Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Def26


Def26
félisten

Remélem ez a siker nem bódítja el őket és a következő generációban lesz 4" -os teló. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Szegény emberek :(
Pedig ez csak egy kib***ott mobiltelefon!

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#4) Kaiku válasza Def26 (#1) üzenetére


Kaiku
senior tag

Sajnos kötve hiszem, hogy lesz, pedig nekem is ez a max és egyben az ideális méret. Ha jól tudom akkor az iOS 8 is már a nagyobb kijelzőre lett optimalizálva.

[ Módosította: Kalandor ]

(#5) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Nesze neked gazdasági világválság. Kemény számok, hihetetlen.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7) satz18


satz18
őstag

Mondjuk ez olyan szempontból várható volt, hogy ez az első telópáros, aminek a kijelzőmérete elég nagy ahhoz, hogy kihasználhatóak legyenek az okosteló funkciók.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) Dtomka


Dtomka
veterán

Ha szégyen ha nem ...nekem még nem volt Iphone telom.De ennyire jó telefon lenne az Iphone, hogy szinte mindenkinek kell?
Persze ott alap márka... itt meg exkluzivitás, ezért vannak ilyen áron. 300k
Én jövőre szeretnék egy komolyabb telot és Nokia 930 -at néztem ki. Összehasonlításban jobbnak tűnik az Iphone6 nál, és az ára is jobb.

(#11) Rage47 válasza Dtomka (#9) üzenetére


Rage47
veterán

csak nincsenek rá appok (vagy nem olyan igényes a legtöbb)

(#12) Coccolino_O válasza vm93hun (#2) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Igen. Én sem értem a dolgot, megvallom őszintén. Ez csak egy tárgy baszki, semmi több. :U

(#13) #24737024 válasza Rage47 (#11) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ez igaz, bár tapasztalatom szerint az emberek többsége alig 5-10 appot használ rendszeresen, beleértve magamat is :U

@Coccolino_O: Az arany meg csak egy fém, mégis sokan öltek érte. A birtoklás vágya erős ösztön :K

[ Szerkesztve ]

(#14) DNReNTi válasza Coccolino_O (#12) üzenetére


DNReNTi
őstag

Itt le van írva a magyarázat a rejtélyre. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15) emvy


emvy
nagyúr

(#16) Coccolino_O válasza #24737024 (#13) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az arany nemesfém, nem holmi ócska vashulladék. Értékes, és a hatalom jelképe volt mindig is.

DNReNTi: Én kis butus. Elfelejtettem, hogy a fogyasztástól leszel boldogabb. :B

(#17) Rage47 válasza #24737024 (#13) üzenetére


Rage47
veterán

az igaz, de a 2 éve WP-zésem idején elég sokszor zavart például, hogy egy épkézláb chat app nem volt. még a Whatsappal tudtam csevegni, azzal megjöttek az értesítések is, de azt meg alig használja valaki.

[ Szerkesztve ]

(#18) #24737024 válasza emvy (#15) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ha nem iOS lenne rajta akkor jó eséllyel nem teljesítene ilyen jól a benchmarkokon :U Különben mi baj az iOS-szel?

[ Szerkesztve ]

(#19) DNReNTi válasza Coccolino_O (#16) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem. :D Csak elhitetik veled. De valójában:
"Az anyagi javak, szolgáltatások utáni vágy kielégíthetetlen, éppen mivel nem vezet valódi boldogsághoz"
Folyománya: Még több mindent akarsz birtokolni. Egyébként be kell vallanom, én is észreveszem ezt magamon sajnos. Ugyan én nem iPhone user vagyok, de én is csúcskészüléken játszok sz*rás közben. Minden másra meg tökéletesen jó lenne a régi SE V690-em. :D
Az arany meg azért értékes, mert azt mondják. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#22) Goose-T


Goose-T
veterán

Vinni fogja még pár évig a lendület, de egyszer őket is bedarálják, ahogy a Nokiát is sikerült. Addig lesz még pár jó évük, de a telefonokon a haszonkulcs egyre inkább erodálódni fog. Másfélszeres árat még kifizetnek a hívők, de két-három-ötszöröset már nehéz lesz róluk is lehúzni. Nem azért, mert az iPhone lesz drágább, hanem mert a többi lesz még sokkal olcsóbb, és "innovációban" sem lesznek mindig vezetők.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24) Freiherr válasza Goose-T (#22) üzenetére


Freiherr
őstag

Innovációban már rég nem vezetők,azok az idők elmúltak.Véleményem szerint a jövő a WP-é alternatív fronton,legalábbis nekem a következő telóm az lesz,az biztos.

XXX

(#25) DNReNTi válasza Freiherr (#24) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ott a pont.
Én is WP irányba indulok. Nekem eddig bejött a Windows. Megnézzük milyen telefonon. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26) Kaiku válasza Goose-T (#22) üzenetére


Kaiku
senior tag

Az csak egy lehetséges fikció! Miért ne lehetne az Apple mondjuk 50 évig az élen? Mert a Nokia korlátolt vezetője úgy tíz éve nemet mondott az érintő kijelzőre? Pedig ott volt a szinte teljesen kész termék. A gagyi Symbianról nem is beszélve. Az iOS mögött nagyon komoly háttér és támogatás van/volt. Nem ugyan az,de pl a Mercedes is sokkal több mint ötven éve az élen van a luxus autók piacán és mindig meg tudott újulni, nem ment tönkre stb. Az innovációban az Apple nagyon erős.

[ Szerkesztve ]

(#27) Goose-T válasza Freiherr (#24) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért is írtam az innovációt idézőjelben. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) Freiherr válasza Goose-T (#27) üzenetére


Freiherr
őstag

Ja,így már értem. :D

DNReNTi: ;)

XXX

(#29) Kaiku válasza Freiherr (#24) üzenetére


Kaiku
senior tag

És ki a vezető az MS az elavult megújulni képtelen OP-rendszereivel? Az MS még egy telefont sem tudott megalkotni a 0-ról. A többiről nem is beszélve. A W8-as tabletek is sorra alulmaradnak a többiekkel szemben. Még a METRO felületet sem voltak képesek átvinni rendesen. Évekig csak taknyolták. Ha az ARM-ra gondoltál akkor jó értem.

[ Szerkesztve ]

(#30) DNReNTi válasza Kaiku (#26) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Az innovációban az Apple nagyon erős."
Nem. Az Apple marketingben nagyon erős. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#31) Kaiku válasza DNReNTi (#30) üzenetére


Kaiku
senior tag

Igen lehet, hogy a marketingje erősebb, de az iPhone-okkal mindig sikerült olyan dolgokat behozniuk amit a többiek csak később hozták ki illetve az iPhone-ról vették át. Itt gondolok mind a technikai mind a design-ra, anyaghasználatra, összeszerelés minőségére stb. És akkor még az iPod-ot és az iPad-ot nem is említettem. Természetesen technikai oldalról az ARM is nagyot alkotott, de akkor sem Ők kezdték el használni/kihasználni az ebben rejlő innovációt.

(#32) wolfman


wolfman
veterán

Nekem egy haverom vett iPhone5-öt. A srác full hülye az informatikához, mindig elbaszta az összes mobilját és PCjét, mindegyik összeomlott neki. Megvette az epölt most folyton mutatja milyen szuper most neki mer ez jó. Az mellékes, hogy a telefon tudásának tizedét használja ki maximum, de lehet annyit sem. De én eddig is egy kivétellel csak ilyen apple usereket láttam.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33) Воланд válasza Kaiku (#31) üzenetére


Воланд
titán

mint peldaul az nfc? vagy a wallet? vagy a 3rd party billentyuzet?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) DNReNTi válasza Kaiku (#31) üzenetére


DNReNTi
őstag

Megmondom őszintén ezzel egyetértenék ha most jött volna ki az iPhone 4-4S. Na az egy igazán masszív készülék volt, egyszerűen jó volt kézbe venni és használni, sajnos ez az utódokról nem mondható el. Nem azt mondom, hogy nem tesznek semmit, de az utóbbi 3 generációban az igazi innováció szerintem elmaradt. Nagyobb felbontás? Nagyobb kijelző? Ujjlenyomatolvasó? High FPS kamera? Szuper. Ez nem innováció, ez giccs. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#35) emvy válasza wolfman (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

<s>Az is lehet, hogy a haverjaid altalaban full hulyek, ezert nincs is eselyed olyat latni, aki nem az.</s>

A volt kollegam, aki most egy forintban szamolva kb. szazmilliardos ceg IT-jet vezeti, iPhone-t hasznal. Meg meg sok mas hasonlo is. Egyebkent amit irsz, az elegge pozitiv az iOS szamara. :)

@woland_y2k: igazabol az, hogy az altalad irtakat az US vasarlokozonseg szamara emesztheto formaban gyartotta le. Valami fura modon az US eredmenyek elegge meghatarozzak egy ceg sikereit, nem veletlenul probalkozott Elop is rengeteget az amerikai piacon. Erdekes kerdes, hogy ez miert van igy..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36) Kaiku válasza wolfman (#32) üzenetére


Kaiku
senior tag

Itt egy nagyon fontos pontot írtál le, A srác full hülye az informatikához, mindig elbaszta az összes mobilját és PCjét Az iPhone pedig még mindig működik neki. Szerintem a Droid legnagyobb baja az, hogy érteni kell hozzá, igaz sokat fejlődött ebben az elmúlt évekbe. Én pl fárasztónak tartom, hogy minden hülyeséghez érteni kell (telefon,laptop stb) ezek használati tárgyak ami valamiben segíti a használóját én nem pedig állandóan hátráltatja a szervizigénye miatt. Kb mint egy Mercedes.

(#34) DNReNTi

De miért? Mert már minden értelmes dolgot most is tudnak a telefonok. Egy idő után a sok hülyének kell valami újdonság, de csak értelmes dolgot már nehéz beletenni. Ekkor jönnek a hülyeségek NFC, pénztárca stb.

[ Szerkesztve ]

(#37) hunluki


hunluki
senior tag

Én nem tartom magam alma fannak, de a postom végére úgy is rámragasztjátok majd. Viszont szeretnék felhozni pár érvet az alma mellett:

Eddigi életem során egy rakat laptopot használtam, de mindegyiknek lett valami baja. Elromlott benne valami, szétestek a zsanérok, melegedett, olyan hangja volt mint ami épp felszállásra készül, pár hónap alatt megdöglött az akksija, stb. 2009-ben vettem egy MBP gépet, és ezt a hozzászólást is arról gépelem, és eszem ágában nincs lecserélni, mert működik. Tuszkoltam bele SSD-t (20k), nagy HDD-t (12k), és 8 giga ramot (5k). Nem esik szét, jól működik, stabil az OS, minden igényemet tökéletesen fedi. Igaz hogy zúzós ára volt, de ha megnézem hogy ennyi idő alatt körülöttem hány laptopot gyűrtek le az ismerőseim, akkor egyelőre még bőven én jöttem ki a legjobban. Gyári akksival még mindig eldöcög 3-4 órát, de ha fullon terhelem, akkor is minimum kettőt. Újrahúzás meg megint egy totálisan felejtős dolog, összesen talán 3szor húztam újra, ebből 2 alkalommal az új alkatrészek miatt, egyszer pedig azért, mert fusion drive-ra csak clean installal tudtam feltenni a rendszert. Arról nem is beszélve, hogy csak akkor kell újraindítani, ha valami fontos update jön, a reccenés nélküli 100 nap körüli uptime-ok egyáltalán nem számítanak kiemelkedően nagy dolgoknak.

Ugyanígy amikor kijött, vettem egy iPhone 4S-t (2011), amire a napokban jött a gyárilag mindenféle mókolás nélkül még legalább 1 évig támogatott OS mindenféle babrálás nélkül. Ez is működik, minden igényemet kielégíti, talán egyedül a hányadék flat kinézetét tudom felhozni negatívumként, de azon felül amire használom stabil, gyors és meg vagyok vele elégedve. Majd jövőre meglátjuk mit dob a gép, de sanszos hogy akkor is almás teló lesz belőle, mert ez bevált. Nem kell újratelepítgetni, OS verziófrissítés totálisan fájdalommentes, még a játékmentéseimet is visszarakta, sőt, az ebookjaim is ott nyíltak frissítés után, ahol bezártam őket.

Ezen kívül szeretek linuxozni, a céges gépemen win7 van, és mindegyikkel totálisan meg vagyok elégedve. A win nálam úgy a 7 körül jutott arra a szintre, hogy azt mondjam rá, hogy igen, ez egy jó rendszer, kellő odafigyeléssel azt is teljesen rendben lehet tartani.
Viszont a win8, és az MS hozzáállása a userekhez engem arra vezet, hogy a következő gépem is almás legyen. Az OSX nagyon kényelmes, stabil, és iszonyat kézre áll. HW-ből pedig nem is kérdés hogy egy random gyártó gépe, vagy egy macbook van jobban összerakva.

De ez egyéni dolog, kinek a pap, kinek meg a paplan. De azt mondani alma cuccra hogy szar elég erős, többnyire annak a bizonyítéka hogy valószínűleg még nem használtad hosszútávon, esetleg nem neked találták ki.

(#38) Kaiku válasza hunluki (#37) üzenetére


Kaiku
senior tag

Mert tudtak maradandót/értékállót alkotni. Ez is innováció.

(#39) fRooStzzZ válasza emvy (#15) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Azert ez a lista eleg hurkara sikerult.
1-1 par uj keszulek, amik illenenek arra az oldalra, valahogy nincsenek feltuntetve..
Talan veletlenul?

(#40) emvy válasza fRooStzzZ (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

Mit hianyolsz? Van benne S5, M8, Moto X 2014, G3.

while (!sleep) sheep++;

(#41) floatr válasza emvy (#15) üzenetére


floatr
veterán

A magam részéről kicsit feleslegesnek érzem a teljesítménnyel kapcsolatos dolgokat. Kétségtelenül jónak tűnik a szoftver-hardver páros, bár ez a Moto/Nexus cuccokon is látszik a többi gyártó mellett. Az adott akkuból kihozott idő számomra már érdekesebb (idő/kapacitás)

Azt viszont mindenképpen vicces látni, hogy a gyerek iskolájába járó pár anyagilag elszállt háttérrel rendelkező csemete (12-14 év körüliekről van szó, jellemzően többször újratervezett családdal) már jelezte otthon, hogy egy kicsit elavultnak érzi a jelenlegi i5s készülékét :) Jó látni minden év utolsó negyedévében ezt a műsort

(#42) PhaetonV10 válasza hunluki (#37) üzenetére


PhaetonV10
tag

Ez mind szép és jó. Érdekes módon 4s en mindenki panaszkodik, hogy lassult stb, neked nem tűnt fel. Igaz biztos javítják majd de olyan nem lesz már mint volt. Szóval lehet van ebben egy kis alma fanatizmust amit említettél a posztod elején.

(#45) Raysen623 válasza Kaiku (#21) üzenetére


Raysen623
addikt

Mivel a számok embere vagy ezért írok párat, iPhone 5C-t a következő konstrukcióval vehetsz trékomnál:
5e foi kezdőrészlettől már megkapod, a havi teljes díja pedig 2 év hűségidóvel 13500 foi!!! Ebből 8e a csomag díja és 5e a havidíj, méghozzá kamatmentesen!!! (tehát fix)
Továbbá egy ekkora havidíjat igenis ki lehet gazdálkodni havi 100 lepedőből, ha egyke vagy...természetesen nincs se autód, se házad, se albid stb. Valamit, valamiért...

Továbbá megnéztem a híres-neves konkurenciát, amit nálam WP telónak hívnak, de ott sajnos 30e kezdőrészlettől indult volna és még jön a havidíj+a csomag. Droidot nem néztem, mert abból nem kérek. :DDD

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#46) Ursache válasza emvy (#35) üzenetére


Ursache
senior tag

"Azok akik drága autóval járnak - mert megtehetik - pont nem foglalkoznak ilyen pitiáner dolgokkal, mint pl. milyen telefonjuk van. Az olyan emberek dolgoznak, legtöbbször idejük sincs élvezni hogy milyen ház/autó van a seggük alatt. A telefontól meg végképp hánynak, mert általában mindig csörög.
Persze nem akarok általánosítani sem, de a fentebb leírtakból akkor sejtheted hogy milyen féle emberek vágyakoznak ilyen értékü okostelefonokra..."

Egy forumtars hozzaszolasa, amit erosen osztok.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#47) hunluki válasza PhaetonV10 (#42) üzenetére


hunluki
senior tag

Igen, valamennyit lassult, de egy lassan negyedik évébe lépő telótol nem is várom hogy azonnal ugorjon. Inkább tudjon kicsit kevesebbet, de azt üzembiztosan. Mondjuk relatíve kevés appot használok, a fő fájdalom a safari lassulása, én pedig azt alig nyitom meg, max havi 1-2 alkalommal ha SOS kell valami útközben. Igazából itt is vicc kategóriás lassulásról beszélgetünk, nem 1 másodperc alatt tölti be az oldalt, hanem 2. Úristen, hisz ez a duplája!! Tragédia.

Viszont cserébe a mail gyors, viber/imessage/messenger között max 2-3 másodperc a váltás, és a diktálás is meglepően pontosra sikerült, ami határozottan pirospont, mert így akár kocsiban egy piros lámpánál is simán le tudok diktálni egy hosszabb üzenetet/jegyzetet. Ezen felül meg max zenét hallgatok, könyvet olvasok és videózok/fényképezek vele, arra meg épp tegnap csodálkoztam rá egy kiránduláskor, hogy még mindig milyen szép képeket csinál, és a 720p videó is reccenésmentes (oké, tudom, ma már a 4k is kevés valakinek, de én beérem ennyivel).

Igazából szerintem az alma, a droid, és a wp filozófiája is teljesen más. Alma olyanoknak akar telót eladni, akik egy hülyebiztos gépet akarnak, amivel nem kell mókolni, és stabil. Droidnál adott a végtelen variálás és hekkelés lehetősége, és előny hogy manapság már rozsdás bicajra is fel lehet tenni. WP meg nagyon gyerekcipő, igazából ott az lenne a nagy dobbantás, ha közelebb kerülne az asztali géphez. Appok közötti szinkron, yosemite/ios féle continuity, esetleg további előnyök/kedvezmények ha együtt használod a WP-t az asztali winnel.

(#48) big-J válasza PhaetonV10 (#42) üzenetére


big-J
őstag

Azért lassú, mert ideje újat venni.
Ők tudják mi a jó neked. ;)

(#49) lorinser válasza DNReNTi (#25) üzenetére


lorinser
senior tag

Szerintem nem fogsz csalódni.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.