak, elképesztő előrelépés hang/izoláció és kényelem terén egy klasszikus kialakításúhoz képest.

(#47) joey04 válasza PR0JECTNR56 (#43) üzenetére


joey04
titán

oké

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) eszgé100 válasza joey04 (#41) üzenetére


eszgé100
őstag

Szerintem azért ez f.szság. Mindenki tudja aki kipróbálta, hogy egy kalap sz.rt nem ér az egész, erre ráfekszenek, hogy unibody ház legyen, ahelyett, hogy inkább normális minőségű hangot csiholnának ki belőle, de lehet, hogy csak én nézem rosszul a dolgot

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#49) Neurotoxin válasza Fifthelement (#6) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Így van, ahogy előttem is írták, szétszedni sincs értelme. Egyébként ez az unibody forma ebben az esetben pont arra lesz jó, hogy 2-3 hónap után ne essenek szét/le róluk a gumiharangok stb...Szóval végülis nem rossz ötlet, habár nem szeretem az alma filozófiáját. (Lényegében a cikk 1-2 mondata össze is foglalta az érzéseimet.)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#50) schawo válasza joey04 (#41) üzenetére


schawo
titán

Pedig először talán a hangminőségre kéne rámenni, mert amit füles címén művelnek, az szörnyű. És még csak a kialakításra se lehet ráfogni, mert sok nagyságrendekkel jobb earbud létezik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.