Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

majmok egytől egyig...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#2) szab.tam


szab.tam
nagyúr

aki idáig nem szerette őket, az továbbra sem fogja.
a rajongótábor pedig a kritikák hatására még jobban összezár, és hívebb fan lesz.
(ez a politikában is jól működik...)

a kalkulált történések utáni hír és hsz. folyam pedig a legtutibb ingyenreklám.
tehát: direkt és indirekt módon, minden egyes itten kritikus hangvételű hsz. is az aplle várát építi....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3) Tikakukac


Tikakukac
titán

Továbbra is egy kérdés merül fel bennem: honnan tudnak ennyi füvet beszerezni, mert józan ember, ekkora orbitális hülyeségekre nem képes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4) Bici


Bici
félisten

Az a baj ezzel az egésszel, hogy olyanokat is perelni fog az apple, akik tőlük teljesen függetlenül találtak ki hasonló kirakatot, vagy belső felépítést. Kb. mint a lengyel élelmiszerbolt esetén. :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) GoDave


GoDave
csendes tag

Elmeosztályra mindengyikkel!!!! Egy újabb gyenge próbálkozása az almának... Mivel az eladási versenyben soha nem fogja megelőzni a Samsungot, ezért gyenge, agybeteg, elmebeteg eszközökhöz folyamodik... Eddig is ezt láttuk. Lesz még egy pár ilyen. Mondjuk az Amerikai Szabadalmi Testület és idevonatkozó törvények is a vicc kategóriába tartoznak.... Szerintem nem véletlenül gyengül az alma árfolyama, sokak szemében visszataszító a cég ténykedése, így nem hogy új vásárlókat fognak szerezni, hanem sokat fognak veszíteni.

(#6) Möhe


Möhe
addikt

Jól értem? A berendezést vagyis a bolti környezetet védették le?

nóóórmális? :W

szerk: USA-béli szabadalmi hivatalban is lehetne ám tisztogatni,mert végülis ők bólintanak rá mindenre,ott kéne rendet tenni a fejekben ... most dobtam le az ékszíjat :(

[ Szerkesztve ]

(#7) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Egy tökéletesen uniformizált világ... biztos könnyű benne egyedinek, vagy különlegesnek lenni...Ha belegondolok van politikai ideológia is ami a tökéletes egyenlőségre törekszik / a felszínen/ és mindenki boldog ;]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#8) dabadab válasza Möhe (#6) üzenetére


dabadab
titán

Ez nem szabadalom, hanem Service Mark, ami tulajdonkeppen a trademark egyik alfaja. Egyebkent ezzel pont nincs semmi baj, ez nem lekerekitett elo negyszog, itt az egeszre kompletten vonatkozik az oltalom, vagyis az egyes elemek (pl az uvegfal) onmagaban nem kapott semmifele vedelmet, csak a komplett berendezes ugy, ahogy van, ami mar tenyleg nagyon specifikus.

DRM is theft

(#9) Hina


Hina
aktív tag

A TESCOban a Pannon bolt is így néz ki. Most vehetnek új kagyló alaku bútort.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#10) Möhe válasza dabadab (#8) üzenetére


Möhe
addikt

Rendben is van,de levédetni hogy hosszúkás asztalok hogyan vannak a boltban elhelyezve meg magában a hosszúkás asztalok használata,faltól mekkora távolságra,a kirakat dettó. Lemérték centire mi és hogyan néz ki szerintük almásan és levédették? Abszurd.

(#11) llaszlo


llaszlo
veterán

Nem tudom miért vannak ezen egyesek így meglepődve meg felháborodva, hogy már megint "kocsog apple". A mekit sem lehet másolni, ez épp ugyanaz, csak itt nem dögburgert árulnak.

(#12) dabadab válasza Hina (#9) üzenetére


dabadab
titán

Egyaltalan nem igy neznek ki, mar a leiras elso mondatanal tok mas ("The store features a clear glass storefront surrounded by a paneled facade consisting of large, rectangular horizontal panels over the top of the glass front, and two narrower panels stacked on either side of the storefront."), marpedig, mint emlitettem, itt a komplett cuccnak meg kell egyeznie.

(#10) Möhe: mi ezen az abszurd? A trademarkok altalaban igy neznek ki, pl. - hogy mast ne mondjak - az Apple logo is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) Tikakukac válasza llaszlo (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

tiltott másolni például a fakazettás tiszta üveg kirakatot, bejáratot, illetve a hosszúkás asztalokat, valamint a hátsó falba süllyesztett képernyőket

Azért én ezen meglepődtem, ez épp nem ugyanaz, mint egy Meki másolás, mert elcseszettül általános dolgok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) dajkopali válasza Tikakukac (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

ezt egy kicsit átfogalmaztam, mert a védettség valóban a koncepció teljességére vonatkozik - ugyanakkor azért itt bőven akad terep egy felkészült jogász számára

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) ClayMore


ClayMore
aktív tag

ez mekkora hülyeség.

ez potenciális jogi öngól lesz sztem.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#17) .tnm válasza dabadab (#8) üzenetére


.tnm
addikt

pontosan, a cikkben is hibásan szerepel többször a szabadalom, ez egy védjegy. és így egyben, ha az egész együtt számít védjegynek, akkor ez teljesen rendben is lehet.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#18) McSpy


McSpy
őstag

Legközelebb meg a WC-jüket szabadalmaztatják :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#19) Möhe válasza dabadab (#12) üzenetére


Möhe
addikt

mint hogy tiltott másolni például a fakazettás tiszta üveg kirakatot, bejáratot, illetve a hosszúkás asztalokat

Ez vagy nagyon le van sarkítva (nekem úgy tűnik) vagy azért van rá konkrét meghatározás hogy ez mit is jelent alma szemüvegen keresztül? Szélesebb mint hosszabb ez már sértő vagy 1/3-ad arányú szélesség hosszúság belefér?
Vagy a felsoroltak összessége valamint azok felhasználása és formája az ami levédésre került?

(#20) dabadab válasza Möhe (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Vagy a felsoroltak összessége valamint azok felhasználása és formája az ami levédésre került?"

Igen, az osszesseguk, es az elsodleges a leirasban talalhato kep, a leiro szoveg csak arra valo, hogy tudd, hogy mit is kell latni a kepen :)

DRM is theft

(#21) big-J


big-J
őstag

Ha józsibácsit (aki asztalos) megkérném hogy hozzon nekem össze egy szép üveg lépcsőt ide az emeletre és ki is fizetném, akkor beperelhetnék az öreget?

(#22) persil


persil
nagyúr

Annyira szeretem, hogy az olvasók fele nem képes normálisan elolvasni és értelmezni az írott szót, amikor apple szabadalomról szóló poszt kerül ki. Olvassátok már el kérlek:
"a védelem a teljes kialakításra vonatkozik"

Tehát nem az van levédve, hogy hosszúkás egy asztal, hanem az egész, így, ahogy van. Ami amúgy teljesen érthető és levédhető. A samsung márkaboltokban is van egy sereg olyan apróság, ami egyben megadja a jellegzetességét.(külön-külön viszont csak egy asztal, szék, stb)

De ugyanez volt a galaxy s vs iphone 3g(s) esetében is. Nem a fémkeret volt a gond, ahogy sokan félreértelmezték(talán szándékosan), hanem a fémkeret ÉS a gomb ÉS a lekerekített sarkok ÉS... stb stb. Tehát az egész, egyben.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#23) Bici válasza big-J (#21) üzenetére


Bici
félisten

Valószínűleg nem, mivel nem rontja az alma üzletét, az hogy nálad a lakásban mi van. Ha viszont a telefon boltodba raksz olyat, akkor már van némi esélyed egy perre, feltéve ha jól is megy az üzleted.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) KillBorn


KillBorn
senior tag

Csak az tévesztette össze a készülékeket, aki nem tud megkülönböztetni egy paradicsomot egy almától.
Amúgy kit perelek majd előszőr? Remélem mindekit!

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#25) Tikakukac válasza persil (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Az olvasók másik fele pedig nem emlékszik azokra a típusokra, amiknek körük nem volt már a szabadalomsértéshez, de azért odacsapta az Apple azokat is a per végén, csak akkor már az amcsik is azt mondták, hogy na heló, azért ez már sok lesz.

Most felteszek 10k-t arra, hogy a már csak részleteiben hasonlókért is perelni fognak ezerrel. Nincs itt probléma. Csak egy jó példa: mi az, hogy teljes egész? Üveglapból lehet a lépcső, korlát számít? Asztal arányai és pozíciója? Ha a terem nem téglalap, hanem a végén össze van csapva akkor is ér? Csak egy pár példa arra, hogy ezen a koncepción belül szutykosra lehet szivatni egymást egy ilyennel, pedig azért messze vagyok egy jogásztól, nagyon messze...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) persil válasza Tikakukac (#25) üzenetére


persil
nagyúr

Sajnos emlékszem, szóval sem mondtam, hogy támogatom az állandó pereskedést, CSAK mindenképp figyelembe kell venni, hogy teljes egészről van szó, nem pedig egy asztalról, ahogy azt sokan elferdítik.

Ha pedig bemegyek egy random gsm üzletbe és azt látom, hogy az asztal olyan ÉS a korlát úgy van ÉS a kirakat megegyezik stb stb, tehát azt látom, hogy nohiszen, ez tök olyan, mint az apple mintaboltok, akkor jogosan mondhatja az apple, hogy rohadt szemét random gsm, ne másold le az üzletünket.
Együtt nézve a két képet egyébként pontosan látszik, hogy mi a lényeg.

És mielőtt valaki megszeretne kövezni leírom,hogy az ellen sem lenne semmi kifogásom, ha mondjuk a samsung(bármi beilleszthető) levédetné a saját mintabolt elrendezését, mert az is egyedi és mással nem összekeverendő.

Tehát nem az a gond, ha beteszel egy hosszúkás asztalt a boltodba, hanem az, ha mellette 15 másik dolog is tök olyan, mint almáéknál és, ha oda bemegyek, akkor olyan érzésem van, mintha apple boltban lennék. Így nézve pedig, teljesen jogos, hogy ezt levédetik.

"ezen a koncepción belül szutykosra lehet szivatni egymást egy ilyennel"
Ez már egy másik kérdés sajnos, mind tudjuk, hogy mekkora rohadék tud lenni egy jogász, mert ez a dolga. Oda-vissza lesz ebből gond, de nem hiszem, hogy nekünk, akiknek ehhez semmi közünk, jogunk lenne hőzöngeni azon, hogy egy cég levédeti a mintaboltjának elrendezését.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27) haxiboy


haxiboy
veterán

Gratulálok Amerika. Úgy tűnik az Apple már nem csak elektronikával dolgozik de lakberendezéssel is. És valószínűleg olyan innovatív hogy ilyen másnak sem jutna eszébe. Hisz az üveg lépcső Apple termék.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) Tikakukac válasza persil (#26) üzenetére


Tikakukac
titán

Lápos talaj ez, az biztos, hosszan lehetne beszélgetni erről, de inkább hagyjuk rájuk, boltból telefont én szerintem életben nem fogok venni, főleg nem érdekel hogyan néz ki a bolt maga, nem azért megyek oda. Én céltudatos vagyok, sokak meg nem. Hát nyah.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) llaszlo


llaszlo
veterán

Többszörösen bizonyítva lett, hogy elolvasni valamit =/= értelmezni is a leírtakat.

(#30) #06658560 válasza persil (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az olvasók egy része pedig write only módban mozog, s nem olvassa el kommentelés leött, át lett írva a szöveg.

(#31) persil válasza #06658560 (#30) üzenetére


persil
nagyúr

Miért válaszolsz, ha nem is értetted, amit írtam?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32) sixpak


sixpak
nagyúr

Kár, hogy nem telik egy hét anélkül, hogy ilyen vagy hasonló híreket kellene olvasni.
Soha nem láttam még Apple boltot (még képen sem) és illúzióim nem voltak ugyan, de ez tényleg úgy néz ki, mint valami falusi bolhapiac.
Vagy ha eltekintünk az asztalokon lévő holmiktól, akkor megszólalásig hasonlít egy használtruha kereskedésre.
Kétlem, hogy ezt sokan nekiállnának másolni.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#33) #06658560 válasza persil (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Annyira szeretem, hogy az olvasók fele nem képes normálisan elolvasni és értelmezni az írott szót, amikor apple szabadalomról szóló poszt kerül ki. Olvassátok már el kérlek:
"a védelem a teljes kialakításra vonatkozik""

Minek kezdesz kötözködni, ha csak write only vagy? Alig pár kommenttel elötted írta Pali, hogy átírja a kifogásolt rész,t hogy a teljes koncepció egyben van oltalom alatt?

(#34) ROBOTER válasza #06658560 (#30) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mármint lefordítva azt jelenti, hogy a megfelelő színvonalú címadás elérte a kitűzött célját és megtalálta a megfelelő színvonalú fórumtagokat? Undorító viselkedésű cég az Apple, de itt simán arról van szó, hogy a csapat bedőlt egy olyan cikkírónak, aki nem először publikál Blikk szintű cikket. Persze mindenkinek megvan a maga funkciója.

(#35) persil válasza sixpak (#32) üzenetére


persil
nagyúr

"Soha nem láttam még Apple boltot (még képen sem) és illúzióim nem voltak ugyan"
Akkor meg miről beszélsz... ?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36) Lenry válasza szab.tam (#2) üzenetére


Lenry
félisten

mint égen a csillag, nagyjából annyiszor olvastam már ezt a "azzal is őket reklámozzuk, ha beszélünk róla" típusú mondatot, de valaki vezesse már ezt le nekem, mert magamtól soha nem fogom megérteni, hogy ez mitől lenne reklám?

biztos vagyok benne, hogy hibahatár alatti azoknak a száma, akik 1-1 ilyen cikk / fórumtopik / hír hatására vett bármilyen terméket is.

a "negatív reklám is reklám" pedig konkrétan marhaság.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Öööööö... levédetem, hogy utcára néz a kirakat és átlátszó... és a kirakat ha elektromos energiából nyert fényforrással van megvilágítva akkor meg annyi neked mert hülyére perellek.

(#38) Agostino


Agostino
addikt

és az miért baj ha le van védve? ez valahol a fogyasztókat is védi. megszokja valaki hogy x hely x módon néz ki, ügyet akar intézni és bemegy egy hasonló üzletbe, ott meg nem az van, akkor meg lett tévesztve. persze tudom itt mindenki telekkönyvet is kikér mielőtt bemegy egy helyre, de tegyük fel nem mindenki teszi ezt meg.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#39) Gempas 70 válasza persil (#35) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

arról hogy nem olvasod végig amit írt..

(#41) #06658560 válasza ROBOTER (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mennyi embernek kell rutinból tisztában lennie azzal, hogy jelen esetben a védelem pontosan mit takar? Vagy a szabadalmi ügyekben a fórumozóknak teljesen járatosnak kell lennie? A címböl hol következik, hogy részekért vagy csak az egészért perelhetnek? Amíg a fórumban nem lett letisztázva nem volt egyértelmü, azóta a cikk is az.

(#42) dajkopali válasza ROBOTER (#34) üzenetére


dajkopali
addikt

"Persze mindenkinek megvan a maga funkciója."
Így igaz.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#43) ClayMore válasza Agostino (#38) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ezzel a logikával elvárnád h az auchan polctartalma ugyan úgy legyen elrendezve centire mint a tesco?

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#44) Lenry válasza Agostino (#38) üzenetére


Lenry
félisten

és mégis hogyan lenne megtévesztve? Samsungék összeraknak egy ugyanúgy kinéző boltot, hogy Galaxyt sózzanak a mit sem sejtő Apple-vásárlóra?

ugyanmár...

az eddigi gyakorlat alapján sokkal valószínűbb, hogy majd erre a szabadalomra hivatkozva csipcsup fasságokért körbeperel az Apple mindenkit, akinek van padló és mennyezet a boltjában.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) Gempas 70 válasza Woo Woo (#40) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Tudom... legalább akkora lózung.. :) de amikor azt a lengyel zöldségest vagy mit beperelték, ott mennyien lettek becsapva, hogy basszus nem telefont árulnak hanem zöldséget..

(#46) ClayMore válasza Gempas 70 (#37) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ennyi.

még beleveheted:
-a fizetés vmilyen fizetőeszközzel történhet amit egy alkalmazott vesz át
-a munkavállalóid egyenruhában vannak
-minden munkavállalód kedves és segítőkész

mert ez neked MIND a céged image-hez tartozik!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#47) Tikakukac válasza Lenry (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem mertem leírni ezt így ebben a formában, de igen, csont ugyanerre tippelek én is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) Agostino


Agostino
addikt

ClayMore

miért várnám el?

Lenry

hát mondjuk úgy, hogy csavarra olyan a kinézete, bent minden ugyan olyan csak éppen nem telefont árulnak hanem iratfűzőgépeket. azért az annyira nem jó, igaz? de egyébként ahhoz hogy egy bolt hogyan néz ki, hogy jön ide a samsung?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#50) ROBOTER válasza #06658560 (#41) üzenetére


ROBOTER
addikt

"A címböl hol következik, hogy részekért vagy csak az egészért perelhetnek? "

A cím provokatív jellegéből és bulvár színvonalából kb. 150%-ra vettem, hogy valami teljesen másról szól a hír, mint amit sugall.

A mindennapi Apple vs. Samsung összeugrasztós cikket ad meg nekünk Uram!

Aki ennek a mosléknak bedől, az érezze is magát felelősnek, hogy ebbe az irányba halad a cikkírás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.